Najnowsze

Najnowsze

Dużo pisał do kobiety w więzieniu. W listach ukrywał narkotyki

W dobie internetu tradycyjne listy to już rzadkość. Do jednej z osadzonych w Zakładzie Karnym w Krzywańcu (woj. lubuskie), trafiało ich jednak bardzo wiele. Romantyk - można byłoby pomyśleć o nadawcy. Ale strażnikom wydało się to podejrzane. Okazało się, że w niektórych z listów ukryte były narkotyki.

Prezydencki minister: nie wypowiadamy się w sprawie spotkań, które się nie odbyły

Strategiczne stosunki polsko-amerykańskie nie są zagrożone - podkreślił w "Kawie na ławę" w TVN24 Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP. Jednocześnie unikał odpowiedzi na pytanie, czy prezydent Andrzej Duda nie odebrał telefonu od sekretarza stanu USA Rexa Tillersona oraz o rzekome odwołanie spotkania z wiceprezydentem USA Mikiem Pencem w Korei Południowej. Ponadto gościem programu był Patryk Jaki (Zjednoczona Prawica), Piotr Zgorzelski (PSL), Bartosz Arłukowicz (PO), Witold Zembaczyński (Nowoczesna) i Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15).

Marine Le Pen ponownie wybrana szefową Frontu Narodowego

Marine Le Pen została w niedzielę ponownie wybrana na przewodniczącą Frontu Narodowego (FN), skrajnie prawicowego ugrupowania we Francji. Na zjeździe partii w Lille Le Pen była jedyną kandydatką i, jak się spodziewano, otrzymała mandat po raz trzeci.

Prezydencki minister: nie wypowiadamy się w sprawie spotkań, które się nie odbyły

Strategiczne stosunki polsko-amerykańskie nie są zagrożone - podkreślił w "Kawie na ławę" w TVN24 Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP. Jednocześnie unikał odpowiedzi na pytanie, czy prezydent Andrzej Duda nie odebrał telefonu od sekretarza stanu USA Rexa Tillersona oraz o rzekome odwołanie spotkania z wiceprezydentem USA Mikiem Pencem w Korei Południowej.

Wojna w Jemenie "laboratorium" wojskowych laserów USA

Wojna domowa w Jemenie stała się obszarem testów i prezentacji możliwości amerykańskiej broni laserowej - informuje portal Defense News. Portal powołuje się na wypowiedzi dowódcy amerykańskiej piechoty morskiej gen. Roberta Nellera przed jedną z komisji Kongresu USA.

Xi może rządzić Chinami dożywotnio. Formalnie usunięto limit kadencji

Chiński parlament zmienił w niedzielę konstytucję, likwidując między innymi zakaz pełnienia funkcji prezydenta przez więcej niż dwie kadencje. Zmiana ta umożliwi Xi Jinpingowi pozostanie u sterów władzy bezterminowo, oznacza także rozmontowanie części systemu politycznego stworzonego w Chinach po śmierci Mao Zedonga.

Wjechała autem w sklep. Pomyliła pedał hamulca z gazem

W Pikeville w amerykańskim stanie Kentucky starsza kobieta wbiła się autem w sklepową witrynę. Auto wjechało w budynek z dużą prędkością. Poprzewracane zostały regały z towarami i kasy. Szczęśliwie nikomu nic poważnego się jednak nie stało. Lekarze przebadali kobietę i kasjera sklepu. Choć mężczyzna nie został ciężko ranny, to ratownicy postanowili zabrać go do szpitala. Kierująca autem zeznała na policji, że podjeżdżała pod sklep i zamiast nacisnąć pedał hamulca, wcisnęła pedał gazu.

10.03 Babilon

W programie m.in.: wspomnienia z marca '68, protesty kobiet i rozmowa o feministkach. Gośćmi były: Izabella Cywińska, Magdalena Środa, Krystyna Kofta, Eliza Olczyk i Justyna Sobolewska.

Do klubu w samej bieliźnie i na białym koniu

Do jednego z klubów nocnych w Miami Beach na Florydzie wjechała konno kobieta ubrana jedynie w bieliznę. Miała być atrakcją, ale koń spłoszył się i zrzucił ją z siebie. Właściciele lokalu stracili już licencję na jego prowadzenie, prawdopodobnie usłyszą również zarzuty, między innymi znęcania się nad zwierzęciem.

Zderzenie z pociągiem. Kierowca cudem uniknął śmierci

Wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Ociąż w Wielkopolsce. Samochód osobowy zderzył się z pociągiem relacji Kalisz-Wrocław. Lekko ranny został kierowca auta, który w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu.

67-letnia gwiazda kina w sesji dla "Playboya"

W lutym Jane Seymour skończyła 67 lat i - jak tłumaczy - właśnie z tej okazji postanowiła zrobić sobie prezent w postaci zdjęć do magazynu dla panów. W wywiadzie dla telewizji CNN tłumaczyła, że nigdy nie czuła się tak pewna siebie i tak seksowna, jak dzisiaj. Wyznała, że nie miała żadnych operacji plastycznych. Seymour wcześniej do "Playboya" - w znacznie odważniejszych sesjach - pozowała dwa razy: w latach 70. i 80. Jak mówi, ta najnowsza sesja jest subtelniejsza, lecz nie mniej zmysłowa niż tamte.

Trump zgodził się na spotkanie z Kim Dzong Unem. "Może odnieść ogromne zwycięstwo"

- Donald Trump wiele przegrać nie może, a może odnieść ogromne zwycięstwo potrzebne mu z rozmaitych względów - mówił o planowanym spotkaniu prezydenta USA z Kim Dzong Unem profesor Zbigniew Lewicki, amerykanista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. - Jeżeli to się uda, to będzie ogromny sukces, odsunięcie groźby, denuklearyzacja - dodał gość programu "Horyzont" w TVN24. Z kolei Michał Baranowski, dyrektor German Marshall Fund, podkreślał, że już sama zgoda na spotkanie "to wygrana Kima".

Bez przełomu w sprawie amerykańskich ceł

Spotkanie komisarz Unii Europejskiej do spraw handlu Cecilii Malmstroem z przedstawicielem USA do spraw handlu Robertem Lighthizerem w kwestii wyłączenia Wspólnoty spod amerykańskich ceł na stal i aluminium nie przyniosło rozstrzygnięcia. Rozmowy będą kontynuowane w przyszłym tygodniu.

Trump o karze śmierci za narkotyki

Prezydent Donald Trump powiedział podczas wiecu w Pensylwanii, że Stany Zjednoczone powinny rozważyć wprowadzenie kary śmierci lub dożywotniego więzienia za przestępstwa narkotykowe.

Profesor Zbigniew Lewicki i Michał Baranowski

Kryzys zdecydowanie jest, ale raczej amerykańsko-polski niż polsko-amerykański, bo chociaż wywołany bardziej przez nas, to realizowany w USA - ocenił w programie "Horyzont" w TVN24 profesor Zbigniew Lewicki, amerykanista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jego zdaniem wizyta Krzysztofa Szczerskiego w Waszyngtonie jest najlepszym dowodem, że "nasze możliwości są zamrożone". Michał Baranowski, dyrektor German Marshall Fund, zauważył, że problem w relacjach amerykańsko-polskich nie ogranicza się do burzy wokół nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, ale zaczął się już wcześniej.

"Znam tę osobę, ale nie uważam jej za swojego przyjaciela"

Chodzi o biznesmena Jewgienija Prigożyna - biznesmena wiązanego przez media między innymi z rosyjską firmą najemniczą (tak zwaną Grupą Wagnera) i "fabryką trolli" z Petersburga. Między innymi o Prigożyna spytała Putina Megyn Kelly w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji NBC.

Kaczyński: cel naszych marszów zostanie wypełniony

Wiemy na pewno, że to, co zostało ustalone przez tak zwaną komisję Anodiny i komisję Jerzego Millera, to nie jest prawda - oświadczył Jarosław Kaczyński w sobotę podczas obchodów 95. tak zwanej miesięcznicy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

"Sejm całkowicie zlekceważył ustalenia zawarte w Konstytucji"

- Sejm nie jest uprawniony do stanowienia, kto z sędziów ma reprezentować środowisko sędziowskie - wskazywał w "Faktach po Faktach" konstytucjonalista profesor Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego i były Rzecznik Praw Obywatelskich. Gościem drugiej części programu była Barbara Nowacka (stowarzyszenie Inicjatywa Polska).

"Nasze możliwości w USA są zamrożone"

Kryzys zdecydowanie jest, ale raczej amerykańsko-polski niż polsko-amerykański, bo chociaż wywołany bardziej przez nas, to realizowany w USA - ocenił w programie "Horyzont" w TVN24 profesor Zbigniew Lewicki, amerykanista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jego zdaniem wizyta Krzysztofa Szczerskiego w Waszyngtonie jest najlepszym dowodem, że "nasze możliwości są zamrożone".

"Sejm całkowicie zlekceważył ustalenia zawarte w Konstytucji"

Sejm nie jest uprawniony do stanowienia, kto z sędziów ma reprezentować środowisko sędziowskie - wskazywał w "Faktach po Faktach" konstytucjonalista profesor Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego i były Rzecznik Praw Obywatelskich. - To jest jakieś całkowite nieporozumienie - ocenił.