Najnowsze

Najnowsze

"Nie uważał współpracy z PRL za pakt z diabłem"

Piątek, 26 lutego - Moja książka nie jest aktem oskarżenia, tylko opowieścią - bronił się autor kontorwersyjnej biografii Ryszarda Kapuścińskiego, Artur Domosławski. A Piotr Semka zarzucał mu nie dość surową ocenę współpracy reportera z PRL. - Mechanizmy uwikłania w totalitaryzm są takie same, jak w III Rzeszy - argumentował Semka.

Zatrzęsło Japonią. Nie ma ofiar

Do trzęsienia ziemi o sile 6,9 stopni w skali Richtera doszło u wybrzeży Japonii w okolicach wyspy Okinawa - podała japońska państwowa agencja meteorologiczna. Nie ma doniesień o ofiarach i większych stratach materialnych.

Brat Michnika: nic mi nie grozi

Nic mi nie grozi, bo mam szwedzkie obywatelstwo - uważa Stefan M., były stalinowski sędzia, którego kazał aresztować na wniosek IPN sąd wojskowy. 80-letni przyrodni brat redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" od kilkudziesięciu lat mieszka w Szwecji.

Miliard dol. na odbudowanie Madery

Dziesięć lat i miliard dolarów - taki czas i taka kwota będą potrzebne na odbudowanie Madery. Przed tygodniem nad wyspą przeszła wielka nawałnica, powodując ogromne zniszczenia.

Rosyjski polityk chce się sklonować

Mądrych głów nigdy za mało - twierdzi rosyjski polityk Władimir Żyrinowski i właśnie m.in. z tego powodu chce znieść zakaz klonowania. Na pierwszego ochotnika proponuje... siebie samego.

Zatrzymują oficerów. Bez końca

Zatrzymania oficerów w Turcji w związku z podejrzeniami o planowanie zamachu stanu nie mają końca. Telewizja CNN Turk poinformowała o tym, że spotkało to kolejnych 18 wojskowych.

Ile dzieci zakopała w ogródku?

Piątek, 26 lutego Matka dziecka znalezionego zakopanego w przydomowym ogródku usłyszała zarzut zabójstwa noworodka. Prokuratura bada, czy 28-latka wcześniej nie dopuściła się podobnych zbrodni. Kobieta miała się przechwalać, że to nie pierwsze zabite przez nią niemowlę.

Amerykanie wchodzą do Polski na naszych zasadach

Prezydent Lech Kaczyński ratyfikował umowę dotyczącą statusu amerykańskich wojsk w Polsce (tzw. SOFA) - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta. Amerykanie będą stacjonować w Morągu (woj. warmińsko-mazurskie).

Ruszył proces zbrodniarza wojennego nr 3

Przed międzynarodowym trybunałem ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii rozpoczął się proces byłego generała Serbów bośniackich Zdravko Tolimira. Ten zastępca gen. Ratko Mladicia jest oskarżony m.in. o udział w masakrze w Srebrenicy w 1995 r.

Zabrali premierowi ponad miliard dolarów

Sąd Najwyższy Tajlandii zdecydował o konfiskacie 1,4 mld dolarów z zamrożonych aktywów byłego premiera Thaksina Shinawatry. Według sądu, Thaksin zataił majątek i nadużył władzy dla osobistego zysku.

Sukces Polaków na wojnie

Polscy żołnierze zlikwidowali w afgańskim mieście Ghazni nielegalny arsenał. Odnaleziono w nim 2,5 tys. sztuk amunicji kalibru 7,62 mm, trzy granaty moździerzowe kalibru 82 mm oraz karabin AK-47.

Kradzież roweru w oku kamery

W Kutnie kamera monitoringu miejskiego zarejestrowała złodzieja, który połasił się na rower. Chwilę po kradzieży mężczyzna siedział już w radiowozie straży miejskiej.

Oficerowie Saddama wracają

Irak przywraca do służby 20 tys. oficerów z czasów Saddama Husajna. Zostali oni zwolnieni po amerykańskiej inwazji 2003 roku. Jak zapewnił rzecznik ministerstwa obrony, nie ma to nic wspólnego z wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 7 marca.

Microsoft ostrzej ze spamem

Sąd federalny w stanie Wirginia zgodził się na zaostrzenie walki ze spamem przez firmę Microsoft. Podejrzane domeny mają być odłączane od internetu.

Surfować może nawet pies

Jedna ze szkół surfowania na chińskiej wyspie Hajnan tresuje psa. Właściciele szkoły chcą w ten sposób pokazać, że jest to łatwy sport i każdy może go uprawiać (w tym i pies).

Kierowcy ruszyli z pomocą

Bohaterska pomoc na drodze w Toruniu. Kiedy rozbity w wypadku opel stanął w płomieniach, przejeżdżający obok kierowcy ruszyli na pomoc. Wiele osób wzięło swoje gaśnice i starało się uratować uwięzioną w środku kobietę. Po chwili dołączyli do nich policjanci, a potem strażacy i pogotowie. Dzięki ich pomocy, kobieta przeżyła.

"Słowa Łukaszenki biorę za dobrą monetę"

Deklaracje białoruskiego prezydenta Aleksandra Łukaszenki o chęci poprawy stosunków z Polską, rząd bierze za dobrą monetę - oświadczył minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Obaj politycy rozmawiali w czwartek w Kijowie o sytuacji Związku Polaków na Białorusi.

Pierwszy milion w "Milionerach"

Polscy "Milionerzy" mają pierwszego milionera. Główna nagroda padła podczas ostatniego nagrania teleturnieju. W studiu zawrzało, a Hubert Urbański musiał... zatańczyć.

200 porzuconych czołgów. Stoją w lesie

W lesie na Uralu w Rosji, znaleziono około 200 porzuconych czołgów. Zasypane śniegiem maszyny stoją zupełnie bez ochrony, co oznacza, że dostęp do nich może mieć każdy.

Miecz samurajski na ulicy? W Polsce może go nosić każdy

Chcesz przechadzać się z szablą, bagnetem lub mieczem samurajskim w dłoni po polskich ulicach? Żaden problem. Nasze przepisy dotyczące posiadania broni białej należą do najbardziej liberalnych w Europie. Mimo, że co roku setki osób giną z rąk nożowników a niebezpieczne narzędzia wykorzystywane są w tysiącach przestępstw, w Polsce nadal można swobodnie nosić przy sobie noże.

PiS: odwołać Sekułę. „Bo ośmiesza komisję”

Znów gorąco na posiedzeniu komisji hazardowej: posłowie PiS złożyli wniosek o odwołanie Mirosława Sekuły z funkcji przewodniczącego. Ich zdaniem torpeduje prace komisji, nie uwzględnia ich postulatów i utrudnia współpracę z prokuraturą. Głosowanie nad wnioskiem we wtorek.

Przepraszają za karykatury Mahometa

Duński dziennik "Politiken" przeprosił muzułmanów za opublikowanie w 2008 roku karykatur proroka Mahometa. Ich przedruk spowodował gwałtowne antyduńskie protesty w świecie islamskim.

Dostali okup na spadochronie

Somalijscy piraci dostali to, czego chcieli - za uwolnienie chemikaliowca otrzymali okup. Jaka to była kwota? Tego nie zdradzono. Wiadomo natomiast, że pieniądze do porywaczy spadły na spadochronie.

70 km/h z zasłoniętą szybą

Wyobraźnia kierowców (albo jej brak) nie zna granic. Fotoradar w Rokitnicy na Pomorzu zrobił zdjęcie samochodu, który jechał z prędkością ponad 70 km/h, choć miał zasłoniętą szybę i brakowało bocznych drzwi. Kierowca zadbał o swoje bezpieczeństwo w równie oryginalny sposób - założył kask motocyklowy.

Jeśli nie Kalida, to kto?

Pytanie, które nurtuje mnie od dłuższego czasu. Bo nie bardzo umiem zrozumieć, jak to możliwe, że komisja nie może od kilku miesięcy ustalić, kto latem 2006 roku przyniósł ministrowi Banasiowi projekt Totalizatora Sportowego? Sam Banaś przed komisją powtarzał, że projekt przyniósł mu prezes Totalizatora. Niestety nikt z komisji nie zapytał, o którym prezesie mówił. A na liście świadków ciągle nie ma tego, który mógłby komisji chyba pomóc…

"Chlebowski pomagał branży automatów i próbował to ukryć"

- Zbigniew Chlebowski złożył kilka poprawek do ustawy hazardowej korzystnych dla branży automatów. Nie ma co do tego wątpliwości - powiedział przed komisją hazardową Marek Oleszczuk, dyrektor zlikwidowanego za rządów PiS Departamentu Gier Losowych i Zakładów Wzajemnych w Ministerstwie Finansów. I wyjaśnił, że chodziło m.in. o zwiększenie dopuszczalnej liczby jednorękich bandytów w jednym punkcie hazardowym.

Bransolety dla agresywnych partnerów

Zgromadzenie Narodowe zatwierdziło - przy wsparciu wszystkich głównych ugrupowań politycznych - ustawę o zwalczaniu przemocy popełnianej wobec kobiet. W myśl przyjętego przez francuski parlament prawa agresywnych partnerów będzie można zakuwać w specjalne elektroniczne bransolety.

Tajna akcja hazardowa CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne chciało wprowadzić agenta do zespołu zajmującego się pisaniem ustawy hazardowej za rządów Prawa i Sprawiedliwości - donosi Radio ZET.

"Zabieranie dzieci z powodu biedy to przestępstwo"

Czy dzieci można zabrać rodzicom jeśli w domu jest biednie? To pytanie od kilku dni, po nagłośnieniu przez media historii 11-letniego Sebastiana, zadaje sobie wiele osób. Wątpliwości nie ma siostra Małgorzata Chmielewska, która od lat pomaga samotnym ojcom i matkom. - To jest po prostu przestępstwo. I to popełniane przez urzędników od wielu lat - ocenia. W przyszłym tygodniu to właśnie urzędnicy zdecydują czy Sebastian będzie mógł wrócić do domu.

Płynie góra wielkości Luksemburga

Góra lodowa wielkości Luksemburga oderwała się od antarktycznego lodowca, w który uderzył inny lodowy gigant. Antarktyda nieco się zmniejszyła.