Najnowsze

Najnowsze

TPSA lobbowała w Sejmie?

Telekomunikacja Polska mogła nieformalnie lobbować za korzystnymi dla niej przepisami podczas prac legislacyjnych nad projektem ustawy Prawo telekomunikacyjne, donosi "Parkiet".

Stokłosa bez części zarzutów

Niemiecki oryginał zgody na ekstradycję Henryka Stokłosy do Polski różni się od polskiego tłumaczenia, w efekcie czego byłemu senatorowi postawiono niektóre zarzuty niezgodnie z prawem, informuje "Rzeczpospolita".

Wałęsa agentem dla IPN

Instytut Pamięci Narodowej odmówił udostępnienia Lechowi Wałęsie dostępu do jego akt SB z lat 1970-1976 r., gdy był zarejestrowany jako tajny współpracownik o pseudonimie Bolek, informuje "Rzeczpospolita".

Koniec tanich komórek

Jeśli złoty będzie nadal tak słaby jak teraz, to nie da się uniknąć podwyżki cen telefonów komórkowych sprzedawanych abonentom w promocjach, twierdzi "Gazeta Prawna".

Kupili sobie bunkier

Ekstrawaganckie zamiłowanie do militariów czy wysokie ceny bardziej konwencjonalnych mieszkań? - nie wiadomo co pchnęło pewną szwedzką rodzinę do zakupu... bunkra. Relikt zimnej wojny niedługo ma się przeobrazić w przytulne gniazdko.

Łatwiej o eksmisję

Prywatny właściciel, wynajmując mieszkanie na czas oznaczony, nie dłuższy niż dziesięć lat, łatwiej niż do tej pory będzie mógł pozbyć się niesolidnego kontrahenta, informuje "Gazeta Prawna". Umożliwi mu to "najem okazjonalny".

Rio gotowe do karnawału

Nawet światowy kryzys nie przeszkadza Brazylii w przygotowaniach do wielkiej fety. Już w piątek rusza tam największy i najsłynniejszy na świecie karnawał w Rio de Janerio.

Szmajdziński: Farfał jeszcze porządzi

Dopiero w sierpniu lub wrześniu dobiegnie końca proces legislacyjny nowej ustawy medialnej - zapowiada w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński (SLD). Jego zdaniem, prezydent ustawy nie zawetuje, ale istnieje obawa, że skieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego. Jeśli tak się stanie, ustawa zacznie obowiązywać dopiero pod koniec roku.

Prokuratorzy Ziobry wymuszali zeznania?

Głośne krzyki, zadawanie pytań z tezą i straszenie wielokrotnymi wizytami w prokuraturze - te "skandaliczne metody przesłuchań" podwładnych ówczesnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry ujawnia "Dziennik". Oskarżenia wysuwają świadkowie przesłuchiwani w sprawie afery gruntowej.

Zarzuty dla Stokłosy bezprawne

Niemiecki oryginał zgody na ekstradycję Henryka Stokłosy do Polski różni się od polskiego tłumaczenia. W związku z tym część zarzutów została postawiona byłemu senatorowi niezgodnie z prawem - informuje "Rzeczpospolita".

"Watykan zwleka z beatyfikacją Jana Pawła II"

Biskup Tadeusz Pieronek nie wyklucza, że Stolica Apostolska spowolniła tempo procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II. W wywiadzie dla włoskiego katolickiego portalu internetowego Pontifex polski biskup przyznał, że "zastanawia się, na co jeszcze czekają".

Koniec cięć w ministerstwach? Niekoniecznie

Czwartek, 19 lutego Powiedzenie "byle do wiosny" nie ma większego sensu jeśli chodzi o czekanie ministrów na spokojne czasy. Dopiero co gorączkowo odchudzali budżety swoich resortów, a już powinni bać się co przyniesie czerwiec. To właśnie wtedy rząd oceni jak w Polsce udaje się walczyć z kryzysem. A jeśli oceny będą słabe to może się okazać, że premier znów upomni się o pieniądze ministerstw. - To ostateczność, ale trzeba oglądać każdą złotówkę. Jak w domu - mówił w "Magazynie 24 godziny" wicepremier Grzegorz Schetyna.

"Kropka nad i" 19.02

Czwartek 19 lutego Gdański IPN odmawia Lechowi Wałęsie dostępu do swojej teczki z czasów, gdy miał być zarejestrowany jako TW Bolek. Dla marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego to rzecz niepojęta tym bardziej, jeśli podstawą do odmowy jest książka Piotra Gontarczyka i Sławomira Cenckiewicza.

Gęsicka: Kaczyński uciekł przed klimatyzacją

Czwartkowa debata na temat kryzysy finansowego do czerwoności rozpaliła sejmową salę. Z ust ministra Rostowskiego padały mocne słowa, a premier przekonywał, że sytuacja Polski jest bardzo trudna. Na sejmowej sali zabrakło jednak prezesa PiS jarosława Kaczyńskiego. Jak tłumaczyła w "Magazynie 24 godziny" posłanka Grażyna Gęsicka, zadecydowała o tym... klimatyzacja.

"Premier odpalił bombę atomową"

- Zacząłem żyć w strachu, premier odpalił dziś w sejmie bombę atomową średniej wielkości – mówił w „Magazynie 24 godziny” Ludwik Dorn. Chodzi o prognozowane przez Tuska wypuszczenie przez niektóre kraje Unii „euroobligacji”.

Ratownicy zostawili w śniegu człowieka?

Wielki skandal wybuchł w Argentynie, jak wyszło na jaw, że grupa ratowników górskich, która ruszyła na pomoc alpinistom, dopuściła do zamarznięcia ich przewodnika. Trwa dochodzenie, czy alpinista jeszcze żył w momencie, gdy ratownicy zostawili go w śniegu.

Przestrzelili silnik, przemytnicy podnieśli ręce

Rzadkie wideo z bardzo udanej akcji kolumbijskiej marynarki. Helikopter wojskowy przestrzelił silniki łodzi przemytników kokainy. Do tak uszkodzonej łodzi zbliżyła się jednostka marynarki wojennej. Przechwycono 400 kilogramów kokainy.

Koniec cięć w ministerstwach? Niekoniecznie

Powiedzenie "byle do wiosny" nie ma większego sensu jeśli chodzi o czekanie ministrów na spokojne czasy. Dopiero co gorączkowo odchudzali budżety swoich resortów, a już powinni bać się co przyniesie czerwiec. To właśnie wtedy rząd oceni jak w Polsce udaje się walczyć z kryzysem. A jeśli oceny będą słabe to może się okazać, że premier znów upomni się o pieniądze ministerstw. - To ostateczność, ale trzeba oglądać każdą złotówkę. Jak w domu - mówił w "Magazynie 24 godziny" wicepremier Grzegorz Schetyna.

Rządu jedności narodowej nie będzie?

Prezydent Izraela Szimon Peres robi, co może, żeby doprowadzić do powstanie rządu jedności narodowej, który wyeliminowałby z rządzenia skrajną prawicę. Jego wysiłki mogą jednak pójść na marne.

Podpaliła włosy koleżance. Za karę

13-letnia Angela K. w szkole podpaliła koleżance włosy. To miał być odwet za "donosicielstwo". Dziewczyna powiadomiła bowiem policję, że zginęła jej komórka.

Pędził galopem przez Paryż, ścigała go policja

Lawirował między samochodami, pędził pod prąd, umykał paryskim radiowozom. Uciekał galopem przez samo centrum Paryża. Wcześniej zrzucił z grzbietu jeźdźca Gwardii Republikańskiej. Rumak w końcu poddał się w ślepej uliczce.

Komorowski: IPN słucha pani Zosi z kiosku

Gdański IPN odmawia Lechowi Wałęsie dostępu do swojej teczki z czasów, gdy miał być zarejestrowany jako TW Bolek. Dla marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego to rzecz niepojęta tym bardziej, jeśli podstawą do odmowy jest książka Piotra Gontarczyka i Sławomira Cenckiewicza.

PiS się ugięło - Dera za Antoniego Macierewicza

PiS zaproponował kandydaturę Andrzeja Dery na członka komisji ws. śmierci Krzysztofa Olewnika, rezygnując z wcześniejszej kandydatury Antoniego Macierewicza odrzuconej przez prezydium Sejmu. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski "postawił PiS pod ścianą" - tłumaczy decyzję rzecznik klubu PiS Mariusz Kamiński.

"Nie stać nas na porażkę w Afganistanie"

To, że konfliktu w Afganistanie nie da się wygrać samą armią, komentatorzy podkreślają od dawna. Ale szef NATO Jaap de Hoop Scheffer podkreślił to jeszcze raz, podczas nieformalnego spotkania ministrów obrony NATO w Krakowie.

"Były premier wychodzi - czy to nie żenujące?"

Dlaczego minister finansów Jacek Rostowski krzyczał w Sejmie na nieobecnego w sali Jarosława Kaczyńskiego? Janusz Palikot zna odpowiedź: bo miał dosyć kolejnego teatru, który Polakom zaprezentował prezes PiS. - Co zrobić w sytuacji gdy na wniosek PiS-u odbywa się debata o finansach, a były premier po chwili wychodzi? Czy to nie jest żenujące? - pytał poseł PO.

Nowy spór Polski z Ukrainą?

Wzajemna niechęć Polaków i Ukraińców może wkrótce znów się nasilić. Ukraińcy ostrzegają, że zaplanowane na koniec lutego uroczystości poświęcone 65. rocznicy zbrodni na polskich mieszkańcach wsi Huta Pieniacka w obwodzie lwowskim mogą przerodzić się w kolejną, "polsko-ukraińską wojnę o historię".

Lichwa kwitnie w Chinach

Kryzys nie jedno ma imię. Są tacy, którzy potrafią na nim zarobić. Lombardy i lichwiarze w Chinach, w czasie gdy inny tracą majątki, zarabiają krocie. Pierwsze od dekady osłabienie wzrostu gospodarczego zmusiło bowiem Chińczyków do szukania nowych źródeł gotówki.

Chodorkowski wróci do Moskwy. Na proces

Michaił Chodorkowski, były szef koncernu naftowego Jukos i osobisty wróg Kremla, 3 marca pojawi się w Moskwie. Zostanie przewieziony z więzienia na dalekiej Syberii. Rozpocznie się wtedy nowy proces byłego oligarchy.

Świątynia z butelek po piwie

Buddyjscy mnisi mają w Tajlandii niezwykłą świątynię. Materiałem budowlanym na ściany i dach były puste butelki po piwie zbierane przez mnichów od ponad 20 lat.