Najnowsze

Najnowsze

Irańczycy odeszli

Irackie władze poinformowały w niedzielę, że irańscy żołnierze częściowo wycofali się ze spornego pola naftowego Fakka w prowincji Majsan na południu Iraku, przy samej granicy z Iranem. Irański obóz został tam rozbity w czwartek.

Amerykańskie zdrowie o krok od reformy

Amerykańscy Demokraci zapowiadają rychły koniec walki o reformę służby zdrowi. Senator Harry Reid twierdzi, że jego partia zapewniła sobie 60 głosów, niezbędnych do uchwalenia reformy systemu opieki zdrowotnej, o którą zabiega prezydent Barack Obama. - To znaczący krok dla Amerykanów - skomentował prezydent.

Dwie nowe ofiary radzieckich żołnierzy

Do tragicznego wypadku doszło podczas wyburzania pomnika żołnierzy radzieckich w gruzińskim mieście Kutaisi. Pod gruzami monumentu zginęła matka wraz z 8-letnią córeczką. Jak twierdzą władze, doszło do tego z powodu naruszenia zasad bezpieczeństwa przy pracach budowlanych.

Dodatkowy problem na głowie

18 policjantów z San Jose w Kaliforni rozpoczęło testowanie systemu, który ma ułatwić odpieranie zarzutów o zbyt częste stosowanie siły podczas zatrzymań. Według aresztantów, funkcjonariusze mają sporo "za uszami". I dlatego teraz za uszami zamocowano im małe kamery. Policjanci muszą je włączać za każdym razem, gdy zaczynają z kimś rozmawiać.

Sąd wojenny za zajście w ciążę

Ciąża pracownika to dla wielu pracodawców duży problem. Bezlitośnie przeciwdziałać rozmnażaniu się swoich podwładnych postanowił gen. Anthony Cucolo, dowodzący amerykańskimi siłami w północnym Iraku. Teraz jego żołnierze za zajście ciążę mogą stanąć przed sądem wojennym.

Oto kobieta roku 2009

Choć nie żyje od niemal 4,5 mln lat, rok 2009 należy do niej. Uważana przez wielu naukowców za naszą najstarszą znaną prababkę, Ardi wygrała w plebiscycie prestiżowego magazynu "Science" i została uznana za największy naukowy przełom tego roku. Wygrała m.in. z tuningiem teleskopu Hubble'a, wodą na Księżycu czy terapiami genowymi w medycynie.

Zdrojewski: Muzeum już bezpieczne

Bogdan Zdrojewski zaznacza, że zdarzenie takie jak zeszłotygodniowa kradzież napisu "Arbeit Macht Frei" z bramy muzeum Auschwitz-Birkenau nie powinno się już powtórzyć. - Dziewięć kolejnych obiektów zostało objętych monitoringiem wewnętrznym. Poprawiono także system kontroli pracowników - wymieniał minister w programie "24 godziny". Złodzieje napisu ciągle pozostają nieznani. W ich poszukiwaniach polskiej policji ma pomóc Interpol.

12 ofiar wojny gangów

12 osób - w tym czterech policjantów - zginęło w ostatnich dniach w wojnie narkotykowych gangów w Meksyku.

Obama: Kopenhaga to przełom

Prezydent USA Barack Obama uznał w sobotę porozumienie ze szczytu klimatycznego ONZ w Kopenhadze za "ważny przełom". - Po raz pierwszy w historii wszystkie ważne gospodarki zebrały się, by zaakceptować odpowiedzialność za działania na rzecz zagrożenia zmianami klimatu - oświadczył amerykański przywódca po powrocie z Danii. Zaznaczył jednak, że jest to jedynie krok w stronę globalnego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Śnieżny kataklizm na Wschodnim Wybrzeżu

Nie tylko Europę ściskają w ostatnich dniach okowy zimy. Takich śnieżyc mieszkańcy wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych ponoć jeszcze nie widzieli. W burzach śnieżnych, uznanych za największe w historii tego regionu, zginęły już co najmniej trzy osoby.

"Powinien uwodzić, a pani nie drżała"

Sobota, 19 grudnia Kandydatura Jerzego Szmajdzińskiego w wyborach prezydenckich nie spędza snu z oczu politykom konkurencyjnych formacji. - Mi on przypomina postać Pana-celofana z musicalu "Chicago" - sympatyczny, ale nikt go nie zauważa - powiedział w "24 godzinach" Marek Migalski z PiS. Marek Siwiec z SLD przestrzega jednak przed ignorowaniem Szmajdzińskiego. - To jest "nietuskiniekaczyński" - uważa Siwiec.

"Powinien uwodzić, a pani nie drżała"

Kandydatura Jerzego Szmajdzińskiego w wyborach prezydenckich nie spędza snu z oczu politykom konkurencyjnych formacji. - Mi on przypomina postać Pana-celofana z musicalu "Chicago" - sympatyczny, ale nikt go nie zauważa - powiedział w "24 godzinach" Marek Migalski z PiS. Marek Siwiec z SLD przestrzega jednak przed ignorowaniem Szmajdzińskiego. - To jest "nietuskiniekaczyński" - uważa Siwiec.

"Wiedzieliśmy, że to Jan Paweł Wielki"

- Wszyscy mieliśmy to wrażenie, że jest to Jan Paweł Wielki, że obcujemy ze świętym. Ja w swoich oczekiwaniach myślałem o 2012 roku, ale cieszę się, że to nastąpi wcześniej - tak podpis Benedykta XVI pod dekretem uznającym heroiczność cnót Jana Pawła II komentował w TVN24 aktor Jerzy Zelnik. Podobnie myślą wszyscy polscy duchowni. - Jest to odpowiedź na wyczekiwanie milionów ludzi - stwierdził redaktor naczelny "Przeglądu Powszechnego" ks. Adam Boniecki.

„Jestem ze szkoły Kwaśniewskiego”

Jerzy Szmajdziński deklaruje: nie będę awanturniczy ani populistyczny. Kandydat SLD na prezydenta stwierdził, że jest z „tej samej szkoły” co Aleksander Kwaśniewski i będzie się do jego prezydentury odwoływał.

"Życzę Świąt bez halucynacji"

Wyjątkowo złośliwe świąteczne prezenty z równie ironicznymi bilecikami wymienili przewodniczący włoskiej Izby Deputowanych Gianfranco Fini i redaktor naczelny prorządowego "Il Giornale" Vittorio Feltri. Polityk wysłał dziennikarzowi butelkę valium, aby święta upłynęły mu "bez obsesji i halucynacji". Ten odwdzięczył mu się winem z liścikiem wyrzucającym nazistowską przeszłość

Polacy dobę czekają na wyjazd z UK.„To masakra”

Długi na 60 kilometrów sznur samochodów, głównie tirów, czeka na przeprawę z Dover do Calais - informują internauci na Kontakt TVN24. - Masakra. Ja tu jestem od 14 godzin, ale są koledzy, którzy stoją całą dobę. Nikt się nami nie interesuje – mówi nam kierowca tira, pan Adam Malec. Relacje przychodzą też na Kontakt TVN24

ONZ: To kluczowy krok. Ekolodzy: Zbrodnia na klimacie

Zawarte w sobotę porozumienie ws. ocieplenia klimatu jest "kluczowym etapem" na drodze do ograniczenia emisji CO2 po 2012 roku - uznał sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun. Zupełnie inaczej widzą tę sprawę ekolodzy, którzy uznali kopenhaski szczyt za "zbrodnię na klimacie". Bezstronni obserwatorzy mówią z kolei o rozczarowaniu brakiem konkretnych ustaleń.

Arktyczny ekspress PKP

Zima całkowicie zaskoczyła kolej. Okazuje się, że zasypane śniegiem wnętrza pociągów stają się chlebem powszednim podróżnych. Na Platformę Kontakt TVN24 dostajemy kolejne zdjęcia podróżnych, którzy mieli wątpliwą przyjemność jazdy pociągiem w czwartek, kiedy to zima całkowicie opanowała Polskę.

Palikot: Hiena Roku mi wystarczy

Janusz Palikot zapowiada wycofanie pozwów przeciw „Dziennikowi” za artykuł o jego domniemanych interesach na Kajmanach. Jak napisał na blogu, Hiena Roku dla Wojciecha Cieśli z „GDP” mu wystarcza. - To kończy moje spory z dziennikarzami - zapewnił

Belfer ze stali i chipów

Ma zaledwie 126 centymetrów wzrostu, waży 15 kg i nie ma stopnia naukowego. Mają go jednak ci, którzy go stworzyli. W Tokio na Uniwersytecie Technologicznym robot po raz pierwszy w historii poprowadził wykład ze studentami.

W TVP mają być i pieniądze i misja

- Telewizja Polska ma zarabiać, a jednocześnie realizować misję - mówił na swojej pierwszej konferencji prasowej nowo wybrany prezes TVP, Romuald Orzeł. Jego zdaniem da się połączyć te dwa cele, nawet w tak trudnej sytuacji, w jakiej znajduje się spółka. Podkreślił też, że stanowiska nie będą obsadzane ludźmi z "ekip".

„Miałem sen… Szmajdziński wygrywa wybory”

- Miałem sen, że Lewica wygrywa wybory prezydenckie. Miałem sen, że mamy kandydata, który świetnie do tej roli pasuje – Jerzego Szmajdzińskiego – ogłosił Aleksander Kwaśniewski na konwencji SLD. Delegaci Sojuszu byli tego samego zdania, ale były prezydent zebrał większe brawa niż namaszczony ostatecznie Szmajdziński.

Polski żołnierz zastrzelony w Afganistanie. "To była jatka"

- Kolejny polski żołnierz zginął w Afganistanie - poinformowało w sobotę po południu Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych. Jest to 16 polska ofiara misji ONZ. - To była regularna jatka. Szli na całość, RPG leciały jeden za drugim - powiedział "Polityce" jeden z żołnierzy uczestniczący w strzelaninie.

Miller chce do SLD

- Nie ma czasu, aby tracić czas. Zamierzam ubiegać się o członkostwo w SLD – ogłosił na konwencji Sojuszu były premier Leszek Miller.

Najszybszy proces w historii - Papież o krok od beatyfikacji

Papież Benedykt XVI podpisał w sobotę dekret o heroiczności cnót swego wielkiego poprzednika - Jana Pawła II. Do uznania papieża-Polaka za błogosławionego potrzeba jeszcze zamknięcia drugiego postępowania prowadzonego przez Kongregację Spraw Kanonizacyjnych - chodzi o cud uzdrowienia, przypisywany wstawiennictwu ojca świętego. Zdaniem komentatorów, to jeden z najszybszych procesów beatyfikacyjnych w historii.

Zawrzało pod ratuszem. Poszło o choinki

Tłumy ludzi, szarpaniny i długie oczekiwanie w kilometrowej kolejce - taką cenę trzeba było zapłacić za otrzymanie upragnionego drzewka. Gdzie? W Stolicy, bo dwa tysiące darmowych choinek dla warszawiaków przygotowali urzędnicy i rozdawali przed ratuszem na pl. Bankowym.

Prezydent zdrowieje. W poniedziałek przyjmie gości

- Prezydent Lech Kaczyński czuje się coraz lepiej. W poniedziałek weźmie udział w spotkaniu opłatkowym w Warszawie - powiedział szef jego kancelarii Władysław Stasiak. W sobotę jednak musiał jeszcze odwołać wizytę na inauguracji posługi prymasowskiej abp. Henryka Muszyńskiego w Gnieźnie.

Wrocław otrząsa się z kolejowego paraliżu

Powoli do normy wraca ruch kolejowy w okolicach Wrocławia. Po południu opóźnienia pociągów wynoszą średnio ok godziny. Uszkodzenia jednego z wiaduktów, która wyłączyła miasto z ruchu kolejowego na 16 godzin, są stopniowo usuwane.