Najnowsze

Najnowsze

Przyszłość przeszłej premier

Nie cichną pytania, co będzie robić Beata Szydło. Na razie wiadomo, że była premier została wicepremierem i ma się zajmować polityką społeczną. Czy poparcie społeczne, jakie zgromadziła, zostanie wykorzystane w kampanii wyborczej?

Bezpieczeństwo według Trumpa

"Ameryka jest w grze i Ameryka zwycięży", czyli cztery filary bezpieczeństwa według Donalda Trumpa. Prezydent Stanów Zjednoczonych ogłasza nową Strategię Bezpieczeństwa Narodowego, a w niej znika problem ocieplenia klimatu, za to Rosja i Chiny zostały nazwane wprost - rywalami.

Gra o wyborczą stawkę

Szef Państwowej Komisji Wyborczej rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą, ale niewiele z tych rozmów na razie wynika. Gra toczy się o dużą stawkę. To ordynacja wyborcza, którą PiS chce zmienić, zaś opozycja i PKW przestrzegają: nowa ustawa jest niebezpieczna dla demokratycznych wyborów.

Superminister Błaszczak

Będzie nowa specsłużba - taka "policja w policji" bezpośrednio podległa jednak nie szefowi tej formacji, a ministrowi, czyli politykowi. Takiej władzy nie miał żaden poprzednik Mariusza Błaszczaka. On twierdzi, że to walka z postkomunizmem, a jego krytycy, że to polityczna walka właśnie w komunistycznym stylu. Do czego ministrowi Błaszczakowi taka dodatkowa władza - o tym Dariusz Kubik rozmawiał z szefami MSWiA w poprzednich rządach PiS.

Efekt czystki

Dramatycznie zakończone akcje policji i pytanie - czy jest ona dziś w ogóle przygotowana do walki z tego rodzaju przestępczością? Po wielkiej kadrowej czystce za rządów PiS wielu doświadczonych funkcjonariuszy odeszło lub zostało zmuszonych do odejścia. W sumie to kilka tysięcy policjantów. Do tego ciągłe zmiany szefów tej formacji, czego spektakularnym przykładem jest Warszawa. To właśnie rozzuchwala przestępców - tak twierdzi człowiek, który stworzył Centralne Biuro Śledcze i wypowiedział kiedyś wojnę zorganizowanej przestępczości.

Koszmar powraca

Najważniejsza kryminalna sprawa tego roku - jak sami policjanci mówią o historii porwania 10-letniego chłopca dla okupu. Dziecko uwolniono, ale ofiar może być więcej. Sprawca to recydywista, który w czasie odsiadki przygotowywał się do porwań.

Tragiczne akcje antyterrorystów

Czy po kadrowych czystkach z ostatnich dwóch lat w policji są jeszcze specjaliści, którzy doświadczenie zdobywali w latach dziewięćdziesiątych, gdy w Polsce szalała mafia? To pytanie, które stawiamy po dwóch dramatycznie zakończonych akcjach policji. Wisznia Mała pod Wrocławiem - tam niedawno zginął policjant i bandyta - oraz wcześniej Inowrocław, gdzie rannych zostało dwóch funkcjonariuszy. Leszek Dawidowicz pojechał na miejsce obu zdarzeń i rozmawiał z policjantami o kulisach obu operacji. To, co usłyszał bardzo różni się od oficjalnej wersji szefostwa policji.

Smakowało? Amerykańscy dyplomaci i polskie dania wigilijne

Jak co roku pracownicy ambasady USA przygotowali film świąteczny, za pośrednictwem którego chcieliby życzyć Polakom wesołych świat. W tym roku amerykańscy dyplomaci mieli okazję spróbować polskich tradycyjnych dań wigilijnych. Co najbardziej ich zaskoczyło? Które dania najbardziej im smakowały? Które nazwy najtrudniej było im wymówić? Który karp zyskał więcej zwolenników - w galarecie czy smażony?

"D**y dali po całości". Kulisy tragicznej operacji antyterrorystów

Dwie policyjne akcje, które przejdą do historii jako prawdziwe katastrofy. W Wiszni Małej zginął antyterrorysta, dwóch innych zostało rannych, w Inowrocławiu rannych zostało kolejnych dwóch policjantów. Reporter "Czarno na białym" TVN24 rozmawiał z policjantami o kulisach obu operacji. To, co usłyszał, bardzo różni się od oficjalnej wersji szefostwa policji.

Wiceszef PiS o rekonstrukcji: Nie wiem. No może i coś wiem, ale nie mogę mówić

- Nie wiem. No może i coś wiem, ale nie mogę nic mówić - odparł poseł Adam Lipiński na pytanie o rekonstrukcję rządu. Wiceprezes PiS przyjechał właśnie na spotkanie kierownictwa partii, które odbyło się we wtorek wieczorem w siedzibie partii w Warszawie. - Wiecie panowie, to prezydium komitetu politycznego, będziemy na pewno o ważnych sprawach rozmawiali - dodał.

Szef Komisji Europejskiej: nie jesteśmy na wojnie z Polską

Z pewnością nie zerwaliśmy jak dotąd wszystkich mostów między Polską i Komisją Europejską - tak szef Komisji Jean Claude-Juncker odpowiedział na pytanie dotyczące ewentualnego uruchomienia wobec Polski artykułu 7 unijnego traktatu, czyli zastosowania tak zwanej opcji atomowej.

Duma brytyjskiej marynarki przecieka

Brytyjski resort obrony potwierdził we wtorek, że na wprowadzonym 7 grudnia do służby lotniskowcu HMS Queen Elizabeth - największym okręcie, jaki kiedykolwiek posiadała Royal Navy - wykryto w trakcie prób morskich przeciek w uszczelnieniu jednej ze śrub.

May i Trump "rozmawiali o odmiennych stanowiskach"

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May, która rozmawiała we wtorek telefonicznie z prezydentem USA Donaldem Trumpem o statusie Jerozolimy, wezwała do wypracowania nowych propozycji rozwiązania konfliktu na Bliskim Wschodzie - powiedział rzecznik Downing Street.

"Te ustawy będą wielkim sukcesem ministra Ziobry"

Dzisiaj w południe zwróciłem się do pana prezydenta o przyjęcie mnie w celu przekazania moich uwag i sugestii, z prośbą o zawetowanie tych ustaw - powiedział we wtorek w "Faktach po Faktach" prof. Adam Strzembosz, komentując przegłosowane przez Sejm i Senat ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. - Czy dostanę odpowiedź? Nie wiem, ale uważałem to za swój obywatelski obowiązek - dodał. W pierwszej części program gośćmi byli gen. Jan Rajchel i płk Mirosław Grochowski.

"Te ustawy będą wielkim sukcesem ministra Ziobry"

Dzisiaj w południe zwróciłem się do pana prezydenta o przyjęcie mnie w celu przekazania moich uwag i sugestii, z prośbą o zawetowanie tych ustaw - powiedział we wtorek w "Faktach po Faktach" prof. Adam Strzembosz, komentując przegłosowane przez Sejm i Senat ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. - Czy dostanę odpowiedź? Nie wiem, ale uważałem to za swój obywatelski obowiązek - dodał.

FSB: kilka tysięcy Rosjan walczy u boku terrorystów

Ponad cztery i pół tysiąca obywateli Rosji wyjechało za granicę, by walczyć u boku terrorystów - poinformował szef rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa Aleksandr Bortnikow w opublikowanym we wtorek wywiadzie dla rządowego dziennika "Rossijskaja Gazieta".

Sprzeczne zeznania posłów PiS w sprawie wydarzeń w Sejmie w grudniu 2016 roku

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości w śledztwie dotyczącym przeniesienia obrad Sejmu do Sali Kolumnowej 16 grudnia ub.r. różnili się w kluczowych wątkach: kto kazał kontynuować posiedzenie poza salą plenarną i czy opozycja mogła brać w nim udział. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki powiedział, że sala celowo została zorganizowana tak, by opozycja nie miała dostępu do prezydium. Zupełnie inaczej zeznawał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Czesi stworzą batalion wsparcia dla sojuszniczych wojsk

Czeska armia będzie potrzebowała nowej jednostki wielkości batalionu dla zadań związanych z przyjmowaniem jednostek sojuszniczych działających na terytorium Czech - powiedział agencji CTK szef sztabu generalnego, generał Josef Beczvarz.