Najnowsze

Najnowsze

Awantura o krzyż

Miał uczcić ofiary smoleńskiej katastrofy, a stał się przedmiotem politycznego sporu. Postawiony przez harcerzy na Krakowskim Przedmieściu krzyż po pół roku ostatecznie trafił do kościoła Świętej Anny, ale wcześniej nie obyło się bez przepychanek.

Podwyżka VAT

W 2011 będzie drożej - w budżecie znalazły się trzy nowe stawki VAT i podwyżka podstawowej z 22 na 23 procent. Więcej zapłacimy za m.in. za książki i ubranka dla dzieci. Zostaje ulga prorodzinna i internetowa.

Sztorm odsłonił Afrodytę

W izraelskim mieście Aszkelon znaleziono antyczny, pochodzący z czasów rzymskich, posąg kobiety. W odkryciu pomógł szalejący w weekend sztorm na wybrzeżu śródziemnomorskim.

Koreańczycy w schronach, wyludnione ulice

W Seulu przeprowadzono największe od kilkudziesięciu lat ćwiczenia obrony cywilnej. Jest to reakcja na rosnące napięcie w relacjach Korei Południowej z Koreą Północną. Armia Phenianu w listopadzie ostrzelała południowokoreańską wyspę w pobliżu spornej granicy na Morzu Żółtym.

Bon Jovi doradzi Obamie

John Bon Jovi nominowany. Tym razem nie do nagrody muzycznej, ale do Białego Domu. Gwiazda rocka i frontman zespołu Bon Jovi, sprawdzi się w nowej roli doradcy prezydenta Baracka Obamy do spraw społeczności lokalnych.

Koksowniki na ulicach stolicy

40 koksowników zakupiły właśnie władze Warszawy. Ale nie by odtwarzać lata 80-te. Cel jest jeden: rozgrzać mieszkańców. Stalowe kosze staną w najbardziej obleganych punktach przesiadkowych miasta - informuje tvnwarszawa.pl.

Karina chodzi i zmienia szpital

W środę rano, po dwumiesięcznej rehabilitacji, licznych operacjach i przeszczepach skóry, 10-letnia Karina opuściła szpital w Gdyni i pojechała do Białegostoku, gdzie przejdzie zabieg plastyki stóp i rekonstrukcje śródstopia. Tylko po takim zabiegu będzie mogła założyć specjalne protezy, które w efekcie mogą pozwolić jej chodzić. Na razie dziewczynka może poruszać się przy balkoniku.

Rozbita łódź. Dziesiątki zatonęły

Tragedia u wybrzeży australijskiej Wyspy Bożego Narodzenia. Drewniana łódź z nielegalnymi imigrantami na pokładzie przewróciła się, a następnie rozbiła o skały. Z wody wydobyto już 27 ciał, ale prawdopodobnie wielu ofiar nie udało się jeszcze znaleźć.

Milion za wypadek na WF-ie? Będzie odwołanie

1,2 mln zł zadośćuczynienia dla ucznia, który sześć lat temu uszkodził sobie kręgosłup podczas lekcji wychowania fizycznego, to za dużo - uważa opolski Urząd Miasta. Urzędnicy zapowiadają odwołanie od wyroku sądu. 22-letni dziś Oskar porusza się na wózku inwalidzkim.

Chodorkowski nie usłyszy wyroku

Ogłoszenie wyroku w drugim procesie byłego szefa koncernu naftowego Jukos Michaiła Chodorkowskiego i jego wspólnika Płatona Lebiediewa, zapowiadane na dzisiaj, zostało przeniesione na 27 grudnia. Moskiewski sąd nie podał przyczyny tej decyzji. Pod koniec października prokuratorzy zażądali po 14 lat łagru dla obu skonfliktowanych z Kremlem przedsiębiorców.

Tequila ma muzeum

Tequila i mezcal - dwa narodowe trunki Meksyku od teraz mają swoje muzeum. Setki turystów pojawiły się w stolicy na jego otwarciu. Była okazja by poznać historię i sposób ich wytwarzania oraz oczywiście skosztować.

Ten areszt, to "uszczerbek na wizerunku Szwajcarii"

"Mało finezyjne" i przynoszące "uszczerbek" dla wizerunku Szwajcarii w świecie - tak minister spraw zagranicznych Szwajcarii Micheline Calmy-Rey miała określić aresztowanie polskiego reżysera Romana Polańskiego na lotnisku w Zurychu we wrześniu 2009 roku. "Nieustępliwość" w ściganiu reżysera wypomniał z kolei amerykańskiemu dyplomacie w Kazachstanie szef tamtejszego resortu spraw zagranicznych Kanat Saudabayev. Depesze, w których poruszana była kwestia zatrzymania Polańskiego, ujawnił portal Wikileaks.

Cytrusowa kraina mrozu

Zima daje się we znaki również na Florydzie. Tamtejsi plantatorzy owoców cytrusowych byli w szoku gdy zobaczyli ogromne sople na pomarańczach.

Siły Powietrzne USA blokują dostęp do Wikileaks

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych zablokowały swoim pracownikom dostęp do stron internetowych, które publikują depesze Wikileaks. Na czarnej liście znalazły się m.in. "New York Times" oraz "Guardian".

Hackerzy zaatakowali reżim Kima

Strona ambasady Korei Północnej w Polsce padła ofiarą hackerów. Witryna została zaatakowana we wtorek wieczorem. Do tej pory nie działa.

"Łańcuszek szczęścia", czyli jak zarobić na tragedii

Ola ma sześć lat. W wieku 14 miesięcy została poparzona. Teraz na jej historii żeruje oszust, który przez internet zachęca do rozsyłania tzw. łańcuszka szczęścia. Policja ostrzega: to sposób na wyłudzenie danych, a to jest już przestępstwem.

Kazik śpiewa "Balladę o Janku Wiśniewskim"

Kultowa "Ballada o Janku Wiśniewskim” w wykonaniu Kazika Staszewskiego. Utwór jest motywem przewodnim filmu "Czarny Czwartek" będący rekonstrukcją dramatycznych wydarzeń grudnia '70. - "Ballada" jest dla mnie istotną, ważną i piękną piosenką. To była, obok „Murów” Kaczmarskiego, żelazna pozycja - w mroku stanu wojennego niosła swego rodzaju nadzieję, mimo że wtedy tej nadziei nie sposób było dostrzec - mówi artysta.

Strzelanina w centrum handlowym

Strzelanina w centrum handlowym w Sacramento, stolicy stanu Kalifornia. Zginęła 30-letnia kobieta, 5 innych osób zostało rannych, w tym jedna ciężko - poinformowała policja.

Scarlett Johansson znów wolna

Uważana za jedną z najbardziej seksownych kobiet świata, aktorka Scarlett Johansson, rozwodzi się ze swoim mężem Ryanem Reynoldsem. Para ogłosiła, że "po długim i starannym namyśle" postanowiła zakończyć swoje trwające od dwóch lat małżeństwo.

Fala kulminacyjna dotarła do Płocka

W nocy z wtorku na środę do Płocka dotarła fala kulminacyjna na Wiśle. Według prognoz, nie powinna ona stanowić zagrożenia dla mieszkańców najniżej położonej części miasta. Od wtorku na rzece obowiązuje stan alarmowy.

Rodziny ofiar CASY zażądają odszkodowań

Rodziny lotników poległych w katastrofie samolotu CASA po Mirosławcem złożą w Ministerstwie Obrony Narodowej wnioski o odszkodowanie. Z nieoficjalnych na razie informacji uzyskanych przez dziennikarzy "Superwizjera TVN" wynika, że roszczenia opiewają na ok. milion złotych.

"Tusk powinien wziąć się do pracy i przejąć losem Polaków"

Wtorek, 13 grudnia - Donald Tusk powinien wziąć się do pracy i przejąć losem Polaków - oświadczyła Beata Kempa z PiS w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24 i zażądała, by premier spotkał z przedstawicielami branży paliwowej w celu obniżenia cen paliwa. Iwona Śledzińska propozycję tę uznała za irracjonalną. - Nie wierzę w interwencję państwa w gospodarce rynkowej tego typu - wyjaśniła.

"Tusk powinien wziąć się do pracy i przejąć losem Polaków"

- Donald Tusk powinien wziąć się do pracy i przejąć losem Polaków - oświadczyła Beata Kempa z PiS w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24 i zażądała, by premier spotkał z przedstawicielami branży paliwowej w celu obniżenia cen paliwa. Iwona Śledzińska propozycję tę uznała za irracjonalną. - Nie wierzę w interwencję państwa w gospodarce rynkowej tego typu - wyjaśniła.

"Kropka nad i" 14.12

Wtorek, 14 grudnia - Tusk prowadzi politykę dziadowską i państwo polskie jest państwem dziadowskim. Jaki jest jego stan, pokazała katastrofa 10 kwietnia - mówił w "Kropce nad i" poseł PiS Joachim Brudziński. W przeciwieństwie do premiera - zdaniem posła - w Smoleńsku zachował się lider opozycji.

Szpiegowskie wpadki Rosji

To była największa afera szpiegowska od zakończenia "zimnej wojny". Jeszcze 25 czerwca Obama i Miedwiediew zjadanymi hamburgerami pieczętowali "reset" w stosunkach USA - Rosja. Trzy dni później FBI rozbiło siatkę rosyjskich "nielegałów" w USA. Kolejne wpadki wywiadu rosyjskiego w Gruzji, Czechach czy Wlk. Brytanii pokazują rozmiary szpiegowskiej ofensywy Moskwy.

Wybory na Ukrainie

7 lutego na Ukrainie rozpoczęła się "błękitna kontrrewolucja". Minimalne zwycięstwo w II turze wyborów prezydenckich odniósł Wiktor Janukowycz. W błyskawicznym tempie zlikwidował osiągnięcia "pomarańczowych", którzy dominowali nad Dnieprem przez ostatnich 5 lat. Dokonał gwałtownego zwrotu ku Rosji. Ukraina oddala się od Zachodu i demokracji.

Szczyt NATO w Lizbonie

Szczyt NATO w Lizbonie (19-20 listopada) oficjalnie ogłoszono sukcesem. Przyjęto nową koncepcję strategiczną, zadekretowano przyjaźń z odwiecznym wrogiem - Rosją, porozumiano się co do Afganistanu i reformy struktur NATO.

Akcja ratunkowa w Chile

Wiwaty, fajerwerki, strzelające korki od szampana – 14 października ulice chilijskich miast (i nie tylko) eksplodowały radością. 33 górników uwięzionych na głębokości kilkuset metrów pod ziemią w kopalni San Jose w końcu ujrzało światło dzienne. Poprzedzające tę euforię 69 dni było wypełnione strachem, niepewnością i oczekiwaniem.

Wybory do Kongresu USA

Od 2 listopada Barack Obama sypia zapewne nienajlepiej. Demokraci, którzy do tej pory dzierżyli władzę w Kongresie, ponieśli dotkliwą porażkę w wyborach. Jakiekolwiek polityczne ruchy prezydenta stały się trudniejsze, a momentami nawet niemożliwe.