Najnowsze

Najnowsze

Sikorski znika z raportu WSI

"Dziennik" odkrywa kulisy tajnej operacji "Kandahar", którą WSI prowadziły w Afganistanie. W raporcie Antoniego Macierewicza akcję tę nazwano skandalicznym nadużyciem i wskazano, że odpowiadają za to ludzie z kierownictwa służb i Ministerstwa Obrony. Nazwisko Radka Sikorskiego, byłego szefa MON z raportu jednak zniknęło.

BOR poszukuje kobiet do pracy

Są ochroniarzami, stewardesami, analitykami, lekarzami. W Biurze Ochrony Rządu, które odpowiada za bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie, pracuje kilkadziesiąt pań. Ale żadna z nich nie jest kierowcą. Dlatego BOR poszukuje kobiet, które mogłyby zasiąść za kierownicami VIP-owskich limuzyn - dowiedział się "Super Express".

Abp Gołębiewski gani i broni ojca Rydzyka

Ojciec Rydzyk powinien przeprosić wszystkich Polaków za nazwanie "szambem" spotkania prezydentowej z dziennikarkami - mówi w rozmowie z "Życiem Warszawy" metropolita wrocławski abp Marian Gołębiewski, członek Zespołu Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja.

"Parkiet" PZU zainwestuje na Ukrainie?

Na rynku ukraińskim spekuluje się, że PZU przejmuje spółkę ubezpieczeniową TAS. Jednak jej największy akcjonariusz oraz władze polskiego ubezpieczyciela zaprzeczają - pisze gazeta giełdy "Parkiet".

Zaginiony czek od lobbysty

Lobbysta Marek D. zeznał, że Aleksander Kwaśniewski potajemnie brał udział w prywatyzacji polskich przedsiębiorstw. Prokuratura kończy śledztwo w tej sprawie - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Nie tylko osiłki do Policji

Do policji idą same ofermy, które nie potrafią odpowiedzieć nawet na kilka pytań i przebiec toru przeszkód? Chyba tak, skoro Konrad Kornatowski, komendant główny policji, chce obniżyć wymagania stawiane kandydatom do służby - pisze "Dziennik Łódzki".

Smród będzie zakazany

Nawet do aresztu będzie mógł trafić przedsiębiorca lub hodowca, którego działalność wiąże się z uciążliwym zapachem, utrudniającym życie sąsiadom – pisze "Dziennik Polski".

Angela Merkel w Polsce

piątek, 16 marca, godz. 21:00Gośćmi pierwszej części programu byli eurodeputowani Jacek Saryusz-Wolski oraz Michał Kamiński. Tematem dyskusji - wizyta w Polsce kanclerz Niemiec Ageli Merkel. Następnie Sławomir Broniarz, Anna Sobala-Zbroszczyk i Krzysztof Bosak rozmawiali o homoseksualizmie w szkołach. W trzeciej magazynu części Włodzimierz Czarzasty opowiedział o rewizji przeprowadzonym w jego mieszkaniu. Policjanci podejrzewali, że polityk SLD mógł mieć związek z gangsterem Gruszczyńskim.

„Fakt”: Posłowie na wagarach

Parlamentarzyści podpisują się na listach obecności, a potem znikają z posiedzeń komisji. W Sejmie to norma - donosi „Fakt”. Niechlubny proceder potwierdzają wykonane w parlamencie zdjęcia.

„Rzeczpospolita”: czytamy jeszcze mniej niż do tej pory

Z czytelnictwem w Polsce w ostatnich latach nie było najlepiej. I wygląda na to, że lepiej nie będzie. W ciągu dwóch lat ubyło aż 8 procent korzystających z książek - wynika z najnowszych badań Biblioteki Narodowej, które publikuje „Rzeczpospolita”.

„Nasz Dziennik”: Klesyk szefem PKO BP?

Wśród kandydatów na stanowisko prezesa PKO BP znalazł się twórca banku internetowego Inteligo Andrzej Klesyk - informuje „Nasz Dziennik”. To właśnie Klesyka może poprzeć resort skarbu w staraniach o fotel prezesa. Pozytywnej rekomendacji udzielił mu bowiem na łamach jednej z gazet minister skarbu Wojciech Jasiński - pisze gazeta.

„Dziennik”: Koniec Marka Surmacza

Los wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Marka Surmacza nadzorującego policję został przesądzony - twierdzi „Dziennik” powołując się na informacje z dwóch niezależnych źródeł i dodaje, że trwają już poszukiwania jego następcy.

„Super Ekspress”: Musieli kupować książki Leppera

Byłem zmuszany do kupowania książek Andrzeja Leppera i zasilania w ten sposób kasy partii - tak były poseł Samoobrony Marian Curyło wspomina swoje członkostwo w partii. Taki proceder potwierdzają inni byli członkowie Samoobrony.

„Dziennik”: Antypody na koszt podatników

Prawie dwa tygodnie na antypodach na koszt Skarbu Państwa. Taką przyjemność zafundowała sobie delegacja senatorów i posłów - dowiedział się „Dziennik”. Towarzyszyć im będzie 69 urzędników, tłumaczy i biznesmenów.

„GW”: Specjalny nadzór dla strategicznej setki

Resort skarbu kończy prace nad listą spółek strategicznych, które w najbliższych latach nie będą prywatyzowane. „Gazeta Wyborcza” dotarła do projektu tego wykazu. Trafi na nią setka spółek - mówi rozmówca gazety.

„Metro”: Narkotesty w szkołach

Część polskich szkół kończy z tabu i ukrywaniem problemów z narkotykami. Wprowadzają narkotesty dla uczniów. Muszą jeszcze tylko przełamać opór rodziców - informuje „Metro”.

„Życie Warszawy”: Szpital MSWiA zakażał gronkowcem

Pacjenci neurochirurgii Szpitala MSWiA przez pół roku byli zakażani groźnym gronkowcem - twierdzi „Życie Warszawy”. Niektórzy z nich do końca życia będą kalekami. Osoby, które złożyły zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie, zarzucają ordynatorowi neurochirurgii Szpitala MSWiA, że nic nie zrobił, choć wiedział o zagrożeniu.

„Dziennik Zachodni”: Uwaga na pocztowców - wciskają kredyty

W Poczcie Polskiej działa finansowa piramida, czyli system opłacania kierownictwa rodem z podejrzanych firm handlu bezpośredniego - przypuszcza „Dziennik Zachodni”. Pocztowcy sprzedając produkt zwany Pocztowym Ekspresem Kredytowym pracują na prowizje dla siebie i swoich szefów.

„SE”: Państwo dotowało mafię paliwową

To państwo sfinansowało mafię paliwową - pisze „Super Express”. Według ustaleń gazety do kieszeni paliwowego mafiosa miało trafić co najmniej 27 mln złotych z budżetu państwa.

„GW”: Sabotaż w Halembie

Kolejne fakty w sprawie tragedii w kopalni Halemba ujawnia „Gazeta Wyborcza”. Cytuje ekspertów, którzy twierdzą, że ktoś celowo uszkodził wykrywacze gazów wybuchowych.

„Dziennik”: Dochnal sypie Millera

Kolejne sensacyjne zeznania Marka Dochnala. W „Dziennik” pisze, że trzy miliony dolarów łapówki miał, według Dochnala, otrzymać Leszek Miller w zamian za przychylność wobec hinduskiej firmy, która przejęła Polskie Huty Stali.

„Trybuna”: Antyterroryści u Czarzastego

Kto przeprosi Włodzimierza Czarzastego? - pyta „Trybuna”. Szef stowarzyszenia Ordynacka opowiada gazecie o tym, jak brygada antyterrorystyczna wtargnęła do jego mieszkania, szukając wspólników zabitego gangstera Gruszczyńskiego.

Na tropie diamentów

Policja ma już portret pamięciowy mężczyzny, który ukradł z depozytu Międzynarodowych Targów Gdańskich diamenty warte 4,5 mln zł. W ręce gdańskiej policji wpadła też torba, w której pracownicy belgijskiej firmy przechowywali skradzione wczoraj diamenty.

"Rzeczpospolita": Coraz więcej internautów

Już co trzeci Polak ma dostęp do sieci, a liczba internautów rośnie u nas szybciej niż w Chinach i Japonii. Tylko w zeszłym roku przybyło ich około 4 miliony - donosi "Rzeczpospolita".

"Życie Warszawy": Lepper miał nielegalne przecieki o Krawczyk?

Czy podczas niedzielnej konferencji prasowej Andrzej Lepper, chcąc pogrążyć Anetę Krawczyk, powiedział kilka zdań za dużo? Prokuraturę zainteresowało skąd wicepremier znał szczegóły dostępne tylko śledczym. Jest wśród nich rozmowa Krawczyk z Jackiem P., której nagranie jest zabezpieczone w prokuraturze jako dowód w sprawie. Były przecieki? - pyta "Życie Warszawy".

"Rzeczpospolita": Urzędnicy podcinają firmom skrzydła

Bezduszność urzędników oraz brak jednolitej interpretacji przepisów może pozbawić polskie firmy dopływu 8,3 miliarda euro unijnych pieniędzy z programu "Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw" - alarmuje "Rzeczpospolita".

Wielka Brytania równa w dół

Równouprawnienie w wersji brytyjskiej, czyli wszystkim równie mało. Około jedną piątą brytyjskich pracowników sektora publicznego czeka obniżka zarobków - nawet o 40 procent. Obniżki dotkną głównie mężczyzn - wszystko po to, by zrównać dysproporcje między zarobkami obu płci. A jest co zrównywać: w Wielkiej Brytanii mężczyzna może liczyć na pensję o ponad jedną piątą wyższą niż kobieta.

Wspólnik zabójców zatrzymany

Policja zatrzymała trzeciego gangstera z bandy morderców właścicieli kantorów. Mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej został dziś aresztowany w jednym z podwarszawskich hoteli. Pozostałych dwóch wspólników gangstera aresztowano jeszcze we wtorek.

Policjanci na tropie skradzionych diamentów

W ręce gdańskiej policji wpadła torba, w której pracownicy holenderskiej firmy przechowywali skradzione wczoraj diamenty. Kamienie, które zniknęły z depozytu Międzynarodowych Targów Gdańskich warte są 4,5 miliona złotych.

Wspólnik zabójców zatrzymany

Policja zatrzymała trzeciego gangstera z bandy morderców właścicieli kantorów. Mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej został dziś aresztowany w jednym z podwarszawskich hoteli. Pozostałych dwóch wspólników gangstera aresztowano jeszcze we wtorek.