Najnowsze

Najnowsze

Zdrojewski: to PiS prywatyzuje służbę zdrowia

Pogłębienie procesu prywatyzacji służby zdrowia, wraz z ograniczaniem usług medycznych, nastąpiło za rządów koalicji PiS-LPR-Samoobrony - twierdzi szef klubu PO Bogdan Zdrojewski, komentując poniedziałkowy wyrok sądu ws. spotu PiS.

CDU nie popiera Kwaśniewskiego

Potwierdziły się wcześniejsze informacje TVN24, że CDU nie popiera Aleksandra Kwaśniewskiego na urząd Przewodniczącego Unii Europejskiej. Rzecznik kanclerz Angeli Merkel zdementowal oficjalnie informacje "Der Speigel".

Ogień w kształcie sylwetki papieża

Cud! Krzyczą włoskie i watykańskie agencje prasowe. Chodzi o zdjęcie zrobione na Górze Matyska w Beskidach. Według nich widać na nim płomień ogniska w kształcie Jana Pawła II. Watykan zachowuje ostrożność w tej sprawie.

Schudniesz - dostaniesz 500 euro

Wszyscy, którym uda się zrzucić zbędne kilogramy dostaną kilkadziesiąt, a nawet kilkaset euro. O 500 euro wzbogacą się ci Włosi, którzy schudną siedem kilo i niższą wagę utrzymają przez rok.

Stadionowe śluby

Nie bardzo cichy i nie tak spokojny ślub. Sto dwadzieścia dziewięć par na Tajwanie obchodziło swój "Wielki Dzień" podczas zbiorowej uroczystości zaślubin.

Merkel chce Gazociągu Północnego

Budowany pod dnem Bałtyku Gazociąg Północny jest projektem "politycznie pożądanym" stwierdziła w trakcie spotkania z Władimirem Putinem kanclerz Niemiec Angela Merkel. - Uważam, że realizacja tego projektu będzie postępować - dodała.

Premier czuje się lepiej

W najbliższych godzinach premier powinien "dojść do formy i wrócić do pracy" - poinformował rzecznik rządu Jan Dziedziczak.

PiS nie zrezygnuje ze spotu o szpitalach

Warszawski sąd oddalił w pozew PO w sprawie spotu PiS, w którym jest mowa, że PO chce prywatyzacji szpitali. Sąd uznał, że PO nie udowodniła, iż reklamówka rzeczywiście pojawiła się w telewizji. Platformę ma za to przeprosić Jolanta Szczypińska.

Ostatnie konsultacje po polskiej myśli

Będzie stałe miejsce dla Polski w Trybunale Sprawiedliwości - donosi PAP z ostatnich negocjacji w sprawie traktatu reformującego UE. Wcześniej min. Anna Fotyga mówiła, że "jest tylko jeden kroczek do traktatu", który ma zostać zatwierdzony w końcu tygodnia na szczycie w Lizbonie.

Polacy w Iraku znowu ostrzelani

Dwóch polskich żołnierzy zostało lekko rannych, po tym jak iraccy rebelianci ostrzelali moździerzami i bronią ręczną bazę w Diwaniji. Pod ogień dostał się również polski śmigłowiec.

Uważaj gdzie parkujesz!

Do nietypowej kolizji doszło w poniedziałek w Warszawie. W jej wyniku dwa samochody osobowe są poważnie uszkodzone, choć... wewnątrz nawet nie było kierowców. O wypadku poinformował nas jeden z naszych internautów Jakub Matuszewski.

Merkel: Iran trzeba powstrzymać

- ONZ musi zastanowić się nad dalszymi sankcjami wobec Iranu w sytuacji, gdy władze w Teheranie nie reagują na żądania dotyczące programu nuklearnego - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel w wywiadzie dla dziennika "Die Welt".

Wysocka odejdzie za Tuska?

Dorota Wysocka znika z anteny - dowiedział się "Dziennik". Prezenterka - przynajmniej w najbliższym czasie - nie poprowadzi już "Wiadomości". Dlaczego? Oficjalnie: musi zrobić miejsce nowym twarzom. Koledzy dziennikarki z redakcji podejrzewają jednak, że to cena za "sprawę wizyty Tuska w Anglii".

Lekarz zatrzymany za aborcję

16-latka z Lublina za namową matki zdecydowała się na nielegalną aborcję. Jej chłopak, zbulwersowany, zawiadomił policję. W rezultacie zatrzymano lekarza, który podejrzewany jest o dokonanie zabiegu.

PSL: nie poprzemy rządu premiera Kaczyńskiego

- Polskie Stronnictwo Ludowe nie poprze rządu, w którym premierem będzie Jarosław Kaczyński - zapowiedział w "Sygnałach Dnia" wiceszef PSL Janusz Piechociński. I dodał: - To jednoznaczne stanowisko PSL.

Zadaj pytanie uczestnikowi debaty

Już w dziś debata Tusk-Kwaśniewski. Będziesz mógł ją zobaczyć na żywo w naszym portalu. Początek transmisji o 19.50. Póki co zadaj pytanie politykowi! Stań przed kamerą, weź do ręki telefon komórkowy i w 15 sekundach streść to, czego chciałbyś się od niego dowiedzieć. Spróbuj podpowiedzieć uczestnikom debaty pytanie, którym mogliby zaskoczyć przeciwnika. Wasze najciekawsze pytania zostaną wykorzystane w TVN24 i w portalu TVN24.pl!

ONZ: Sytuacja Palestyńczyków coraz gorsza

- Za każdym razem, gdy wizytuję palestyńskie terytoria, sytuacja wydaje się coraz gorsza - tak sytuację na Bliskim Wschodzie ocenia specjalny wysłannik ONZ John Dugard i apeluje do organizacji o wycofanie się z tzw. "kwartetu madryckiego".

Droga krajowa nr 60 już odblokowana

Kilkudziesięciu pracowników płockich zakładów mięsnych protestowało w obronie swojego zakładu. Związkowcy przechodzili przez przejście dla pieszych blokując ruch pojazdów na drodze krajowej nr 60 w kierunku Ciechanowa. Przywrócono już normalny ruch samochodowy.

W Birmie wciąż aresztowania

Władze Birmy oficjalnie ograniczają represje po niedawnych społecznych protestach, ale z zamkniętego kraju wciąż dochodzą wiadomości o kolejnych aresztowaniach. Specjalny wysłannik ONZ wzywa juntę do spokoju.

Prezes Polsatu pod lupą ABW?

- Prześlijcie nam wszystko na temat Solorza - jak twierdzi "Newsweek", takie telefony z ABW mają odbierać prokuratorzy, policjanci, a także pracownicy najróżniejszych instytucji w różnych miejscach kraju.

Protest zamiast Dnia Nauczyciela

Mimo swojego święta, nauczycielom daleko od świątecznego nastroju. W szkołach zawisły dziś flagi, ale na znak protestu. Powód: zbyt małe wynagrodzenie.

Nelly Rokita: mój mąż dostał ultimatum

- Po mojej nominacji na prezydenckiego doradcę ds. kobiet, mój mąż został postawiony przed ścianą i dostał wybór: albo odejdzie z polityki i nie walczy o poselski mandat, albo zostanie wyrzucony z partii - mówi "Dziennikowi" Nelly Rokita.

Chińscy komuniści: musimy się porozumieć z Tajwanem

Rozwój ekonomiczny i walka z korupcją, ale też troska o środowisko naturalne - to główne punkty przemówienia Hu Jintao, które rozpoczęło XVII Zjazd Komunistycznej Partii Chin. Chiński przywódca zaoferował również negocjacje Tajwanowi.

Klątwa starego doktora

Kolejny prokurator stracił stanowisko w związku z brakiem oczekiwanych rezultatów w śledztwie dotyczącym okoliczności śmierci ojca Zbigniewa Ziobry - powiadamia "Trybuna".