Najnowsze

Najnowsze

Świąteczne ozdoby "do góry nogami". Bo kabel był za krótki

Iluminacja świąteczna Sępólna Krajeńskiego (woj. kujawsko-pomorskie) została powieszona "do góry nogami". Czerwona bombka jest nad zieloną gałązką, co nie uszło uwadze mieszkańców. Władze miasta jednak tłumaczą, że innej możliwości nie było, bo po naprawie stroików okazało się, że przewody zasilające są za krótkie.

Japonia nie odpuści sankcji, Putin nie będzie inaczej rozmawiać. Trudny początek

Na kilka dni przed wizytą Władimira Putina w Japonii zaczęło się ustalanie wstępnych warunków rozmów. Japończycy zasygnalizowali, że nie wyłamią się z sankcji międzynarodowych nałożonych na Rosję. Putin w wywiadzie dla japońskiej gazety oznajmił natomiast, że to właśnie one są główną przeszkodą w rozmowach i podpisaniu porozumienia pokojowego oraz zacieśnieniu współpracy gospodarczej.

Kaczyński: będą próby uporządkowania działań opozycji

- Z naszej strony na pewno będą próby doprowadzenia do pewnego uporządkowania działań opozycji, chociaż znów się obawiam, że to będzie potraktowane jako nie danie opozycji pewnych przywilejów, tylko jako próbę ograniczenia demokracji - powiedział we wtorek szef PiS Jarosław Kaczyński. Oskarżył opozycję o "wezwania o charakterze antypaństwowym".

Choć w Zakopanem smog, turyści za klimat płacić muszą. Przepisy zbada TK

Polskie przepisy dotyczące pobierania opłaty klimatycznej są niejasne – uznały władze Zakopanego. I zwróciły się do Trybunału Konstytucyjnego o ich wytłumaczenie. W związku z tą skargą Wojewódzki Sąd Administracyjny zawiesił postępowanie dotyczące pobierania od turystów opłaty klimatycznej w stolicy Podhala.

Wojewoda do prezydenta Poznania: inicjowanie wojny z rządem jest skandaliczne

"Inicjowanie wojny z rządem RP i wypowiadanie posłuszeństwa władzy z perspektywy interesu miasta i jego mieszkańców jest zachowaniem skandalicznym" - napisał w liście otwartym wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann do prezydenta Poznania. To reakcja na to, że Jacek Jaśkowiak znalazł się wśród sygnatariuszy listu "Stop dewastacji Polski", który opublikował lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski.

Szykuje się ciężkie popołudnie. Manifestacje omijajcie metrem

Dwie duże manifestacje i kilkanaście mniejszych zgromadzeń publicznych skutecznie utrudnią dziś życie mieszkańcom Warszawy. Najgorzej będzie w popołudniowym szczycie. Autobusy i tramwaje zostaną skierowane na trasy objazdowe. ZTM radzi: najlepiej wybrać metro.

"Gdybym był wtedy bardziej stanowczy, to ona by do dziś żyła"

4-letnia Oliwia była systematycznie katowana. Tamtego dnia ciosy nie ustały nawet po tym, jak dziewczynka uderzyła głową o półkę. Dziecko zmarło na kilka godzin zanim matka przyniosła je do szpitala. To, co przeżyło przed śmiercią, trudno sobie nawet wyobrazić: ślady krwi zostały na ubraniach, poduszce, a nawet na ścianie.

Przyznał się do zgwałcenia 12-letniej córki. 60 dni więzienia

Prokuratorzy amerykańskiego stanu Montanta zdecydowali się nie odwoływać od wyroku, na mocy którego 40-letni mężczyzna spędzi 60 dni w więzieniu za gwałt na swojej 12-letniej córce. Gwałciciel przyznał się do zarzucanego mu czynu i teoretycznie powinien dostać automatyczną karę 25 lat więzienia. Sędzia skorzystał jednak z prawnej furtki, wywołując falę oburzenia.

Chiny: nie można zaprzeczać masowym japońskim mordom

Podczas dorocznej uroczystości upamiętniono we wtorek w Nankinie, na wschodzie Chin, ofiary masakry dokonanej w grudniu 1937 roku przez cesarskie wojska japońskie. Przedstawiciele Komunistycznej Partii Chin przestrzegali przed próbami negowania tragedii. 13 grudnia jest w Chinach narodowym dniem pamięci o ofiarach masakry nankińskiej.

"Nikt nam nie powiedział, że powinniśmy zapiąć pasy". Relacja ocalałego

- Silniki i światła nagle wyłączyły się. To nas trochę wystraszyło, ale nikt nas o niczym nie ostrzegł. Nie wiedzieliśmy, co się dzieje - powiedział jeden z ocalałych z katastrofy samolotu wiozącego brazylijską drużynę piłkarską. Według niego, załoga w ogóle nie kazała pasażerom przygotować się na awaryjne lądowanie. Nie współgra to z twierdzeniami ocalałych członków załogi, którzy przeżyli katastrofę 28 listopada.

Aaaby dziewictwo sprzedać. "Tak, jestem pewna tego co robię"

Wszystko może być na sprzedaż. Jeden z niemieckich portali pośredniczy w sprzedaży dziewictwa. "Dziewczyny nie tylko muszą uzyskać zaświadczenie lekarskie, że są dziewicami. Wysyłamy je także do psychologa, na nasz koszt. Jeśli dziewczyna nie uzyska opinii, że jest psychicznie zdrowa i wie co robi - zrywamy umowę" - wyjaśnia właściciel portalu. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

Upadek Aleppo przesądzony. Opozycja "nie pójdzie na żadne ustępstwa", Czerwony Krzyż mówi o katastrofie

Dziesiątki tysięcy osób są bezpośrednio zagrożone śmiercią w wyniku trwających walk we wschodnim Aleppo w Syrii - ostrzega Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK). Główny koordynator syryjskiej opozycji Rijad Hidżab oświadczył zaś, że przegrana w walce o miasto Aleppo na północy Syrii nie osłabi determinacji przeciwników prezydenta Baszara el-Asada, którzy chcą odsunąć go od władzy.

W Warszawie uczczono pamięć Grzegorza Przemyka i ofiar stanu wojennego

Pod tablicą upamiętniającą Grzegorza Przemyka, pobitego na śmierć przez milicjantów, uczczono w nocy z 12 na 13 grudnia w Warszawie pamięć ofiar stanu wojennego w 35. rocznicę jego wprowadzenia. W uroczystości udział wzięli m.in. przedstawiciele klubu Kukiz'15. W środę rano lider Nowoczesnej Ryszard Petru także złożył pod tablicą wieniec.

35 lat temu wprowadzono stan wojenny

W niedzielę 13 grudnia 1981 r. o godz. 6 rano Polskie Radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował on Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na terenie całego kraju.

Wspólnie walczyli o wolną Polskę. Dzisiaj dzieli ich wizja wolności

Dwie wizje Polski i dwie strony barykady, która coraz bardziej dzieli też ludzi kiedyś razem walczących o wolność kraju - m.in. wolność słowa i wolność do demonstracji. Byli opozycjoniści Ludwika i Henryk Wujcowie oraz Zofia Romaszewska - w komunizmie ich rodziny połączyła przyjaźń, wspólna walka i jedno marzenie o wolnej Polsce. Po 35 latach tą wolność widzą jednak inaczej - tak bardzo inaczej, że - jak sami przyznają - nie mają już nawet o czym rozmawiać. To osobista historia, która może być symbolem podzielonej dziś Polski. Materiał programu "Czarno na białym" TVN24.

Minister kultury chce odkupić arcydzieło Leonarda da Vinci. Bajońska cena

Poufne rozmowy ministra Glińskiego z księciem Czartoryskim. Ich temat: "Dama z łasiczką", czyli "Damy z gronostajem" pędzla Leonarda da Vinci. Ministerstwo chce odkupić jedyny polski obraz Leonarda od prywatnych właścicieli. W tej sprawie wszystko działa na wyobraźnię – zarówno obraz, jak i bajońska cena za arcydzieło. Materiał programu "Fakty" TVN.

Lepiej oddaje prawdę vs. nie podpiszę się pod takim tekstem. Spór o treść uchwały o stanie wojennym

Projekt uchwały w sprawie upamiętnienia tragicznych wydarzeń stanu wojennego autorstwa posłów PO został w poniedziałek zastąpiony dokumentem posłów Kukiz'15. Ten tekst będzie przedmiotem drugiego czytania w Sejmie. - Zdaniem komisji lepiej oddaje prawdę o stanie wojennym - powiedziała przewodnicząca Elżbieta Kruk (PiS). - W propozycji uchwały klubu Kukiz'15 jest mnóstwo agresji - komentował Antoni Mężydło (PO).

Rządzą od dekady, znów wygrali. Tym razem o włos

Rządząca od dekady Wewnętrzna Macedońska Organizacja Rewolucyjna - Demokratyczna Partia Macedońskiej Jedności Narodowej (VMRO - DPMNE) Nikoły Grujewskiego wygrała przedterminowe wybory parlamentarne, które odbyły się w niedzielę w Macedonii - podała w poniedziałkowy wieczór Państwowa Komisja Wyborcza.

Piotrowicz się broni. "Fakty" sprawdzają: byli w stanie wojennym prokuratorzy, którzy odmówili władzy

Poseł PiS Stanisław Piotrowicz zorganizował w poniedziałek konferencję prasową. Próbował na niej wyjaśniać swoją działalność w stanie wojennym. Tymczasem dziennikarze "Faktów" TVN udali się do sanockiego archiwum, gdzie znaleźli raport opisujący postawę tamtejszych prokuratorów miesiąc po wprowadzeniu stanu wojennego. Spośród 44 śledczych pracujących wtedy, postawę 41 kontrola oceniła pozytywnie. Tylko dwaj prokuratorzy zbuntowali się. Wśród nich nie było Stanisława Piotrowicza.

Nowy włoski rząd zaprzysiężony

Nowy włoski rząd Paolo Gentiloniego został w poniedziałek wieczorem zaprzysiężony przez prezydenta Sergio Mattarellę. Gabinet centrolewicy powstał tydzień po rozpoczęciu kryzysu rządowego w rezultacie dymisji premiera Matteo Renziego.