Najnowsze

Najnowsze

Ruszyły rozmowy o koalicji. Merkel jest optymistką

Kanclerz Niemiec Angela Merkel jest optymistką w sprawie wstępnych rozmów z SPD. Lider socjaldemokratów Martin Schulz oświadczył z kolei, że jego partia nie wytycza żadnych czerwonych linii na starcie rozmów.

CNN: Bannon planował odciąć się od rewelacji z książki Wolffa

Były doradca strategiczny Białego Domu Steve Bannon był o włos od zaatakowania autora książki "Ogień i furia" poświęconej kulisom przejęcia władzy przez Donalda Trumpa. Wycofał się z przekazania prasie gotowego już oświadczenia. Wszystko przez obelgi Trumpa - podaje CNN.

Osobówka zderzyła się z autokarem. Dwie osoby nie żyją

Dwie osoby zginęły, a 13 zostało rannych w wypadku, do jakiego doszło w sobotę wieczorem w Blachowni (Śląskie) na drodze krajowej numer 46. Według Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego życiu hospitalizowanych nie zagraża niebezpieczeństwo.

25 lat "kompromisu aborcyjnego" w Polsce

25 lat temu uchwalono pierwszą po 1989 r. ustawę regulującą przepisy dotyczące aborcji. Ustawa wprowadziła między innymi zakaz przerywania ciąży z trzema wyjątkami. Zapisy do dziś budzą kontrowersje i wielokrotnie próbowano je zmienić. Może do tego dojść w tym roku.

Autografy, scenariusze, książki. Ruszyły filmowe aukcje WOŚP

Trwają aukcje na rzecz 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród darczyńców, tradycyjnie już, wielu aktorów i reżyserów. Pod młotek trafiły akredytacje festiwalowe, książki, albumy, płyty, nagrody a nawet kolacje z aktorami. Partnerem i gospodarzem 26. Finału WOŚP jest Grupa TVN.

Tłumy na ulicach Hondurasu. Opozycja nie traci sił

Ponad 80 tysięcy ludzi demonstrowało w sobotę w San Pedro Sula na północy Hondurasu przeciwko reelekcji prezydenta kraju Juana Orlando Hernandeza. Demonstranci domagali się uznania za zwycięzcę kandydata opozycji Salvadora Nasralli.

USA nadal bez budżetu. Głosowanie w Senacie przełożone

Zawieszenie działalności rządu USA spowodowane nieuchwaleniem prowizorium budżetowego będzie trwało w poniedziałek. Senat USA przesunął głosowanie na godzinę 12 w południe czasu miejscowego (godzinę 18 w Polsce) - poinformowała AP.

Trump deklaruje, że porozmawiałby z Kim Dzong Unem

Prezydent Donald Trump powiedział w sobotę, że jest gotów porozmawiać z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem. Wyraził także nadzieję, że rozmowy między Seulem a Pjongjangiem na temat udziału KRLD w igrzyskach zimowych w Korei Południowej zakończą się sukcesem.

"Andrzej posługuje się czymś, co sprawia, że PiS wygrywa w tej grze poparcia społecznego"

Polacy abdykowali z miejsca, które (...) wypracowaliśmy. To jest koniec naszego marzenia o solidarności - powiedział w sobotę w "Faktach po Faktach" były opozycjonista Andrzej Celiński. - Andrzej posługuje się czymś, co sprawia, że PiS wygrywa w tej grze poparcia społecznego. Mianowicie takie poczucie wyższości, które z jego ust i jego wypowiedzi tutaj bije: "my normalni, oni nienormalni" - skomentował słowa Celińskiego socjolog prof. Paweł Śpiewak. W pierwszej części programu gośćmi byli Mirosław Żukowski (szef działu sportowego Rzeczpospolitej) i Jakub Kot (komentator Eurosportu, skoczek narciarski).

"Samego systemu obalać nie chcą. Chcą tyko, żeby dobrze funkcjonował w ich interesie"

- Protesty (w Iranie) muszą jednej i drugiej stronie, zarówno reformatorom, jak i konserwatystom, którzy chcieliby rozwijać imperium irańskie w regionie, uświadomić, że coś trzeba dać narodowi - mówił w programie "Horyzont" na antenie TVN24 były ambasador RP w krajach bliskowschodnich Jan Natkański. Z kolei zdaniem prof. Katarzyny Górak-Sosnowskiej ze Szkoły Głównej Handlowej społeczny zryw w Iranie może mieć skutki odwrotne od zamierzonych.

"Należy stworzyć niezawisłe państwo polskie"

To był pierwszy raz, gdy zachodni przywódca tak jasno powiedział o niepodległości Polski. 100 lat temu Polski wciąż nie było na mapie. Wtedy, w styczniu 1918 roku, prezydent Stanów Zjednoczonych Thomas Woodrow Wilson przedstawił orędzie o powojennym ładzie na świecie. W 13. punkcie jasno stwierdził, że musi zostać utworzone niepodległe państwo polskie. Włączenie do orędzia sprawy polskiej to zasługa Ignacego Jana Paderewskiego. Pianista i kompozytor był wtedy bardzo popularny na Zachodzie i wykorzystywał to w dyplomacji. Reportaż dziennikarki TVN24 Brygidy Grysiak.

"Andrzej posługuje się czymś, co sprawia, że PiS wygrywa w tej grze poparcia społecznego"

Polacy abdykowali z miejsca, które (...) wypracowaliśmy. To jest koniec naszego marzenia o solidarności - powiedział w sobotę w "Faktach po Faktach" były opozycjonista Andrzej Celiński. - Andrzej posługuje się czymś, co sprawia, że PiS wygrywa w tej grze poparcia społecznego. Mianowicie takie poczucie wyższości, które z jego ust i jego wypowiedzi tutaj bije: "my normalni, oni nienormalni" - skomentował słowa Celińskiego socjolog prof. Paweł Śpiewak.

Ligia Krajewska "rezygnuje z członkostwa w PO"

Była posłanka Platformy Obywatelskiej Ligia Krajewska poinformowała w sobotę, że rezygnuje z członkostwa w partii. Jest to reakcja na medialne doniesienia, z których wynika, że miała przywłaszczyć około 320 tys. zł na szkodę jednej z warszawskich fundacji.

"To nie jest wina PiS-u, że teraz jest tak źle"

Rozmowy nie zakończyły się fiaskiem - przekonywała w sobotę w programie "Babilon" wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, komentując piątkowe spotkanie rezydentów z szefem resortu zdrowia Konstantym Radziwiłłem. Posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus przekonywała, że "to nie jest wina PiS-u, że teraz jest tak źle". - To jest wina wszystkich wcześniejszych rządów, które nie zrobiły nic w ochronie zdrowia. PiS miał być partią dialogu, bez arogancji. Nikt nie pomyślał, żeby zorganizować okrągły stół w tej sprawie - dodała. - Problem jest problemem systemowym. Nie prawdą jest, że wcześniejsze rządy nic z tym nie robiły - przekonywała z kolei Aleksandra Gajewska z Platformy Obywatelskiej.

"Mała rewolta" w Radzie Bezpieczeństwa ONZ

Rada Bezpieczeństwa ONZ zebrała się w piątek na nadzwyczajnej sesji, zwołanej na żądanie USA w związku z sytuacją w Iranie, ale stanowisko Waszyngtonu wywołało "małą rewoltę" niektórych członków Rady - pisze "New York Times"