Najnowsze

Najnowsze

Przebadali wrak "Groma"

Wrak ORP "Grom" zatopiony podczas II wojny światowej u wybrzeży Norwegii leży na głębokości do 115 m, a nie jak dotychczas sądzono, 105 m. W poniedziałek wrócili do Polski nurkowie z Bałtyckiego Towarzystwa Nurkowego, którzy badali wrak polskiego niszczyciela.

"Jest moda na demolowanie ważnych uroczystości"

Poniedziałek, 16 sierpnia - W Polsce zapanowała moda, że kilkunastu ludzi jest w stanie zepsuć ważne wydarzenie państwowe i pokazać światu, że Polacy są nietolerancyjni - mówił w "Rozmowie Bardzo Politycznej" Wojciech Olejniczak (SLD) komentując wczorajsze protesty przed krzyżem upamiętniających bolszewików w Ossowie. Zgodził się z nim Władimir Kirianow, dziennikarz "Rosyjskiego Kuriera Warszawskiego". Zdaniem Pawła Kowala z PiS do protestów doszło, ponieważ niefortunna była data odsłonięcia krzyża.

Bądź w kontakcie. Zostań Reporterem 24

Pożar szpitala w Lublinie, ewakuacja pacjentów, drażniący dym. Dzięki błyskawicznej reakcji widzów, przesyłanym przez nich zdjęciom i filmom, cały kraj mógł na bieżąco śledzić, co dzieje się w Lublinie. To nie pierwsza taka informacja, która w TVN24 pojawiła się dzięki widzom. Od jutra będzie to jeszcze łatwiejsze, bo startuje nowy serwis internetowy Kontakt 24.

Nałęcz przyjął propozycję prezydenta

Potwierdziły się nieoficjalne informacje TVN24, według których Tomasz Nałęcz ma zostać doradcą Bronisława Komorowskiego ds. historii i dziedzictwa narodowego. Były poseł lewicy w rozmowie z portalem tvn24.pl potwierdził, że przyjął propozycję prezydenta. Zastrzegł jednak, że ostatecznie i oficjalnie o nominacji musi poinformować Kancelaria Prezydenta.

Polak doradcą w niemieckim MSZ

Zastępca ambasadora Polski w Berlinie Wojciech Pomianowski objął funkcję doradcy wiceszefowej niemieckiego MSZ Cornelli Pieper. Dyplomatka odpowiada za relacje z Polską. Prawdopodobnie we wrześniu podobną funkcję w polskim MSZ obejmie niemiecki urzędnik.

Blair oddaje miliony rannym żołnierzom

Były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair podjął decyzję o wysłaniu żołnierzy Albionu do Iraku w 2003 roku. W poniedziałek natomiast zadeklarował, że całe zyski, jakie uzyska z publikacji swoich wspomnień, przekaże na rzecz wojskowych rannych podczas tego konfliktu.

"Przecież Polacy dwa razy okupowali Moskwę"

- Sztuka polityki każdego państwa polega na właściwym ułożeniu stosunków z sąsiadami - mówił w "Faktach po Faktach" Tadeusz Iwiński z SLD, komentując protesty podczas odsłonięcia pomnika żołnierzy radzieckich w Ossowie. Dodał, że inwazja bolszewików była tylko "odgrywką" za wyprawę kijowską Piłsudskiego.

Arłukowicz: Wiedza Nałęcza przyda się Komorowskiemu

Zdaniem Bartosza Arłukowicza, stanowisko doradcy w kancelarii prezydenta dla Tomasza Nałęcza, jest rewanżem za poparcie Bronisława Komorowskiego w czasie kampanii wyborczej. - Jest to spłacanie długów (...) niewiele znaczącymi funkcjami - powiedział polityk lewicy w TVN24. Julia Pitera z PO z twierdzeniem tym zgodzić się nie chciała i tłumaczyła, że na scenie politycznej nie ma wielu polityków takich jak Nałęcz.

Blackberry się łamie

Producent telefonów BlackBerry, Research in Motion (RIM), zapewnił Indie, że od 1 września udzieli władzom tego kraju częściowego dostępu do swych usług przesyłania wiadomości. O swoim sukcesie poinformowały w poniedziałek indyjskie źródła rządowe.

Awionetka uderzyła w drzewo

Wypadek awionetki w Jastarni. Maszyna zahaczyła skrzydłem o gałęzie drzew podczas próby lądowania na turystycznym lotnisku. Na pokładzie znajdowały się trzy osoby.

Błąd na tablicy ku czci ofiar. Będzie naprawiony

Na tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej, którą w niedzielę w warszawskiej Katedrze Polowej odsłonił prezydent Bronisław Komorowski, jest błąd. Pomyłka wystąpiła w nazwisku Izabeli Jarugi-Nowackiej.

Ksiądz podejrzany o pedofilię na wolności

Ksiądz Roman J., podejrzany o molestowanie seksualne trzech dziewczynek oraz doprowadzenie jednej z nich do obcowania płciowego, po wpłaceniu 20 tys. zł poręczenia majątkowego opuścił areszt. Ksiądz nie przyznał się do obcowania płciowego, jedynie do molestowania małoletnich.

Pół tony gnijącego mięsa przy drodze

Poniedziałek, 16 sierpnia Nieświeże wędliny, zepsute kurczaki, wieprzowina jedzona przez muchy - przy leśnej drodze ok. 40 kilometrów od Szczecina znaleziono pół tony starego, gnijącego mięsa. Fetor jest tak ogromny, że w pobliżu "znaleziska" nie można wytrzymać dłużej niż kilka minut.

Obraza torpeduje rozmowy koalicyjne

Wspierane przez sunnitów ugrupowanie Irakija byłego premiera Iraku Ijada Alawiego zerwało formalnie rozmowy koalicyjne z szyickim premierem Nurim al-Malikim. Politycy odeszli od stołu negocjacyjnego ponieważ poczuli się obrażeni.

66-letnia "Zielona" na prezydentkę Francji?

Eurodeputowana francuskich Zielonych Eva Joly, która zasłynęła jako sędzia śledcza ścigająca skandale korupcyjne, zapowiedziała chęć startu w wyborach prezydenckich we Francji w 2012 roku. Zdaniem jej zwolenników może być groźną rywalką dla obecnego prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego. Joly znana jest z ciętego języka i charakterystycznego wyglądu.

NATO zabiło talibskiego dowódcę

W nalocie sił NATO w Afganistanie zginął Abu Bakir, miejscowy dowódca talibów i jednocześnie szef komórki terrorystycznej Al-Kaidy - powiadomiły w poniedziałek dowodzone przez NATO wojska międzynarodowej koalicji. W ataku zginął jeszcze jeden bojownik talibski, a wielu innych zostało rannych i ujęto ich, gdy trafili do miejscowego szpitala.

Bomba postraszyła na lotnisku w Łodzi

Łódzkie lotnisko wznowiło pracę. - Saperzy wywieźli już bombę lotniczą z czasów II wojny światowej, którą w poniedziałek przed południem znaleziono w trakcie prac budowlanych na terenie nowego terminala - poinformowała rzeczniczka portu Katarzyna Dobrowolska.

Pięć tysięcy koni doczekało się pomnika

W okolicach słynnego pobojowiska pod Austerlitz Czesi odsłonili pomnik umierającego konia. Ma upamiętnić zwierzęta, które ginęły na wojnach, a zwłaszcza te, które padły podczas słynnej napoleońskiej batalii.

Doniesienia ws. krzyża w prokuraturze

Do prokuratury wpłynęło kilkanaście zawiadomień o przestępstwie w sprawie krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Dwa z nich złożył Janusz Palikot. Większość doniesień umorzono lub odmówiono wszczęcia śledztwa.

Rosjanie mają "rumuńskiego szpiega"

Federalna Służba Bezpieczeństwa zatrzymała "wysokiej rangi" rumuńskiego dyplomatę. Rosjanie twierdzą, że Gabriel Grecu został złapany "na gorącym uczynku", kiedy próbował wejść w posiadanie zastrzeżonych tajemnic wojskowych.

Gates zamierza odejść

Amerykański sekretarz obrony Robert Gates potwierdził w poniedziałek, że w przyszłym roku odejdzie z gabinetu Baracka Obamy. Polityk zapowiada, że ustąpi jednak dopiero, gdy będzie miał pewność, że wycofywanie wojsk USA z Afganistanu jest na dobrej drodze.

Odkopano masowy grób Niemców

Czeska policja i archeologowie odkopali masowy grób ze szczątkami 15 Niemców, zamordowanych już po zakończeniu drugiej wojny światowej. Podejrzewa się, że zabili ich w 1945 roku miejscowi Czesi.

"Elektroniczny nos" na raka

Izraelscy naukowcy z Instytutu Technologicznego w Hajfie opracowali urządzenie pozwalające wykryć oznaki raka płuc, piersi, jelita grubego oraz raka prostaty wykorzystując jedynie oddech pacjenta i zawarte w nim związki chemiczne.

Nie żyje Zofia Korbońska

Zofia Korbońska nie żyje. Wybitna działaczka Polonii amerykańskiej, wdowa po Stefanie Korbońskim, szefie Kierownictwa Walki Cywilnej AK w czasie okupacji hitlerowskiej. Zmarła w poniedziałek w Waszyngtonie. Miała 95 lat.

Przy lądowaniu "uderzył piorun", samolot się rozpadł

Co najmniej jedna osoba zginęła, 34 są poważniej ranne, a 70 lekko, po tym jak Boeing 737-700 kolumbijskich linii Aires rozbił się podczas lądowania na karaibskiej wyspie San Andres. W samolot tuż przed przyziemnieniem miał uderzyć piorun.

Spłonął, zanim go otworzyli

Chińczycy rozpoczęli rozbiórkę wypalonego szkieletu 159 metrowego wieżowca w centrum Pekinu. Budynek miał być częścią reprezentacyjnego kompleksu Centralnej Telewizji Państwowej (CCTV). Niestety spłonął podczas obchodów chińskiego nowego roku w 2009 w wyniku nieodpowiednio przeprowadzonego pokazu fajerwerków.

Kary za tragedię w "Wujku"

34 osoby, w tym czterej członkowie kierownictwa kopalni, odpowiedzą za naruszenie przepisów i uchybienia, które - według nadzoru górniczego - miały związek z ubiegłoroczną katastrofą w kopalni "Wujek-Śląsk". 18 września 2009 r. w wybuchu metanu zginęło tam 20 górników, a ponad 30 zostało rannych.

"Armia podżegała do przemocy"

Organizacja obrony praw człowieka Human Rights Watch ogłosiła, że podczas czerwcowych zamieszek na południu Kirgistanu, żołnierze podżegali do przemocy. Według HRW wojskowi mogli również brać udział w walkach i oddawać broń Kirgizom szturmującym uzbeckie dzielnice.

Parulski leci do Moskwy po 11 tomów akt

We wtorek gen. Krzysztof Parulski leci do Moskwy. Naczelny Prokurator Wojskowy ma m.in. odebrać 11 tomów akt śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej, a także rozmawiać nt. przekazywaniu Polsce kolejnych dokumentów. Płk Jerzy Artymiak z NPW oświadczył, że materiały, o które Rosja zwróciła się do naszego kraju, nie są jeszcze gotowe.