Najnowsze

Najnowsze

Borusewicz: Gazeta mogła współszantażować Piesiewicza

To mogło być współuczestnictwo w szantażu - tak o roli "Super Expressu" w sprawie senatora Krzysztofa Piesiewicza mówił w Radiu Zet marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. - Nie braliśmy udziału w żadnym szantażu, my go przecięliśmy - odpowiedział na to w rozmowie z tvn24.pl redaktor naczelny gazety. Jego zdaniem, elity próbują nałożyć cenzurę na media.

Klęska szczytu jest bliska?

- Wiadomości, które otrzymuję nie są dobre - powiedziała tuż przed wyjazdem na klimatyczny szczyt w Kopenhadze kanclerz Niemiec Angela Merkel. Głównym powodem do zmartwień jest niska determinacja państw uprzemysłowionych do redukcji emisji CO2.

Są już certyfikaty

Na razie tylko trzy. Posłowie Sekuła, Neumann i Arłukowicz dostali dostęp do informacji ściśle tajnych

Amerykanie chcieli odsunąć Karzaja?

Człowiek numer 2. w misji ONZ w Afganistanie, Amerykanin Peter Galbraith, miał plan odsunięcia od władzy afgańskiego prezydenta Hamida Karzaja i próbował włączyć do niego Biały Dom - pisze "New York Times".

Gierek na prezydenta?

Nie Tomasza Nałęcza, nawet nie Jerzego Szmajdzińskiego, ale Adama Gierka zdecydowała się poprzeć w nadchodzących wyborach prezydenckich Unia Pracy. Jak się dowiaduje tygodnik "Wprost", syn Edwarda Gierka, dawnego I sekretarza KC PZPR, "na 90 procent" zgodził się stanąć do walki o prezydencki fotel.

Wraca stary premier

Emila Boc z Partii Demokratyczno-Liberalnej (PD-L) premierem Rumunii już był. Teraz będzie po raz drugi. Na stanowisko szefa rządu desygnował go wybrany na drugą kadencję prezydent Traian Basescu.

"Sprawiedliwe" niższe emerytury członków WRON

Obniżenie od 1 stycznia emerytur członkom Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego i służb specjalnych PRL jest sprawiedliwe - takie wyniki przynosi nasza sonda, w której głosy oddało ponad 2,5 tysiąca internautów. Za słusznością zapisów ustawy dezubekizacyjnej opowiedziało się prawie 60 procent głosujących. Opinie na forum są jednak wyraźnie podzielone.

Ludzie uwięzieni na drogach, nie działają bankomaty

Już od doby setki Ukraińców są uwięzionych w samochodach na zasypanych śniegiem drogach w kilku obwodach kraju, z zablokowanymi drogami walczą też Chińczycy, Rumuni zamykają szkoły i zapowiadają włączenie armii do pomocy ludziom, a Rosjanom przestają działać bankomaty. Mroźna zima nadciągnęła nie tylko nad Polskę.

Kwaśniewski szefem komitetu Szmajdzińskiego?

- Gdy ja będę kandydatem na prezydenta, na pewno poproszę Aleksandra Kwaśniewskiego, by został szefem mojego komitetu wyborczego - zapowiada w RMF FM Jerzy Szmajdziński. Czy tak się stanie - okaże się już w sobotę, gdy SLD wyłoni swojego kandydata.

Zakaz minaretów zaskarżony

Niemal od razu po ogłoszeniu wyników szwajcarskiego referendum, które zakazało budowy minaretów, było wiadomo, że skarga na tę decyzję do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu jest tylko kwestią czasu.

Ślisko, śnieg. A jeszcze zawieje

To, co się dzieje w tej chwili na drogach, to tragedia - napisała na platformę Kontakt TVN24 zaniepokojona mieszkanka Warszawy, Dorota. Trudne warunki na polskich drogach to efekt padającego przez całą noc śniegu i utrzymującego się od rana mrozu, miejscami dochodzącego do -15 stopni. Na dodatek drogowcy nie sprawdzili się - stolica utknęła w gigantycznych korkach. Opóźnienia mają też pociągi i komunikacja miejska.

Św. Józef w łóżku z Maryją. Ciężko...

"Biedny Józef. Ciężko przebić Boga" - taki w wolnym tłumaczeniu brzmi napis widniejący na bożonarodzeniowym billboardzie, który wystawiła jedna z anglikańskich parafii w Nowej Zelandii. Nie napis jednak, ale towarzyszący mu obrazek zbulwersował nowozelandzckich katolików.

Wyspa Samso, czyli ekologiczny cud świata

Zero - tyle wynosi bilans emisji dwutlenku węgla na duńskiej wyspie Samso. Cztery tysiące jej mieszkańców codziennie daje przykład, że poprawiać klimat można nie czekając na deklaracje i dokumenty, które powstają przy okazji kolejnych szczytów klimatycznych.

Ekoradiowozy wjadą do stolicy

W najbliższych miesiącach stołeczni policjanci i strażnicy miejscy dostaną sześć elektrycznych radiowozów. - Pierwszy ekopojazd ma trafić do nich już na przełomie tego roku. Wjedzie na warszawską starówkę - pisze "Życie Warszawy".

Gigant od wideoloterii oskarża polskie rządy

- Polskie rządy faworyzują jednorękich bandytów - twierdzi na łamach dziennika "Polska the Times" Robert Vincent, wiceszef amerykańskiego GTech. To ta firma przewija się w kontekście afery hazardowej. Posłowie z komisji śledczej starają się ustalić, kto i kiedy spotykał się z lobbystami zatrudnianymi przez GTech.

Ścisk w autobusie, 12 zabitych

Około 50 osób zostało rannych, a 12 zginęło w wypadku autobusu, do którego doszło w Wenezueli. Jeszcze tragiczniejszy w skutkach był wypadek autokaru w Korei Południowej. Zginęło w nim 17 osób.

GTECH przemówił

GTech przemówił. I pokazał wideoloterie. Takie same, jakie te w Szwecji, czy we Włoszech. W warszawskiej siedzibie firmy stoi kilka maszyn. Na potrzeby prezentacji. Jeszcze parę miesięcy temu - z nadzieją, że kiedyś wejdą na rynek.

Głowy w workach i martwy narkobaron

W trakcie dużej strzelaniny w mieście Cuernavaca w środkowej części Meksyku zginął poszukiwany baron narkotykowy Arturo Beltran Leyva. W innej części Meksyku w plastikowych torbach znaleziono głowy sześciu policjantów.

Chodzi o "godną" emeryturę. Nawet po 10 latach pracy

Środa, 16 grudnia - Osoby, które pracowały 10-15 lat będą miały problem, kiedy przejdą na emeryturę w wieku 65 lat. Dlatego państwo chce dla nich minimalnej emerytury. Ma ona być godna, czyli przynajmniej taka, jak obecnie średnia - mówiła w TVN24 minister pracy Jolanta Fedak. Aby problemu nie było, a na emeryturę można było więcej odłożyć, resort chce wysyłać na nią Polaków wtedy, gdy będą chcieli.

Mgły, śnieg i szklanka

Miała być prawdziwie zimowa noc - i taka była. Na południu, w centrum kraju i na Wybrzeżu spadł śnieg, temperatury spadły zdecydowanie poniżej - 10 stopni Celsjusza.

Ciężki klimat rozmów. Tusk w Kopenhadze

Wśród demonstracji i coraz ostrzejszych protestów dobiegają końca rozmowy na temat ochrony klimatu na szczycie w Kopenhadze. Dziś do stolicy Danii przylatuje premier Donald Tusk. W przeddzień wyjazdu zadeklarował, że Polska jest gotowa do solidarnego działania w walce ze zmianami klimatycznymi, ale w ramach naszych realnych możliwości.

"Możemy sprowadzić dyskusję do poziomu papieru toaletowego"

- Problemy Czeczenów można sprowadzić do dyskusji o środkach czystości i papierze toaletowym - stwierdził w tvn24 Rafała Rogali szef Urzędu ds. Cudzoziemców. Według Czeczenki Maliki Abdoulvakhabovej z fundacji "Ocalenie" większość problemów uchodźców można rozwiązać.

Kolejny krok do beatyfikacji JP II w sobotę

Jeszcze w sobotę Benedykt XVI podpisze dekret o heroiczności cnót Jana Pawła II - podała włoska agencja Ansa. Tym samym zakończy się najważniejszy etap procesu beatyfikacyjnego papieża. Ansa podkreśliła, że Watykan nie zdementował ani nie potwierdził tych wiadomości.

Aktor-gangster znów w areszcie

Włoski aktor Giovanni Venosa, który w filmie "Gomorra" wciela się w postać jednego z bossów, został aresztowany. Amatora zatrzymano już po raz drugi w tym roku pod zarzutem ściągania haraczy.

USA i Rosja rozbroją się po Nowym Roku

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Rosja i USA nie nie podpiszą przed końcem roku układu, który ma zastąpić podpisany w roku 1991 traktat o redukcji broni strategicznej (START-1). O kolejnym przesunięciu terminu poinformował jeden z amerykańskich dyplomatów.

Całun z czasów Jezusa podważa autentyczność turyńskiego?

Archeolodzy odkryli w grobowcu w Jerozolimie fragment całunu pogrzebowego z czasów ukrzyżowania Jezusa Chrystusa. Ich zdaniem odkrycie budzi wątpliwości, co do autentyczności Całunu z Turynu. Splot i faktura znalezionego sukna różni się diametralnie od tego, którym miał być okryty po ukrzyżowaniu Jezus.

Niemcy dadzą pieniądze na Auschwitz

60 mln euro trafi do Fundacji Auschwitz-Birkenau od niemieckiego rządu federalnego i krajów związkowych. Pieniądze mają pomóc w konserwacji pozostałości po byłym hitlerowskim obozie koncentracyjnym.

"Ludzie mają dość bezsilności rządu"

- Rząd nie potrafi stawić czoła problemom, a swoją władzę opiera na tym, że nic nie może zrobić, za to jest miły. To się przestało podobać i słusznie – oceniła Jadwiga Staniszkis w „Kropce nad i”.

Dyplomata skazany za przemyt

Osiem miesięcy spędzi w więzieniu północnokoreański dyplomata i jego żona. Para została skazana za próbę przemytu do Szwecji 230 tys. papierosów.