Najnowsze

Najnowsze

Najlepsza praca świata? "Zjadam 5 kg czekolady tygodniowo"

Praca 27-letniej Alex Emerson-White u wielu może wywołać zazdrość. Do jej służbowych obowiązków należy przetestowanie kilku kilogramów czekolady tygodniowo. Oprócz tego, podróżuje po świecie, aby wybrać najlepsze składniki do słodyczy sprzedawanych w jednej z brytyjskich sieci sklepów.

GIODO: wpłynęło 60 skarg dotyczących apostazji

Do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych wpłynęło dotychczas kilkadziesiąt skarg dotyczących apostazji od osób, które chcą wystąpić z Kościoła katolickiego, domagając się odnotowania tego w księgach parafialnych - powiedział zastępca GIODO Andrzej Lewiński.

Kary za brak szczepień nie odstraszają? "Nie boję się takiej grzywny"

Wojewoda pomorski nałożył kary 2500 złotych na 12 rodziców, którzy odmawiają szczepienia dzieci przeciw chorobom. Choć urzędnicy mają nadzieję, że grzywny skłonią innych opornych rodziców do zaszczepienia swoich pociech, najwyraźniej nie wszyscy dali się przekonać. - W konstytucji nie ma żadnych zapisów, że dzieci mają być szczepione - argumentuje w rozmowie z reporterem "Faktów" TVN pani Ewa.

Niechciani honorowi obywatele. Miasta zmagają się z przeszłością

Adolf Hitler, Hermann Göring, Józef Stalin, Joseph Goebbels, Konstanty Rokossowski czy Bolesław Bierut - to tylko niektórzy z "honorowych obywateli" polskich miast. Współczesne władze odcinają się od kłopotliwych postaci historycznych, niektóre formalnie, inne taktownie milczą. Co zrobić? Czy nazistowscy oraz komunistyczni zbrodniarze nadal są honorowymi obywatelami? Prawnicy nie są w tej sprawie zgodni.

Diesle bardziej rakotwórcze. Lekarze biją na alarm

Pojawiły się alarmujące informacje dla właścicieli aut z silnikiem diesla. Spaliny takich samochodów są bardziej rakotwórcze niż spaliny aut benzynowych. To wyniki badań Światowej Organizacji Zdrowia i Agencji Badania Raka. Materiał „Faktów TVN”

Czerwony Krzyż pomoże w Jemenie. Jest zgoda koalicji

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK) poinformował w niedzielę, że uzyskał zgodę koalicji międzynarodowej prowadzącej naloty w Jemenie na dostarczenie do tego kraju najbardziej potrzebnej pomocy medycznej.

Polska Wielkanoc w Nowym Jorku

Już po raz 16. zgromadzili się na wielkanocnym posiłku w niedzielę w Central Parku na Manhattanie amerykańscy Polacy. Uczestniczyło w nim w tym roku ponad 350 osób. Spotkanie przyciągnęło także wielu Amerykanów.

Włosi uczcili rocznicę trzęsienia ziemi w L’Aquili

309 uderzeniami dzwonu i odczytaniem nazwisk tylu właśnie ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi w L’Aquili we włoskiej Abruzji zakończył się w poniedziałek nad ranem marsz milczenia upamiętniający 6. rocznicę kataklizmu.

Grecja spłaci długi? Szefowa MFW: 450 mln euro do 9 kwietnia

Grecja zobowiązała się, że 9 kwietnia spłaci 450 mln euro raty kredytu przyznanego jej przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy - poinformowała szefowa MFW Christine Lagarde. Spotkała się ona w niedzielę z ministrem finansów Grecji Janisem Warufakisem.

Rosyjskie obchody 9 maja bez szwedzkiego premiera

Ani premier Szwecji Stefan Loefven, ani żaden z ministrów jego gabinetu nie pojedzie do Moskwy na obchody 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej organizowane 9 maja - przekazała jego rzeczniczka Anne Ekberg, cytowana w niedzielę przez portal The Local.se.

Akcja na morzu. Wyłowili 1500 osób

Około 1500 imigrantów płynących z Libii zostało uratowanych na Morzu Śródziemnym w sobotę podczas ratowania pięciu różnych jednostek - poinformowała w niedzielę włoska straż przybrzeżna w komunikacie.

Podniebny sukces GROM. Wybraliście wideo tygodnia

Niezwykły lot żołnierza GROM został wybrany w naszej sondzie najciekawszym wideo tygodnia zdobywając ponad 40 proc. głosów. Drugie miejsce przypadło Andrzejowi Dudzie i jego żartom na prima aprilis. Na trzecim miejscu znalazło się nagranie z monitoringu, pokazujące moment wypadku na przejściu dla pieszych.

Przez płot do raju? Uchodźcy z Maroka czekają w lesie na szansę ucieczki

Co roku tysiące uchodźców z Maroka usiłują sforsować granicę z Melillą - hiszpańską enklawą w Północnej Afryce, która jest jednostką administracyjną Hiszpanii. Niektórzy próbują przeskoczyć przez płot, za którym mieści się ogromne pole golfowe. Na swoją szansę ucieczki czekają w naprędce skleconych namiotach w rezerwacie Gurugu. O próbie przedostania się do lepszego życia rozmawiał z nimi wysłannik TVN24.

"Wojtyła rozumiał Europę, Franciszek się Europy uczy"

- Wypowiedzi papieża Franciszka w kontekście konfliktu na Ukrainie są za słabe, za miękkie. Wyglądają tak, jakby ignorował jeden z największych problemów, jakie dzisiaj stanęły w Europie - powiedział w "Faktach po Faktach" publicysta Adam Szostkiewicz. - Europa nie jest jednolitym tworem, nie jest prosto się w tym wszystkim znaleźć - przekonywał o. Wacław Oszajca.

Brytyjski okręt podwodny uszkodzony. "Śledził rosyjskie statki, zderzył się z lodem"

Brytyjski okręt podwodny zderzył się prawdopodobnie z krą lodową, śledząc rosyjskie okręty - informuje tabloid "Mail on Sunday", publikując zdjęcie poobijanego HMS Talent. Naprawa potrwa co najmniej kilka miesięcy i pochłonie co najmniej 500 tys. funtów. Brytyjskie ministerstwo obrony nie komentuje zdarzenia, wiadomo jednak, że w wypadku nikt nie ucierpiał.

Rolnicy nie chcą kopalni węgla brunatnego. "Ktoś z butami wchodzi na naszą ziemię, aby ją zniszczyć"

Pokolenia rolników z południowej Wielkopolski żyły i uprawiały ziemię nad złożami węgla brunatnego. Teraz pojawiły się plany budowy kopalni odkrywkowej. Geolodzy alarmują: jeśli kopalnia powstanie, obszar porównywalny do powierzchni Warszawy może zostać dotkliwie osuszony. - Odkrywka jest jak nowotwór dla tej ziemi. Rak z przerzutami – mówi jeden z rolników. Inwestor przekonuje, że ostatecznej decyzji jeszcze nie podjął.