Najnowsze

Najnowsze

Nietrzeźwy policjant był sprawcą wypadku na trasie Łomża-Jedwabne. Jechał prywatnym samochodem mając dwa promile alkoholu w krwi.

Zabytkowe czy nowoczesne, zdobione czy bardzo proste, łączą 117 małych wysp i 150 kanałów - weneckie mosty i mosteczki to wizytówka malowniczej krainy.

Wcześniejsze wybory przyniosą, według Bogdana Zdrojewskiego, ulgę. Szef klubu parlamentarnego PO w rozmowie z TVN24 zaznaczył, że w kampanii wyborczej jego partia zamierza wyszczególnić "straty" będące wynikiem pracy koalicji.

Afgańscy talibowie zmienili decyzję i nie zwolnią dwóch zakładniczek z grupy 21 obywateli Korei Płd., porwanych w lipcu w Afganistanie - podaje południowokoreańska agencja Yonhap w niedzielę.

Trwają amerykańskie wakacje francuskiego prezydenta. W sobotę Nicolas Sarkozy wybrał się do rodzinnej rezydencji państwa Bush na lunch z prezydentem Stanów Zjednoczonych. Rozmowa głów państw, choć nieoficjalna, dotyczyła m. in. sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Daniel Fried, przedstawiciel Departamentu Stanu USA, opowiedział się w sobotę w Baku za integracją rosyjskich i amerykańskich koncepcji dotyczących planowanej przez USA tarczy antyrakietowej.

Sobota, 11 sierpnia, 21:00 - Daję wysoką nagrodę, jeśli ktoś wykaże, że bywałem z panem Lepperem lub miałem z nim interesy - mówił w magazynie "24 Godziny" były szef MSWiA Janusz Kaczmarek. Bliską współpracę Kaczmarka z Lepperem sugerował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (PiS).

W sobotę w stadninie koni w Janowie Podlaskim rozpoczął się słynny na całym świecie pokaz koni arabskich. Prezentowane na nim konie będą dziś sprzedawane na aukcji. Na te dwa dni do maleńkiego miasteczka koło Białej Podlaskiej zjechali najznamienitsi goście z całego świata - słynni muzycy, aktorzy, kreatorzy mody, a nawet monarchowie.

Instytut Gaucka, przechowujący akta tajnej policji Stasi, odkrył "rozkaz strzelania do uciekinierów" dla wojsk granicznych wschodnich Niemiec - pisze "Spiegel Online". Dokument ten znaleziono w magdeburskiej filii urzędu.

Zasobom ryb słodkowodnych w Wielkiej Brytanii grozi spustoszenie z powodu nielegalnego połowu przez imigrantów z Europy Środkowowschodniej, zwłaszcza Polaków - uważa brytyjskie lobby wędkarskie.

Jest zgoda Rady politycznej PiS na wcześniejsze wybory - oznajmił premier Jarosław Kaczyński. Najbardziej prawdopodobny jest termin październikowy - najpewniej 21.10 - zgodnie z ustaleniami Donalda Tuska i prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

To minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uprzedził mnie, że jest prowadzona akcja CBA w ministerstwie rolnictwa - twierdzi Andrzej Lepper. Jeszcze w sobotę miał zostać przesłuchany w tej sprawie, ale ostatecznie Lepper ma zgłosić się w niedzielę do prokuratury okręgowej w Koszalinie.