Najnowsze

Najnowsze

Wchodzą do mieszkania z krzykiem: gleba! CBŚP: uderzenie w gang pseudokibiców

Rozboje, pobicia, oszustwa, przemyt, handel narkotykami i uprowadzenie dla okupu - to zarzuty stawiane mężczyznom podejrzanym o przynależność do gangu powiązanego ze środowiskiem stadionowych chuliganów. Niektórzy z jego członków kilka lat temu mieli działać w podobnej grupie, dokonującej włamań i napadów. Policjanci opublikowali film, na którym widać zatrzymanie dwóch podejrzanych.

Reuters: Trump ogłosi, że Chiny i Rosja rzucają wyzwanie USA

Prezydent Donald Trump ogłosi, że Chiny i Rosja chcą osłabić bezpieczeństwo i dobrobyt USA - poinformowała w poniedziałek agencja Reutera. Powołuje się ona na udostępnione przez Biały Dom fragmenty nowej strategii bezpieczeństwa, którą prezydent Stanów Zjednoczonych ma ogłosić tego dnia w Waszyngtonie.

Chmura toksycznego dymu i wielkie płomienie. Pożar składowiska odpadów

W Portland w stanie Oregon na zachodzie USA wybuchł pożar na składowisku surowców wtórnych. W ogniu stanęły bele plastiku, powodując silne zadymienie. Strażacy stwierdzili, że dym może być toksyczny i zaapelowali do okolicznych mieszkańców, by uszczelnili okna i nie wychodzili z domów. Przyczyna wybuchu pożaru nie jest znana. Nikt nie został ranny.

Kreml: udaremnienie ataku to wzorcowy przykład współpracy z USA

Rosyjskie i amerykańskie służby wywiadowcze współpracują sporadycznie, ale powinniśmy dążyć do takiej efektywnej współpracy, jak w przypadku udaremnienia ataku terrorystycznego w Petersburgu – oświadczył rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Wcześniej Biały Dom potwierdził, że agencje wywiadowcze USA na czas ostrzegły Rosję przed terrorystycznym spiskiem, umożliwiając udaremnienie zamachu, w którym mogła zginąć "wielka liczba ludzi".

Wraca sprawa kryzysu sejmowego. Sąd uchyla decyzję prokuratury

Warszawski sąd uchylił w poniedziałek decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie posiedzenia Sejmu z 16 grudnia 2016 roku, podczas którego uchwalono ustawę budżetową. Wskazał między innymi, że prokuratura w uzasadnieniu nie wyjaśniła, z jakiego powodu, kiedy i kto podjął decyzję o przeniesieniu obrad do Sali Kolumnowej.

Wyziębieni i wyczerpani. Para utknęła na Śnieżce

Dwoje turystów bez odpowiedniego ubioru i sprzętu weszło na Śnieżkę. Kobieta i mężczyzna zejść już nie dali rady - dopadł ich mróz i mrok. Ostatnią deską ratunku był telefon do GOPR. - W kiepskich warunkach ludzie często brną dalej w górę, nie potrafią odpuścić - przyznaje naczelnik karkonoskiej grupy.

Zapytali chłopaka o drogę. Przeszli z nim pół kilometra i pobili w bramie

Dwaj mężczyźni w centrum miasta o północy zapytali 17-letniego chłopaka o drogę do pubu. Odpowiedział, że pokaże im, jak dojść, bo właśnie tam idzie. Gdy przeszli razem ponad pół kilometra, zaatakowali nastolatka w bramie, pobili i zabrali pieniądze. Przez pół roku pozostawali bezkarni. Teraz policja publikuje wizerunek podejrzewanych.

"Nikt nie mówił, że będzie łatwo"

W tym tygodniu Tomasz Sianecki wywołał do odpowiedzi byłego członka Platformy Obywatelskiej, a obecnie posła Nowoczesnej. Na 10 pytań z wiedzy o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach grudnia 2007 roku odpowiada Piotr Misiło.

Polska Kronika Faktowa 17.12.2017

Zgoda buduje, czyli prezydent i premierem na szczycie w Lizbonie, spór wokół zakończenia misji wojskowej w Iraku, bunt na pokładzie Prawa i Sprawiedliwości oraz rozpoczęcie sezonu narciarskiego z nową koleją linową na Kasprowy Wierch. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 17.12.2017

Jak co tydzień Tomasz Sianecki i Marek Przybylik przypominają najważniejsze i najciekawsze wydarzenia sprzed dokładnie 10 lat. W tym tygodniu cofają się do połowy grudnia 2007 roku i wspominają między innymi szczyt w Lizbonie, na którym pojawili się razem prezydent Lech Kaczyński i premier Donald Tusk, ale także sesje zdjęciową z Julią Piterą w roli głównej.

"Izwiestija": Rosja tworzy nową armię przy granicy z USA

Rosja planuje połączenie lotnictwa morskiego oraz sił obrony przeciwlotniczej swojej Floty Pacyfiku i utworzenie armii, której sztab mieściłby się na Kamczatce - podał w poniedziałek dziennik "Izwiestija", powołując się na źródło w ministerstwie obrony.

Partia Schulza domaga się kluczowego resortu

W przypadku utworzenia koalicji z blokiem partii chadeckich CDU/CSU szef SPD Martin Schulz chce dla swojej partii teki ministra finansów - pisze w poniedziałek niemiecki dziennik kół gospodarczych "Handelsblatt". Resort ten był dotychczas w gestii CDU.

Brytyjska dyplomatka znaleziona martwa. Media: aresztowany taksówkarz

Rebecca Dykes zatrudniona w brytyjskiej ambasadzie w Bejrucie została w sobotę znaleziona martwa przy jednej z autostrad. Według wstępnych ustaleń kobieta została uduszona - podała agencja AFP, powołując się na źródło w libańskiej policji. Okoliczności śmierci dyplomatki na razie nie są znane. Podejrzany w sprawie zabójstwa został zatrzymany - podała agencja Reutera.

Wiceszef MSZ: bardzo, bardzo ważne powody dla wcześniejszego wyjazdu premiera

Nie można powiedzieć, że premier Mateusz Morawiecki jest w Brukseli osobą całkowicie nieznaną - przekonywał wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański w porannej rozmowie radiowej. Zapewnił, że mimo iż szef rządu wcześniej wrócił z unijnego szczytu, polskie interesy w sprawie brexitu zostały zabezpieczone.

"Nie bierzcie udziału w tej procedurze". Rzecznik KRS apeluje do sędziów

- Każdy musi rozważyć to w swoim sumieniu. Ja natomiast widzę gołym okiem, w których momentach ta ustawa narusza naszą konstytucję - mówił we "Wstajesz i wiesz" Waldemar Żurek, rzecznik Krajowej Rady Sadownictwa. Komentując założoną przez PiS zmianę sposobu wyboru członków KRS, zaapelował jednocześnie do sędziów, by "nie brali udziału w tej procedurze". Zaznaczył przy tym, że to jego apel prywatny, a nie całej Rady.

Horała broni zmian w ordynacji. "Władza wójtów jest wszechpotężna"

- Jestem zwolennikiem dwukadencyjności władzy wykonawczej pochodzącej z wyborów powszechnych. Na poziomie kraju taką jest prezydent Polski i on ma ograniczoną liczbę kadencji - argumentował poseł PiS Marcin Horała, odnosząc się do zmian w ordynacji wyborczej wprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość. Piotr Apel z Kukiz'15 "sztuczkami" nazwał przywrócenie w mniejszych gminach jednomandatowych okręgów wyborczych.

Głosy policzono ręcznie, ale wciąż mówią o fałszerstwach

Najwyższy Trybunał Wyborczy Hondurasu po ręcznym przeliczeniu głosów w wyborach prezydenckich ogłosił w niedzielę obecnego szefa państwa Juana Orlando Hernandeza zwycięzcą listopadowych wyborów prezydenckich. Decyzję trybunału zakwestionowała Organizacja Państw Amerykańskich, argumentując, że "mieszkańcy Hondurasu zasługują na uczciwe wybory".

Siemoniak o Nowoczesnej: mam nadzieję, że będą więcej robili, mniej mówili

Gołym okiem widać, że to przywództwo jeszcze się wykuwa - komentował we "Wstajesz i wiesz" poseł PO i były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, oceniając wybór Katarzyny Lubnauer na stanowisko szefowej Nowoczesnej. Dodał, że "życzy, by przyjaciele jak najszybciej opanowali sytuację". Z kolei przewodnicząca Nowoczesnej w radiowej rozmowie oceniła, że PO jest dla jej partii "konkurentem na scenie politycznej".