Najnowsze

Najnowsze

- Ta metoda pręgierza zastosowana wobec tej osoby jest metodą obrzydliwą, niedopuszczalną moralnie - tak o akcji CBA wobec byłej posłanki PO Beaty Sawickiej powiedział w "Kropce nad i" Tadeusz Mazowiecki.

- Mamy już agentów Schutzstaffel der PiS w telefonach, mailach, gabinetach i kancelariach. Najwyraźniej należy się nauczyć z tym żyć - pisze na swoim blogu w portalu Onet Leszek Miller. W ten sposób porównuje CBA do SS i NSDAP. Z kolei Andrzej Lepper nazywa z kolei szefa CBA przestępcą.

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zarzucił dziś PO, że przez dwa lata przygotowała tylko 19 projektów ustaw. - To nieprawda - ripostuje Sławomir Nowak z PO - Za to kłamstwo pan Ziobro znów trafi do sądu w trybie wyborczym.

Jacek Kurski przegrywa proces wyborczy z LPR. Sąd Apelacyjny w Gdańsku uznał, że Jacek Kurski kłamał mówiąc w Sejmie o sukcesach rządu PiS. Mówił o tym w swojej reklamówce LPR. Kurski chciał wycofania spotu, ale sąd uznał, że partia Romana Giertycha nie mijała się z prawdą.

Senat USA, w którym dominują Demokraci, ostatecznie zgodził się na prezydencką wersję ustawy. Zgodnie z nią prywatne firmy, które założą podsłuch na polecenie rządu, nie odpowiedzą przed sądem.

Prezydent Warszawy zarzuca Fundacji Prasowej Solidarności, której założycielami byli prominentni działacze Porozumienia Centrum, uwłaszczenie na państwowych gruntach i składa zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

- Jestem wdzięczna Bogu, jestem bardzo szczęśliwa, że wróciłam do domu i śniłam o tym dniu - powiedziała Bhutto, po czym pocałowała Koran i zrobiła pierwszy krok na pakistańskiej ziemi.

Dym, słaba widoczność i utrudnienia w ruchu na "Zakopiance" z powodu pożaru zajazdu "Krakowiacy i górale" w Krzyszkowicach k. Myślenic. Według straży, akcja jest bardzo trudna, ale nie ma ofiar w ludziach.

- Turcja jest zdeterminowana walczyć z terrorem. To jest pewnik, nie zawahamy się. Radzę nie sprawdzać naszej determinacji - ostrzegł w czwartek turecki minister SZ zaledwie dzień po przyznaniu wojsku prawa do takiej interwencji przez parlament.

Francuski prezydent Nicolas Sarkozy i jego żona za obopólną zgodą rozwiedli się - poinformował gabinet prezydencki prostując wcześniejszą informację jakoby byli w separacji i ucinając tym samym spekulacje na temat sytuacji w ich 11-letnim małżeństwie.

Centralne Biuro Antykorupcyjne po raz kolejny domaga się od byłej posłanki PO zwrotu pieniędzy, które przyjęła od funkcjonariusza CBA. - Posłanka Beata Sawicka nadal nie oddała CBA 50 tysięcy - czytamy w oświadczeniu. O zwrot pieniędzy apeluje także poseł PiS Tomasz Dudziński.

Stan zdrowia ambasadora RP w Iraku lekarze określają jako dobry - brzmi komunikat szpitalu w Gryficach. Edward Pietrzyk został ranny 3 października w zamachu bombowym w Bagdadzie, po raz pierwszy od tamtej pory oddycha samodzielnie.

Sąd Okręgowy w Warszawie najprawdopodobniej nie zdąży już w trybie wyborczym rozpatrzyć skargi PO na spot, w którym PiS zarzuca partii Donalda Tuska chęć prywatyzacji służby zdrowia. Powodem są wnioski PiS o wyłączenie ze sprawy orzekającej sędzi.

Jacek P. - oskarżony w seksaferze asystent posła Stanisława Łyżwińskiego może wyjść z aresztu za kaucją 20 tys. zł. Taką decyzję podjął sąd w Piotrkowie Trybunalskim.

Posłanka PO Ewa Kopacz zapowiedziała, że pozywa Marka Suskiego z PiS-u do sądu "w trybie wyborczym oraz cywilnym i karnym" w związku z dwoma spotami wyborczymi, emitowanymi w lokalnej radomskiej telewizji.

Liście wirują na wietrze. Taniec wiatru. I jego szum. Nie można przestać słuchać. Do ostatniego liścia.