Najnowsze

Najnowsze

Pierwszy pokaz supermyśliwca. Ale pytania pozostały

Podczas pokazów lotniczych w Zhuhai w południowo-wschodnich Chinach po raz pierwszy zaprezentowano publiczności najnowszy chiński myśliwiec piątej generacji Chengdu J-20. Niewykrywalna dla radarów maszyna, porównywana do amerykańskiego supermyśliwca F-22 Raptor, ma dowodzić technologicznego dościgania przez Chiny państw Zachodu.

Czarzasty o ekshumacjach: nieetyczne, niefajne, takie pisowskie

- Ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej do niczego nie prowadzą poza tym, że będzie następny konflikt. PiS rządzi poprzez konflikt - powiedział w "Faktach po Faktach" Włodzimierz Czarzasty (SLD). - To wszystko pcha nas do dodatkowych podziałów. To niczego nie rozwiązuje - przyznał Janusz Piechociński (PSL).

Jedna Heidi Klum to za mało? Proszę, oto cały ich zastęp

Niemiecka topmodelka Heidi Klum na dorocznej imprezie z okazji Halloween w Nowym Jorku pojawiła się z pięcioma swoimi sobowtórami. - Ludzie pytają mnie: jak ty to robisz? Masz czwórkę dzieci, podróżujesz dookoła świata i tyle pracujesz... Mam trzy programy telewizyjne rocznie. Dlatego chciałabym się czasami sklonować - żartowała Klum.

Czarzasty o ekshumacjach: nieetyczne, niefajne, takie pisowskie

- Ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej do niczego nie prowadzą poza tym, że będzie następny konflikt. PiS rządzi poprzez konflikt - powiedział w "Faktach po Faktach" Włodzimierz Czarzasty (SLD). - To wszystko pcha nas do dodatkowych podziałów. To niczego nie rozwiązuje - przyznał Janusz Piechociński (PSL).

Duża podwyżka pensji posłów. "Żeby byli niezależni"

Wszyscy islandzcy posłowie dostaną podwyżkę pensji o 44 proc. - do równowartości 9 tys. euro (niespełna 40 tys. zł) miesięcznie. Celem ma być zapewnienie ich pełnej niezależności finansowej. Informację podała we wtorek komisja zajmująca się wynagrodzeniami osób na stanowiskach publicznych.

Trump prześcignął Clinton. Pierwszy taki sondaż od miesięcy

Na kandydata republikanów głosowałoby 46 proc. badanych, a na kandydatkę demokratów 45 proc. - to wyniki telefonicznego badania Washington Post/ABC, przeprowadzonego między czwartkiem a niedzielą. Po raz pierwszy od kilku miesięcy Donald Trump wyprzedził w sondażu Hillary Clinton.

Kreml: Rebelianci atakują w Aleppo. Możliwe wznowienie nalotów

Rosja nie będzie mogła przedłużyć moratorium na naloty na Aleppo na północnym zachodzie Syrii, jeśli rebelianci, którzy kontrolują wschodnie dzielnice miasta, będą kontynuowali ataki na siły reżimu - powiedział we wtorek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Jedna noga, wiele pomysłów

Josh Sundquist ze Stanów Zjednoczonych najbardziej w Halloween lubi - przebieranki. W tym roku, na imprezę pójdzie jako świecznik z animowanego filmu "Piękna i Bestia". Sundquist i jego kostiumy co roku podbijają internet. On sam, choć jest niepełnosprawny, ma wielki dystans do siebie. W dzieciństwie, w wyniku choroby nowotworowej stracił nogę. Jak sam mówi, to doświadczenie wzmocniło w nim chęć życia.

Tamto lądowanie zapamiętała cała Polska. Pięć lat temu kapitan Wrona ocalił pasażerów

1 listopada mija pięć lat od lądowania "na brzuchu" na lotnisku Chopina w Warszawie samolotu Boeing 767 należącego do PLL LOT. W maszynie nie zadziałał wtedy żaden system wysuwania podwozia: ani podstawowy - hydrauliczny, ani awaryjny - elektryczny. Lądowanie samolotu pilotowanego przez kapitana Tadeusza Wronę zakończyło się szczęśliwie - nikt nie został ranny. Na pokładzie było 220 pasażerów i 11 członków załogi. Przypominamy reportaż Pawła Łukasika z 5 listopada 2011 roku.

Ten cmentarz otwarty jest tylko raz w roku. "To nasz zaczarowany ogród"

- Proszę patrzeć pod nogi i uważać na siebie, to niebezpieczne miejsce - przewodnik tak zaczął oprowadzanie po starym cmentarzu ewangelickim w Bielsku-Białej. Nekropolię, zamkniętą zaraz po wojnie można odwiedzić tylko raz w roku. Zapomniana zachowała wygląd sprzed ponad półtora wieku. Nazywana jest "zaczarowanym ogrodem".

Pierwszy wywiad szefa MI5 w historii. Uderza w Rosję, Kreml odpowiada

Szef brytyjskiego kontrwywiadu Andrew Parker ostrzegł w wywiadzie dla dziennika "Guardian", że Rosja stanowi narastające zagrożenie dla stabilności Wielkiej Brytanii i używa szeregu narzędzi, aby próbować wpływać na sytuację wewnątrz Zjednoczonego Królestwa. W wtorek po południu rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow odpowiedział na te słowa.

Gowin i harcerze z puszkami na Cmentarzu Rakowickim. Tradycyjnej zbiórki jednak nie ma

W tym roku na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie nie ma tradycyjnej kwesty na ratowanie zabytkowych nagrobków. To protest przeciwko obecnemu prawu, które pozwala, by każdy prowadził zbiórkę na wybrany cel. - Uważamy, że w dniu Wszystkich Świętych kwesta powinna być tylko na ratowanie zabytkowych nagrobków – przekonują organizatorzy odbywającej się od 36 lat zbiórki. Pieniądze są zbierane natomiast m.in. na Cmentarz Łyczakowski we Lwowie.

To w takich miejscach może zadecydować się, kto wygra wybory

Żeby naprawdę zrozumieć Amerykę nie wystarczy posłuchać mieszkańców Nowego Jorku, Waszyngtonu, czy Los Angeles. Prawdziwa Ameryka rozciąga się pomiędzy nimi. O tym, kto wygra wybory faktycznie przesądzić mogą Nevada, New Hampshire i np. Georgia, i właśnie tam, na przykładzie niewielkiej jadłodajni w Atlancie widać, czym żyją i jak żyją zwykli mieszkańcy USA. Materiał programu "Fakty z zagranicy".

Rząd chce systemu prezydenckiego. "Jesteśmy gotowi"

Premier Turcji Binali Yildirim oświadczył we wtorek, że jego konserwatywno-islamska Partia Sprawiedliwości i Rozwoju zakończyła pracę nad propozycjami zmian konstytucji, które mają zmienić system władzy w Turcji z parlamentarno-gabinetowego na prezydencki.

Poznaniacy zbierają na wileńską Rossę. "Pamiętamy o naszych przodkach"

Co roku w Poznaniu we Wszystkich Świętych odbywa się zbiórka na wileńską Rossę. Cmentarz na Rossie jest jedną z czterech oficjalnych polskich nekropolii na Litwie. Ksiądz Eda Jaworski z Poznania od 2000 roku kwestuje 1 listopada z politykami, artystami i dziennikarzami na dwóch największych poznańskich cmentarzach na Junikowie i Miłostowie. W zbiórce wzięli udział m.in. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak z żoną oraz jego zastępca Mariusz Wiśniewski.

Patryk po 19 latach odnalazł siostrę oddaną do adopcji. "Była blisko, a nie mogliśmy się spotkać"

- Przez całe te lata była tak blisko mnie, a nie mogliśmy się spotkać - mówi wzruszony Patryk Ławnik. który swoją siostrę zobaczył po raz pierwszy od 19 lat. Rok po jej narodzinach, matka oddała ją do domu dziecka, skąd została adoptowana. Od tamtego czasu ślad po niej zaginął, a kilkuletnie poszukiwania przez Patryka nie przynosiły rezultatu. Pomogły dopiero materiały TVN24 i Faktów TVN.

"To nie państwo jest podstawową wartością, tylko szacunek jednostki"

- Wielu księży, w tym także biskupów, miało dotąd bardzo dużo do powiedzenia na temat katastrofy smoleńskiej. Teraz biskupi powinni dokonać jasnej korekty - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 o. Paweł Gużyński. Dominikanin komentował poniedziałkowe wypowiedzi hierarchów dotyczące eskhumacji wszystkich ofiar katastrofy.