Najnowsze

Najnowsze

Chiny i Rosja ćwiczyły obronę przed "nagłym atakiem"

Wojska Chin i Rosji przez prawie tydzień ćwiczyły na symulatorach obronę przed "nagłym, prowokacyjnym atakiem" rakietowym – przekazało chińskie ministerstwo obrony. Według ekspertów ćwiczenia miały związek z napięciami wokół Korei Północnej.

Joanna Kopcińska rzecznikiem rządu

Posłanka PiS Joanna Kopcińska będzie nowym rzecznikiem rządu - poinformował w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. - To ogromne wyzwanie. Do nowego zadania podchodzę odpowiedzialnie - zapewniła.

Nocny pościg za pijanym kierowcą

Miał ponad dwa promile alkoholu i usiadł za kółkiem. Gdy próbowała zatrzymać go policja, zaczął uciekać. Po drodze uszkodził koło w samochodzie i rozbił się na rondzie. Nagranie pościgu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Film Małgorzaty Szumowskiej powalczy o Złotego Niedźwiedzia

"Twarz", nowy film w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej, znalazł się wśród pierwszych siedmiu tytułów zakwalifikowanych do Konkursu Głównego Berlinale 2018. O Złotego Niedźwiedzia powalczą nowe filmy Benoit Jacquota, Gusa Van Santa, Alexeya Germana Jr. czy Philipa Gröninga.

Pierwsza kobieta mianowana biskupem Londynu

55-letnia Sarah Mullally została w poniedziałek mianowana 133. biskupem Londynu. Została pierwszą kobietą w historii na tym stanowisku. Tym samym jest najwyżej stojącą kobietą w hierarchii duchowieństwa Kościoła anglikańskiego.

11-latek z autyzmem poszedł do szkoły. "Został upokorzony i pobity". Apel matki

Amerykanka Ashley Bibbo opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie syna z bruzdami na twarzy. Chłopiec ma autyzm w formie tzw. wysokofunkcjonującej, co oznacza, że mimo swej wrażliwości jest w stanie odnaleźć się w grupach obcych ludzi. Dzięki wysiłkom rodziców mógł również pójść do szkoły. Pierwsze sto dni przyniosły jednak rodzinie zimny prysznic, który matka opisała we wpisie na Facebooku.

Human Rights Watch: birmańska armia niszczy wioski Rohindżów

Zdjęcia satelitarne ujawniły, że wioski zamieszkane przez Rohindżów nadal są niszczone - podała broniąca praw człowieka organizacja Human Rights Watch. Przypomniała, że dochodzi do tego mimo podpisanego w ubiegłbym miesiącu memorandum między Birmą a Bangladeszem, dotyczącego repatriacji mniejszości muzułmańskiej.

Morawiecki "potwierdził wsparcie" dla Gruzji

Premier Mateusz Morawiecki podczas poniedziałkowego spotkania z szefem parlamentu Gruzji Iraklim Kobachidzem potwierdził wsparcie Polski dla euroatlantyckich aspiracji Gruzji - poinformowała w komunikacie Kancelaria Premiera.

Loża prasowa 17.12.2017

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Magdalena Rigamonti ("Dziennik Gazeta Prawna"), Seweryn Blumsztajn ("Gazeta Wyborcza"), Andrzej Stankiewicz (Onet.pl) i Michał Szułdrzyński ("Rzeczpospolita"). Program rozpoczęła dyskusja o pierwszym szczycie UE z udziałem Mateusza Morawieckiego, który opuścił Brukselę przed końcem spotkania i ominęła go m.in. dyskusja o Brexicie i polityce monetarnej. Później poruszono temat zmian w sądownictwie i ustawach o KRS i SN, które przeszły przez Senat bez żadnych poprawek i czekają już tylko na podpis prezydenta. Dziennikarze rozmawiali również o zmianach w Kodeksie Wyborczym forsowanych przez PiS, tezach z expose nowego premiera, sytuacji w jednoczącej się opozycji i karze KRRiT dla stacji TVN.

31 lat. Najmłodszy premier w Europie zaprzysiężony

Sebastian Kurz został w poniedziałek w Wiedniu zaprzysiężony na kanclerza Austrii. 31-letni były minister spraw zagranicznych jest najmłodszym szefem rządu w Europie. Będzie kierował koalicją prawicowej OeVP z prawicowo-populistyczną FPOe.

Patrzą, a jeden z samolotów nie ma śmigła

Pracownicy rzeszowskiego Muzeum Techniki i Militariów zauważyli, że w jednym z pięciu samolotów należących do placówki brakuje śmigła. - Do tego samolotu mamy ogromny sentyment. Używany był między innymi w szkołach pilotażu oraz w wielu aeroklubach na terenie Polski. Co więcej, planowaliśmy jego dogłębną renowację - mówi z żalem Jakub Ryba z muzeum.

Wydobyli polską armatę z dna morza. "To absolutny unikat"

Unikalną armatę wydobyto z dna morza w Kołobrzegu. Prawdopodobnie jest to polskie działo z okresu II wojny światowej zdemontowane z polskiego okrętu przez Niemców i wykorzystane na jednostce niemieckiej. – Drugiej takiej armaty nikt nie ma. Nawet mi się nie śniło, że ją tu znajdziemy – cieszy się dyrektor Muzeum Oręża Polskiego, do którego trafi nowy eksponat.

"To się obraca!". Odtajnione nagranie UFO. F/A-18 był za wolny

- Nie wiem, co widziałem. Nie miało piór, skrzydeł ani wirników i było znacznie szybsze niż nasze F/A-18. Wiem, że chciałbym tym latać - powiedział "New York Times" były pilot US Navy, który w 2004 roku spotkał dziwny obiekt u wybrzeży Kalifornii. W ten weekend upubliczniono nagranie z systemów pokładowych prawdopodobnie jego myśliwca oraz inne podobne, wykonane w nieujawnionym miejscu i czasie. Widać na nich coś, czego miało nie udać się zidentyfikować pilotom i analitykom - UFO.