Najnowsze

Najnowsze

Indyjscy eunuchowie wywalczyli własną płeć. Prawie

Szacuje się, że w liczących prawie miliard mieszkańców Indiach jest ich około miliona. Szacuje się, bo nie ma żadnych oficjalnych statystyk. Teraz kastraci, o istnieniu których krążą legendy, wywalczyli, że w oficjalnych formularzach w pytaniu o płeć do kobiety i mężczyzna dodana zostanie trzecia opcja: Inna - pisze na swoich stronach internetowych CNN.

Włocha poznasz po przydomku

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Włoch zgodziło się by mieszkańcy jednego z miast na północy kraju "legalnie" dodawali sobie do nazwisk takie przydomki, jakie im się podobają. To, według nich, najlepszy sposób by opanować chaos w spisie ludności miasta. Dlaczego? Bo niemal jedna trzecia jego mieszkańców nazywa się Boscolo lub Tiozzo.

Obama: uwolnić San Suu Kyi

Kolejna osoba apeluje o wolność dla Sang Suu Kyi. Tym razem w sprawie zwolnienia Birmanka z aresztu domowego ingerował sam prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama.

Ranną dziewczynkę zabrał helikopter

Choć właśnie dzisiaj Dzień obchodzimy Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, to na naszych szosach wcale nie jest bezpieczniej. Do popołudnia doszło już do wielu wypadków w całym kraju. W jednym z nich rannych została dwójka dzieci.

"Przejadają pieniądze zamiast pomagać"

Agenda ONZ do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa zamiast pomagać, sam przejada pieniądze, a potem prowadzi strajk głodowy - pisze "Il Giornale". Tak włoski dziennik skomentował jednodniowy strajk głodowy szefa FAO Jacquesa Dioufa, w związku z rozpoczynającym się w poniedziałek rzymskim szczytem na temat walki z głodem na świecie.

Wierni modlą się o życie księdza z A/H1N1

Wierni z parafii Chrystusa Króla w Gorzowie Wielkopolskim modlą się o zdrowie swego 27-letniego księdza, który zarażony A/H1N1 leży na intensywnej terapii gorzowskiego szpitala. Nie jest jednak pewne, czy za ciężki stan pacjenta odpowiada właśnie wirus nowej grypy.

Brytyjczycy za wycofaniem się z Afganistanu

Nie tylko Polacy nie chcą udziału swoich żołnierzy w wojnie w Afganistanie. Podobnego zdania są Brytyjczycy. Jak wynika z najnowszego sondażu dla tygodnika "Independent on Sunday", aż 71 proc. z nich chce stopniowego wycofania się wojsk z Afganistanu w ciągu najbliższego roku. Przeciwnego zdania jest 22 proc. badanych.

Grozi jej 5 lat za kamienie z pola

Kilkanaście dni policjanci namierzali sprawcę kradzieży kamienia, który leżał na jednym z pól w gminie Łęczyca w łódzkim. Trop zaprowadził do 52-letniej kobiety, która - według policji - zabrała ważący kilkanaście ton głaz, bo "chciała udekorować nim swoją posiadłość". Według prawa, kobiecie grozi nawet do pięciu lat więzienia.

Fedak: wiek emerytalny bez zmian

Minister pracy w czasie następnych dwóch lat chce "walczyć o bezpieczeństwo przyszłych emerytur". Ma je zagwarantować poprzez skierowanie większej ilości pieniędzy ze składek do ZUS-u. Inne propozycje Jolanty Fedak przewidują poprawę warunków zatrudnienia i aktywną politykę prorodzinną. Minister deklaruje, że nie zamierza podnosić wieku emerytalnego Polaków.

"Tusk prawie jak Midas. Czego nie tknie, zmienia w Rycha, Zbycha i Katar"

- Wszyscy koledzy tu siedzący zazdroszczą PO, bo chcieliby mieć takie wyniki po dwóch latach - puszył się w "Kawie na ławie" europoseł PO Sławomir Nitras. - Za rządów PO wydarzyły się dwa cuda: cud w Sokółce oraz ten cud objawiony przez Sławomira Nowaka, który powiedział, że Donald Tusk jest dotknięty palcem bożym – ironizował poseł SLD Jerzy Wenderlich.

"Kończy się czas na rozmowy z Iranem"

"Irański uran" nie przestaje być jednym z najważniejszych tematów światowej polityki. - Świat ma mało czasu na starania, by drogą dyplomacji rozwiązać kryzys związany z irańskim programem nuklearnym - oświadczył w niedzielę Barack Obama po spotkaniu z Dmitrijem Miedwiediewem.

PO rząd swój widzi nieźle

Skuteczna walka z kryzysem gospodarczym, wzmocnienie pozycji Polski na arenie międzynarodowej, efektywne wykorzystanie funduszy unijnych, budowa dróg ekspresowych i autostrad, "Orliki", uzawodowienie armii, wyjście polskich żołnierzy z Iraku oraz rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego - to według polityków Platformy najważniejsze sukcesy rządu Donalda Tuska.

"Agentura Gazpromu w rządzie"?

Kolejny dzień przynosi kolejne słabe oceny rządu na półmetku - choć w ustach opozycji krytyka nie dziwi. - Za energetykę słaba trójka, z minusem. Pozytywem jest to, że nie popsuto koncepcji dywersyfikacji dostaw gazu - mówi w TVN24 Paweł Poncyljusz, były wiceminister gospodarki w rządzie PiS. Jego zaniepokojenie budzi natomiast wynik negocjacji rządu z Rosjanami ws. dostaw gazu.

Odbili zakładnika bronią maszynową

Policjanci z Jarosławia (woj. podkarpackie) odbili z rąk trzech napastników uprowadzonego przez przestępców Ukraińca. Policjanci musieli użyć broni maszynowej. Porwanemu nic się nie stało, a porywacze są w areszcie. Zatrzymanym grożą kary do 10 lat więzienia.

DNA Żydów Aszkenazyjskich da nam długowieczność?

To może być kolejny krok w drodze do odnalezienia drogi do ludzkiej długowieczności. Naukowcy, którzy przebadali słynących z długowieczności Żydów Aszkenazyjskich, dowiedli, że istnieje wyraźny związek między długim życiem, a dziedziczeniem nadpobudliwej wersji enzymu chroniącego komórki przed starzeniem się.

"Rzecznikowi idzie o szczepionki, czy o nazwisko Brydak?"

- Nie wiem, czy panu rzecznikowi Kochanowskiemu chodziło o szczepionki, czy nazwisko Brydak, które działa na pana rzecznika nienajlepiej – mówi w Poranku TVN24 Lidia Brydak. Szefowa Krajowego Ośrodka ds. Grypy sugeruje, że jest drugie dno w zapowiedzi doniesienia do prokuratury na minister zdrowia za "zaniechania ws. szczepionki przeciwko grypie A/H1N1".

Dwie ofiary pożaru kamienicy

Dwie osoby zginęły w nocnym pożarze kamienicy w Olesnie w województwie opolskim. Strażacy ugasili już ogień, a prokuratorzy zaczęli ustalać przyczyny pożaru.

Kosowo głosuje po raz pierwszy

W Kosowie rozpoczęły się wybory lokalne - pierwsze od czasów proklamowania niepodległości w lutym 2008 roku. Nad bezpieczeństwem w czasie wyborów czuwa pięć tysięcy policjantów.

Krowie odchody dają prąd

O tym, że pieniądze nie śmierdzą - wiadomo od dawna. Jak się okazuje, nie śmierdzi również energia. W Holandii otwarto bowiem elektrownię wytwarzającą prąd z krowiego obornika.

Wielki sztorm nad Anglią

Wielki sztorm, a przy tym potężne deszcze i wiatr osiągający prędkość 160 kilometrów na godzinę - taka aura panowała w sobotę nad południową Anglią i częścią Walii. Na szczęście nie ma ofiar.

Milion dolarów za krowę

Jak cenna może być krowa? Okazuje się, że bardzo. Na targach rolnych w Toronto zwierzak o imieniu Missy został sprzedany za 1,2 milionów dolarów kanadyjski. To równowartość - bagatela - 3,1 miliona złotych.

Paryż pobił się o pieniądze

Jeden z serwisów internetowych wymyślił dość kosztowną akcję promocyjną. W jej ramach tuż pod Wieżą Eiffla miały być rozdawane pieniądze. Miały - ale nie były. Władze przestraszyły się możliwych zamieszek i wydały zakaz całej akcji. Mimo to do rozruchów i tak doszło...

Separatyści dzwonią po rosyjsku

Zacieśniają się relacje Rosji i zbuntowanej gruzińskiej republiki - Abchazji. Tym razem dotyczy to telekomunikacji: w nocy z soboty na niedzielę separatystyczny region przeszedł na rosyjskie numery kierunkowe.

Zmarła wybitna działaczka harcerska

W Londynie w wieku 99 lat zmarła w sobotę harcmistrzyni Władysława z Hermaszewskich Seweryn Spławska. Była naczelniczką Związku Harcerstwa Polskiego działającego poza granicami kraju, działaczką harcerską w przedwojennej Polsce, autorką wielu książek o historii harcerstwa.

"Czułam się jak trędowata". 10 dni z "tą" grypą

Silny kaszel, ból wszystkich mięśni, a przede wszystkim niemal paniczna reakcja otoczenia - tak stażystka „Figaro”, Soleyne Joubert, relacjonuje 10 dni z grypą typu A. - Miałam wrażenie, że jestem trędowata - podsumowuje.

Ameryka żegna ofiary masakry

W sobotę Ameryka pożegnała kolejne z ofiar strzelaniny w bazie wojskowej Fort Hood w Teksasie. Kilka dni temu, z rąk psychiatry wojskowego Malika Nadala Hasana zginęło tam 13 osób.

Słaba energia rządu

Podczas expose w 2007 roku premier Donald Tusk zapewniał: "Rząd będzie szukać rozwiązań zabezpieczających interesy gospodarcze Polski w kwestiach energetycznych". Jak w czasie tych dwóch latach sprawowania władzy gabinet Tuska radził sobie z energetyką? Sprawdzian w postaci ukraińskiego kryzysu gazowego z początku 2009 roku pokazał, że nie do końca dobrze.

Obchody aksamitnej rewolucji rozpoczęte

Choć rocznica aksamitnej rewolucji przypada dopiero w najbliższy wtorek, w sobotę jej obchody rozpoczął były czeski prezydent Vaclav Havel. Czesi świętują 20. rocznice rewolucji, która położyła kres komunizmowi w Czechosłowacji.

Facebook uratował go przed więzieniem

19-letni Rodney Bradford został zatrzymany przez policję pod zarzutem kradzieży z bronią w ręku. Przed spędzeniem ładnych kilku lat w więzieniu uratowały go... naleśniki i Facebook.