Najnowsze

Najnowsze

Wybuch w mieszkaniu. Zatrzymano 39-latka

Dwoje policjantów i strażak zostało rannych w wyniku wybuchu, do którego doszło w piątek w mieszkaniu przy ulicy Przemysłowej w Łodzi. Jeszcze tego samego dnia łódzka policja zatrzymała mężczyznę, który amatorsko wytwarzał śrut, będący przyczyną eksplozji.

Mattis: pocisk Korei Północnej nie stanowi jeszcze realnego zagrożenia dla USA

Analizy ostatniej próby rakietowej Korei Północnej wciąż trwają, ale nie uważam, by jej ostatni pocisk międzykontynentalny stanowił nadciągające zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych - stwierdził sekretarz stanu USA James Mattis. Według Pjongjangu pocisk, którego próba odbyła się 29 listopada, jest zdolny uderzyć w dowolne miejsce w USA.

Łapiński: wszystkie warunki prezydenta do ustaw o sądownictwie zostały zachowane

Pan prezydent wskazuje na to, że wszystkie jego warunki zostały zachowane i wszystkie rzeczy, dla których zawetował tamte ustawy, nie znalazły się w tych obecnych - powiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, odnosząc się do ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, które zostały przegłosowane w Sejmie i Senacie. Ich projekty powstały w kancelarii Andrzeja Dudy po tym, jak prezydent w lipcu zawetował analogiczne ustawy forsowane przez PiS.

"Propozycja Schetyny jest propozycją bez konsultacji"

- Trudno mówić o wspólnym prezydium, wspólnych decyzjach klubu ze względu na to, że mamy inne programy i inne wartości - powiedziała przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Odniosła się w ten sposób do sobotniego przemówienia Grzegorza Schetyny podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej.

Korea Północna jest "odpowiedzialnym mocarstwem nuklearnym"

Nie stanowimy żadnego zagrożenia dla żadnego kraju czy regionu, o ile interesy Korei Północnej nie są zagrożone - oświadczył w piątek ambasador Korei Północnej przy ONZ Ja Song Nam. Zapewnił, że jego kraj jest "odpowiedzialnym mocarstwem nuklearnym".

Niemcy się zbroją. Planują zakup amerykańskich śmigłowców

Niemieckie władze wojskowe zamierzają kupić w USA od 45 do 60 ciężkich śmigłowców transportowych za blisko cztery miliardy euro, o co konkurować będą koncerny Lockheed Martin i Boeing - poinformował w piątek Reuters, powołując się na źródło zaznajomione ze sprawą.

Członkowie rodziny prezydenta Wenezueli skazani w USA

Sąd w Nowym Jorku skazał w piątek dwóch członków rodziny prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro na 18 lat więzienia za konspirację umożliwiającą przemyt kokainy do USA - poinformowała AP. Nałożył na nich również kary grzywny w wysokości 50 tysięcy dolarów.

"To są rosyjskie standardy, nie możemy na to pozwolić". Schetyna apeluje o współpracę

Obóz rządzący przestał udawać. Mamy dziś w Polsce jawne ograniczanie demokracji - powiedział podczas sobotniej Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Dodał, że świadczą o tym zmiany wprowadzane między innymi w Trybunale Konstytucyjnym, Sądzie Najwyższym, Krajowej Radzie Sądownictwa, a także Kodeksie wyborczym. Zaapelował też o powołanie wspólnego prezydium PO i Nowoczesnej oraz o natychmiastowe zacieśnienie współpracy wszystkich partii opozycyjnych.

Odsunięcie prezydenta Peru niemal pewne

W peruwiańskim Kongresie odbędzie się w najbliższy czwartek debata nad wnioskiem o impeachment 79-letniego prezydenta Pedro Pablo Kuczynskiego w związku z jego powiązaniami z brazylijskim gigantem budowlanym, firmą Odebrecht. Przyznała się ona do skorumpowania wielu polityków.

"Najdroższy obraz na polskim rynku sztuki"

4 miliony 366 tysięcy złotych uzyskano za obraz Stanisława Wyspiańskiego "Macierzyństwo" na czwartkowej aukcji Domu Aukcyjnego DESA Unicum w Warszawie. - To była najlepsza nasza aukcja w historii. Nigdy dotąd nie mieliśmy takiego wyniku - powiedział dyrektor DESY Unicum Jan Koszutski.

Był prezydentem przez zaledwie pięć dni

95 lat temu, 16 grudnia 1922 roku, zginął prezydent Gabriel Narutowicz. Został zastrzelony w stołecznej Zachęcie przez malarza Eligiusza Niewiadomskiego zaledwie kilka dni po tym, jak Zgromadzenie Narodowe wybrało go na urząd głowy państwa.

Obniżą podatki dla najbogatszych. Trump: najlepszy prezent świąteczny

Republikanie z obu izb Kongresu USA przedstawili w piątek wspólny projekt największej od 30 lat reformy systemu podatkowego, który między innymi przewiduje znaczną redukcję podatku korporacyjnego i ulgi podatkowe dla najbogatszych. Projekt ma już zapewnione wystarczające poparcie dla uchwalenia.

"Pod naciskiem władz śledczych powstawała historia, która nigdy nie miała miejsca"

65 lat temu, 16 grudnia 1952 roku, na podstawie wyroku NSW straceni zostali kmdr por. Zbigniew Przybyszewski i kmdr Stanisław Mieszkowski oskarżeni o "próbę obalenia władzy ludowej". Cztery dni wcześniej rozstrzelany został skazany w tym samym procesie kmdr Jerzy Staniewcz. Oficerowie ci w okresie II RP służyli w Marynarce Wojennej. W kampanii 1939 roku walczyli na Helu.

Żyją bez gazu, ogrzewania i ciepłej wody

Odcięci od gazu, bez ogrzewania i ciepłej wody. Powód? Poważne usterki w instalacji, które zagrażają zdrowiu i życiu. Choć zarząd spółdzielni o sprawie wie od czerwca, to mieszkańcy nie usłyszeli nawet obietnicy, że problem zostanie rozwiązany. Zrozpaczeni o pomoc poprosili dziennikarzy "Uwagi!" TVN.

Rząd: król Hiszpanii na razie nie odwiedzi Kuby

Planowana nieoficjalnie na początek przyszłego roku wizyta hiszpańskiej pary królewskiej w Hawanie ulegnie prawdopodobnie opóźnieniu. Dojdzie do skutku, "gdy zaistnieją po temu okoliczności" - oświadczył w piątek szef hiszpańskiego MSZ Alfonso Dastis.

Sebastian Kurz ma koalicjanta

Chadecka Austriacka Partia Ludowa (OeVP) i prawicowo-populistyczna Austriacka Partia Wolności (FPOe) zakończyły w piątek rokowania koalicyjne, zawierając porozumienie o utworzeniu wspólnego rządu.

"Panie prezydencie, decyzja należy do pana"

Nie poddamy się temu, co robi PiS, nie poddamy się niszczeniu praworządności, Krajowej Rady Sądownictwa, Sądu Najwyższego - mówił w piątek wieczorem do protestujących przed Senatem wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz (PO).