Najnowsze

Najnowsze

"Chcecie zobaczyć zniszczonego człowieka? Stoi przed wami" - tak powitał dziennikarzy "Newsweeka" Janusz Kaczmarek, były szef MSWiA.

Czy lekarz powinien dostać pensję za miesiąc, w którym strajkował? Coraz więcej szefów szpitali twierdzi, że nie. Medycy idą walczyć o pieniądze do sądu - pisze "Metro".

W tym roku w Małopolsce było już 300 zgłoszeń niepożądanych działań leków. To tyle, co w 2006 roku w całym kraju. Regionalny ośrodek monitorowania niepożądanych działań leków Zakładu Farmakologii Klinicznej CM UJ w Krakowie przyjął tylko w minionym tygodniu dziewięć raportów o niekoniecznie prawidłowym działaniu leków – dowiedziała się „Gazeta Krakowska”.

W Mielcu i Kolbuszowej grasuje złodziej, który pod pretekstem sprawdzenia szczelności zlewu czy kaloryferów okrada swoich “klientów”. Policja apeluje o niewpuszczanie do domów obcych osób i o sprawdzanie ich tożsamości - informują "Super Nowości".

Niewidomi potykali się o wiadra i rozstawione drabiny, a niepełnosprawni mający problemy z chodzeniem dostali pokój na drugim piętrze bez windy – to nie skecz Monty Pythona. W takich warunkach „wypoczywali” na turnusie rehabilitacyjnym w Sarbinowie kuracjusze z całej Polski - pisze "Dziennik Łódzki".

Schroniska w Dolinie Pięciu Stawów i na Hali Gąsienicowej zatruwają środowisko naturalne Tatr. W obydwu bowiem nie ma doprowadzonego stałego prądu, który umożliwiłby przejście na ekologiczny system ogrzewania i uruchomienie biologicznych oczyszczalni ścieków - pisze "Gazeta Krakowska".

Punkty karne pomogą chronić pasażerów - czytamy w Życiu Warszawy. Zaostrzenie przepisów ma przerwać nagminne przekraczanie dozwolonego czasu pracy przez kierowców.

"Dziennik" przeanalizował znane fakty na temat akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa. Z analizy wynika, że jest mało prawdopodobne, żeby Zbigniew Ziobro był zdrajcą, który ostrzegł Andrzeja Leppera. Po ich rozmowie z 14 czerwca operacja CBA rozwijała się bez przeszkód aż do feralnego 6 lipca.

Termin składania wniosków o dofinansowanie mundurków został przedłużony do 6 września. Władze oświatowe mówią, że nie będą rygorystycznie wymagać jednolitych strojów od początku roku szkolnego.

O tym, że koalicja PiS - Samoobrona - LPR istnieje politycy opozycji mówili już w dniu zaprzysiężenia rządu Kazimierza Marcinkiewicza. Formalnego kształtu nabrała ona trochę później, a dziś w nieco mniej formalny sposób istnieć przestaje.

Co najmniej 20 osób zostało pogrzebanych pod lawiną błota, która spadła na wioskę w zachodniej Kenii. Dotąd wydobyto tylko jedno ciało.

Lekarski protest nie ustaje. Pojawiają się jednak coraz to nowe cele akcji. Teraz w wielu placówkach medycy dopominają się o wypłaty za poprzedni miesiąc. Tak będzie w poniedziałek np. w Zabrzu, w tamtejszym Szpitalu Klinicznym.

60 tysięcy osób świętowało w Londynie 60. rocznicę niepodległości Indii. Na festiwalu bawili się nie tylko liczni hinduscy emigranci, ale i rodowici Brytyjczycy.

4-letnia gniada klacz Pieta ze stada w Janowie Podlaskim została sprzedana za 300 tysięcy euro. Licytacja koni arabskich przyniosła w tym roku prawie 2,5 mln euro.

Niedziela, 12 sierpnia, 21:00 Po konfrontacji z Andrzejem Lepperem Zbigniew Ziobro nie zmienia zdania: szef Samoobrony kłamie i dziś minister sprawiedliwości przedstawi na to ostateczny dowód. Dowód, który Leppera pogrąży. O jaki dowód chodzi minister nie chciał jednak powiedzieć.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiada w rozmowie z TVN24, że koronny dowód, jaki "dzięki opatrzności" znalazł się w jego rękach, pogrąży Andrzeja Leppera nie tylko moralnie, ale także karnie. Ma zostać przekazany prokuratorom w poniedziałek.

Było jak w prawdziwym hinduskim kinie. Cały Muranów klaskał, tańczył i śmiał do łez. Pojawienie się na ekranie gwiazd witane było krzykiem, piskiem i... trąbieniem. "Bilet do Bollywood" już po raz trzeci zabrał warszawiaków w podróż do miejsca, gdzie wszystko się może zdarzyć.

- Premier powiedział mi, że Lepperowi zostaną postawione zarzuty zarówno w "seksaferze", jak i aferze CBA - mowi Roman Giertych, szef LPR. - To oznacza albo, że prokuratura działa na zlecenie, albo wcześniej pewnych ludzi informuje - stwierdził minister edukacji.