Najnowsze

Najnowsze

Wiceminister zdrowia: sieć szpitali nie zastąpi całkowicie obecnego modelu

Sieć szpitali choć ma być dominującym modelem ich finansowania, to nie oznacza, że całkowicie zastąpi obecny system, czyli konkursy na świadczenia medyczne - przekonywał w piątek w Sejmie wiceminister zdrowia Piotr Gryza. Poseł PiS Tomasz Latos powiedział, że opozycja "marzyła" o tym, by wprowadzić ustawę, ale zabrakło jej "determinacji, odwagi, pomysłu".

"Graniczni łowcy" mają wyłapywać migrantów. "Poślą nas, gdzie będziemy potrzebni"

Mają pomagać policji i wojsku w uszczelnianiu węgierskich granic przed napływem migrantów. Ochotnicza służba graniczna, potocznie nazywana "granicznymi łowcami", ma docelowo liczyć 3000 członków. Na razie jest ich około tysiąca. Złożyli ślubowanie, ćwiczą i w ciągu trzech miesięcy mają podjąć regularną służbę. - Obrona Węgier jest dla nas najważniejsza - mówi w rozmowie z agencją Reutera jeden z rekrutów.

Chwalił bombera, chciał odegrać się za śmierć na komisariacie. Skazany za internetowy wpis

"Bardzo dobrze gratuluję za odwagę! ale to nie jedyna sytuacja myśmy nakupili pestycydów mam znajomego chemika który spręży to w postać cieczy pod ciśnieniem jeszcze się odegramy za Igora (pisownia oryginalna) - taki wpis w internecie zamieścił Michał B., którego sąd za publiczne chwalenie przestępstwa skazał na cztery miesiące prac społecznych. Wpis mężczyzna zamieścił w sieci po tym, gdy doszło do eksplozji ładunku wybuchowego w centrum Wrocławia.

"Co pan proponuje ludziom, którzy wyjechali z kraju?". Niespodziewane pytanie do prezydenta

Dostał się przed mikrofon, by zadać pytanie prezydentowi. Młody mężczyzna, który twierdził, że został zmuszony do emigracji, zarzucił Andrzejowi Dudzie, że apeluje do Polaków, by wracali z zagranicy, choć nie zrealizował swoich wyborczych obietnic. - Jest mi wstyd, że muszę ze swojego kraju wyjeżdżać - powiedział. I zapytał prezydenta: - Co pan proponuje ludziom, którzy wyjechali?

Tusk wpadł na D-Bomb

Ostatnie dni Donalda Tuska obfitowały w niespodzianki. Kiedy wciąż decydowały się jego losy w Radzie Europejskiej, przewodniczący natknął się na ulicy na zaskakujących gości. Członkowie zespołu disco polo D-bomb spotkali Tuska na jednej z ulic Brukseli i zrobili zdjęcie, które stało się hitem sieci.

Tyle zostało z miejskiego autobusu

Policjanci podczas wieczornego patrolu zauważyli, że ze stojącego na parkingu autobusu wydobywają się płomienie. Próbowali sami ugasić pożar, ale ogień był zbyt duży. Pomogli dopiero strażacy, jednak z autobusu nie zostało wiele.

"Wynurzenia ministra Waszczykowskiego zakrawają na kpinę"

- Wynurzenia ministra Waszczykowskiego zakrawają już na kpinę - stwierdził politolog i były europoseł Marek Migalski. Skomentował w ten sposób wypowiedź ministra spraw zagranicznych, który zapowiedział, że będzie sprawdzał, czy niektóre kraje Unii nie wywierały nacisków i nie szantażowały innych państw członkowskich, by wymusić wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej.

Arcybiskup Muszyński: wybór Tuska to przejaw dużego zaufania

W wielu obszarach Donald Tusk pokazał, że porozumienie jest możliwe. Możemy się różnić w poglądach, ale na arenie międzynarodowej powinniśmy być solidarni i zabiegać o dobro Polski - powiedział prymas senior arcybiskup Henryk Muszyński komentując wybór Donalda Tuska na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej.

Zasłabnięcia w gimnazjum. "Możliwą przyczyną wirus"

Lekarze przebadali uczniów z gimnazjum w Przejazdowie. Okazało się, że przyczyną zasłabnięć i nudności może być ostry wirus. Żaden z nastolatków nie był pod wpływem alkoholu czy substancji odurzających. Na razie szkoła jest zamknięta.

Prezydent nie pogratulował Tuskowi. "Nigdy nie zwrócił się o spotkanie"

- Donald Tusk mógł złożyć wniosek o odłożenie głosowania w sprawie wyboru szefa Rady Europejskiej, on jednak wybrał własny interes. Przewodniczący Rady powinien budować konsensus, nieprzyjęcie konkluzji szczytu UE to jego porażka - ocenił w piątek prezydencki minister Krzysztof Szczerski w rozmowie z RMF FM. Dodał, że prezydent Andrzej Duda nie pogratulował Tuskowi wyboru na drugą kadencję szefa Rady Europejskiej.

Biwak inny niż wszystkie. Namiot w pokoju, a w nim...

Wentylacja, sztuczne oświetlenie, nawadnianie – tak wyposażony był namiot, znajdujący się w jednym z mieszkań w Stalowej Woli (Podkarpacie). W namiocie stały cztery doniczki z marihuaną. Właściciel mieszkania został zatrzymany przez policję.

Premier zapowiadała, że wniosków nie przyjmie. Ale podpisów nie było

Pierwszego dnia szczytu w Brukseli w związku z odmową Polski przyjęto "konkluzje przewodniczącego Rady Europejskiej", które poparło 27 państw członkowskich. Jak relacjonował reporter TVN24, nie złożono pod nimi podpisów. O możliwości zastosowania takiej formuły mówił wcześniej były wiceminister spraw zagranicznych Mikołaj Dowgielewicz.

"Wczoraj Polska potwierdziła, że jest w izolacji w Europie"

- Polska jest w tej chwili skonfliktowana z większością krajów europejskich, jest skonfliktowana z Komisją Europejską - powiedział były minister w kancelarii premiera Adam Jasser w rozmowie na antenie TVN24. Jak dodał: - Wczoraj Polska potwierdziła, że jest w izolacji w Europie.

Sejm nie zgodził się na uchylenie immunitetu Patrykowi Jakiemu

Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości z PiS, z mównicy sejmowej zarzucił Robertowi Kropiwnickiemu z Platformy, że "mieszkańcy skarżą się, że pan poseł w swoim mieszkaniu prowadzi agencję towarzyską". Kropiwnicki stwierdził, że został pomówiony i po tych słowach złożył w sądzie prywatny akt oskarżenia Jednak Sejm w czwartek nie zgodził się na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Jakiego.