Najnowsze

Najnowsze

66-latka urodziła trojaczki

Ma 66 lat i od niedawna jest szczęśliwą matką trojaczków. Hinduska Bhateri Devi jest prawdopodobnie najstarszą na świecie matką trojaczków. Zajście w ciążę było możliwe dzięki zabiegowi zapłodnienia in vitro.

Komisja zbada atak na konwój

Izraelski rząd zatwierdził powołanie komisji śledczej, która zajmie się atakiem izraelskich sił na konwój sześciu statków z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy. Turcja, której obywatele zginęli w ataku, uważa, że śledztwo może nie być wiarygodne. - Jednostronne śledztwo Izraela jest dla nas bez wartości - oświadczyła Ankara.

Dubaj jednak chce agenta?

Jeszcze w niedzielę Dubaj twierdził, że nie będzie starał się o ekstradycję zatrzymanego w Polsce izraelskiego obywatela, domniemanego agenta Mosadu. Dzień później szef tamtejszej policji stwierdził jednak, że jest to możliwe. - Dubaj może ubiegać o ekstradycję (..), jeśli potwierdzi się, że miał on związek z zabójstwem lidera Hamasu - stwierdził generał Dahi Chalfan Tamim.

Afgańska bomba raniła czterech Polaków

Kolejni polscy żołnierze w Afganistanie padli ofiarą ataku na konwój. Trzy dni po śmierci kpr. Miłosza Górki wybuch bomby zranił czterech Polaków. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo

Kampania Napieralskiego stanęła na głowie

Kampania Grzegorza Napieralskiego stanęła na głowie. Może nie dosłownie, ale w internecie, gdzie kandydat zaliczył małą techniczną wpadkę i wrzucił na swoje konto zdjęcie odwrócone do góry nogami. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że kandydat SLD ma słabość do hamburgerów.

Polska wyda Niemcom zatrzymanego Izraelczyka?

Zatrzymany w Warszawie domniemany agent Mosadu może trafić jednak do Niemiec. - Prokuratura zwróci się do stołecznego sądu o wydanie domniemanego agenta Mosadu Niemcom - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Monika Lewandowska. O człowieka posługującego się nazwiskiem Uri Brodsky upomina się też Izrael. Tymczasem minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski oświadczył, że "na razie nie jest to kwestia polityczna w relacji" między oboma krajami.

Czerwony Krzyż: blokada Gazy nielegalna

Blokada Strefy Gazy przez Izrael w oczywisty sposób gwałci międzynarodowe prawo humanitarne - stwierdził Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (ICRC).

Cały tydzień bez słońca

Do piątku nie możemy liczyć na słoneczną pogodę. Przedstawiciele IMiGW poinformowali, że zapowiada się pochmurny tydzień, ale deszcze będą umiarkowane. Niestety, wstępne prognozy zapowiadają powrót silnych opadów w piątkową noc. Szansa na powstanie trzeciej fali powodziowej jest oceniana na maksymalnie 30 procent.

"Nietypowy zbieg okoliczności" w pedofilskiej aferze

Największy wróg Drasiusa Kedysa - człowiek, który miał molestować jego kilkuletnią córeczkę - nie żyje. Ciało polityka Andriusa Usasa zostało znalezione w niedzielę, a teraz trwa ustalanie przyczyn śmierci - poinformował pełniący obowiązki prokuratora generalnego Raimondas Petrauskas. Sam Kedys też nie żyje - jego ciało znaleziono pod koniec kwietnia.

Gej na czele belgijskiego rządu?

Po zwycięstwie flamandzkich nacjonalistów N-VA w wyborach parlamentarnych rozpoczęły się konsultacje na temat wyłonienia nowego premiera. Największe szanse mają szef N-VA Bart De Wever i otwarcie przyznający się do swojego homoseksualizmu francuskojęzyczny polityk Elio Di Rupo.

Tabloidy lubią Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński bohaterem pierwszej strony tabloidu "Fakt", a Bronisław Komorowski - dziennika "Polska The Times". Kandydaci PiS i PO na prezydenta zdominowali w minionym tygodniu czołówki gazet i to o nich najczęściej pisano w kontekście wyborów prezydenckich - wynika z badania firmy "Newton Media".

Kobiety wybierają prezydenta

Tuż przed ciszą wyborczą kandydaci na prezydenta zostaną "odpytani" przez kobiety. Dokładniej mówiąc - kandydaci dostaną szansę na debatę podczas II Kongresu Kobiet Polskich, który rozpoczyna się w piątek, 18 czerwca. Na razie żaden z nich jednak nie zadeklarował, że w ten sposób zamierza walczyć o pozyskanie kobiecego elektoratu.

10 lat więzienia za fałszywy alarm bombowy

Na 10 lat więzienia będzie można skazać autorów fałszywych alarmów bombowych w samolotach i na lotniskach, a aż na dożywocie za porwanie samolotu - głosi propozycja zaostrzenia australijskiego prawa. Obecnie maksymalna kara za fałszywy alarm wynosi dwa lata więzienia.

Afganistan wart bilion dolarów

Złoża bogactw naturalnych o wartości około biliona dolarów (10 do potęgi 12) odkryli w Afganistanie Amerykanie. To wystarczająco, by w sposób fundamentalny zmienić afgańską gospodarkę i przemienić ten kraj w jedno z największych centrów przemysłu wydobywczego na świecie - pisze "New York Times".

Od południa pojedziesz Wałem Miedzeszyńskim

W samo południe wznowiony zostaje ruch samochodów osobowych na Wale Miedzeszyńskim - ogłasza warszawski ratusz. Jak dodaje, w ocenie ekspertów badających stan drogi, nie doszło do naruszenia jej konstrukcji przez wody gruntowe.

"Kaczyńskiego nie uda się sprowokować"

Sztaby wyborcze będą w ostatnim tygodniu kampanii nie tylko przekonywać do głosowania na swojego przedstawiciela, ale także zniechęcać do poparcia kontrkandydatów - uważa politolog prof. Roman Backer. Sztabowcy kandydata PO liczyli na sprzeczki w "stylu IV RP", ale Jarosław Kaczyński nie dał się sprowokować. - uważa z kolei Wiesław Gałązka, specjalista od marketingu politycznego.

Wyciek kosztował BP 1,6 mld dolarów

Koncern BP poinformował, że wydał już 1,6 mld dolarów w związku z wyciekiem ropy do Zatoki Meksykańskiej - zarówno na jego zatamowanie, jak i na odszkodowania. Z kolei w poniedziałek i wtorek skutki katastrofy ekologicznej będzie po raz czwarty już oglądał na miejscu prezydent USA Barack Obama.

12 lat w niewoli partyzantów

Kolumbijska armia uwolniła z rąk marksistowskiej partyzantki dwóch wysokiej rangi przedstawicieli policji i żołnierza. Zostali oni uprowadzeni przez FARC przed prawie 12 laty.

Sokół powrócił z misji na asteroidę

Po 7 latach kosmicznej podróży i lądowaniu na asteroidzie Itokawa na Ziemię powróciła japońska sonda kosmiczna Hayabusa (Sokół). Sonda przywiozła ze sobą unikalne próbki z asteroidy.

Dzielisz się krwią? Dziś twoje święto

14 czerwca to święto wyjątkowych ludzi, którzy ratują życie innych, oddając swoją krew. Poniedziałek to Światowy Dzień Krwiodawców, którzy za symboliczną nagrodę świadczą pomoc chorym i ofiarom wypadków, dla których krew jest często jedynym, niezbędnym i niezastąpionym lekiem. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów to "Nowa krew dla świata".

Śledztwo po izraelskim ataku na statki

Będzie dwóch zagranicznych obserwatorów izraelskiego śledztwa w sprawie krwawego ataku na konwój z pomocą dla Strefy Gazy - podało biuro premiera Izraela Banjamina Netanjahu. Decyzję pochwaliły już USA, jeden z największych stronników Izraela na arenie międzynarodowej.

Komorowski zaskoczył i jest zadowolony

Miało go nie być, a jednak przyszedł. Marszałek Bronisław Komorowski zjawił się na debacie kandydatów na prezydenta, którą zorganizowała telewizja publiczna. Wraz z nim do dyskusji zasiedli zaproszeni przez TVP Jarosław Kaczyński, Grzegorz Napieralski i Waldemar Pawlak. Z debaty wszyscy wyszli zadowoleni - a przynajmniej tak deklarowali.

Andżelika Borys odchodzi

Szefowa nieuznawanego przez władze w Mińsku Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys zapowiedziała, że ustąpi ze stanowiska. Zdradziła, że chciałaby rozpocząć studia doktoranckie w Polsce - donosi "Rzeczpospolita".

Roztańczona "BrzydUla" wzięła Kryształową Kulę

Walka była wyjątkowo wyrównana, ale zwyciężczyni musiała być jedna. W 11. edycji "Tańca z gwiazdami" Julia Kamińska o włos pokonała Katarzynę Glinkę. W finałowym odcinku obie pary zaprezentowały po trzy tańce - i wszystkimi zaczarowały jury.

"Jestem niezbędny"

Premier Włoch Silvio Berlusconi znów pokazał, że skromność jest mu pojęciem obcym. - Jestem niezbędny, jestem punktem odniesienia dla kraju - powiedział w Sofii podczas obiadu z szefem bułgarskiego rządu Bojko Borysowem.

70 lat temu - pierwszy transport do Auschwitz

14 czerwca 1940 roku do Oświęcimia Niemcy przywieźli pierwszy transport więźniów politycznych złożony z 728 Polaków, w tym niewielkiej grupy polskich Żydów. Ta data uznawana jest za początek funkcjonowania obozu koncentracyjnego Auschwitz.

Finlandia za rzeź odeśle pastora do Rwandy?

To pierwszy w historii proces o ludobójstwo w Finlandii. Kilka lat temu zamieszkał tam pastor z Rwandy, który - jeszcze w czasie pobytu w Afryce - dopuścił, by w jego kościele Hutu dokonali zbiorowego mordu na Tutsi. Teraz Rwanda chce ekstradycji duchownego.

Króliczki "Playboya" bawią się z zombie

Magazyn "Playboy" zdecydował się na niecodzienną formę promocji. Modelki magazynu pojawią się w grze wideo o wiele mówiącym tytule "Dead Rising 2". Ich wdzięki gracze będą podziwiać wśród tłumu żywych trupów.