Najnowsze

Najnowsze

„Zwierzenia są dla pensjonarek”

Owacje na stojąco – i to nie na zejście, ale na wejście głównego bohatera. W teatrze takie rzeczy się nie zdarzają. No chyba, że na scenie staje ktoś o autorytecie prof. Leszka Kołakowskiego, po to, by opowiedzieć między innymi o tym, dlaczego nie warto się zwierzać...

Były premier zarobi miliony

Ponad 4 miliony funtów, czyli około 9 milionów dolarów dostał jako zaliczkę były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair za napisanie wspomnień - donosi rosyjski portal Lenta.ru.

Pijany kapitan polskiego promu

Kapitan polskiego promu "Galileusz", który miał kolizję w szwedzkim porcie Trelleborg, był nietrzeźwy - podała wieczorem tamtejsza telewizja.

"Terrorystami zajmiemy się sami"

- Od lat regularnie prosimy kraje UE, żeby robiły więcej w sprawie PKK. Jednak żaden kraj Unii nawet nie zatrzymuje i nie przeprowadza ekstradycji Kurdów z PKK, którzy swobodnie podróżują po Europie - powiedział w sobotę premier Turcji Recip Erdogan.

Narodowy, a już dzieli

Choć budowa Stadionu Narodowego jeszcze się nawet nie rozpoczęła, to politycy na jego temat już są podzieleni. A prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie wyklucza innej lokalizacji niż obecnie przewidywana w miejscu stadionu X-lecia.

Chcesz rozwodu? Idź na targ!

Pierwsze na świecie targi rozwodowe pod hasłem "Nowy Początek" rozpoczęły się w sobotę w Wiedniu. Mają one ułatwić parom, jak najszybsze i najmniej kłopotliwe rozstanie się, a eksmałżonkom rozpoczęcie życia na nowo, być może u boku nowego partnera.

"Ostatnia Wieczerza" w sieci

Widać każdą rysę i załamanie światła. W najmniejszym detalu i najwyższej rozdzielczości można od soboty oglądać w internecie słynny fresk Leonarda da Vinci "Ostatnia Wieczerza".

Moskiewski base-jumping

Niemal 50 osób świętowało 40 rocznicę powstania moskiewskiej wieży telewizyjnej Ostankino, skacząc ze spadochronem z jej szczytu. Ten sport znany jest miłośnikom ekstremalnych dyscyplin jako "base-jumping".

PiS stworzy gabinet cieni

Do niedawna za sterami władzy, niedługo w opozycji. W najbliższych dniach PiS zadecyduje, kto będzie odpowiadał za który resort we własnym gabinecie cieni. PiS zamierza bowiem dokładnie patrzeć na ręce rządu Donalda Tuska - zapowiada Newsweek.

Ewakuacja po wybuchu koło Poznania

16-latek, który spowodował wybuch substancji pirotechnicznych w Suchym Lesie k. Poznania trafił do szpitala. Choć eksplozja nie spowodowała większych zniszczeń, trzeba było ewakuować 10 osób z okolicznych zabudowań.

Holendrzy bronią magicznych grzybków

Zwolennicy halucynogennych grzybków protestowali w Amsterdami przeciwko planowanemu przez rząd zakazowi ich sprzedaży. Reakcja władz jest odpowiedzią na niedawną śmierć turysty, który skoczył z mostu po zażyciu grzybów.

Ks. Maliński mówi, dlaczego nie mógł być agentem

Gdybym był współpracownikiem SB, dostałbym zgodę na ogrzewanie kościoła, rozbudowę kaplicy, otrzymałbym paszport na zrobienie doktoratu, a później - już po uzyskaniu paszportu - nie bałbym się wracać na pogrzeb brata - mówi ks. Mieczysław Maliński.

Kalifornia: słaby wiatr, ale tylko do jutra

Kalifornijscy strażacy uzyskują przewagę nad pustoszącymi stan pożarami lasów. Jednak już jutro ma powrócić silny, ciepły wiatr, który wcześniej sprzyjał błyskawicznemu rozprzestrzenianiu się ognia.

Biopaliwa to "zbrodnia przeciwko ludzkości"

Coraz więcej upraw trafia do produkcji biopaliw. - To zbrodnia przeciwko ludzkości - grzmi ekspert Narodów Zjednoczonych ds. żywności Jean Ziegler i wzywa do pięcioletniego zakazu ich produkcji.

Były minister porównał premiera do Hitlera

Były minister sprawiedliwości w rządzie Silvio Berlusconiego, Roberto Castelli, nacjonalista znany głównie ze swoich słownych wybryków porównał na antenie włoskiej telewizji obecnego premiera Włoch do Adolfa Hitlera.

Rekordowo silne ucho

Gruzin Lasha Pataraia zapewnił sobie miejsce w Księdze Rekordów Guiness'a. Pociągnął dziś ważący ponad 7,7 tony wojskowy helikopter używając do tego jedynie... własnego ucha.

Wpadł amator darmowej benzyny

26-latek z Bytomia w ciągu niespełna roku okradł kilkadziesiąt stacji benzynowych na Śląsku, uciekając po zatankowaniu bez płacenia rachunku. - Podobne kradzieże to ostatnio prawdziwa plaga - komentuje śląska policja.

Komorowski: Czekam na formalne wezwanie

Najpierw "Wprost" poinformował, że dostałem wezwanie przed komisję weryfikacyjną WSI, a dopiero potem jej przedstawicielka do mnie zadzwoniła - twierdzi Bronisław Komorowski i oburza się: - Rozumiem, że "Wprost" pisze scenariusze?

Gorszy stan kobiet zakażonych paciorkowcem

Pogorszył się stan dwóch kobiet zakażonych paciorkowcem ropotwórczym w krakowskim szpitalu MSWiA. Pacjentki, które przebywają obecnie w Szpitalu Uniwersyteckim, są nieprzytomne – przeszły już trzecią operację. Według lekarzy nadal ich życie jest zagrożone.

Szturm na niemieckie księgarnie

Tłumy w Niemieckich księgarniach. Do sprzedaży trafiła ostatnia, siódma część przygód Harrego Pottera. Dyrektorzy księgarń nie mają wątpliwości - niemiecka wersja książki będzie hitem sezonu.

Szczerbulec

Sonia zjadła już dywanik na korytarzu (dywany pochowaliśmy), podziurawiła nam swetry i bluzki (skacząc na nas, zawiesza się ostrymi ząbkami na ubraniu) i pogryzła nasze ręce (wiem, że „do wesela się zagoi”, ale wesele już przecież było). Krótko mówiąc, Sonia (patrz wcześniejszy tekst: „Sonia”) czuje się już u nas pewnie i rozrabia, a potem uśmiecha się bezczelnie swoim uśmiechem „szczerbulca”. Szczerbulca dlatego, że właśnie zaczęły jej wypadać „mleczaki”.

Co potrafią kierowcy gimbusów

Kto zawozi nasze dzieci do szkoły? Czy kierowcy gimbusów są dobrze wyszkoleni i czy potrafią ustrzec się przed wypadkami? Pod Sochaczewem odbywa się - po raz pierwszy w Polsce - praktyczny sprawdzian dla kierowców szkolnych autobusów.

Porywacze Polaków w Nigerii ujawnili się

Sześciu obcokrajowców - w tym dwóch Polaków - zostało uprowadzonych w piątek z pokładu statku, należącego do włoskiego koncernu naftowego. Dziś organizacja MEND, walcząca o niepodległość Delty Nigru, przyznała się do porwania.

Do Sejmu na pokładzie Santa Marii

Poseł Arkady Fiedler (PO) w Sejmie nie jest już nowicjuszem - to jego druga kadencja. Nie ma jednak chyba w parlamencie drugiego posła, który we własnym ogrodzie miałby replikę Santa Marii Krzysztofa Kolumba.

Polska jednak zaprasza rosyjskich weterynarzy

Zamieszania wokół polsko - rosyjskiego sporu o mięsne embargo ciąg dalszy. Po piątkowych nieporozumieniach i sprzecznych komunikatach teraz okazuje się, że do Polski wkrótce przyjadą na kontrole rosyjscy weterynarze.

Rzecznik CBA: nie handlowałem pirackimi filmami

CBA wszczęło wewnętrzne postępowanie wobec swojego rzecznika Temistoklesa Brodowskiego. Powodem jest publikacja dziennika "Polska": gazeta twierdzi, że jeszcze jako policjant w Wolominie Brodowski zajmował się handlem pirackimi filmami.

Dwie osoby zginęły w pożarze

Dwaj mężczyźni zginęli w pożarze mieszkania, do którego doszło przed południem w Tarnowie. Obaj już nie żyli gdy strażakom udało się wejść do zadymionego pomieszczenia.