Najnowsze

Najnowsze

Czarnecki wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki został wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej do spraw międzynarodowych. W wyniku głosowania dołączył razem z Piotrem Stolarskim do Zarządu PZPS, a także wszedł do Prezydium związku.

Rewolucja w strefach parkowania

Nawet dziewięć złotych za godzinę parkowania w centrum, płatne weekendy, kara za brak opłaty czterokrotnie wyższa. Rewolucja w strefach płatnego parkowania w miastach wchodzi w decydującą fazę. Ustawa zmieniająca przepisy jest już w Sejmie. Co jej wejście w życie dokładnie będzie oznaczać dla kierowców?

Nowy protest, stare problemy

Ostatni raz rodzice niepełnosprawnych dzieci protestowali w sejmie cztery lata temu. Platforma częściowo spełniła jeden z postulatów, ale problemów i potrzeb jest znacznie więcej. Minister Rafalska zapewnia, że do końca września powstanie strategia na rzecz osób niepełnosprawnych. Pytanie, czy to wypełni polityczne obietnice i przetnie węzeł gordyjski?

Problemy z komunikacją

Brak odpowiedzi na kluczowe pytanie, unikanie mediów, tym samym brak dostępu do informacji, która powinna być jawna. Takie problemy w komunikacji z instytucjami publicznymi zauważają organizacje pozarządowe, ale też nasi dziennikarze z różnych programów. Problem jest spory.

75 lat od powstania w getcie

Są żonkile, jest pamięć i 75. rocznica wybuchu powstania w warszawskim getcie. Punktualnie w południe w stolicy rozległy się syreny, a przed pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie rozpoczęły się główne uroczystości. Prezydent Duda podkreślał: oni nie chcieli przeżyć, chcieli pokazać Niemcom, że Żydzi nie dadzą się podeptać.

Protestujący rodzice spędzili noc w Sejmie. Zapowiadają kolejne

To była pierwsza noc w Sejmie rodziców niepełnosprawnych dzieci. Szykuje się kolejna i być może następne. Mówią, że z Sejmu się nie ruszą, dopóki nie przyjedzie do nich osoba decyzyjna - premier lub prezes PiS - i nie spełni obietnic, które PiS składał, kiedy był w opozycji i walczył o głosy wyborców. Reporterka "Polski i Świata" przez całą noc była na sejmowym korytarzu z rodzicami i ich dziećmi i wsłuchiwała się w ich głos. O co walczą, jak wygląda ich codzienne życie?

"Koncert wyrazem hołdu dla bojowników getta"

IV część IX symfonii Ludwiga van Beethovena, a także między innymi tren dla warszawskiego getta, wybrzmiały w trakcie czwartkowego koncertu "Łączy nas pamięć" w Warszawie. Koncert upamiętnił 75. rocznicę powstania w getcie warszawskim.

Dzieci holenderskich dżihadystów w potrzebie

Władze Holandii powinny wypełnić swój obowiązek i zaopiekować się dziećmi holenderskich dżihadystów, którzy porzucili je w Syrii i Iraku - zaapelowała rzeczniczka praw dziecka Margrite Kalverboer. Chodzi o co najmniej 140 dzieci, które mają obywatelstwo holenderskie lub mogą je dostać.

"FT": Moskwa i Tel Awiw prowadzą w Syrii grę

Izrael i Rosja prowadzą podczas wojny w Syrii delikatną grę. Ich strategiczne partnerstwo jest profesjonalne i niezawodne, ale nie przynosi rezultatów jeśli chodzi o powstrzymywanie obecności Iranu w Syrii - pisze w czwartek "Financial Times".

"Gorąca linia między przywódcami zostanie włączona"

Bezpośrednia linia telefoniczna między Koreą Północną i Południową zostanie uruchomiona w piątek, przed planowanym szczytem obu Korei wyznaczonym na 27 kwietnia - poinformowała w czwartek kancelaria prezydenta Korei Południowej Mun Dze Ina.

"Jedyna nadzieja opozycji to Donald Tusk"

Dzisiejsza opozycja w swoim gronie liderów nie ma osoby, w której upatrują kandydata w wyborach prezydenckich - mówił w programie "Tak jest" w TVN24 Krzysztof Łapiński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta. - Muszą posiłkować się Donaldem Tuskiem - dodał.

Kulisy kolizji SOP. Nieoficjalnie: dachowanie po złamaniu przepisów

To nadmierna prędkość była przyczyną kolizji auta Służby Ochrony Państwa, w której ucierpiało czterech funkcjonariuszy - wynika z pierwszych ustaleń policji. Według nieoficjalnych informacji tvn24.pl, była to przynajmniej trzecia kolizja od momentu rozwiązania Biura Ochrony Rządu i powstania Służby Ochrony Państwa.

Macron u Merkel. Rozmowy o reformie strefy euro

Prezydent Francji Emmanuel Macron, który w czwartek w Berlinie składa wizytę kanclerz Angeli Merkel, powiedział, że celem Francji i Niemiec jest zaprezentowanie w czerwcu na szczycie Unii Europejskiej wspólnego frontu w sprawie reformy strefy euro.

"Łączy nas pamięć"

Dziś mija 75 lat od wybuchu powstania w warszawskim getcie. Choć nie mieli - ani broni - ani szans na wygraną - żydowscy bojownicy stawili opór oddziałom niemieckim, które przystąpiły do ostatecznej likwidacji getta w Warszawie. To była walka o godność i honor. Po trwającym miesiąc powstaniu, około 13 tysięcy Żydów zginęło, a ponad 40 tysięcy trafiło do obozów zagłady w Treblince, Auschwitz i Majdanku. Teren getta został zrównany z ziemią. O tym jak wyglądało życie w getcie Andrzej Morozowski rozmawiał z programie Tak Jest z prof. Antonim Dudkiem i prof. Andrzejem Żbikowskim.

"Kaczyński w 2014 roku był u  nas i całował nasze ręce"

Mimo serii spotkań z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości, rodzice niepełnosprawnych dzieci nie przerywają protestu. Żądają spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim albo prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. - My z Sejmu nie wychodzimy - powiedziała Iwona Hartwich, jedna z protestujących matek.