Najnowsze

Najnowsze

Prezydent chce świętować z Wałęsą już teraz

Mimo ostrej odpowiedzi Lecha Wałęsy na propozycję Lecha Kaczyńskiego wspólnego świętowania 30. rocznicy powstania Solidarności, zaproszenie jest aktualne. Świętować chce wspólnie już teraz, podczas 29. rocznicy, zapewniał w TVN24 Władysław Stasiak. Ataki byłego prezydenta nowy szef prezydenckiej kancelarii podsumowuje je krótkim: "Ehh..."

Pobili się z policją o  3 dolary

Głośne protesty w stolicy Haitii Port-au-Prince. Ponad dwa tysiące osób - głównie pracowników fabryk odzieżowych - domagało się zwiększenia stawki minimalnej za godzinę pracy.

Polska oczami gangstera. Kupiony policjant, burmistrz...

Aż 85 procent z prawie 100 polskich świadków koronnych korzystało z usług skorumpowanego policjanta. Bossowie grup, do których należeli skruszeni gangsterzy, korumpowali ludzi właściwie na każdym szczeblu władzy - od wójta, po ministra. Taki obraz naszego kraju wyłania się z badań polskich świadków koronnych, do których dotarła "Rzeczpospolita".

SB szukała haków na Kwaśniewskiego?

SB rozpracowywała Aleksandra Kwaśniewskiego, protegowanego gen. Wojciecha Jaruzelskiego - wynika z dokumentów IPN, o których pisze "Dziennik". Tuż przed pierwszymi wolnymi wyborami w 1989 r. funkcjonariusze sprawdzali jego pochodzenie etniczne, życiorys jego ojca. Dociekali też, ile zarabia Jolanta Kwaśniewska.

"Cenne" życie wojskowego emeryta

15 lat służby i emerytura, ale zamiast relaksu, powrót do starych obowiązków i podwójne wynagrodzenie na koniec miesiąca - tak według "Gazety Wyborczej" wygląda często życie polskiego żołnierza. Tysiące z wojskowych następnego dnia po tym, jak znajdą się na emeryturze, wracają do służby - tyle że w cywilu. Dostają i emeryturę i pensję.

Domowe kino w kieszeni

Chcesz mieć zestaw do kina domowego zawsze pod ręką? Nowy aparat fotograficzny firmy Nikon ma wbudowany projektor, który pozwoli na wyświetlenie obrazu o przekątnej 40 cali w dowolnym miejscu.

Nigdy więcej straconego urlopu?

Polska Izba Turystyki chce wyeliminować z gry firmy, które nie dają swoim klientom odpowiedniej gwarancji wyjazdu. Dlatego zamierza stworzyć Fundusz Zabezpieczeń Turystycznych, który mógłby zakazać działalności w przypadku, gdy sytuacja biura budzi poważne wątpliwości - donosi "Puls Biznesu"

Bez komórki na wakacjach? Niemożliwe

W góry czy na Mazury - nieważne, istotne tylko czy z komórką. Jak wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej" Polacy nie wyobrażają sobie wakacji bez telefonu komórkowego.

Kto chce końca Megan Fox?

Amerykańskie media ogłosiły dzień bez Megan Fox. Redaktorzy twierdzą, że są zmęczeni codziennymi doniesieniami o życiu gwiazdki i postanowili zbojkotować je na dobę. I tym sposobem o Megan Fox napisać musieliśmy nawet my.

A4 gotowa, ale zamknięta

Choć na nadmiar autostrad w naszym kraju nie można narzekać, to z otwieraniem ukończonych nikt się spieszy. Na wybudowanym odcinku autostrady A4 od marca trwają niejasne prace wykończeniowe, a trasa stoi zamknięta. Na co czekają drogowcy?

Wychowanie dziecka kosztuje 300 tys. USD

Wychowanie amerykańskiego dziecka będzie kosztowało średnio niemal 300 tys. dolarów - wynika z prognoz amerykańskiego Departamentu Rolnictwa. To o ponad 20 tys. dolarów więcej niż rok wcześniej i 12 razy więcej niż w 1960 roku.

Olechowski jedzie w Polskę

Andrzej Olechowski nie zdecydował jeszcze, czy wystartuje w wyścigu do fotela prezydenckiego w przyszłym roku. Decyzję podejmie po spotkaniach z Polakami w całym kraju - informuje w "Gazeta Wyborcza".

Koncert Madonny zagrożony? Fani mogą spać spokojnie

Koncert Madonny na warszawskim Bemowie pod znakiem zapytania? We wtorek w mediach pojawiły się informacje, że brakuje wymaganych dokumentów. Stołeczny ratusz przyznaje, że straż pożarna ma zastrzeżenia do złożonej dokumentacji, a organizator - czas do piątku, by to zmienić. Firma Live Nation, zajmująca się koncertem, uspokaja: wszystko jest w porządku.

Marketing strachu w służbie prewencji

Wtorek, 4 sierpnia Policyjna reklama, w której młody człowiek powoduje tragiczny wypadek już wzbudza emocje. - Polski spot jest za słaby - ocenił w programie "24 godziny" specjalista od marketingu Eryk Mistewicz, porównując nagranie do brytyjskich kampanii społecznych. Zdaniem byłego posła i antyterrorysty Jerzego Dziewulskiego, żadna kampania telewizyjna nie odniesie skutku, bo potrzebna jest praktyka, a nie teoria. Rzecznik KGP Mariusz Sokołowski uspokaja: - To dopiero początek.

Uwaga na pioruny!

W poniedziałek dwójka turystów została w Bieszczadach porażona piorunem. Takich wypadków będzie więcej, bo jak podkreślają klimatolodzy, żyjemy w coraz bardziej burzowym klimacie.

Marketing strachu w służbie prewencji

Policyjna reklama, w której młody człowiek powoduje tragiczny wypadek już wzbudza emocje. - Polski spot jest za słaby - ocenił w programie "24 godziny" specjalista od marketingu Eryk Mistewicz, porównując nagranie do brytyjskich kampanii społecznych. Zdaniem byłego posła i antyterrorysty Jerzego Dziewulskiego, żadna kampania telewizyjna nie odniesie skutku, bo potrzebna jest praktyka, a nie teoria. Rzecznik KGP Mariusz Sokołowski uspokaja: - To dopiero początek.

"Prokuratura zdemaskowała PO"

Decyzja prokuratury demaskuje oskarżenia, które PO podniosła przeciwko PiS w trakcie kampanii wyborczej, a później za wszelką cenę starała się uprawdopodobnić - komentuje Zbigniew Wassermann. Prokuratura w Zielonej Górze poinformowała we wtorek o umorzeniu śledztwa w sprawie legalności stosowania za rządów PiS w latach 2005-2007 podsłuchów telefonicznych przez policję, CBA i ABW.

Sondaż: Bomby na Hiroszimę i Nagasaki były okey

Ponad 60 proc. Amerykanów uważa, że Stany Zjednoczone postąpiły słusznie zrzucając w 1945 roku bomby atomowe na japońskie miasta Hiroszima i Nagasaki - wynika z opublikowanego we wtorek sondażu uniwersytetu w Quinnipiac, w stanie Connecticut.

Clinton uwolnił dziennikarki

Kim Dzong Il w specjalnym akcie łaski nakazał uwolnienie dwóch amerykańskich dziennikarek, skazanych przez Phenian na 12 lat obozu pracy - poinformowała oficjalna agencja KCNA. Oznacza to, że teoretycznie "zupełnie prywatna" misja b. prezydenta USA Billa Clintona w Korei zakończyła się powodzeniem.

Minister skarży się na Rydzyka

Ojcu Tadeuszowi Rydzykowi dostaje się za "nieumytego murzyna". Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Elzbieta Radziszewska skarży się na jego kontrowersyjną wypowiedź nt. czarnoskórego misjonarza. W tej sprawie wysłała list do przełożonego redemptorysty - ujawnił we wtorek przewodniczący Zespołu Wspierania Radia Maryja prof. Janusz Kawecki.

Biały Dom: Ahmadineżad jest prezydentem

Mahmud Ahmadineżad jest wybranym przez naród prezydentem Iranu - poinformował we wtorek Biały Dom. Oświadczenie takie pojawiło się w przeddzień zaprzysiężenia Ahmadineżada na drugą kadencję.

Rosyjskie wojska w gotowości bojowej

Zaostrza się i tak już napięta sytuacja między Gruzją, a Osetią Południową. Rosjanie postawili stacjonujące tam swoje wojska w stan gotowości, a prezydent Osetii Południowej Eduarda Kokojty zapowiedział, że granica między Gruzją i separatystyczna republiką zostanie zamknięta.

Znany dziennikarz: dajcie spokój, szpiegowałem tylko Polaków

Gdy komisja lustracyjna ujawniła, że popularny dziennikarz był agentem komunistycznych specsłużb, ten postanowił rozpaczliwie bronić swojej reputacji. Petyr Wuczkow, który od 30 lat w bułgarskiej telewizji prowadzi popularny program tłumaczył się rodakom: szpiegowałem Polaków, a nie Bułgarów!

Kosmiczne narzędzia spadły na Ziemię

Zgubione w kosmosie przez amerykańską astronautkę Heidemarie Stefanyshyn-Piper narzędzia spadły na Ziemię. Jednak według ostatnich danych zakończyły lot w oceanie, a nie na lądzie.

Wielka Brytania w żałobie po karpiu

Nikogo nie dziwi smutek po stracie ukochanego zwierzątka - ale co się dzieje, gdy umiera ulubieniec milionów? Kraj pogrąża się w żałobie, tak jak Wielka Brytania, która płacze po śmierci rekordowo wielkiego... karpia. Ważący 29 kilogramów Benson zdechł prawdopodobnie z powodu zatrucia. Miał 25 lat.

Dwulatka uwięziona w żłobku

Pracownice jednego z brzeskich żłobków zapomniały o swojej małej podopiecznej. Dwuletnia Nadia przez kilka godzin była zamknięta w placówce. Opiekunki nie zauważyły śpiącego malucha i po zakończeniu pracy wyszły z budynku. Matka, która przyszła odebrać swoją córkę, zaalarmowała policję. Historię opisuje portal 24opole.pl

Więźniowie torturowali na polecenie władz?

Władze rosyjskiego więziennictwa wykorzystują kryminalistów do torturowania innych więźniów w celu wymuszenia zeznań - takie oskarżenia wysunął we wtorek jeden z najbardziej znanych obrońców praw człowieka w Rosji Lew Ponomariow.

Kupili mieszkanie raz, zapłacą znowu?

Choć już raz kupili swoje mieszkania możliwe, że będą musieli zapłacić za nie po raz kolejny. A wszystko przez pomyłkę szczecińskich urzędników. Ci zmienili adres kamienicy, w której znajdowały się pechowe lokale - z ul. Śląskiej 32 "przeniesiono" je na Mazurską 31.