Najnowsze

Najnowsze

Niemieckie przeprosiny za "polskie obozy". Telewizja ZDF odwołała się od wyroku

Najpierw był wyrok krakowskiego sądu, potem sądu w Moguncji. Na mocy tych orzeczeń niemiecka telewizja miała przeprosić byłego więźnia Auschwitz za sformułowanie "polskie obozy zagłady". ZDF złożyła zażalenie w tej sprawie, bo uważa, że przeprosiny zostały już opublikowane. Pełnomocników Karola Tendery forma przeprosin jednak nie zadowala.

Le Pen odmawia stawienia się na przesłuchanie

Kandydatka skrajnej prawicy w wyborach prezydenckich we Francji Marine Le Pen powiadomiła w piątek, że odmawia stawienia się na przesłuchanie w organach prowadzących śledztwo w sprawie fikcyjnego zatrudnienia jej współpracowników z unijnego budżetu.

Kolejny sędzia TK wybrany przez PiS

Sejm wybrał nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Został nim kandydat Prawa i Sprawiedliwości profesor Grzegorz Jędrejek. Opozycja protestowała zarówno wobec szybkości prac jak i trybu wyboru kandydata. Co ciekawe jego osoba nie budziła żadnych kontrowersji. Między innymi o tych kwestiach, oraz słowach wiceministra Bartosza Kownackiego, który posłom PO zarzucił posiadania krwi na rękach po katastrofie smoleńskiej, dyskutowali goście programu Tak jest: Krzysztof Łapiński i Jan Grabiec

Media: niemiecki wywiad inwigilował zagranicznych dziennikarzy

Niemiecki wywiad zagraniczny BND inwigilował od końca lat 90. dziennikarzy i redakcje na całym świecie - podał w piątek niemiecki tygodnik "Der Spiegel", opierając się na materiałach komisji parlamentarnej Bundestagu badającej działalność służb USA i Niemiec.

Pokaz dumy Rosjan. To ma być sposób na "strategiczny błąd" Amerykanów

Myśliwiec wielozadaniowy Su-35 jest najnowocześniejszą maszyną bojową produkowaną seryjnie w Rosji. Nie zaskakuje więc, że to przedmiot dumy Rosjan. Rosyjskie ministerstwo obrony opublikowało nowe nagranie pokazujące maszynę w locie a jeden z zasłużonych konstruktorów stwierdził, że Su-35 jest tak samo dobry - jeśli nie lepszy - jak najnowsze konstrukcje amerykańskie.

Matka nie żyje, ojcowie przepadli. Mateusz walczy o przetrwanie i o rodzeństwo

Gotuje, sprząta, wyprawia młodsze rodzeństwo do szkoły. I liczy: pieniądze, bo cała piątka ma 1200 zł miesięcznie na życie, i na sąd. Ten musi zdecydować, czy przyzna 21-letniemu Mateuszowi stałe prawa rodzicielskie. Taka była ostatnia wola matki rodzeństwa, która zmarła po długiej walce z rakiem. Dziś zrobiono pierwszy krok w tym kierunku - sąd ustanowił go tymczasowym kuratorem rodzeństwa.

18 miesięcy za strzał w głowę. Wyrok "nie do przyjęcia"

Jako "zbyt pobłażliwy" i "nie do przyjęcia" oceniło w piątek Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (UNHCHR) wyrok 18 miesięcy więzienia dla izraelskiego żołnierza, który w marcu 2016 roku zabił rannego Palestyńczyka.

Adwokat nie wpuszczony na przesłuchanie Szydło. Jaki: to nic nadzwyczajnego

Co chcecie zamieść pod dywan? - pytał w piątek w Sejmie poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz. Chciał, by minister sprawiedliwości wytłumaczył Polakom, dlaczego prokuratura w Krakowie nie dopuściła w czwartek do udziału w przesłuchaniu premier Beaty Szydło obrońcy Sebastiana K. Wniosek został odrzucony, a wiceszef resortu Patryk Jaki tłumaczył, że decyzja śledczych "nie jest to absolutnie nic nadzwyczajnego".