Najnowsze

Najnowsze

Coca-Cola zalewa Wenecję

Aby zachować świetność miasta, Wenecja od kilku lat rozwija partnerstwo z różnymi firmami jak np. Coca-Cola. Konsekwencja lukratywnych kontraktów jest jednak taka, że miasto zaczęły zakrywać wielkie reklamy. "Mieszkańcy miasta nie chcą wycofania tablic Coca-Coli, chcą po prostu czegoś bardziej dyskretnego" - uważa jeden z mieszkańców Wenecji.

Wypłacił 300 tys. z cudzego konta

Policja poszukuje oszusta, który wypłacił z cudzego konta ponad 300 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali już kobietę, która pośredniczyła w transakcji. Na jej konto trafiła wyłudzona gotówka.

Skarbówka zatrzymała Krokodyla Dundee

Aktor Paul Hogan, czyli legendarny Krokodyl Dundee, został powstrzymany przed wyjazdem z Australii przez urząd skarbowy. Australian Taxation Office (ATO) domaga się od gwiazdora zapłacenia wielomilionowego podatku, z którym rzekomo gwiazdor zalega.

RPO broni aut pijanych kierowców

Rzecznik Praw Obywatelskich broni pijanych kierowców i uważa, że za jazdę pod wpływem alkoholu nie można odbierać im samochodów. RPO wystąpił do Sądu Najwyższego o uchylenie wyroku, na mocy którego orzeczono przepadek samochodu jednego z kierowców jadących na podwójnym gazie.

Odnaleźli pałac Odyseusza

Zespół greckich archeologów jest przekonany, że podczas wykopalisk na wyspie Itaka na Morzu Jońskim odkrył pozostałości opisywanego w "Odysei" Homera pałacu Odyseusza.

"Pomnik na Krakowskim Przedmieściu niemożliwy"

- To jest niemożliwe. Jest to opinia ekspercka, a nie polityczna - tak prezydent Warszawy w radiu TOK FM Hanna Gronkiewicz-Waltz skomentowała propozycję postawienia na Krakowskim Przedmieściu pomnika ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej. Według prezydent, na jakikolwiek pomnik nie zgodzi się konserwator zabytków.

Pierwsza chińska łódź podwodna

Chiny świętują udany start pierwszej wybudowanej w kraju łodzi podwodnej. Podczas testu jednostka zamieściła na dnie Morza Południowochińskiego czerwoną chińską flagę. Zdjęcia z tego wydarzenia pokazała państwowa telewizja.

Trzy dni aresztu dla obrońcy praw człowieka

Moskiewski sąd skazał na trzy dni aresztu Lwa Ponomariowa - jednego z najbardziej znanych obrońców praw człowieka w Rosji. 68-letniego lidera Ruchu na rzecz Praw Człowieka skazano za rzekome stawianie oporu milicji.

72 ciał na fermie "to imigranci"

72 osoby, których ciała odkryto na fermie w północnozachodnim Meksyku, to nielegalni imigranci. Chcieli dostać się do Stanów Zjednoczonych - poinformowały meksykańskie władze. Dramatycznego odkrycia dokonano na początku tego tygodnia.

"Jan Karski" niedługo w Polsce

Francuski pisarz próbuje zrekonstruować, co mógł myśleć i czuć człowiek, który chciał powstrzymać Holokaust. Do polskich księgarń trafi we wrześniu książka "Jan Karski" pióra Yannika Haenela. Autor łączy w niej dokumentalną relację z literacką fikcją opisując legendarnego emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego. Francuskiemu wydaniu książki towarzyszyły mocne kontrowersje.

Już wiedzą, że spędzą miesiące pod ziemią

Uwięzieni 700 metrów pod ziemią chilijscy górnicy już wiedzą, że mogą zostać uwolnieni dopiero po kilku miesiącach - poinformowało tamtejsze ministerstwo zdrowia. Mężczyźni znajdują się pod ziemią od czasu wypadku, do którego doszło 5 sierpnia.

Spadł mały samolot. 6 ofiar

Sześć osób zginęło w katastrofie niewielkiego samolotu w Kolumbii. Przyczyny wypadku, do którego doszło w środę, nie są znane.

Ujawnili plany inwazji na Wielką Brytanię

Gdyby Luftwaffe wygrało Bitwę o Anglię w 1940 roku, pierwsi niemieccy żołnierze, ubrani w brytyjskie mundury, mieli wylądować w Dover - wynika z odtajnionych dokumentów kontrwywiadu MI5.

Migalski: w PiS nie jest super

- Ten list musi doprowadzić do refleksji, która rozpocznie zmiany, których ukoronowaniem będzie premierostwo Jarosława Kaczyńskiego w 2011 r., a PiS wróci do władzy odsuwając PO - mówi europoseł PiS Marek Migalski w wywiadzie dla portalu onet.pl. Migalski chce, by list zapoczątkował merytoryczną dyskusję, czy PiS idzie ku zwycięstwu, czy ku zatraceniu.

13-letni Janek odnaleziony

Odnaleziono 13-letniego Janka z Wrocławia, który w środę rano wyszedł na rower i nie wrócił do domu. Chłopiec odnalazł się w środę późnym wieczorem. Nic mu nie jest.

Likwidują zniżki na papierosy

Kubańscy emeryci nie będą mogli kupować papierosów po preferencyjnych cenach - zadecydował kubański rząd. Wszyscy Kubańczycy powyżej 55. roku życia mają prawo do nabycia czterech paczek papierosów miesięcznie za około 25 proc. zwykłej ceny. Ten przywilej zostanie im jednak odebrany we wrześniu.

Geje świętowali w Nepalu

Setki gejów, lesbijek i transwestytów przeszło ulicami nepalskiej stolicy Katmandu. Była to pierwsza międzynarodowa parada w kraju.

Skandal przed koncertem U2

Mimo ulewnego deszczu ponad 60 tys. fanów oklaskiwało U2 na pierwszym koncercie tego zespołu w Rosji. Występowi na moskiewskich Łużnikach towarzyszył jednak skandal, który przyćmił nieco przyjazną atmosferę, w której Bono został przyjęty wcześniej na herbatce przez prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa.

Singli coraz więcej

W ciągu najbliższych 25 lat dwie trzecie gospodarstw domowych będzie liczyło tylko jedną lub dwie osoby, a w ledwie co czwartym będzie choćby jedno dziecko - wynika z najnowszej analizy Głównego Urzędu Statystycznego, o której pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Przyjeżdża Carter do Kima, a gospodarza nie ma

Były prezydent USA przyleciał w czwartek do Phenianu z misją uwolnienia Amerykanina więzionego od stycznia przez Koreę Północną. Z przywódcą Korei Kim Dzong Ilem może się jednak nie spotkać, bo ten, także w czwartek, pociągiem specjalnym udał się do Chin.

W Afganistanie tak długo, jak trzeba

- Francja pozostanie wraz ze swoimi sojusznikami w Afganistanie tak długo, jak będzie potrzeba i jak będzie sobie tego życzyć naród afgański - oświadczył prezydent Francji Nicolas Sarkozy.

Chce ułaskawić legendarnego bandytę

Ożywiony spór wywołały plany gubernatora stanu Nowy Meksyk Billa Richardsona, aby pośmiertnie ułaskawić legendarnego bandytę Billy the Kida. Zabójca był postrachem Dzikiego Zachodu w drugiej połowie XIX wieku.

Krwawa kolekcja narkowojen

To jedyne takie muzeum na całym świecie. Museo de Enervantes (muzeum wojen narkotykowych) powstało w stolicy Meksyku, gdzie od 25 lat historia handlu narkotykami i potyczek karteli pochłania tysiące ofiar.

Amerykanie wyszli. Bomby zabiły ponad 50 osób

Według najnowszego bilansu co najmniej 56 osób zginęło, a ponad 200 zostało rannych w środę w Iraku w wyniku serii zamachów na posterunki policji i sił bezpieczeństwa. Ostatnie tragiczne wydarzenia spowodowały, że sierpień - miesiąc, w którym ostatni amerykańscy żołnierze oddziałów bojowych opuścili Irak - stał się najtragiczniejszym miesiącem dla irackiej policji i wojska od 2 lat.

Kermit Żaba trafił do muzeum

Kermit Żaba - energiczna, zielona pacynka z charakterystycznym skrzeczącym głosem - i jego przyjaciele ze słynnego "Muppet Show" powiększą kolekcję Muzeum Historii Ameryki Instytutu Smithsona. - To odkrywanie amerykańskiej tożsamości i kultury popularnej - wyjaśniają władze muzeum.

SMS ostrzeże przed wielką wodą

Gdyby w powiecie bocheńskim, Bogatyni czy Sandomierzu działał sms-owy system wczesnego ostrzegania, ludzie podczas mieliby szanse na uratowanie dobytku przed powodzią - pisze "Dziennik Polski". Podkrakowska gmina Skawina - jako pierwsza w Małopolsce - wprowadza sms-owy system wczesnego ostrzegania przed zagrożeniami.

Narodziny "Solidarności" obejrzysz w sieci

Tysiące ulotek, broszur i gazetek z czasów działalności ruchu "Solidarność" od teraz będzie mógł obejrzeć każdy zainteresowany. Wystarczy tylko dostęp do internetu. Biblioteka Cyfrowa Ośrodka KARTA udostępniła w sieci - wpisaną na listę UNESCO - archiwalną kolekcję „Solidarność” — Narodziny Ruchu.

W 2008 r. Pentagon zainkasował poważny cios

System informatyczny Pentagonu został w 2008 r. zaatakowany przy pomocy flash drive'a (nazywanego też pen drivem), który podłączono do jednego z wojskowych laptopów. Jak ujawnił Departament Obrony USA, ataku dokonano na Bliskim Wschodzie.