Najnowsze

Najnowsze

Papież Franciszek na Kubie. Spotkał się z Raulem Castro

Papież Franciszek w drugim dniu wizyty w Hawanie, po odprawieniu porannej mszy i prywatnym spotkaniu z byłym przywódcą Kuby Fidelem Castro, złożył wizytę w Pałacu Rewolucji. Rozmawiał tam z szefem państwa Raulem Castro. Spotkał się też z duchowieństwem. Więcej na ten temat w "Faktach z zagranicy" o 20:00 w TVN24 Biznes i Świat.

Amerykanie pomogą Unii. Przyjmą 85 tys. uchodźców

Amerykański sekretarz stanu John Kerry oznajmił w niedzielę w Berlinie, że w 2016 roku Stany Zjednoczone przyjmą do 85 tysięcy uchodźców, a rok później ich liczba wzrośnie do 100 tysięcy. Będą to głównie Syryjczycy.

Rotfeld: reakcja Kościoła ws. uchodźców wyprzedza postawę polityków

- Bardzo nieszczęśliwie się złożyło, że sprawa uchodźców przypadła na moment kampanii wyborczej w Polsce - ocenił w "Faktach po Faktach" Adam Daniel Rotfeld. Były szef MSZ pochwalił natomiast reakcję polskiego Kościoła i stwierdził, że jego postawa wyprzedza tę prezentowaną przez przywódców politycznych.

"Tak piękne, że brakuje słów". Światowe metropolie nocą

77 zdjęć zrobionych nocą z "lotu ptaka" opublikowali fotografowie z Rosji i Ukrainy. Na panoramicznych zdjęciach pokazano rozświetlone budynki i ulice światowych metropolii. "To, co można zobaczyć w ciągu dnia, nocą wygląda zupełnie inaczej" - napisali o swoich zdjęciach ich autorzy.

Sześć osób rannych w karambolu na krajowej "10"

Cztery samochody zderzyły się w niedzielę po południu na drodze krajowej nr 10 w pobliżu miejscowości Krąpiel koło Stargardu Szczecińskiego. Sześć osób zostało rannych, lecz ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowcy jadący "dziesiątką" w tym miejscu są kierowani na objazd.

Szumowska i jej aktorzy wielkimi wygranymi gdyńskiego festiwalu. Gala w cieniu tragedii

To była najsmutniejsza gala w całej 40-letniej historii gdyńskiego festiwalu. Zamiast przygotowywanej od miesięcy pełnej humoru uroczystości, mieliśmy ascetyczną, pozbawioną radości, jaką dyktowałaby świetna kondycja polskiego kina, imprezę. Z uznaniem przyjęto Złote Lwy dla filmu "Body/Ciała" Szumowskiej ale już brak nagród dla pewniaków -Małgorzaty Zajączkowskiej w wielkiej kreacji za "Noc Walpurgi", czy pominięcie brawurej opowieści Kingi Dębskiej "Moje córki krowy" budziły zdumienie.

Święto tatuażu w Katowicach. "To ozdoba i małe uzależnienie"

Po raz trzeci ogólnopolski cykl imprez Tattoo Konwent zawitał do stolicy Górnego Śląska. Wnętrze Galerii Szyb Wilson wypełniło niemal stu artystów sztuki tatuażu. Miłośnicy malunków na ciele mieli okazję spotkać się z najlepszymi tatuatorami w kraju. - Dla mnie to forma ozdoby, czuję się ładniejsza. To już także małe uzależnienie, bo na jednym się nie kończy – mówi Patrycja, uczestniczka Tattoo Konwent.

W tym muzeum broń można wziąć do ręki

Na wrocławskich Osobowicach przy ul. Pełczyńskiej otwarte zostało Mobilne Muzeum Militarne. Ma być ono "żywym" miejscem pokazu eksponatów - broń można wziąć do ręki, - Chcemy aby młodzież miała tu lekcje z przysposobienia obronnego. Nauczyła się musztry, rozbicia obozu, namiotu czy rzucania granatem - podkreśla Marek Łaciak z Fundacji Inicjatyw Społecznych i Kulturalnych "Jedynka".

Główne przejście węgiersko-serbskie znów otwarte

Węgry otworzyły w niedzielę dla ruchu samochodowego główne przejście na granicy z Serbią - Roeszke-Horgosz. Pięć dni temu zostało ono zamknięte, by zapobiec przedostawaniu się fali migrantów na terytorium węgierskie.

Szydło: rząd nie ma spójnego stanowiska ws. uchodźców

Pani premier wprowadza ogromny chaos w przekazie informacyjnym - mówiła w niedzielę Beata Szydło, która odwiedziła Zakopane. Kandydatka PiS krytykowała w ten sposób poszczególne zapowiedzi Ewy Kopacz dotyczące liczby uchodźców, jakich miałaby przyjąć Polska.

Ponton z migrantami zderzył się z promem. Kilkanaście ofiar

Co najmniej 13 migrantów zginęło w niedzielę, kiedy ich ponton zderzył się z promem u wybrzeży Turcji - poinformowała turecka straż przybrzeżna. Do wypadku doszło w pobliżu tureckiego portu Canakkale. Migranci płynęli na grecką wyspę Lesbos.

Biegiem uczcili pamięć zmarłych górników

Sprzed kopalni Wujek Ruch Śląsk w Rudzie Śląskiej wyruszył bieg charytatywny poświęcony pamięci dwóch tragicznie zmarłych górników. W ten sposób po raz pierwszy uczczono pamięć ofiar najpotężniejszego wstrząsu w polskim górnictwie od ponad 30 lat, który miał miejsce w kwietniu tego roku. W czasie niedzielnego biegu zebrano również pieniądze, które zostaną przeznaczone na pomoc rodzinom ofiar wypadków górniczych.

Poród na komisariacie. Nie zdążyli do szpitala

W niecodziennej akcji brali udział policjanci z podpoznańskiej Mosiny. W nocy z soboty na niedzielę do komisariatu wbiegł mężczyzna mówiąc, że w samochodzie ma rodzącą synową i nie zdoła dojechać na czas do szpitala. Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą. Wkrótce potem na świat przyszła zdrowa dziewczynka.

Trwa dogaszanie wysypiska. Mieszkańcy wciąż nie mogą wrócić do domów

Pożar wysypiska śmieci w Dąbrówce Wielkopolskiej (woj. lubuskie) jest już pod kontrolą strażaków. Dogaszanie potrwa jednak jeszcze kilka dni. Okoliczni mieszkańcy nadal nie mogą wrócić do swoich domów. Po ugaszeniu pożaru, na miejsce wkroczy specjalna komisja, która sprawdzi czy nie doszło do skażenia gleby i upraw.

Spektakle pirotechniczne nad Katowicami

Sześć tysięcy sztuk ładunków wybuchowych rozświetliło niebo nad Katowicami. Już po raz drugi na lotnisku Muchowiec odbyły się Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne. Widzów zachwyciły cztery niesamowite spektakle przygotowane przez najlepsze zespoły z Polski, Słowacji i Włoch. A wszystko w połączeniu z tysiącami barw, muzyką i choreografią.