Najnowsze

Najnowsze

Nietykalność dla amerykańskich najemników

Amerykański Departament Stanu złożył najemnikom z Blackwater oskarżonym o zamordowanie 17 Irakijczyków nadzwyczajną ofertę - donosi "The New York Times". W zamian za "uczciwe zeznania" gwarantuje im nietykalność.

"Polska": Litwinienko nie był agentem

Litwinienko zginął, bo walczył z rosyjską mafią - ujawniają na łamach dziennika "Polska" byli oficerowie KGB, płk Oleg Gordijewski i płk Boris Volodarsky. Według nich, Litwinienko nie był szpiegiem żadnego wywiadu.

"Rozmowy z PSL są szczere i otwarte"

Poniedziałek, 29 października 21:00Ludowcy mogą liczyć na trzy resorty i fotel wicepremiera - donosi "Dziennik". Wczoraj na rozmowach spotkali się Donald Tusk i Waldemar Pawlak. Według gazety szef PO miał złożyć Pawlakowi ofertę wicepremiera i ministra gospodarki. I dołożyć jeszcze dwa resorty: rolnictwa i ochrony środowiska. W "Magazynie 24 godziny" na temat tworzenia koalicji rozmawiali Janusz Zemke z LiD-u oraz oraz Sławomir Nowak z Platformy Obywatelskiej.

Chłopska partia "wykształciuchów"

Jaki lider, taka partia. Nie tylko Waldemar Pawlak zmienił się w ostatnich latach. Głęboką przemianę przeszło całe Polskie Stronnictwo Ludowe. O wyjątkowej modzie na magistrów i doktorów, jaka zapanowała w partii chłopskiej pisze "Dziennik".

Co będzie wolno wojewodzie

Platforma Obywatelska chce zmniejszyć kompetencje urzędów wojewódzkich. Marszałkowie przejmą część uprawnień wojewodów, którzy staną się skromnymi reprezentantami władzy w terenie, zapowiada "Rzeczpospolita" i dodaje, że pracę może stracić kilka tysięcy urzędników.

Komputery wykryją układ

- Wielu śmiało się, gdy premier Jarosław Kaczyński mówił o komputerowym modelu układu. Tymczasem "Rzeczpospolita" dowiedziała się, że warszawska spółka informatyczna Pentacomp wprowadza na rynek system analizy powiązań na podstawie dokumentów. To polska wersja czeskiego oprogramowania.

Jak Pitera powalczy z korupcją

Jak ma wyglądać walka z korupcją, za którą będzie pani odpowiedzialna w rządzie Donalda Tuska, zapytała "Gazeta Wyborcza" Julię Piterę, kandydatkę na pełnomocnika rządu.

Sztorm Noel szaleje nad Dominikaną

Gwałtowne opady deszczu i powodzie, jakie towarzyszą tropikalnemu sztormowi Noel zabiły już co najmniej 20 osób - poinformowały dominikańskie władze. Liczba ofiar może się zwiększyć, bo przynajmniej drugie tyle uznaje się za zaginione.

Super-tajne Biuro w resorcie obrony

Ustępujący minister obrony dzień po wyborach powołał Biuro Obrony Przeciwrakietowej - dowiedziała się "Rzeczpospolita". MON nie wypowiada się w tej sprawie, zasłaniając się klauzulą tajności.

Corhydron znów podejrzany

W gdańskim szpitalu 3-letnia dziewczynka omal nie udusiła się po podaniu corhydronu. Miała objawy jak po śmiercionośnej skolinie - bezdech i drgawki. Lekarze uratowali dziecko i powiadomili urząd rejestracji leków. Równo rok po głośnej aferze corhydronowej urząd zlekceważył sygnał i nie wszczął alarmu. Lekarski raport utajniono, informuje "Dziennik".

Śledczy tropią obrazę prezydenta

Prokuratura na warszawskim Mokotowie zajmuje się sprawdzaniem, czy w programie TVP nie doszło do obrazy prezydenta Lecha Kaczyńskiego, informuje "Gazeta Wyborcza".

PSL - partia ludzi z tytułami

Nie tylko szef PSL Waldemar Pawlak zmienił się w ostatnich latach, pisze "Dziennik". Przemianę przeszło także całe Stronnictwo. Z 31 posłów tej partii, którzy zasiądą w ławach poselskich nowej kadencji, tylko jeden nie ma wyższego wykształcenia.

Platforma płynie na fali

Polacy są zadowoleni z rezultatu wyborów, wynika z sondażu jaki wśród 1048 Polaków przeprowadziła 26-28 bm PBS DGA na zlecenie "Gazety Wyborczej". W tym nastroju respondenci poparliby Platformę jeszcze bardziej niż tydzień temu - daliby jej w Sejmie większość bezwzględną.

Żelichowski wie co zrobić z Rospudą

Trzeba jak najszybciej powołać zespół ekspertów i polecić im przeprowadzenie analizy dodatkowych dwóch wariantów obwodnicy Augustowa. Przypuszczam, że wtedy możliwe byłoby wycofanie przez Komisję Europejską pozwu w sprawie Rospudy, który złożyła przeciw Polsce, powiedział "Dziennikowi" typowany na ministra ochrony środowiska Stanisław Żelichowski z PSL.

Dwa tysiące leków może zniknąć z aptek

Do końca przyszłego roku polskie firmy farmaceutyczne muszą na nowo zarejestrować swoje preparaty zgodnie z wymogami Unii Europejskiej. Jeśli nie zdążą, to ich leki znikną ze sprzedaży. Na 8700 produktów do ponownej rejestracji złożono na razie nieco ponad 4600 wniosków, odnotowuje "Życie Warszawy".

Gowin: Platforma nie przesunie się na lewo

"Jeszcze nie powstał nowy rząd, a już mnożą się przestrogi, że da się on podporządkować lewicowo-liberalnym mediom, że przywróci patologiczne układy III RP, że będzie uprawiać politykę zagraniczną +na klęczkach+" - pisze na łamach "Faktu" Jarosław Gowin.

Poseł na kilka dni

Witold Śmiałek kilka dni temu objął mandat poselski w mijającej już kadencji Sejmu, informuje "Dziennik Polski". Stało się to w rezultacie rezygnacji posłanki Barbary Bubuli, która została członkiem KRRiT.

Trujące opary z wykolejonego pociągu

Opary toksycznego kwasu solnego wydobywają się z wagonu jednego z dwóch wykolejonych w USA pociągów. Po zderzeniu jadących z naprzeciwka pojazdów wykoleiło się ponad 80 wagonów.

Przez zazdrość skatowała koleżankę

16-latka będzie sądzona jak dorosła. Za usiłowanie zabójstwa grozi jej 25 lat więzienia. Wszystko dlatego, że z zazdrości o chłopaka próbowała na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość o sześć lat starszej koleżance. Ofiara Jagody B. cudem uszła z życiem - do końca życia będzie jednak niepełnosprawna.

Cztery lata więzienia dla polskiego przemytnika

Pochodzący z Pomorza 33-letni Sławomir N. próbował wwieźć do Wielkiej Brytanii 99,5 kg żywicy konopi indyjskich, której wartość w nielegalnym handlu ulicznym wyceniono na 288 tys. funtów. Nie udało się i Polak przez najbliższe cztery lata będzie oglądał Anglię zza więziennych krat.

Antykurdujskie wystąpienia w Istambule

Od ponad tygodnia trwa turecko-kurdyjski konflikt we wschodniej części kraju. Niespokojnie jest także w tureckich miastach, gdzie ludzie protestują przeciwko atakom kurdyjskich separatystów.

Pęczak i Dochnal przed sąd

Przed sądem w Pabianicach powinien rozpocząć się dziś proces oskarżonych o korupcję byłego posła SLD Andrzeja Pęczaka oraz lobbysty Marka Dochnala. Nie jest to jednak przesądzone, gdyż Pęczak przeszedł operację kilka dni temu.

Dymisje w stołecznej prokuraturze

Według "Gazety Wyborczej" dziś zrezygnować z pracy ma większość szefów warszawskich prokuratur rejonowych. Ma to związek z dymisją Warszawskiej Prokurator Okręgowej Elżbiety Janickiej oraz wcześniejszą dymisją kilku jej podwadnych.

Feliksy dla najlepszych na stołecznych deskach

Krzysztof Zaleski najlepszym reżyserem sezonu 2006/2007, Julia Kijowska najlepszą aktorką, a Andrzej Zieliński aktorem - tak orzekło jury, które już po raz dziewiąty "Feliksami" nagrodziło najlepszych artystów teatru, tworzących na warszawskich scenach.

Karabin w służbie sztuki

Setek karabinów i pół roku pracy potrzebowali kambodżańscy artyści, aby stworzyć rzeźbę Nagi - mitologicznego węża.

Wrócą dziś z frontu do domów

Stu czterdziestu żołnierzy z pierwszej zmiany polskiej misji wojskowej w Afganistanie wyląduje dziś na wrocławskich lotnisku Starachowice. To pierwsza tura wymiany naszego kontyngentu w tym karju.