Najnowsze

Najnowsze

"Takie rządzenie strachem to cofanie się do atmosfery komunizmu"

- Kaczyński zdaje sobie sprawę, jak trudno jest ten niszczycielski proces zatrzymać bez utraty autorytetu. PiS jest naładowany strachem - oceniła w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Jadwiga Staniszkis. - Każdy myśli o kolejnej kadencji. Naciskają guzik i nie podnoszą ręki, żebyśmy nie widzieli, kto za czym głosuje i żeby Kaczyński nie widział. To postępująca demoralizacja - dodała.

148 kandydatów do Sądu Najwyższego. "To jest średnio mało"

U pana prezydenta na biurku od kwietnia albo maja ubiegłego roku leżą konkretne wnioski do rozstrzygnięcia - powiedział w "Faktach po Faktach" Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz'15 i członek Krajowej Rady Sądownictwa, komentując mijający termin zgłaszania kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego. - Prezydent nie jest znany z podejmowania negatywnych decyzji - komentował z kolei poseł PO Bartosz Arłukowicz.

Były szef nadzoru internetu oskarżony o korupcję

Były wpływowy chiński dygnitarz oraz szef państwowego biura do spraw cyberprzestrzeni Lu Wei, który do roku 2016 sterował blokadą internetu w Chinach, został oskarżony o przyjęcie łapówek o olbrzymiej wartości - poinformowała w poniedziałek chińska prokuratura.

"Zakaz oflagowania". Reakcja ministra i związkowców na pismo szefa straży pożarnej

Związkowcy odpowiedzieli na pismo komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, w którym szef PSP Leszek Suski zasugerował komendantom wojewódzkim usunięcie flag i banerów umieszczanych na pojazdach i jednostkach strażackich. Chodzi o oznaczenia związane z ogólnopolską akcją protestacyjną służb mundurowych. Związkowcy domagają się cofnięcia tego polecenia i podkreślają, że "nawet MSWiA nie wystąpiło przeciwko ich postulatom". Do sprawy odniósł się też minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

Granice policyjnej interwencji w czasie protestów

Podczas manifestacji przeciwko forsowanym przez PiS zmianom w sądownictwie - policja użyła gazu łzawiącego. Jak informuje Rzecznik Stołecznej Policji: "Ktoś z tłumu użył wobec policjantów gazu. W związku z zagrożeniem również jeden z policjantów go użył". Czy polska policja staje się coraz bardziej brutalna wobec protestujących, czy protestujący się radykalizują i policja tylko na to reaguje? O tym dyskutowali goście programu Tak Jest, Mariusz Sokołowski i Jerzy Dziewulski.

Helikopter runął na ziemię. Rozpadł się na pół

Śmigłowiec rozbił się podczas podchodzenia do awaryjnego lądowania w stolicy Chin. Siła uderzenia przełamała kadłub na pół. Na szczęście cztery osoby znajdujące się na pokładzie same wydostały się z rozbitej maszyny. Wszyscy z obrażeniami niezagrażającymi życiu trafili do szpitala.

Trzy razy trafiał do szpitala po zażyciu dopalaczy

W ubiegłym tygodniu ten sam pacjent trzykrotnie trafiał do kaliskiego szpitala z powodu zażycia dopalaczy - poinformował Paweł Gawroński, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu (województwo wielkopolskie). Prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim aresztowała w poniedziałek trzech podejrzanych o sprzedaż 44 kilogramów dopalaczy.

Ławrow: nie ma warunków do spotkania "czwórki normandzkiej"

Obecnie nie ma warunków do spotkania przywódców Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy, czyli tak zwanej czwórki normandzkiej - oświadczył rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow w poniedziałek. "Czwórka" prowadzi negocjacje na temat uregulowania konfliktu na wschodzie Ukrainy.

Spektakularne skoki z mostu. Tradycja, która sięga kilkuset lat

Spektakularne skoki do wody z kamiennego Starego Mostu w mieście Mostar, w Bośni i Hercegowinie, to tradycja kultywowana od stuleci. Tak młodzieńcy udowadniają swoje męstwo, a trzeba przyznać, że potrzeba sporej dawki odwagi, by rzucić się do rzeki Neretwy z wysokości 27 metrów. W tym roku ponad tysiąc osób przyglądało się tym zawodom. Sędziowie wyłaniają zwycięzcę, który wykona najlepszy i najciekawszy skok. Z kolei po zapadnięciu zmroku śmiałkowie skaczą z płonącymi flarami w rękach. Most w Mostarze istnieje od XVI wieku i jest symbolem miasta wpisanym na listę dziedzictwa światowego UNESCO. Konstrukcja została zniszczona podczas wojny w byłej Jugosławii, w 1993 roku, ale w 2004 roku most odbudowano.

Law changing rules of European elections awaits President's signature

Election to the European Parliament will be subject to new rules in Poland. The only thing that's missing is President's signature. The new system proposed by Law and Justice gives the largest parties the greatest chance of winning and makes the fight for seats very tough for smaller ones. The project soed through the legislative process despite objections from the opposition and the Senate Legislative Office.

Kupiła bilet, by zatrzymać deportację 26-letniego Afgańczyka. Nie było go w samolocie

O jej proteście usłyszał cały świat. Szwedzka aktywistka na pokładzie samolotu z Goeteborga do Stambułu odmówiła zajęcia miejsca, nim pokładu nie opuścił deportowany Afgańczyk. Blokowała w ten sposób start maszyny, a całe zdarzenie transmitowała na Facebooku. Nagranie obiegło światowe media, sama aktywistka została okrzyknięta bohaterką. Okazuje się jednak, że akcja obywatelskiego nieposłuszeństwa nie była tak spontaniczna, jak mogłoby się wydawać. Co więcej, miała zapobiec deportacji innego imigranta.

Tęcza na akademiku promuje LGBT? Uniwersytet zaskoczony: to odniesienie biblijne

- Czy naprawdę uczelnie wyższe w Polsce muszą jawnie wspierać środowisko LGBT? - pyta Rafał Gierowski z Ruchu Narodowego, który zwraca uwagę, że na muralu wymalowanym na jednym z akademików w Łodzi widać tęczę. Doszukał się też biustu i pośladków. "Nie chcemy kolorowej Łodzi" - podkreśla. Uczelnia jest zdumiona tym skojarzeniem.

Wybory samorządowe. Partia ojca premiera wystawi własne listy

Wolni i Solidarni, partia ojca premiera Mateusza Morawieckiego, w nadchodzących wyborach samorządowych nie poprze kandydatów Zjednoczonej Prawicy. Jak tłumaczy szef ugrupowania, chodzi nie tylko o zakończone fiaskiem negocjacje, ale też o "inne spojrzenie na przyszłość".

Księżniczka Wiktoria z niezapowiedzianą wizytą u polskich strażaków

Następczyni szwedzkiego tronu odwiedziła w poniedziałek przed południem polskich strażaków, którzy pomagają w gaszeniu pożarów lasów w Szwecji. Księżniczka Wiktoria podczas tej niezapowiedzianej wizyty rozmawiała między innymi o warunkach, w jakich pracują Polacy. - Jesteśmy dodatkowo podbudowani - powiedział młodszy brygadier Michał Langner, dowódca polskich strażaków w Szwecji.