Najnowsze

Najnowsze

Loża prasowa 18.06.2017

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Paweł Lisicki („Do Rzeczy”), Wojciech Maziarski („Gazeta Wyborcza”), Daniel Passent („Polityka”) oraz Tomasz Skory (RMF FM). Na początku dziennikarze rozmawiali o decyzji Komisji Europejskiej, która formalnie wszczęła w środę procedurę przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom w związku "z niewywiązywaniem się tych państw" z decyzji o relokacji uchodźców. W tym kontekście goście skomentowali także wygłoszone w Boże Ciało homilie w których słychać było apele o pomoc tym, którzy jej potrzebują. Kardynał Nycz mówił że „Chrystus ma twarz uchodźcy" a prymas Polak, pytał "czy na pewno tak jak On, na uchodźców się otwieramy". Kolejnym tematem było niewpuszczenie do Sejmu licealistów, którzy mieli przypinki wyrażające swoje poglądy. Uczniowie mieli uczestniczyć w Turnieju Debat Historycznych IPN, ale Straż Marszałkowska nie wpuściła ich do gmachu, bo mieli znaczki między innymi z hasłem "Uchodźcy mile widziani". Uczniowie mieli je zdjąć, ale ostatecznie tego nie zrobili. Dziennikarze rozmawiali także o decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz, która powiedziała, że nie stawi się przed komisją weryfikacyjną. Na koniec publicyści skomentowali najnowsze ustalenia w sprawie śmierci Igora Stachowiaka. Po interwencji Rzecznika Praw Obywatelskich, okazało się że policjanci widzieli ujawnione przez TVN24 nagranie z tasera już dwa tygodnie po śmierci Igora - chociaż w ostatnich tygodniach twierdzili, że 3 razy zwracali się do prokuratury o jego udostępnienie.

Co najmniej setka oszukanych, głównie emeryci. Tak byli okradani

Niska prowizja, dobra lokalizacja - tuż obok domu i miła obsługa. To wystarczyło, żeby punkt, w którym można było opłacić rachunki cieszył się popularnością wśród mieszkańców jednego z osiedli - głównie emerytów. Problem w tym, że od kilku miesięcy wpłacane pieniądze miały trafiać do kieszeni oszustów. Dwie osoby usłyszały zarzuty.

Nikt nie miał szans z córką leśniczego. Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Rozmowa ministrów Szyszki i Błaszczaka o córce leśniczego zdobyła aż 87 procent głosów i zwyciężyła w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl. Na drugim miejscu znalazła się wyborcza porażka Lorda Wiadrogłowego z 5 procentami głosów. Trzecie miejsce zajęli strażacy, którzy uratowali kilkutygodniową kotkę (3 procent głosów).

Rosja krytykuje USA: powinny szanować integralność Syrii

Stany Zjednoczone powinny szanować integralność terytorialną Syrii i nie podejmować jednostronnych działań w tym kraju - oświadczył w poniedziałek minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow, cytowany przez rosyjskie agencje.

Starcia między Azerami i Ormianami. Są zabici

W trwających od piątku starciach w Górskim Karabachu zginęło sześciu ormiańskich żołnierzy i jeden azerski - poinformowało ministerstwo obrony Azerbejdżanu. Erywań potwierdził śmierć czterech Ormian.

"Będziemy główną siłą opozycji wobec Macrona"

Francois Baroin, lider centroprawicowej partii Republikanie, która zajęła w niedzielę drugie miejsce w wyborach parlamentarnych we Francji, oświadczył, że jego partia będzie stanowiła na tyle duży blok w Zgromadzeniu Narodowym, że jej głos będzie bardzo wyraźnie słyszany.

Tsunami zmyło dom do oceanu. Cztery osoby zaginęły

Cztery osoby uznano za zaginione po sobotnim trzęsieniu ziemi i tsunami na Grenlandii. Lokalna gazeta "Sermitsiaq" informuje, że poszukiwana czwórka znajdowała się w domu w osadzie Nuugaatsiaq, kiedy fala uderzyła, zmywając cały budynek do oceanu.

Iran zemścił się za zamach. Pierwszy atak rakietowy od 29 lat

Iran przeprowadził pierwszą od 29 lat operację z udziałem rakiet średniego zasięgu. W niedzielę tamtejsza Gwardia Rewolucyjna zaatakowała bazy bojowników tak zwanego Państwa Islamskiego we wschodniej Syrii. Była to odpowiedź na niedawny zamach na irański parlament i mauzoleum ajatollaha Chomeiniego.

Juncker do zwycięzców: możecie liczyć na wsparcie Komisji Europejskiej

Cieszę się, że to odnowione Zgromadzenie Narodowe, z licznie wybranymi kobietami i przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego, uosabia nowoczesną Francję, stanowczo zdeterminowaną, aby być częścią silnej, europejskiej przyszłości - oświadczył szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

Blamaż francuskich socjalistów. Lider podaje się do dymisji

Druga tura wyborów parlamentarnych we Francji pociąga za sobą polityczne ofiary. Przywódca francuskich socjalistów Jean-Christophe Cambadelis ocenił, że upadek lewicy nie pozostawia wątpliwości, a pełnię władzy ma prezydent Emmanuel Macron i jego partia La Republique en Marche. Wobec tej sytuacji Cambadelis ogłosił, że podaje się do dymisji.

Wzięli zakładników w popularnym kurorcie. Co najmniej dwie osoby nie żyją

Uzbrojeni napastnicy wzięli zakładników w popularnym ośrodku turystycznym Le Campement Kangaba w pobliżu stolicy Mali - Bamako. Na miejsce skierowano malijskie oraz francuskie jednostki specjalne. Jak poinformował resort bezpieczeństwa, zginęły co najmniej dwie osoby. Nad ranem agencje podały informację, że 36 zakładników zostało uwolnionych.

Furgonetka wjechała w ludzi przed meczetem w Londynie

Jedna osoba nie żyje, a 10 zostało rannych po tym, jak w nocy z niedzieli na poniedziałek furgonetka wjechała w grupę muzułmanów w północno-wschodnim Londynie - poinformowała policja. Zaznaczono jednocześnie, że nie jest jasne, czy śmierć jednej z osób nastąpiła w wyniku ataku, czy też była oddzielnym zdarzeniem.

Nazywano ją "polską Marilyn Monroe". Siedem lat temu zmarła Elżbieta Czyżewska

Miała wszystko, czego potrzebuje aktorka, by zrobić wielką karierę: charyzmę, talent i seksapil. Z czasem doszedł dramatyczny życiorys. - Mężczyźni tracili dla niej głowę za sprawą obłędnego biustu, szalenie zgrabnych nóg i najpiękniejszego uśmiechu, jaki w życiu widziałam - mówiła Agnieszka Osiecka, jej przyjaciółka. Jej kreacje w "Niekochanej" Nasfetera czy "Rekopisie znalezionym w Saragossie" Hasa przeszły do historii naszego kina. 7 lat temu zmarła Elżbieta Czyżewska.

"Sterowanie strachem przed uchodźcami to niebezpieczne paliwo"

- Jesteśmy krajem Solidarności, jesteśmy krajem, który renomę ma na tym zbudowaną. Myślę, że rząd pójdzie za głosem biskupów, to bardzo ważne - powiedział w "Faktach po Faktach" dominikanin ojciec Maciej Zięba, przypominając apel Kościoła w sprawie uchodźców. W drugiej części programu gośćmi byli Andrzej Celiński i Michał Kamiński.

Premier Francji: wyborcy dali wyraźną większość Macronowi

Niska frekwencja, szacowana na 43 procent, nie jest dobra dla demokracji, ale tym bardziej zobowiązuje rząd do tego, by odnieść sukces - podkreślił francuski premier Edouard Philippe. Ugrupowanie Emmanuela Macrona zdobyło w drugiej turze wyborów większość bezwzględną w izbie niższej parlamentu.

"Trzeba dać szansę Macronowi na poprawę relacji z Polską"

Francja stoi przed szansą. System francuski wymaga reformy, którą zapowiedzieli prezydent Emmanuel Macron i jego partia - mówi politolog z Uniwersytetu Warszawskiego profesor Jacek Czaputowicz. Jego zdaniem po wyborach parlamentarnych w tym kraju możliwe są sprawne rządy.

Le Pen: niska frekwencja osłabia mandat parlamentu

Choć Macron zdobył większość, jego plany są mniejszością w społeczeństwie - oświadczyła szefowa Frontu Narodowego Marine Le Pen w niedzielę po zakończeniu II tury wyborów parlamentarnych we Francji i dodała, że jej ugrupowanie będzie zwalczać reformy, które prezydent będzie chciał wprowadzić.

"Rząd zaprzeczył całej tradycji solidarnościowej"

Polska traci moralną podstawę do tego, by żądać od Europy solidarności - stwierdził w "Faktach po Faktach" Michał Kamiński (koło Europejscy Demokraci), komentując sprzeciw polskiego rządu wobec przyjmowania uchodźców. - Polska moralnie się kompromituje w Europie - wtórował Andrzej Celiński, opozycjonista w czasach PRL.

"Sterowanie strachem przed uchodźcami to niebezpieczne paliwo"

- Jesteśmy krajem Solidarności, jesteśmy krajem, który renomę ma na tym zbudowaną. Myślę, że rząd pójdzie za głosem biskupów, to bardzo ważne - powiedział w "Faktach po Faktach" dominikanin ojciec Maciej Zięba, przypominając apel Kościoła w sprawie uchodźców.