Najnowsze

Najnowsze

MSZ monitoruje sytuację Polaków. Na Florydzie "doraźne schronisko"

Polskie ambasady śledzą sytuację naszych rodaków, przebywających na wyspach dotkniętych huraganem Irma - zapewnia Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Z kolei ambasada Polski w USA poinformowała o utworzeniu "doraźnego schroniska" dla Polaków, którzy znajdują się na Florydzie. Do półwyspu zbliża się huragan.

Była pierwsza dama do obecnej: pani Agato, w kobietach siła!

Nie tracę nadziei. To dopiero półmetek - tak była prezydentowa Jolanta Kwaśniewska odpowiedziała na pytanie o obecną pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę. Małżonka Aleksandra Kwaśniewskiego uczestniczyła w debacie na IX Ogólnopolskim Kongresie Kobiet w Poznaniu.

Nazywano ją "babcią Afganistanu". Nie żyje Nancy Dupree

Amerykańska historyczka Nancy Hatch Dupree, która kilkadziesiąt lat spędziła w Afganistanie, pracując nad zachowaniem dziedzictwa tego rozdartego od kilkudziesięciu lat wojnami kraju, zmarła w Kabulu - poinformował w niedzielę afgański rząd. Miała 90 lat.

Tornado nad Florydą. Meteorolodzy ostrzegają przez kolejnymi

W rejonie Fort Lauderdale na Florydzie utworzyło się w sobotę wieczorem tornado. Zjawisko udało się zarejestrować telefonem komórkowym Amerykance, która obserwowała żywioł ze swojego balkonu. Meteorolodzy z National Weather Service zapowiadają, że także w niedzielę nad południową częścią Florydy mogą pojawić się tornada. Półwysep atakuje huragan Irma.

"Wchodząc tutaj, cofamy się w czasie o kilkadziesiąt lat"

Znajduje się pod jednym z budynków Huty im. Sendzimira i jest prawdziwym wehikułem czasu. Schron przeznaczony dla dyrekcji i pracowników huty jest jednym z najlepiej zachowanych tego typu obiektów w Polsce. Powstał w latach 50. XX wieku i od tego czasu niewiele się tam zmieniło.

Zniszczony cokół pomnika Sobieskiego. MSZ: napisy częściowo usunięte

Napisy z pomalowanych tablic i cokołu przyszłego pomnika Jana III Sobieskiego na Kahlenbergu w Wiedniu zostały już częściowo usunięte - podało w niedzielę MSZ. O informacje w sprawie zniszczenia pomnika będzie prosił w Wiedniu szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, który udaje się do Austrii w związku z obchodami 334. rocznicy odsieczy wiedeńskiej.

Archeolodzy badają tajemnicze kręgi w zbożu

Archeolodzy pracują na polu pod Cedynią. To tam paralotniarz i historyk-pasjonat dostrzegli tajemnicze kręgi w zbożu. Naukowcy są przekonani, że nie jest to dzieło żadnych obcych cywilizacji, a naszych przodków. W ruch poszedł georadar i łopaty.

Spór o profesora Królikowskiego. Jaki "ma wątpliwości", Łapiński odpowiada

- Mam zaufanie do pana prezydenta i liczę ciągle na to, że te ustawy będą dobre, ale mam pewnie wątpliwości. One wynikają chociażby z tego, że taką osobą, która daje do tego twarz jest były wiceminister Królikowski - powiedział Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości w programie "Kawa na ławę" odniósł się do projektów reformy sądownictwa, które powstają w kancelarii Andrzeja Dudy. - Pan profesor Królikowski jest osobą znaną, o dużym dorobku naukowym - odpierał zarzuty rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

Tak świętuje Kim Dzong Un. Wielka feta po próbie jądrowej

Kim Dzong Un urządził huczne przyjęcie, na którym uhonorował naukowców odpowiedzialnych za sukces północnokoreańskiego programu zbrojeń nuklearnych. Zdjęcia uśmiechniętego przywódcy Korei Północnej opublikowała w niedzielę reżimowa agencja KCNA. Tydzień temu Pjongjangu przeprowadził szóstą i największą do tej pory próbę jądrową.

Złoty Lew dla filmu dającego nadzieję. Del Toro przypomniał, jak wielka to siła

Złotego Lwa dla "Kształtu wody" Guillermo del Toro - baśniowej love story, przyjęto z zadowoleniem, choć nie był głównym faworytem. Brytyjczyka McDonagha i jego "Trzy bilboardy za Ebbing, Missouri" nagrodzono "tylko" za scenariusz. Nagrody aktorskiej nie dostała jak oczekiwano Frances McDormand ale Charlotte Rampling za film "Hannah", co także przyjęto z aplauzem. Wygrało kino autorskie, ale zrozumiałe dla wszystkich.

Ludzkie kości w Tatrach. "Leżą tam od 2007 roku"

Sprzęt turystyczny, zapakowane jedzenie i... ludzkie kości – takiego odkrycia dokonali pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego, którzy przechodzili na początku września przez Dolinę Roztoki. Szczątki najprawdopodobniej leżały w tym miejscu od blisko 10 lat.

Wiceprezydent Urugwaju podał się do dymisji

Oskarżany o nieprawidłowości w zarządzaniu funduszami koncernu Ancap, wiceprezydent Urugwaju, Raul Sendic podał się w sobotę do dymisji. O rezygnacji poinformował on sam po posiedzeniu plenarnym partii Szeroki Front (FA), której jest członkiem.

USA i Turcja będą zacieśniać współpracę. Mimo napięć

Stany Zjednoczone i Turcja będą zacieśniać współpracę na rzecz wzmacniania bezpieczeństwa regionalnego - głosi komunikat po sobotniej rozmowie telefonicznej prezydentów Donalda Trumpa i Recepa Tayyipa Erdogana. "Mimo napięć i kontrowersyjnych kwestii w stosunkach dwustronnych" - dodaje Reuters.