Najnowsze

Najnowsze

PSL: nie poprzemy rządu premiera Kaczyńskiego

- Polskie Stronnictwo Ludowe nie poprze rządu, w którym premierem będzie Jarosław Kaczyński - zapowiedział w "Sygnałach Dnia" wiceszef PSL Janusz Piechociński. I dodał: - To jednoznaczne stanowisko PSL.

Zadaj pytanie uczestnikowi debaty

Już w dziś debata Tusk-Kwaśniewski. Będziesz mógł ją zobaczyć na żywo w naszym portalu. Początek transmisji o 19.50. Póki co zadaj pytanie politykowi! Stań przed kamerą, weź do ręki telefon komórkowy i w 15 sekundach streść to, czego chciałbyś się od niego dowiedzieć. Spróbuj podpowiedzieć uczestnikom debaty pytanie, którym mogliby zaskoczyć przeciwnika. Wasze najciekawsze pytania zostaną wykorzystane w TVN24 i w portalu TVN24.pl!

ONZ: Sytuacja Palestyńczyków coraz gorsza

- Za każdym razem, gdy wizytuję palestyńskie terytoria, sytuacja wydaje się coraz gorsza - tak sytuację na Bliskim Wschodzie ocenia specjalny wysłannik ONZ John Dugard i apeluje do organizacji o wycofanie się z tzw. "kwartetu madryckiego".

Droga krajowa nr 60 już odblokowana

Kilkudziesięciu pracowników płockich zakładów mięsnych protestowało w obronie swojego zakładu. Związkowcy przechodzili przez przejście dla pieszych blokując ruch pojazdów na drodze krajowej nr 60 w kierunku Ciechanowa. Przywrócono już normalny ruch samochodowy.

W Birmie wciąż aresztowania

Władze Birmy oficjalnie ograniczają represje po niedawnych społecznych protestach, ale z zamkniętego kraju wciąż dochodzą wiadomości o kolejnych aresztowaniach. Specjalny wysłannik ONZ wzywa juntę do spokoju.

Prezes Polsatu pod lupą ABW?

- Prześlijcie nam wszystko na temat Solorza - jak twierdzi "Newsweek", takie telefony z ABW mają odbierać prokuratorzy, policjanci, a także pracownicy najróżniejszych instytucji w różnych miejscach kraju.

Protest zamiast Dnia Nauczyciela

Mimo swojego święta, nauczycielom daleko od świątecznego nastroju. W szkołach zawisły dziś flagi, ale na znak protestu. Powód: zbyt małe wynagrodzenie.

Nelly Rokita: mój mąż dostał ultimatum

- Po mojej nominacji na prezydenckiego doradcę ds. kobiet, mój mąż został postawiony przed ścianą i dostał wybór: albo odejdzie z polityki i nie walczy o poselski mandat, albo zostanie wyrzucony z partii - mówi "Dziennikowi" Nelly Rokita.

Chińscy komuniści: musimy się porozumieć z Tajwanem

Rozwój ekonomiczny i walka z korupcją, ale też troska o środowisko naturalne - to główne punkty przemówienia Hu Jintao, które rozpoczęło XVII Zjazd Komunistycznej Partii Chin. Chiński przywódca zaoferował również negocjacje Tajwanowi.

Klątwa starego doktora

Kolejny prokurator stracił stanowisko w związku z brakiem oczekiwanych rezultatów w śledztwie dotyczącym okoliczności śmierci ojca Zbigniewa Ziobry - powiadamia "Trybuna".

Prawicowa koalicja kwitnie

Polscy europosłowie z PiS-u, Samoobrony i LPR działają w tej samej grupie w Parlamencie Europejskim. Współpracują ze sobą i to od końca ubiegłego roku. Ta koalicja kwitnie - mówi w rozmowie opublikowanej przez "Trybunę" Lidia Geringer de Oedenderg, eurodeputowana Partii Europejskich Socjalistów.

Tusk uskrzydla PO

Sztab Prawa i Sprawiedliwości po raz pierwszy przyznaje, że przegrywają także w sondażach robionych przez PiS - powiadamia "Gazeta Wyborcza".

Premier: po wyborach zwrócimy się do ludzi z PO

- Nie wykluczam, że po wyborach zwrócimy się do ludzi PO o włączenie się w dzieło dobrych rządów – mówi w wywiadzie dla "Wprost" Jarosław Kaczyński. - Cały polityczny plan Kaczyńskiego ogranicza się do tego, że poderwał politycznie żonę Rokicie – ripostuje Donald Tusk.

Narkotyzują się już trzynastolatki

Więcej uczniów zażywa narkotyki, niż uzależnia się od papierosów – wynika z ostatniego raportu Krajowego Biura do spraw Przeciwdziałania Narkomanii. Brać zaczynają już trzynastolatki - pisze "Życie Warszawy".

Tunis pod wodą

Co najmniej dziewięć osób nie żyje, a osiem uznaje się za zaginione po powodzi, która nawiedziła Tunezję. Pod wodą jest stolica kraju - Tunis.

"Super Express": Brońmy naszych pieniędzy!

O tych pieniądzach cicho w kampanii wyborczej. Politycy nabrali wody w usta. A sprawa dotyczy aż 13 milionów Polaków i około 140 miliardów złotych zgromadzonych w funduszach emerytalnych (OFE) - zwraca uwagę "Super Express".

"To prawdziwa debata między lewicą a prawicą"

Dziś pojedynek przed telewizyjnymi kamerami stoczą szef LPR Roman Giertych i były premier Leszek Miller, nowa twarz Samoobrony. Obaj politycy podkreślają, że ich poglądy dzieli polityczna przepaść.

Terroryści ostrzegają: "Polska utonie w bagnie"

Dwa ugrupowania szyickie przyznały się do zamachów na polskie cele w Iraku. Nieznane wcześniej organizacje Brygady Imama Husajna i Imama Musy al-Kadimiego ostrzegają, że utrzymując swe wojska w Iraku Polska "utonie w bagnie, tak jak Wielka Brytania".

Szkoła nieźle naszprycowana

Więcej uczniów zażywa narkotyki, niż uzależnia się od papierosów – wynika z ostatniego raportu Krajowego Biura do spraw Przeciwdziałania Narkomanii. Brać zaczynają już trzynastolatki - pisze "Życie Warszawy".

Będą tańsze plomby

Lepsze plomby, opieka pielęgniarska i skierowanie na badania bez wizyty u specjalisty. Na to może liczyć pacjent od przyszłego roku – dowiedziało się "Życie Warszawy". Tak przynajmniej obiecuje NFZ.

ABW szuka łapówek w akcjach Petrolinvestu

Specjalny zespół ABW sprawdza czy Ryszard Krauze dał politykom Samoobrony możliwość zakupu akcji Petrolinvestu przed lipcowym debiutem spółki na GPW – pisze tygodnik „Newsweek”.

Śnieg zaskoczył mieszkańców Moskwy

Niedawno Rosjanie pożegnali lato, a już w Moskwie spadł śnieg i były to pierwsze opady, które według lokalnych meteorologów zapowiadają długą i mroźną zimę. Biały puch kompletnie zaskoczył mieszkańców stolicy Rosji.

Akropol się przeprowadza

Wielka przeprowadzka wielkich zabytków. W Atenach rozpoczęło się przenoszenie bezcennych zabytków starożytnej Grecji ze wzgórza Akropolu do nowego muzeum.