Najnowsze

Najnowsze

"Bezprecedensowe represje" po próbie puczu

Organizacja Amnesty International zarzuciła władzom Turcji naruszanie wolności słowa i wolności zgromadzeń oraz łamanie prawa do niedyskryminacji w reakcji na próbę zamachu stanu z 15 lipca ubiegłego roku.

Pożar na budowie. Zapalił się dach

Siedem zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem w Gdyni. Pożar wybuchł w nowym czteropiętrowym budynku podczas prac budowlanych. Jedna osoba podtruła się dymem.

Prezydent mówi o groźbie wojny, szef dyplomacji tonuje

Minister spraw zagranicznych Filipin Alan Peter Cayetano bagatelizował w poniedziałek chińskie groźby rozpoczęcia wojny, które na spotkaniu z przywódcą Chin Xi Jinpingiem miał przed kilkoma dniami usłyszeć filipiński prezydent Rodrigo Duterte.

Auto osobowe zmiażdżone między ciężarówkami. Trzy godziny utrudnień na A2

Między węzłami Poznań Zachód i Poznań Komorniki ciężarówka zbliżając się do zatoru, nie wyhamowała i najechała na auto osobowe. Hyundai wbił się wtedy w jadącą z przodu drugą ciężarówkę. Zakleszczoną kobietę musieli wyciągać strażacy. A2 w kierunku Świecka była zablokowana, a kierowcy musieli borykać się z utrudnieniami przez ponad 3 godziny.

"Niesamowity ból, odechciewa się po tym wszystkiego". Tak działa paralizator

Dwie strzałki zakończone miniaturowymi harpunami wbijają się w ciało, a przez dwa ciągnięte przez nie przewody uderza w organizm potężny, pięciosekundowy impuls prądu. Ofierze wyłączają się mięśnie. - Mózg działa normalnie i odczuwa ból - mówi były policjant. Drugi dodaje, że jest to ból "niesamowity". Tak standardowo działa paralizator, którego policja użyła na Igorze Stachowiaku. To broń teoretycznie niezabijająca. Co nie znaczy, że niegroźna.

Karczewski o nagraniu z komisariatu: znamiona tortur, sadystycznego znęcania się

- Sprawa użycia paralizatora wobec Igora Stachowiaka powinna być absolutnie jak najszybciej wyjaśniona - stwierdził marszałek Senatu Stanisław Karczewski, komentując ujawnione przez "Superwizjer" TVN nagranie z wrocławskiego komisariatu pokazujące, jak policjanci traktowali zatrzymanego 25-latka. - Tego typu zjawiska i ludzi, którzy są w policji, trzeba eliminować - dodał.

Dwayne Johnson "wchodzi w to". Ma wsparcie Toma Hanksa

Kolejne wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych zapowiadają się naprawdę ciekawie. Jeszcze niedawno hollywoodzki gwiazdor Dwayne Johnson mówił, że zastanawia się nad walką o fotel prezydenta. Teraz aktor w telewizyjnym show na Broadwayu potwierdził, że za trzy lata powalczy o Biały Dom. Co ciekawe, przeprowadzane za oceanem sondaże dają mu przewagę nad obecnym prezydentem Donaldem Trumpem. Johnson szanse ma niemałe, tym bardziej że na swojego wiceprezydenta chce Toma Hanksa.

Afera korupcyjna w Brazylii. Demonstracje za dymisją prezydenta

Demonstracje w wielu miastach Brazylii. Protestujący domagali się w niedzielę ustąpienia z urzędu prezydenta Michela Temera. Negatywne nastroje wobec Temera nasiliły się po tym, kiedy Sąd Najwyższy Brazylii zlecił w czwartek dochodzenie wobec głowy państwa.

Kaczyński o "fali agresji" imigrantów: Okazałoby się, że dla nich jesteśmy nazistami

Jarosław Kaczyński wyjaśnia, dlaczego jego zdaniem Polska nie powinna przyjmować uchodźców. - Musimy bronić swoich racji przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, a także bronić się metodami politycznymi - mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" prezes PiS, odnosząc się do decyzji Komisji Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego w sprawie imigrantów.

Loża prasowa 21.05.2017

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Renata Grochal (Newsweek Polska), Daniel Passent (Polityka), Andrzej Stankiewicz (Onet), Paweł Lisicki (Do Rzeczy). Program rozpoczął się od dyskusji o sprawie śmierci Igora Stachowiaka we wrocławskim komisariacie 15 maja 2016 roku. W sprawie trwa śledztwo, a okoliczności śmierci wciąż nie zostały wyjaśnione. Wojciech Bojanowski dotarł do nowych nagrań i informacji i pokazał w reportażu "Superwizjera", jak wyglądała policyjna interwencja. Później poruszono temat Kongresu Prawników Polskich, w czasie którego podczas przemówienia wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła i sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dery, uczestnicy na znak protestu puścili salę. Później dziennikarze rozmawiali o zamieszaniu w sprawie najbliższych posiedzeń Trybunału Konstytucyjnego oraz o polsko-unijnej dyskusji dotyczącej relokacji uchodźców do Polski i stanowisku rządu Beaty Szydło w tej sprawie.

Izrael zaniepokojony umowami USA z Arabią Saudyjską

Izrael wyraził w niedzielę zaniepokojenie w związku z ogłoszeniem poprzedniego dnia w trakcie wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Arabii Saudyjskiej zawarcia umów na duże dostawy amerykańskiej broni dla tego państwa.

Ostatni "Najwspanialszy show na ziemi". Finałowy pokaz 146-letniej legendy

W Stanach Zjednoczonych odbył się ostatni "Najwspanialszy show na ziemi" - pokaz Ringling Bros. and Barnum & Bailey Circus wystawiany nieprzerwanie od 146 lat. Cyrk tym samym zakończył swoją działalność, do czego właścicieli skłoniły między innymi nasilające się protesty obrońców praw zwierząt.