Najnowsze

Najnowsze

Miał dość czekania w samolocie. Służbom powiedział, że nie ma telefonu ani domu

57-letniemu Polakowi, który po przylocie na lotnisko w Maladze otworzył drzwi ewakuacyjne i wyszedł na skrzydło samolotu, grozi grzywna w wysokości 45 tysięcy euro - poinformowały hiszpańskie służby. Media podają jednak, że kontakt z nim może nie być łatwy. Stwierdził bowiem, że nie posiada telefonu, a jako adres wskazał schronisko dla bezdomnych, w którym nie widziano go od roku.

Erdogan: porozumienia prawne z USA tracą ważność

Ankara uznała za ingerencję w wewnętrzne sprawy Turcji "niesprawiedliwy wyrok", wydany przez sąd w Nowym Jorku w sprawie wiceprezesa tureckiego HalkBanku Mehmeta Hakana Atillę, który - jak ustalili śledczy - przetransferował miliardy dolarów na irańskie konta, omijając sankcje wobec Teheranu. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oznajmił w piątek, że dwustronne porozumienia prawne między jego krajem a USA "tracą ważność".

Trump: prawa dla "marzycieli" za pieniądze na mur

Prezydent Donald Trump naciska na Kongres, by ten zajął się sprawą nielegalnej imigracji. W czwartek przed spotkaniem z kongresmenami Partii Republikańskiej oświadczył, że system zawiódł Amerykanów. Po raz kolejny domagał się budowy muru na południowej granicy USA.

Prawie 50 tysięcy dzieci urodzi się w obozach dla uchodźców w Bangladeszu

Dzieci będą rodzić się w namiotach, w złych warunkach sanitarnych i już od przyjścia na świat będą w grupie podwyższonego ryzyka - grozi im śmierć z powodu chorób lub niedożywienia. W obozach w Bangladeszu przebywają członkowie mniejszości Rohingja, którzy uciekli z Birmy przed prześladowaniami.

Fujimori opuścił szpital. Czekał na niego syn

Były prezydent Peru, Alberto Fujimori, którego ułaskawienie 23 grudnia przez prezydenta Pedro Pablo Kuczynskiego wywołało protesty w stolicy kraju, opuścił w czwartek szpital i bez przeszkód udał się do domu - podała agencja Associated Press.

Można zgłaszać kandydatów do KRS. Iustitia: prawdopodobnie to zbojkotujemy

W czwartkowym "Monitorze Polskim" opublikowano obwieszczenie marszałka Sejmu o zgłaszaniu kandydatów na członków Krajowej Rady Sądownictwa. To wymóg uchwalonej w grudniu i opublikowanej we wtorek nowelizacji ustawy o KRS - zmienionej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, i prezydenta przy sprzeciwie środowisk sędziowskich, adwokackich, opozycji i wobec krytyki instytucji europejskich.

Waszyngton wstrzymuje pomoc. Pakistańczycy palą flagi USA

Stany Zjednoczone zawieszają pomoc finansową dla Pakistanu przeznaczoną na wzmacnianie bezpieczeństwa w tym kraju do czasu podjęcia przezeń zdecydowanych działań przeciwko afgańskim talibom i powiązanej z nimi siatce Hakkanich - podał w czwartek Biały Dom.

Berlińscy policjanci będą mogli pokazywać tatuaże

Dzięki dokonanej przez resort spraw wewnętrznych Senatu (rządu krajowego) Berlina zmianie w przepisach służbowych, tamtejsi policjanci będą mogli publicznie pokazywać swe tatuaże - poinformowały w czwartek media w stolicy Niemiec.

Sprzeczność w zeznaniach posłów PiS. Dlaczego sędzia Tuleya skierował doniesienie do prokuratury

Po posiedzeniu 16 grudnia 2016 r. zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa między innymi przez marszałka Sejmu trafiło do prokuratury. Prokuratura kierowana przez Zbigniewa Ziobrę sprawę umorzyła. Sąd nakazał jednak zająć się nią ponownie. - 16 grudnia pogrzebano demokrację, tamtej nocy umarła zwykła ludzka przyzwoitość - takie słowa padły w uzasadnieniu decyzji sędziego Igora Tulei, który po przeczytaniu akt sprawy zaczął podejrzewać polityków PiS o składanie fałszywych zeznań i złożył doniesienie. Materiał "Czarno na białym".

"Resortowe dziecko", student Krystyny Pawłowicz. Kim jest Igor Tuleya

Mocne słowa pod adresem sejmowej większości i prokuratury padły z ust sędziego Igora Tulei. To on rozpatrywał zażalenie na decyzję o umorzeniu śledztwa w sprawie posiedzenia z 16 grudnia 2016 r. i nakazał prokuraturze zająć się nią ponownie. Wcześniej sędzia zasłynął wyrokiem w sprawie doktora G., którego skazał za korupcję, ale metody CBA z czasów pierwszego rządu PiS porównał do stalinowskich. Od tamtej pory dla polityków PiS jest jednym z najbardziej niewygodnych sędziów. Po ostatniej decyzji znowu padają pod jego adresem mocne słowa, a on zdecydowanie na nie odpowiada. Materiał "Czarno na białym".

AI: Irańczycy trafili do "otoczonych złą sławą więzień"

Stany Zjednoczone mogą pociągnąć władze Iranu do odpowiedzialności za brutalność wobec protestujących - ostrzegł w czwartek Departament Stanu USA w komunikacie, w którym "potępił w najmocniejszych słowach" Teheran w związku ze śmiertelnymi ofiarami zamieszek. Obrońcy praw człowieka informują tymczasem o losie wielu zatrzymanych Irańczyków.