Najnowsze

Najnowsze

European Union leaders announced on Thursday they gave Theresa May a new Brexit deadline of October 31, four months longer than the prime minister asked for, in a move the EU summit chair said would let Britain resolve its domestic deadlock on the issue.

Policjanci ze Zgierza (woj. łódzkie) dowiedzieli się, że 37-latka kupowała przez internet środki poronne. Okazało się, że kobieta jeszcze kilka dni temu była w ciąży. Zwłoki jej córki - zakopane w lesie - znaleziono jeszcze tego samego dnia.

Jeszcze przez 19 dni można rozliczać się z fiskusem, a już został pobity ubiegłoroczny rekord liczby deklaracji złożonych przez internet. Do czwartku do systemu wpłynęło 12,7 mln elektronicznych deklaracji.

Jeżeli związki zdecydują się na podpisanie porozumienia, ono leży na stole i możemy to zrobić w każdej chwili - mówiła w czwartek na konferencji prasowej wicepremier Beata Szydło zachęcają ponownie Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych do podpisania porozumienia, które zostało przez nie odrzucone.

Stan zdrowia oraz groźby, które miał otrzymywać Marek Falenta to argumenty, które mają przekonać hiszpański sąd, by nie wydawał biznesmena polskiemu wymiarowi sprawiedliwości. Nie wiadomo, jak długo jeszcze potrwa procedura Europejskiego Nakazu Aresztowania.

- Stajemy po stronie nauczycieli, także z wdzięczności za to, że codziennie wspierają nasze dzieci i wnuki - mówił dziennikarz Jacek Żakowski w trakcie konferencji prasowej, na której zainicjowano powstanie Społecznego Komitetu "Wspieram nauczycieli". - Nie ma ważniejszej sprawy w życiu społecznym niż dobrze funkcjonujące szkoły, dobre i mądre wychowanie uczniów - dodawała prezes Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej, Krystyna Starczewska. Fundusz zostanie przeznaczony "tylko i wyłącznie" dla osób niebędących członkami ZNP - podkreślił jego prezes, Sławomir Broniarz.

Patryk Jaki ogłosił w mediach społecznościowych, że poszukuje wolontariuszy do kampanii przed majowymi wyborami do europarlamentu. Plakat promujący akcję wzbudził zainteresowanie internautów. "Wybrać sobie mejla: trzypijaki!?????? Buahahahahahahahahaha! No, miszcz!" - napisał Andrzej Saramonowicz, odnosząc się do adresu mailowego, na który można przesyłać zgłoszenia do pomocy w kampanii.

Mamy sygnały, że policjanci wchodzą do szkół w województwie świętokrzyskim - poinformował na konferencji prasowej prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. - To rutynowe działania dzielnicowych, związane z niebezpiecznym incydentem, który miał miejsce w poniedziałek - odpowiada oficjalnie świętokrzyska policja.