Najnowsze

Najnowsze

Ukraiński minister prosi o azyl w Czechach

- Bohdan Danyłyszyn, minister gospodarki w rządzie byłej, prozachodniej premier Ukrainy Julii Tymoszenko, poprosił władze Republiki Czeskiej o azyl polityczny - podała w czwartek wieczorem ukazująca się w Kijowie anglojęzyczna gazeta "Kyiv Post". Polityk został zatrzymany w Pradze 19 października.

Tajne transmisje z USA przeszły przez Chiny

Chiny na 18 minut ukradły 15 procent transmisji w internecie. Przez serwery chińskiej państwowej spółki telekomunikacyjnej przechodziły między innymi wysoce tajne wiadomości wymieniane przez Pentagon, członków amerykańskiego rządu i NASA.

Prezydent turbulencji się nie boi

Prezydent Bronisław Komorowski turbulencji się nie boi. Embraer z głową państwa na pokładzie wracając z Niemiec wpadł w strefę turbulencji. Jedyną reakcją prezydenta na komunikat proszący o zajęcie miejsc było: "turbulencje, oj, pan ma rzeczywiście kłopoty z tym".

Milczanowski niewinny. Oleksy: To będzie wyrzut sumienia

Andrzej Milczanowski, były szef MSW został w czwartek ostatecznie uniewinniony z zarzutu ujawnienia w 1995 r. tajemnicy państwowej w sprawie rzekomego szpiegostwa na rzecz ZSRR i Rosji ówczesnego premiera z SLD Józefa Oleksego. Jak podkreślił sąd, dokumenty sprawy wskazują, że Milczanowski kierował się "dobrze rozumianym interesem państwa", a jego działania należy oceniać wedle ówczesnej wiedzy. - Uważam, że ta sprawa będzie ciążyć jak wyrzut sumienia na III Rzeczypospolitej - ocenił wyrok Oleksy.

Mieli zerową frekwencję. Teraz zagłosują wszyscy

O wsi Bieczyno przed ostatnimi wyborami prezydenckimi usłyszała cała Polska. Wszystko za sprawą protestu mieszkańców, którzy zorganizowali się i nie poszli do urn. Frekwencja we wsi wyniosła 0 proc. Bieczynianie chcieli w ten sposób upomnieć się o swoją drogę. Teraz, kiedy dojazd do wsi już zbudowano, jej mieszkańcy po raz kolejny się umówili - do wyborów samorządowych pójdą wszyscy.

Sąd każe aresztować twórcę Wikileaks ws. gwałtu

Problemów twórcy Wikileaks ciąg dalszy. Szwedzki sąd wydał nakaz jego aresztowania. Wnioskowała o to prokuratura, która chce przesłuchać Assange w sprawie o gwałt i napaść. Mężczyzna został o to oskarżony przez dwie kobiety. Assange wielokrotnie twierdził, że są to oszczerstwa mające na celu zdyskredytować specjalizujący się w przeciekach tajnych dokumentów portalu Wikileaks.

6 godzin w rurze 23 metry pod ziemią

3-letnia Argentynka spędziła sześć godzin 23 metry pod ziemią w wąskiej studni. Vanessa wpadła do niej przez nieuwagę i zsunęła się na samo dno. Dziewczynkę uratowali strażacy, a w szpitalu odwiedziła ją nawet prezydent Cristina Kirchner.

90-letni pilot RAF leciał na samolocie

Najstarszy człowiek stojący na na skrzydle samolotu, w locie. Największy but świata. Najdłuższe żonglowanie pod wodą czy największe zgromadzenie przebranych psów. Te i inne dziwne rekordy bili ludzie na całym świecie w Światowy Dzień Rekordów Guinessa 2010.

500 zł mandatu za auto na zboczu

Mandat w wysokości 500 zł i 6 punktów karnych - na tyle policja z Brodnicy "wyceniła" porzucenie samochodu na zboczu żwirowni. Pocieszeniem dla kierowcy może być to, że odzyskał zgubiony telefon.

Olejniczak biegał, Bielecki ma asa, Gronkiewicz bez bomby

To może być starcie, które zdecyduje o wyborczym wyniku w Warszawie. Dziś wieczorem pretendenci do fotela prezydenta wezmą udział w walce na słowa. Wojciech Olejniczak (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Hanna Gronkiewicz-Waltz (Platforma Obywatelska), Czesław Bielecki (Prawo i Sprawiedliwość) przedstawią swoją wizję stolicy. Ten ostatni przyznaje, że ma przygotowanego asa w rękawie.

"Z kamorrą żyło się lepiej"

- Z kamorrą żyło się lepiej - taka opinia dominuje wśród mieszkańców miasta Casal di Principe na południu Włoch, matecznika najgroźniejszego klanu neapolitańskiej mafii, Casalesi. Ludzie mówią o tym mediom dzień po aresztowaniu bossa klanu Antonio Iovinego.

Niewinni czarodzieje w cylindrach

Dancingi, koncerty jazzowe, akcje teatralne, warsztaty, wystawy i happeningi na niemal dziesięć dni opanują Warszawę. W czwartek 18 listopada po raz piąty rusza Festiwal Niewinni Czarodzieje. Tym razem inspiracją do stworzenia programu była twórczość Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory - autorów "Kabaretu Starszych Panów".

Cywil przy pieńku? Nie. Policjant z radarem

Na pierwszy rzut oka sytuacja wygląda tak: nieopodal przystanku, obok pnia, stoją mężczyźni, którzy czekają na autobus. Dopiero po przekroczeniu prędkości okazuje się, że to nie cywile, lecz nieumundurowani policjanci, a rzekomy pień to fotoradar. Zdjęcie z trasy Legnica - Złotoryja (woj. dolnośląskie) przysłał do redakcji Kontaktu 24 internauta grzegorzl.

Zajączkowski nowym ambasadorem Polski w Rosji

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał listy uwierzytelniające, a tym samym oficjalnie mianował nowego ambasadora Polski w Rosji. To Wojciech Zajączkowski, dotychczasowy ambasador RP w Rumunii - dowiedział się portal tvn24.pl. Ministerstwo Spraw Zagranicznych informacje potwierdza: - Dzisiaj ta nominacja została wręczona - przyznaje Marcin Bosacki, rzecznik resortu.

Chiny sabotują wręczenie nagrody Nobla

- Chiny prowadzą niespotykaną kampanię sabotowania udziału ambasadorów ceremonii wręczenia pokojowej nagrody Nobla - twierdzą przedstawiciele norweskiego komitetu noblowskiego. Udziału odmówiła Rosja, Kazachstan, Kuba, Maroko, Irak i same Chiny. 16 innych państw nie odpowiedziało na zaproszenia przed upływem wyznaczonego terminu.

Joanna Mucha wspiera agenta 004

To nie polski remake "Quantum of Solace" - choć plakat bardzo podobny. To kampania samorządowa PO. Joanna Mucha wsparła lubelskiego kolegę Piotra Franaszka i wystąpiła w bondowskiej stylizacji.

"Putin, idź sobie" skutkuje aresztem

Chodnik przed Białym Domem w Moskwie (siedziba rządu) był sceną nietypowego protestu. Wziął w nim udział jeden opozycjonista, Ilja Jaszyn. Jeden z liderów ruchu "Solidarność" trzymał plakat z napisem "Putin, idź sobie". Jego akcja zakończyła się powaleniem na asfalt i przewiezieniem do aresztu.

Rozbił się supermyśliwiec

Amerykański myśliwiec piątej generacji F-22 Raptor rozbił się podczas rutynowej misji treningowej na Alasce. Odnaleziono wrak maszyny, ale pilot katapultował się przed zderzeniem z ziemią i do tej pory nie udało się go odnaleźć.

Szwecja nie wyda stalinowskiego prokuratora

Sąd w Uppsali nie zgodził się na ekstradycję stalinowskiego sędziego Stefana M. do Polski, o co wnioskowała polska prokuratura. - Podejrzany jest obywatelem Szwecji, a zarzucane mu czyny w świetle szwedzkiego prawa uległy przedawnieniu - uzasadnił sędzia.

SLD: Tusk promuje kandydatów za publiczne pieniądze

Politycy SLD złożyli w Państwowej Komisji Wyborczej wniosek w sprawie naruszenia przez komitet PO przepisów samorządowej ordynacji wyborczej. Chodzi o to - jak tłumaczyli - że premier Donald Tusk i jego ministrowie za publiczne pieniądze jeżdżą po kraju i promują kandydatów Platformy Obywatelskiej. - To banialuki - odpowiada koordynator kampanii samorządowej PO Andrzej Wyrobiec.

Słowa szefa PiS "smutne, partyzanckie, niepoważne"

- Takie partyzanckie działania typu wysyłanie listów zamiast przychodzenia na Radę Bezpieczeństwa Narodowego, czy też próby zastępowania organów państwowych w badaniu przyczyn wypadku smoleńskiego jest i smutne i niepoważne - powiedział szef MSZ Radosław Sikorski. Skomentował w ten sposób list, jaki szef PiS Jarosław Kaczyński wystosował do premiera Donalda Tuska w przeddzień szczytu NATO, który ma przyjąć nową koncepcję strategiczną Sojuszu.

Polacy dają stowarzyszeniu Kluzik-Rostkowskiej 4 proc.

Poniżej progu wyborczego i bez większego wpływu na polską politykę, choć z możliwością odebrania głosów PiS-owi - tak badani przez SMG KRC dla TVN24 oceniają stowarzyszenie "Polska jest najważniejsza". Teraz zagłosowałoby na nie 4 proc. ankietowanych.

Blogger skazany za kpiny z prezydenta - na wolności

Władze Azerbejdżanu uwolniły z aresztu jednego z dwóch bloggerów, skazanych w 2009 roku za chuligaństwo. Adnan Hajizade i Emin Milli Abdullayev zostali pobici i wsadzeni do więzienia po tym, jak umieścili na YouTube film, w którym wyśmiewali władze Azerbejdżanu, inscenizując konferencję prasową z osłem. O ich uwolnienie apelował m.in. prezydent USA Barack Obama oraz internauci na całym świecie.

Ugaszono pożar fabryki dezodorantów

Kilkudziesięciu strażaków ugasiło pożar w fabryce dezodorantów w Ogrodzieńcu (Śląskie). Jak informowała straż pożarna, pożar wybuchł przed południem. W płomieniach stanęła hala, gdzie przechowywano m.in. przeznaczone do utylizacji pojemniki po dezodorantach.

Suu Kyi wolna, ale nie dlatego, że reżim złagodniał

- Muszę dożyć chwili, gdy Birma będzie demokratyczna - powiedziała opozycjonistka Aung San Suu Kyi, zwolniona kilka dni temu z aresztu domowego w Birmie. Zdaniem laureatki Pokojowej Nagrody Nobla, jej uwolnienie wcale nie świadczy o złagodzeniu reżimu w kraju. Zaapelowała też o rozmowę w cztery oczy z przywódcą junty gen. Thanem Shwe.

Laureat w więzieniu. Kto odbierze Nobla?

Tegoroczna Pokojowa Nagroda Nobla może nie zostać wręczona - obawia się norweski Komitet Noblowski. Laureat nagrody, chiński dysydent Liu Xiaobo, przebywa w więzieniu, a nikt z jego rodziny do tej pory nie zapowiedział udziału w ceremonii wręczenia wyróżnień. Prestiżową nagrodę może odebrać jedynie sam uhonorowany lub jego bliski krewny.

Dyrektor ośrodka w Łysej Górze do dymisji

Będzie wniosek małopolskiego kuratora oświaty o odwołanie dyrektora i zamknięcie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze - dowiedziały się Fakty TVN. W ośrodku doszło do gwałtu na 15-letniej dziewczynie, a dzień później do burdy z udziałem wychowanków. Dwie osoby próbowały się powiesić.

Podejrzany pakunek alarmuje Niemców

Podejrzany przedmiot znaleziono podczas załadunku samolotu czarterowego niemieckiej linii Air Berlin, lecącego ze stolicy Namibii, Windhoek, do Monachium. W trakcie prześwietlenia zauważono baterie, połączone kablem z zapalnikiem i włączonym zegarem. Ładunek został przechwycony przez policję. Nie wiadomo, czy był to materiał wybuchowy gotowy do detonacji.

7 tys. policjantów, pełna mobilizacja

Kontrole na granicach, wzmożone patrole na ulicach, symulacje walk ulicznych - portugalskie służby bezpieczeństwa są w pełnej gotowości przed rozpoczynającym się w piątek szczycie NATO w Lizbonie. W dwudniowym spotkaniu udział wezmą przywódcy 60 krajów i organizacji. Nad ich bezpieczeństwem będzie czuwać ok. 7 tys. policjantów.

Przyznał się, że zabił 4 lata temu

W ręce policji wpadł mężczyzna, który przyznał się do zamordowania cztery lata temu Joanny S. - 20-letniej wówczas studentki z Czechowic-Dziedzic. Wskazał też miejsce, gdzie przed czterema ukrył jej zwłoki. Znaleziono je w środę w goczałkowickim zagajniku, nieopodal stacji kolejowej