Najnowsze

Najnowsze

Rosyjski doradca wojskowy zginął w Syrii. Kreml nie chce ujawnić nazwiska

Opozycyjna "Nowaja Gazieta" pisze o okolicznościach śmierci rosyjskiego oficera pełniącego funkcję doradcy wojskowego w Syrii. Wojskowy zginął w wyniku ostrzału moździerzowego prowadzonego przez tzw. Państwo Islamskie. "Oficer zmarł 1 lutego, na skutek poważnych obrażeń" - poinformował rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony gen. Igor Konaszenkow. Nie ujawnił nazwiska zmarłego. Rzecznik Kremla także nie chciał tego zrobić.

Jak najbogatsza gmina traciła cenne grunty. NIK wziął pod lupę "polski Kuwejt"

Najwyższa Izba Kontroli prześwietliła działalność fundacji działającej w imieniu najbogatszej gminy w Polsce. Efekt? Zawiadomienie do CBA i Prokuratury Generalnej. Kontrolerzy odkryli mechanizm, który pozwalał za bezcen przejmować prywatnym firmom cenne grunty. Przy okazji wpadli też na trop sprawy, która może doprowadzić śledczych do pralni brudnych pieniędzy.

Miller nie zgadza się z zarzutami Macierewicza: nic nie było niszczone

Nie znam żadnych kart. Nic nie było niszczone - powiedział Jerzy Miller, były szef MSWiA, który przewodniczył komisji badającej katastrofę smoleńską w latach 2010-11. Odniósł się w ten sposób do słów szefa MON Antoniego Macierewicza, który powiedział, że zniszczonych zostało ponad 400 kart informacji i meldunków, jakie zostały dostarczone 10 kwietnia do Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Syn bił matkę tak długo, aż ta zmarła

Pijany 27-latek spod Krosna Odrzańskiego (woj. lubuskie) śmiertelnie skatował swoją matkę. Bił ją tak mocno i długo, że kobieta zmarła na miejscu. Teraz mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Chciał ukraść kran, zalał szpital. Poznajesz?

Fala wody przeszła przez szpitalny oddział ratunkowy i niemal wdarła się na salę, gdzie trwała operacja. Awarię spowodował mężczyzna, który próbował ukraść kran z łazienki. Policja publikuje monitoring, na którym widać domniemanego sprawcę zamieszania w placówce im. Kopernika w Łodzi.

Szef podkomisji smoleńskiej: przyrzekam uczciwość

Mogę przyrzec uczciwość, brak wstępnych hipotez i pracę tak długo, aż będziemy przekonani, że wyjaśniliśmy przyczyny tej tragedii - powiedział w czwartek dr inż. Wacław Berczyński, powołany na przewodniczącego podkomisji ds. zbadania katastrofy smoleńskiej.

Szydło: katastrofa powinna być wreszcie wyjaśniona

Wciąż nie wiadomo tak naprawdę, jakie były fakty dotyczące przyczyn katastrofy, w związku z tym prace podkomisji są konieczne - powiedziała w czwartek premier Beata Szydło. Jak oceniła, współpraca ze stroną rosyjską nigdy nie była łatwa i "łatwa nie będzie".

Macierewicz: ukryto podstawowe fakty. MON wznawia badanie katastrofy smoleńskiej

Zostanie zbadana całość tragedii smoleńskiej: począwszy od tych wydarzeń, które dotychczas w ogóle nie były badane, a skończywszy na przebiegu działań, "które miały na celu uniemożliwienie dojścia do prawdy" - zapowiedział szef MON Antoni Macierewicz. Podpisał w czwartek dokumenty umożliwiające wznowienie badania katastrofy smoleńskiej. Zajmie się tym podkomisja na czele której stanie dr inż. Wacław Berczyński.

10-latek z bronią w ręku. Zrobili z niego bohatera, zginął z rąk zabójcy na motocyklu

Pucułowaty chłopiec w zbyt dużym hełmie i dłońmi zaciśniętymi wokół ogromnej w porównaniu z jego drobną sylwetką broni to Wasil Ahmad. Miał zaledwie 10 lat, gdy w poniedziałek zginął z rąk talibów. Jego historia pokazuje, jak dzieci w Afganistanie są bezlitośnie wciągane w konflikt. Wasil chwycił podobno za broń po śmierci ojca, zabitego w czasie walk z talibami. Strona prorządowa uczyniła jednak z niego bohatera, ujawniając tożsamość chłopca. Zapłacił za to najwyższą cenę.

Tajemnicza śmierć studenta w Egipcie. Ślady tortur na ciele

W Egipcie znaleziono zwłoki włoskiego studenta, którego poszukiwania trwały od dziesięciu dni. Jego półnagie ciało było porzucone w rowie przy autostradzie prowadzącej z Kairu do Aleksandrii. Obrażenia wskazują, że był przed śmiercią torturowany. W związku ze sprawą włoskie MSZ wezwało w czwartek ambasadora Egiptu.

Rząd chce uchodźców odsyłać, Kościoły chcą ich zatrzymać

Kościoły w Australii zaproponowały, że przyjmą osoby ubiegające się o azyl, którym grozi odesłanie do centrum przetrzymywania imigrantów na wyspie Nauru na Pacyfiku. W środę Sąd Najwyższy Australii uznał, że polityka ta jest zgodna z konstytucją.