Najnowsze

Najnowsze

Rekordowe mrozy, burze śnieżne i lawiny zabiły tej zimy w Afganistanie co najmniej 654 osoby. Wiele osób doznało odmrożeń i trzeba im było amputować kończyny.

Carla Bruni, świeżo poślubiona żona prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego nie wprowadziła się do Pałacu Elizejskiego. - Cóż, powiedzmy, że prezydent ma trochę do zrobienia, a później wieczorem to on do niej jeździ – wyjaśniła matka Pierwszej Damy Francji.

- Jeśli Europa nie weźmie na siebie części ciężaru misji w Afganistanie, konsekwencją takiej sytuacji może być nawet zniszczenie sojuszu NATO - ostrzegł sekretarz obrony USA Robert Gates na konferencji bezpieczeństwa w Monachium.

Barack Obama wygrał prawybory w kolejnych trzech stanach: Waszyngton, Nebraska i Luizjana i niemal do końca zniwelował stratę do Hillary Clinton. U Republikanów kolejne zdobycze ma na koncie Mike Huckabee, ale wciąż niekwestionowanym liderem jest McCain.

- Prezydent Lech Kaczyński przekaże aneks do raportu z likwidacji WSI marszałkom Sejmu i Senatu - zapowiedział minister w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński. Kiedy dokument trafi na ich biurka, nie sprecyzował. - Wyśle wtedy, kiedy się z tym aneksem zapozna - uciął Kamiński.

- Lech Kaczyński chce spotkać się z premierem, żeby omówić wyniki wizyty w Moskwie - zapowiedział prezydencki minister Michał Kamiński. Jego zdaniem wizyta nie przeniosła przełomu. Według gości "Kawy na ławę", nie należało go oczekiwać.

- Wydawało mi się, że byłem bardzo ostrożny. Miałem dużo szczęścia, ale jestem pod wrażeniem służb ratunkowych - mówi Artur Hajzer, himalaista porwany przez lawinę w rejonie Ciemniaka w paśmie Czerwonych Wierchów w Tatrach Zachodnich. Mężczyzna nie ma żadnych poważnych obrażeń.

Sześciu wojskowych zginęło w katastrofie samolotu zwiadowczego, który rozbił się o zbocze góry. Do tragedii doszło w sobotę w odległym od centrów cywilizacji regionie na południu Kolumbii. Nie można wykluczyć, że maszyna została zestrzelona.

- Nic w wystąpieniu ministra sprawiedliwości nie zasługiwało na poufność, więc po co to było? – pytał w „Kawie na ławę” Tadeusz Cymański (PiS). – Rozmawiamy o nielegalnych podsłuchach z okresu waszych rządów. Jak prawda ujrzy światło dzienne, ta wasza pycha i buta minie - prognozował Jerzy Wenderlich (LiD).

Gabinet Donalda Tuska jeszcze przed studniówką, ale już po pierwszych decyzjach, politycznych zmaganiach ze związkowcami i zagranicznych wizytach. Są też pierwsze oceny. Pentor na zlecenie "Wprost" zapytał, kto jest najlepszym, a kto najgorszym ministrem w koalicyjnym rządzie PO-PSL.

Platforma zazdrości PiSowi, a PiS PO. Pierwsza jest sympatyczna, ale nieskuteczna. Druga – dokładnie odwrotnie – ocenił w TVN24 Michał Ogórek. Zdaniem satyryka polskie życie polityczne jest nudne i przewidywalne, co nie służy jego profesji.

Facebook, amerykański internetowy portal społecznościowy uznawany w branży za świeży powiew, przedstawił właśnie swoją hiszpańską wersję. Jego twórcy zapowiadają, że to początek walki o użytkowników na całym świecie z ich głównym rywalem - MySpace, i że wkrótce powstaną kolejne wersje serwisu: włoska, francuska i niemiecka.

W niedzielę nad ranem strażakom udało się ugasić pożar na Camden Market w północnym Londynie. Dziewięciometrowe płomienie gasiło 20 wozów straży pożarnej i ponad 100 strażaków. Mimo, że dzielnica Camden Town jest słynna z nocnego życia, nikomu nic się nie stało.

W sobotnią noc doszło do pożaru w sortowni odpadów na terenie byłej jednostki wojskowej w Lininie w województwie mazowieckim. Spłonęła już hala o powierzchni 1200 metrów kwadratowych.

Siedemnastoletni chłopiec mimo reanimacji zmarł w sobotę na sepsę w szpitalu zakaźnym w Bydgoszczy. Do tej samej placówki trafiły też osoby, które piły ze zmarłym z jednej butelki.

Około dwóch tysięcy gejów, lesbijek, transseksualistów i feministek protestowało w sobotę w centrum Rzymu przeciwko Stolicy Apostolskiej.

Przypuszczalnie jesienią ruszy w Niemczech nowa loteria narodowa, o największej w historii kraju puli nagród - co tydzień do wygrania będzie nawet 100 mln euro.

Sobota, 9 lutego 21:00Prokuratura może zająć się sprawą wycieku stenogramów z piątkowego tajnego posiedzenia Sejmu. Kancelaria Sejmu zapowiedziała, że sprawę przekaże śledczym. Na posiedzeniu minister sprawiedliwości mówił między innymi o podsłuchach. Polityków przeciek raczej nie zdziwił. O sprawie rozmawiali w "Magazynie 24 godziny" goście Anny Jędrzejowskiej: Andrzej Celiński (LiD), Marcin Libicki (PiS) oraz Sebastian Karpiniuk (PO).

Rozchorował się jeden z kosmonautów, którzy promem Atlantis polecieli na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Odłożono już prace, które załoga miała wykonać na orbicie.