Najnowsze

Najnowsze

Hojarska odwoła się od wyroku

Na wniosek obrony Sąd Rejonowy w Warszawie umorzył proces karny wytoczony telewizyjnemu satyrykowi TVN Szymonowi Majewskiemu przez posłankę Samoobrony Danutę Hojarską. Posłanka Samoobrony skarżyła się, że w swoim programie telewizyjnym Majewski "oszpecił ją i zrobił z niej głupią babę". Hojarska zapowiedziała odwołanie.

Polska zakorkowana: jedziemy na święta

W USA dzisiaj święto horrorów, w Polsce, jak co roku, przedświąteczny horror na drogach. Po południu Polacy wyruszyli z wielkich miast w rodzinne strony. W ogromnych kolejkach stoją nie tylko kierowcy, ale także wszyscy, którzy korzystają z komunikacji publicznej. Dworce kolejowe i autobusowe są zapchane. Najdłużej czeka się jednak na przejściach granicznych.

Znów tarcia na granicy rosyjsko-gruzińskiej

W autonomicznej Abchazji doszło do starcia gruzińskiej policji z rosyjskimi żołnierzami, którzy stacjonują tam w ramach sił pokojowych. Nie jest jasne kto był agresorem. Pewne jest, że Rosjanie przy użyciu broni wzięli do niewoli pięciu policjantów z Gruzji.

Policja ma doprowadzić szefa "Gazety Polskiej" na proces z TVN

Stołeczny sąd nakazał doprowadzenie przez policję redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" Tomasza Sakiewicza i jego zastępczyni na następny termin procesu karnego o pomówienie, wytoczonego im przez TVN. Zdaniem Sakiewicza jest to próba zamknięcia ust "Gazecie Polskiej". TVN zaapeluje do sądu o powstrzymanie się od takiej decyzji.

Bomba w Bełchatowie

W Bełchatowie znaleziono bombę lotniczą z czasów II wojny światowej. Z powodu niebezpiecznego odkrycia centrum miasta zostało całkowicie sparaliżowane. Po kilku godzinach bombę usunęli saperzy z Tomaszowa Mazowieckiego, a ruch wraca do normy.

PSL: decyzja ws. Boniego należy do Platformy

- Decyzja w sprawie obecności Michała Boniego w rządzie należy do PO, my nie jesteśmy sędziami - tak wiceszef PSL Jan Bury skomentował wypowiedź Boniego o jego współpracy z SB.

Paciorkowcem mogła zarażać osoba z personelu

Wyniki badań pacjentów i personelu szpitala MSWiA w Krakowie wykazały, że nosicielem paciorkowca była jedna osoba z personelu - poinformowała prokuratura. Nie przesądza to jednak, że ta osoba była źródłem zakażenia, bo nosicielami paciorkowców jest do 20 proc. populacji.

Macierewicz przestanie kierować kontrwywiadem?

Antoni Macierewicz w poniedziałek ma zrezygnować ze stanowiska szefa kontrwywiadu wojskowego – dowiedziało się nieoficjalnie radio RMF FM. Polityk jest już sekretarzem stanu w MON. Jest także posłem oraz szefuje komisji weryfikacyjnej WSI.

Tusk: chcę, by Boni odpracował swój błąd

- Chciałbym, żeby Michał Boni odpracował swój błąd i pomógł mi w rządzie - tak kandydat na premiera Donald Tusk skomentował dzisiejsze wyznanie Boniego o podpisaniu deklaracji współpracy z SB w 1985 r.

Kreml ogranicza misję OBWE

Jedynie "do 70" obserwatorów z OBWE zaprosiła Rosja na wybory parlamentarne, które odbędą się 4 grudnia. - To bezprecedensowa próba ograniczenia naszej działalności - alarmuje OBWE. Liczba wszystkich zaproszonych obserwatorów to około 300, 2 lata temu było ich 4 razy więcej.

Zobacz, gdzie utkniesz

Kierowcy, którzy w najbliższych dniach będą jeździć na groby bliskich, w większości nie ominą korków. Lecz jeśli za bardzo przyspieszą, sfotografuje ich radar. Kierowco - ta informacja jest specjalnie dla Ciebie.

Afganistan: Polak ranny po wybuchu miny

Polski żołnierz trafił do szpitala po eksplozji bomby pułapki w Afganistanie. Stan kapitana Artura R. z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej jest stabilny, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Boni: podpisałem deklarację o współpracy z SB

Michał Boni przyznał dziś, że w 1985 roku podpisał deklarację o współpracy ze służbami PRL. - Ze strachu poszedłem na współpracę z SB. O mojej przeszłości poinformowałem Donalda Tuska - wyznał Michał Boni, typowany na ministra pracy w nowym rządzie.

Megadynia "straszy" w Chinach

Jest wielka, cała w kropki i ma demonstrować kreatywne sposoby świętowania Halloween w Chinach. - To bardzo w stylu Hong Kongu - mówią mieszkańcy miasta, którzy przyszli obejrzeć gigantyczną... dynię.

Gowin poza rządem, PSL bierze pracę

Powoli na jaw wychodzą owiane aurą tajemnicy koalicyjne szczegóły negocjacji PO i PSL. Już wiadomo, że ludowcy najprawdopodobniej zamiast resortu środowiska zajmą się pracą. A lider PO szuka nowego kandydata na szefa MEN, bo typowany na to stanowisko Jarosław Gowin zapowiedział, że nie wejdzie do rządu.

Rosja oskarża USA o przyspieszenie prac nad tarczą

- Negocjacje z Czechami i Polską nie tylko nie zostały wstrzymane, ale zostały podjęte kroki, by je przyspieszyć - głosi oświadczenie rosyjskiego MSZ na temat planowanej budowy amerykańskiej tarczy rakietowej w Europie.

Obowiązkowe poparcie dla Putina

Sytuacja jak za czasów radzieckich: setkom Rosjan nakazano uczestnictwo w wiecach poparcia dla prezydenta Rosji Władimira Putina - pisze w dziennik "Guardian", powołując się na tajne rosyjskie instrukcje.

18 tysięcy nagusów w kadrze

Światowej sławy artysta fotografik Spencer Tunick otworzył swoją wystawę w Meksyku. Artysta pół roku wcześniej zorganizował plenerową sesję na największym placu największego miasta świata.

Kradł "na czyściocha"

W ręce policji wpadł mężczyzna, który kradł stosując dość niecodzienną metodę. Złodziej oferował dezynfekcję mieszkań, a potem radził, by nie wchodzić do pomieszczeń, w których przebywał. Dzięki temu po kradzieży mógł spokojnie wychodzić.

"Król zbiegów" złapany

Belgijski uciekinier, zwany również "Królem zbiegów", został złapany w Holandii. Schwytano go krótko po tym, jak... napadł na salon motocyklowy w Hadze.

Ciężkie walki w Afganistanie

Co najmniej 50 talibów zginęło, a 250 jest w okrążeniu, po tym jak wojska rządu i międzynarodowej koalicji przystąpiły do kontrofensywy na południu Afganistanu. Z terenów walk masowo uciekają cywile.

"Przeprosiny Tuska to krok w dobrym kierunku"

– Lider PO wypowiedział wreszcie słowo przepraszam, pan prezydent uznaje to za krok w dobrym kierunku – stwierdził Michał Kamiński z Kancelarii Prezydenta. - Jeśli udało mi się kogoś uszczęśliwić jednym słowem, to znaczy, że może będzie dobrze - odpowiada Donald Tusk.

Wniosek o komisję ws. śmierci Blidy 5 listopada

- LiD nie zamierza tracić czasu. Wniosek o powołanie komisji śledczej do wyjaśnienia okoliczności śmierci Barbary Blidy złoży na pierwszym posiedzeniu Sejmu – mówi dziennikowi.pl Wojciech Olejniczak.

PiS o Tusku: przeprosiny aroganckie i nieszczere

PiS nie jest zadowolone z przeprosin Donalda Tuska dla prezydenta. - Były nieszczere, aroganckie i powiedziane pod przymusem opinii publicznej - uważa Marek Kuchciński. - Kuriozalne, wymiętolone i przekazane w niechętnej formie - dodaje Joachim Brudziński.

Pożar pod Inowrocławiem

Pożar wybuchł przed godziną 6 rano w miejscowości Słońsko w Kujawsko-Pomorskiem. Ofiara ognia, mężczyzna, prawdopodobnie nocował w zakładzie. Trwa ustalanie jego tożsamości.

Birmańskie wojsko wciela dzieci

Birmańska junta zmusza do służby w wojsku nawet dziesięcioletnie dzieci - donosi raport Human Rights Watch. Junta stara się w ten sposób uzupełnić trapionej przez dezercje armii.

"Obawiamy się tylko tego, na co nie mamy wpływu"

- Jeżeli na rynkach światowych nie będzie większych tąpnięć, to koalicja PO-PSL powinna sobie spokojnie poradzić przez cztery lata - uważa Jarosław Kalinowski z PSL. Według niego, skład nowego rządu będzie znany w ciągu kilku dni.