Najnowsze

Najnowsze

Potężna eksplozja w zakładach petrochemicznych

Co najmniej trzy osoby zginęły, a ponad 100 zostało rannych w silnej eksplozji, do której doszło w zakładach petrochemicznych meksykańskiego koncernu naftowego Pemex w stanie Veracruz nad Zatoką Meksykańską.

Tym razem zatańczyli nie tylko uczestnicy

W dziesiątym odcinku dziewiątej edycji "You Can Dance" swoimi umiejętnościami chwalili się nie tylko uczestnicy. Na scenie zatańczyli także jurorzy. - Warto było czekać jedenaście lat - skomentowała taniec Agustina Egurroli Patrycja Kazadi. Z programem pożegnali się Hania i Bartek.

Czy zagraniczni studenci są w Polsce bezpieczni? RPO alarmuje, władze bagatelizują

- Polacy są społeczeństwem bardzo otwartym, tolerancyjnym i mogę zapewnić studentów zagranicznych, że mogą się czuć w Polsce bezpiecznie - mówi minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Ci jednak najwyraźniej nie czują się uspokojeni. Zwłaszcza po sobotnich obchodach 82. rocznicy powstania ONR w Białymstoku. Materiał "Polska i świat".

Fryderyki rozdane. Zobacz, kto zdobył statuetki

Lao Che, Zbigniew Wodecki i Nikola Kołodziejczyk otrzymali statuetki Fryderyków - nagrody Akademii Fonograficznej – podczas środowej gali w Teatrze Polskim w Warszawie. Za całokształt pracy artystycznej uhonorowano Korę, Michała Urbaniaka i Bernarda Ładysza.

Liczba ofiar znów wzrosła. Odbudowa kraju pochłonie 13 proc. PKB

Liczba ofiar śmiertelnych sobotniego trzęsienia ziemi w Ekwadorze wzrosła do 553 osób. Odbudowa kraju po zniszczeniach pochłonie co najmniej 3 mld dolarów, tj. 13 proc. ekwadorskiego PKB – powiedział w środę prezydent kraju Rafael Correa podczas konferencji prasowej w stolicy kraju Quito.

Uczniowie narażeni na dyskryminację. "Nie miałam do kogo pójść"

- Pierwszy wniosek jest taki, że kuratoria nie reagują. A jeśli już, to okazuje się, że wyłącznie przeglądają papier - podsumowuje raport dotyczący reakcji na najbardziej drastyczne przypadki dyskryminacji i przemocy w polskich szkołach jego współautorka Magdalena Chrustecka. Materiał magazynu "Polska i świat".

Najpierw wielka polityka, dopiero potem prawa człowieka

Prezydent Barack Obama poruszył sprawę łamania praw człowieka w Arabii Saudyjskiej podczas spotkania z królem Salmanem w środę, ale nie będzie ona z pewnością ważnym tematem rozmów podczas Rady Współpracy Zatoki Perskiej w czwartek – zauważa agencja Reutera.

Ilu Brytyjczyków chce Brexitu? Najnowszy sondaż

Odsetek zwolenników pozostania w UE wzrósł w porównaniu do marca i utrzymuje się na poziomie 51 proc. Z kolei odsetek opowiadających się za Brexitem zmalał o 1 proc. i wynosi 40 proc. – wynika z sondażu przeprowadzonego przez ComRes dla ITV News.

"Dwie prawdy" o "nieludzko traktowanym" Breiviku i większej polskiej armii

W środowym odcinku "Dwóch prawd" Jan Wróbel i Roman Kurkiewicz rozmawiali o decyzji norweskiego sądu, który uznał, że trzymanie Andersa Breivika od blisko pięciu lat w izolacji w więzieniu jest nieludzkim traktowaniem. W drugiej części programu dyskutowali na temat zapowiedzianego przez szefa MON wzrostu liczebności polskiej armii.

Demonstracja siły

Pokaz siły narodowców w Białymstoku i pytanie: czy ONR należy zlikwidować? Oni sami twierdzą, że wcale nie namawiają do nienawiści, ale głoszone przez nich hasła nie dają obcokrajowcom poczucia bezpieczeństwa. Za zagranicznymi gośćmi wstawia się rzecznik praw obywatelskich, ale problemu nie widzą ci, którzy w pierwszej kolejności powinni reagować, czyli rządzący.

Podniebne ogrody

Dotlenić miasto i jeszcze na tym zarobić. Ogród na dachu jest na tyle dobroczynny, że pierwsze miasta zaczynają refundowanie, przynajmniej częściowe, takiej miejskiej rolniczej działalności.

Cała prawda o królowej

W środę skończyła 90 lat, nadal ma siłę, energię do działania i rządzi monarchią. Przez lata narosło o niej wiele opowieści: dla jednych zimna i ostra, dla drugich ciepła i zabawna. Jaka jest królowa Elżbieta II?

Czarna seria w Tatrach

W Tatrach niespokojnie. Było nerwowo i zakończyło się tragicznie. Szybowce lądowały awaryjnie, jednego pilota nie udało się uratować. Wszystkie maszyny brały udział w zawodach szybowców nad granica polsko-słowacką.

Niemoc szkolna

Szkolna niemoc w starciu z przemocą. Władze oświatowe bardzo źle wypadają w raporcie pozarządowej organizacji, która skrupulatnie sprawdziła ubiegłoroczne przypadki prześladowania, dyskryminowania i dręczenia uczniów.

Zgromadzenie z konfliktem w tle

Prezes TK na dorocznym zgromadzeniu sędziów dziękuje za wsparcie w trudnym momencie i za jeden wspólny głos. Prof. Andrzej Rzepliński jest pełen uznania, że mimo konfliktu nie udało się podzielić władzy sądowniczej. A o tym, że jest on trwały i wyraźny świadczy choćby fakt, że wbrew tradycji w zgromadzeniu nie wzięli udziału prezydent, premier oraz marszałkowie Sejmu i Senatu.

Gry sejmowe. Kulisy kontrowersyjnego głosowania

Czwartkowe głosowanie nad wyborem sędziego Trybunału Konstytucyjnego Zbigniewa Jędrzejewskiego budzi wiele wątpliwości. Mimo apeli opozycji, marszałek Marek Kuchciński wciąż nie udostępnił nagrań z sejmowych kamer. Przeanalizowaliśmy zatem dostępne materiały, by ustalić, gdzie kto siedział, gdzie podnosił rękę, a gdzie była jego karta do głosowania, kto i dlaczego wyszedł z sali, a kto kogo na sali zasłaniał i po co? Materiał "Czarno na białym".

Senat przyjął ustawę o darmowych lekach dla seniorów

Senat poparł w środę ustawę, zgodnie z którą każdy, kto ukończył 75. rok życia, bez względu na status materialny, będzie miał prawo do bezpłatnych leków znajdujących się na wykazie ogłaszanym przez ministra zdrowia (tzw. liście "S").

Opisywała Panama Papers. "Bierze urlop"

Redaktor naczelna holdingu RBK, który zamieszczał publikacje o rosyjskich wątkach Panama Papers, bierze urlop w związku ze stypendium na Uniwersytecie Stanforda w USA. Jak powiadomił w środę holding, projektami redakcyjnymi będą kierować inni redaktorzy.

Zbrojna opozycja wraca do negocjacji

Jemeńska opozycja wycofała się z wcześniejszej decyzji o bojkocie odbywających się pod auspicjami ONZ rozmów pokojowych i poinformowała, że wysłała już swoją delegację. Negocjacje pokojowe rozpoczną się w czwartek w Kuwejcie.

Milczenie sędziego

To burzliwe głosowanie i wybór Zbigniewa Jędrzejewskiego na nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego poprzedziło niemniej nerwowe jego przesłuchanie w sejmowej komisji sprawiedliwości. Tu też dokładna analiza nagrań pozwala lepiej opisać to, co działo się na sali: wymowne gesty posłów PiS i słowa, które były wyraźną sugestią dla kandydata, by nie odpowiadał na pytania opozycji. Co ciekawe, politycy rządzącej partii nie mieli do profesora Jędrzejewskiego żadnych pytań, choć - jak sami przyznali - nie znali go wcześniej.