Najnowsze

Najnowsze

Tej zimy zjedziemy z Gubałówki?

Jest szansa na to, że zakopiańska trasa narciarska na Gubałówce zostanie uratowana. Z propozycją jej alternatywnego przebiegu wystąpiła rodzina Byrcynów, która dwa lata temu doprowadziła do zamknięcia starej trasy. Czy to rzeczywiście przełom w sporze o Gubałówkę? - pyta "Dziennik Polski".

Niepełnosprawni kontra ZUS w Trybunale Konstytucyjnym

Trybunał Konstytucyjny zbada dziś czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych postępuje zgodnie z konstytucją, nakłaniając opiekunów osób niepełnosprawnych do ubezwłasnowolniania podopiecznych, dlatego że nie potrafią lub nie mogą się podpisać pod drukami z ubezpieczalni.

Kiedy koniec irackiej misji?

Lipiec lub sierpień przyszłego roku to realny termin wycofania polskich żołnierzy z Iraku - tak według "Rzeczpospolitej" uważają politycy Platformy Obywatelskiej.

Porywali dzieci i zmuszali matki do żebrania

Przywieźć do obcego kraju małe dzieci, odebrać matkom i z zimną krwią używać ich do żebrania - trudno wymyślić okrutniejszy proceder. Ale właśnie tak nieludzką metodę zastosowały wschodnie gangi działające w Polsce. Jeden z nich rozbiła rzeszowska policja. Proces przestępców toczy się właśnie przed miejscowym sądem - ujawnia "Dziennik".

Zniknie abonament radiowo-telewizyjny?

Zniknie abonament radiowo-telewizyjny? Likwidację tego de facto podatku zapowiedziała Platforma Obywatelska już podczas kampanii wyborczej. Z pomysłu się nie wycofuje - pisze "Dziennik".

Amerykanie przeciwko torturom

Nietypowy happening zorganizowała grupa aktywistów w Waszyngtonie. Na ulicach stolicy demonstrowali jak służby specjalne obchodzą się z więźniami w amerykańskiej bazie Guantanamo.

Lipiec: jestem ofiarą służb specjalnych

Tomasz Lipiec, były minister sportu oskarżony przez prokuraturę o korupcję, utrzymuje, że padł ofiarą konkurencji między ABW a CBA - informuje "Rzeczpospolita" powołując się na źródła zbliżone do śledztwa.

Kiedy koniec irackiej misji?

Lipiec - sierpień przyszłego roku to realny termin wycofania naszych żołnierzy z Iraku - uważają politycy Platformy Obywatelskiej - pisze "Rzeczpospolita".

Ludowa ulga na dzieci

Nowa koalicja PO z PSL jeszcze nie powstała, a ludowcy już szykują pierwsze zmiany, na których skorzystają przede wszystkim rolnicy - tak dziennik "Polska" pisze o planach poszerzenia kręgu uprawnionych do ulgi podatkowej na dzieci.

Tacy mają klawe życie...

Premier, ministrowie i ich najbliżsi współpracownicy, czyli w sumie ponad sto osób, otrzymają na odchodne sute odprawy. Z naszych pieniędzy wypłacą sobie w sumie prawie 3 miliony złotych - wylicza "Fakt".

Poszukiwanie grobu gen. Nila

Przeprowadzone wczoraj sondażowe odwierty na warszawskim Służewie, które miały na celu poszukiwanie miejsca pochówku gen. Augusta Fieldorfa "Nila", nie przyniosły efektu - pisze "Nasz Dziennik".

Drożej w mlecznych barach

W krakowskich barach mlecznych zdrożały pierogi ruskie, gołąbki i krupnik. Nawet o złotówkę. Kilkanaście tysięcy krakowian jest zaskoczonych - pisze "Gazeta Krakowska".

Tej zimy zjedziemy z Gubałówki?

Jest szansa na to, że zakopiańska trasa narciarska na Gubałówce zostanie uratowana. Z propozycją jej alternatywnego przebiegu wystąpiła rodzina Byrcynów, która dwa lata temu doprowadziła do zamknięcia starej trasy. Czy to rzeczywiście przełom w sporze o Gubałówkę? - pyta "Dziennik Polski".

Tarnów pomoże Brazylijczykom z Amazonii

Aby dotrzeć do diecezji, w której pracują, trzeba przez 12 godzin płynąć łodzią. To podstawowy środek transportu w Amazonii, gdzie przebywa stale siedmiu księży z diecezji tarnowskiej - czytamy w "Gazecie Krakowskiej".

Kłopotliwe drogi i układ z Schengen

Droga ze Świnoujścia do Garz i Ahlbecku zostanie otwarta dla ruchu samochodowego, a na tej ostatniej pojawi się ograniczenie prędkości do 30 km/godz., i ułożone będą spowalniacze ruchu – tak najprawdopodobniej wyglądać ma komunikacja na wyspie Uznam, gdy na polsko-niemieckiej granicy zniesiona zostanie kontrola graniczna - pisze "Kurier Szczeciński".

Policja przejęła 23 tony kokainy

Policja meksykańska, marynarka wojenna i służby celne przejęły największy w historii Meksyku i jeden z największych w historii świata transport kokainy. Przemycano ją z Kolumbii.

Parlamentarna maszyna ruszała z mozołem

- Otwieram pierwsze posiedzenie - to najprawdopodobniej najważniejsze słowa wypowiedziane w Polsce w tym tygodniu. To one rozpoczęły prace nowego Sejmu i Senatu. A że początki bywają trudne, to zaraz po tych słowach nie obeszło się bez spięć, pytań - i zarzutów.

"Polska": Ludowy zasiłek na dzieci

Nowa koalicja PO z PSL jeszcze nie powstała, a ludowcy już szykują pierwsze zmiany, na których skorzystają przede wszystkim rolnicy - tak dziennik "Polska" pisze o planach poszerzenia kręgu uprawnionych do ulgi podatkowej na dzieci.

Kosztowne pożegnanie ustępującego rządu

Premier, ministrowie i ich najbliżsi współpracownicy, czyli w sumie ponad sto osób, otrzymają na odchodne sute odprawy. Wypłacą sobie w sumie prawie 3 miliony złotych - wylicza "Fakt".

Bush apeluje o przywrócenie demokracji

Prezydent USA George W. Bush zaapelował do prezydenta Pakistanu, generała Perveza Muszarrafa, o jak najszybsze zniesienie stanu wyjątkowego i rezygnację z funkcji wojskowych.

Śmierć na drodze Poznań-Warszawa

Na drodze Poznań - Warszawa na odcinku Konin - Kutno w miejscowości Hojny (pow. kolski) zginęła kobieta, potrącona przez dwa samochody - poinformowała Hanna Wachowiak z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Ojciec chrzestny aresztowany

Niepodziewana radość we włoskim Palermo. Mieszkańcy miasta nie bali się otwarcie okazywać radości po zatrzymaniu przez policję przywódcy sycylijskiej mafii, "szefa szefów" Cosa Nostry - Salvadore Lo Piccolo. Mężczyznę zatrzymano wraz z synem i dwoma innymi bossami.

Szczegóły koalicji w przyszłym tygodniu

Najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia opinia publiczna i prezydent poznają deklarację koalicyjną - zapowiedział szef PO Donald Tusk. - To nie będzie "intercyza" - dodał.

Prokurator bada willę Giertycha

Warszawska Prokuratura Okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie budowy domu byłego wicepremiera i lidera LPR Romana Giertycha - informuje "Newsweek". Sprawa ma dotyczyć podejrzenia oszustwa i samowoli budowlanej.

Romaszewski nie został wicemarszałkiem

Zbigniew Romaszewski nie został wicemarszałkiem Senatu, bo jego kandydaturze sprzeciwiła się Platforma Obywatelska. To powtórka sytuacji sprzed dwóch lat, kiedy PiS nie zgodziło się, aby tę funkcję sprawował Stefan Niesiołowski z PO. Wtedy jednak Platforma zgłosiła inną kandydaturę, która zyskała poparcie

Bush zapowiada rozprawę z kurdyjskimi rebeliantami

George W. Bush nazwał Partię Pracujących Kurdystanu "wrogiem Stanów Zjednoczonych". Informacje wywiadowcze, jakie obiecał udostępnić Turcji, mają pomóc w rozprawieniu się z kurdyjskimi rebeliantami.

Komorowski: nie będę apolityczny

- Część posłów PiS strasznie czeka na działania odwetowe PO. Platforma musi pewne mroczne sprawy poprzedniego rządu wyjaśnić, ale o odwecie nie ma mowy - powiedział w "Kropce nad i" TVN24 Bronisław Komorowski. Zapowiedział, że nie będzie apolityczny, ale postara znaleźć się porozumienie między partiami.