Najnowsze

Najnowsze

"Tusk promieniuje politycznym i ludzkim zdrowiem"

- Biznesmen, aktywista związku zawodowego "Solidarność", ojciec dwojga dorosłych dzieci, wysportowany i przystojny Tusk, to uosobienie nowoczesnego przywódcy. Już nie romantyczny bojownik o demokrację, lecz pragmatyczny aparatczyk - pisze o przyszłym polskim premierze moskiewski dziennik "Izwestija".

Kosmyk za 119 tys. dolarów

Włosy, odciski palców, zdjęcia oraz mapę, dzięki której wytropiono Ernesto "Che" Guevarę mogli licytować w Dallas w USA wielbiciele idola rewolucji. Za kosmyk jego włosów nabywca zapłacił 119 tys. dolarów.

Nowe fakty w sprawie Polki zamordowanej na Wyspach

Zwłoki 19-letniej Lidii Aleksandry M. znaleziono w kałuży krwi na mało uczęszczanej drodze dla pieszych mieście Leeds - podały brytyjskie media i policja Zachodniego Yorkshire. Nie wykluczone, że było to zabójstwo na tle seksualnym.

Rozwiązać Wszechpolaków? LPR jest podzielona

Młodzież Wszechpolska przestanie istnieć, bo wystarczająco się już skompromitowała - powiedział Sylwester Chruszcz, który kilka dni temu zastąpił na stanowisku szefa LPR Romana Giertycha. - Liga nie może rozwiązać MW, bo nie ma do tego prawa - mówi portalowi tvn24.pl sekretarz generalny LPR Radosław Parda.

Dźwigiem do szpitala

70 strażaków, policjantów i lekarzy zaangażowanych było w transport do szpitala jednej tylko kobiety. Do przenosin użyto m.in. dźwigu, bowiem kobieta waży ponad 220 kg...

Sepsa wywołała panikę w Otrębusach

Stan 13-letniego chłopca z Otrębus, u którego zdiagnozowano sepsę jest stabilny. Nie wiadomo, gdzie jest ognisko choroby, ale na wszelki wypadek rodzice dzieci, z którymi uczył się Piotr nie posłali ich do szkoły.

Izrael zmiótł z powierzchni syryjski reaktor nuklearny?

Wielki kompleks budynków, który mógł służyć za reaktor atomowy... zniknął bez śladu. Analiza zdjęć satelitarnych z Syrii wykonana przez Instytut Nauki i Bezpieczeństwa Międzynarodowego udowadnia, że syryjskie władze przeniosły budynek zaraz po tajemniczym nalocie izraelskich myśliwców 6 września.

Japończycy zdejmą odciski cudzoziemcom

Japonia zamierza wprowadzić obowiązek pobierania odcisków palców i fotografowania wszystkich dorosłych cudzoziemców wjeżdżających do kraju. To środki wprowadzone w ramach walki z terroryzmem.

Premier: wracamy za cztery lata

- Cztery lata w opozycji. I wracamy - zapowiedział Jarosław Kaczyński w "Naszym Dzienniku". Jako główne przyczyny porażki premier wymienił swoją "wpadkę" w debacie z Tuskiem oraz sprawę Beaty Sawickiej.

Poszukiwania ofiar w Meksyku

Co najmniej osiemnaście osób zginęło, a siedem zaginęło po wypadku na platformie wiertniczej w Zatoce Meksykańskiej. Poszukiwania prowadzone są z powietrza. Na brzegu znaleziono już kilka tratw ratowniczych.

Rozpoczyna się szczyt UE-Rosja

Szczyt UE-Rosja, który odbędzie się w Lizbonie, będzie ostatnim, w jakim Władimir Putin będzie uczestniczył jako prezydent Rosji. UE ma nadzieję na załagodzenie sporów w kontaktach z Rosją, jednak zanosi się na spotkanie bez sukcesu.

PiS spokojne o rządy PO?

"Polska na dobrej drodze" to nowe billboardy, które można zobaczyć na polskich ulicach. Mogłyby być własnością Platformy Obywatelskiej, ale nie są. Wszystko wyjaśnia się po wejściu na stronę internetową podaną na plakacie.

Pitera będzie współpracować z CBA

W rządzie Tuska Julia Pitera ma zostać ministrem bez teki odpowiedzialnym za walkę z korupcją. - Chcemy stworzyć komisję, która będzie zajmowała się tymi aspektami, których nie udało się ulokować w ustawie o CBA - ujawniła w TVN24 przyszła minister.

Tragedia: Kierowca tira nie zdążył uciec

Odblokowana została już droga nr 92 w kierunku Świecka. Rano doszło tam do śmiertelnego wypadku - po zderzeniu ciężarówki z osobówką zginęła jedna osoba, a druga walczy o życie.

Pawlak o reklamie Toyoty: warto promować ekologię

- Lepiej robić pewne rzeczy w sposób otwarty, przejrzysty - tak prezes PSL Waldemar Pawlak skomentował w radiu TOK FM piątkowy artykuł "Dziennika" o tym, że reklamuje Toyotę. Według Pawlaka, warto promować "ekologiczne zachowania".

Zakupy

Wczoraj zaraz po pracy musiałem podjechać do supermarketu. Jakby ktoś nie wiedział to moje ulubione zajęcie (oczywiście żart!!!!).

Ziobro: PiS-owi zabrakło pozytywnej kampanii

PiS nie prowadził pozytywnej kampanii, dlatego przegrał - uważa minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Inne przyczyny porażki to - w jego ocenie - zewnętrzne ataki formacji politycznych i brak przychylności mediów.

W MSZ będzie "defotygizacja"?

Nowy szef dyplomacji dostanie plan "defotygizacji" MSZ - pisze "Gazeta Wyborcza". Jak twierdzi dziennik, przygotowali go ludzie z otoczenia Bronisława Geremka i Władysława Bartoszewskiego, związani od 1989 roku z dyplomacją.

Wiedźmin powrócił

Każdy fan sagi Andrzeja Sapkowskiego, który marzył o wcieleniu się w Geralta z Rivii już może spełnić swoje marzenia: do sklepów na całym świecie trafiła gra komputerowa „Wiedźmin”. Pograć mogą nawet Chińczycy, gdyż i w tej wersji językowej gra jest dostępna.

Lipiec wiedział o akcji CBA?

Tomasz Lipiec mógł jeszcze jako minister sportu wiedzieć, że CBA prowadzi swoje działania w Centralnym Ośrodku Sportu. Aby odsunąć od siebie podejrzenia informował ABW, że ma sygnały o korupcji w swoim otoczeniu - donosi "Dziennik".

Na uczelniach teatralnych, jak w wojsku

Studenci w szkołach teatralnych przechodzą falę porównywalną z najgorszymi wzorami z wojska - donosi dzisiejszy dziennik "Polska". Znęcanie się jest tam na porządku dziennym.

Dosiądź bawoła

Są wyścigi konne, wielbłądów, ścigają się charty... W Tajlandii nie mniejsze emocje wzbudzają wyścigi bawołów - a zwierzęta zarabiają lepiej niż dosiadający ich jeźdźcy.

Miłość, śmierć i wino truskawkowe

Do odległej, beskidzkiej wioski przyjeżdża człowiek, który nosi pewną tajemnicę – tak rozpoczyna się "Wino truskawkowe". O swoim filmie i współpracy z Andrzejem Stasiukiem opowiada w rozmowie z TVN24.pl reżyser Dariusz Jabłoński.

Kalifornia wciąż w ogniu

W kolejnym dniu walki z żywiołami nadeszła dobra wiadomość - ucichł wiatr, największy sojusznik płomieni. Jednak pożary nadal są groźne i pochłaniają kolejne ofiary; dziś strażacy znaleźli siedem kolejnych ciał. Miejsce tragedii odwiedził prezydent George W. Bush.

NFZ patronuje niewiarygodnym szkoleniom

Firma ORDO, której prezesem był do niedawna Dariusz Wasilewski, obecny wiceprezes NFZ, zarabia duże pieniądze dzięki szkoleniom z przepisów, które nie weszły jeszcze w życie, pisze "Dziennik".

Polecą głowy za Olszewskiego

Jarosław Kaczyński uważa, że zawiódł Jana Olszewskiego, bo warszawskie PiS nie zebrało podpisów pod jego kandydaturą do Senatu. Winni będą ukarani, twierdzi "Rzeczpospolita".

Cztery lata w opozycji i wracamy

W obszernym wywiadzie udzielonym "Naszemu Dziennikowi" premier Jarosław Kaczyński analizuje przyczyny porażki wyborczej PiS i zapowiada powrót tej partii do władzy po czterech latach "twardej opozycji".

Studenci wyszli na ulice La Paz

Do poważnych starć między studentami a mieszkańcami La Paz doszło w Boliwii. Powodem rozruchów jest przygotowywany przez rząd plan zmiany w podatkach, do tej pory wspierających uczelnie wyższe.