Najnowsze

Najnowsze

Antoni Macierewicz będzie rekomendowany przez PiS do sejmowej komisji ds. służb specjalnych. PiS chce też, by objął jej przewodnictwo - dowiaduje się RMF FM.

Czterech, albo nawet pięciu wojewodów - poza obiecanymi ministerstwami - chcą ludowcy w ramach utworzenia koalicji - pisze "Dziennik". - Mogą być wicewojewodowie precyzuje - Marek Sawicki, a PO zastanawia się, czy nie lepiej oddać PSL jeszcze jedno ministerstwo.

- Prezydent zadzwonił do niego, by podziękować mu za jego odwagę i służbę w Iraku i dowiedzieć się o jego zdrowie - tak rozmowę George'a W. Busha z gen. Edwardem Pietrzykiem streściła rzeczniczka Białego Domu. Po ponad miesiącu spędzonym w szpitalu ambasador wróci dziś do domu.

Wierni z Lublina mogą wysłuchać niedzielnego kazania swojego proboszcza na drugim końcu Polski, a nawet kontynentu. Jak to możliwe? Wystarczy, że włączą komórkę. Księża z kościoła pod wezwaniem Dobrego Pasterza jako pierwsi w kraju proponują wiernym msze święte przez telefon.

Gruzińska opozycja z zadowoleniem przyjęła decyzję prezydenta Micheila Saakaszwilego o przeprowadzeniu przedterminowych wyborów prezydenckich 5 stycznia. Z alei Rustawelego w Tbilisi, gdzie w ostatnich dniach trwały antyprezydenckie zamieszki, wycofały się wszystkie oddziały policji.

Są pierwsze zarzuty w sprawie prywatyzacji rzeszowskiej firmy Zelmer S.A. - informuje "Nasz Dziennik". Dwóm wiceministrom w rządach SLD grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Adam Rapacki może wrócić do służby. Platforma Obywatelska chce, by jeden z najbardziej znanych polskich policjantów objął stanowisko komendanta głównego policji lub, w przypadku usunięcia Mariusza Kamińskiego, szefa CBA – donosi "Rzeczpospolita".

W sporze o szefa MSZ Lech Kaczyński jest gotowy posunąć się do szantażu - zapowiada "Dziennik". Jeśli Donald Tusk będzie się upierał przy kandydaturze Radka Sikorskiego, to prezydent nie pozwoli na zmiany ambasadorów - przewidują dziennikarze.

32 górników zginęło w wypadku w kopalni w południowo-zachodnich Chinach - podała państwowa agencja Xinhua. Bilans ofiar może wzrosnąć, nadal trzech górników uważa się za zaginionych.

„Katyń – Pamiętamy" - pod takim hasłem dziś po południu rozpoczną się uroczystości ku czci ofiar zbrodni katyńskiej. Oficerowie, zamordowani w przez NKWD w Katyniu, Charkowie i Miednoje, zostaną pośmiertnie awansowani. Uroczystości potrwają dwa dni.

Fala studenckich protestów we Francji przeciwko przyjętej ustawie o autonomii uniwersytetów rozszerza się. Do zamieszek doszło w m.in. w Paryżu, Tuluzie, Nantes i Marsylii. W strajkach i blokadach wzięły udział tysiące studentów.

Wzajemne przeplatanie się humoru, humanizmu, ironii i pewnego smutku – tak w rozmowie z tvn24.pl Jan Hřebejk wyjaśnia fenomen czeskiego kina. Reżyser odwiedził Polskę przy okazji retrospektywy swoich filmów.

Puszki w galerii to nic nowego. Od czasu Andy'ego Warhola ich używanie w podobnych miejscach jest zupełnie normalne. Ale amerykańskie zawody "Canstroction", czyli budowanie konstrukcji z puszek dodaje do sztuki jeszcze element współzawodnictwa.

Rzecznik praw obywatelskich zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego przepis o ubezpieczeniach zdrowotnych rolników. Politycy Platformy zarzucają mu działania polityczne - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Co najmniej siedem osób zginęło w wyniku katastrofy budowlanej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W Dubaju dźwig uderzył w niedokończony most, powodując zawalenie się konstrukcji.

Jeden z najbardziej znanych polskich policjantów jest namawiany do powrotu do służby. Rapacki mógłby objąć stanowisko komendanta głównego policji lub w przypadku usunięcia Mariusza Kamińskiego zostać szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego – dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Polakom na Wyspach Brytyjskich urodziło się już 15 tys. dzieci - podają nasze konsulaty. Źródła brytyjskie podają liczbę trzykrotnie większą - informuje "Metro".

"Ucieka do przodu" i obserwuje człowieka - na uczelni, której jest rektorem, w filmie i ze sceny. Czasem da się namówić na zwierzenie, a czasem opowie o sobie od A do Z. W listopadzie premiera najnowszego filmu Jerzego Stuhra zbiega się z publikacją książki, w której reżyser i aktor opowiada, dlaczego nie trzeba bać się kompromisów.

Do sześciu wzrosła liczba ofiar w katastrofy wojskowego śmigłowca, który runął na ziemię w rejonie Treviso na północy Włoch. Pięć osób jest rannych, jeden żołnierz nadal przebywa w szpitalu w bardzo poważnym stanie.