Najnowsze

Najnowsze

Merkel może rządzić z liberałami

Ostatnie sondaże przed niedzielnymi wyborami w Niemczech. Według najnowszego badania - blok chadeckich partii CDU i CSU oraz liberalna partia FDP zdobędą razem wystarczającą liczbę głosów w wyborach i będą mogły stworzyć koalicję rządzącą w Niemczech.

Biskupi Irlandii popierają traktat

Episkopat Irlandii odcina się od "wprowadzających w błąd, nieprawdziwych i nieodnoszących się do meritum traktatu" materiałów propagandowych, kolportowanych przez przeciwników UE w budynkach kościelnych. Biskupi twierdzą, że nie namawiają przy tym do głosowania ani na tak, ani na nie – ale komentatorzy ocenili to inaczej.

Ukradł BMW w Danii. Wpadł pod Ostródą

23-letni Litwin, gdy nie dostał pracy w Danii, postanowił wrócić do domu skradzionym w tym kraju BMW. Jednak po drodze - w okolicach Ostródy - przekroczył prędkość i został zatrzymany do policyjnej kontroli. Wiadomość o tym, że luksusowe BMW została skradzione, była już w policyjnym systemie.

16 tysięcy ofiar wojny domowej

Pod naciskiem ONZ Nepal przygotowuje raport o ofiarach 10 lat krwawej wojny domowej, zakończonej zaledwie trzy lata temu. Na razie z raportu wynika, że podczas walki między maoistycznymi rebeliantami a siłami rządowym zabito ponad 16 274 ludzi.

Czego nie zobaczyli kontrolerzy w Wujku-Śląsk

Zalali część wyrobiska wodą, żeby nie wpuścić tam inspektora, przed kontrolą znosili na dół dodatkowy sprzęt wentylacyjny, a osobisty czujnik górnika wskazywał co innego niż ten należący do inspektora - tak zdaniem jednego z górników wyglądały kontrole w kopalni "Wujek". Dotarliśmy do świadka kontroli Wyższego Urzędu Górniczego z kwietniu tego roku.

Obetną rękę, nim naciśnie na spust

Kolejne pogróżki z ust prezydenta Iranu Mahmuda Ahmadineżada. Na defiladzie ostrzegł, iż "irańskie siły zbrojne obetną rękę każdemu agresorowi, zanim zdąży nacisnąć na spust karabinu". Podczas imprezy doszło do wypadku – rozbił się jeden z samolotów. Nieznany jest los pilotów.

Strzelanina w centrum Katowic

Policjanci z Katowic postrzelili dwóch złodziei samochodów, którzy próbowali ukraść samochód na jednym z osiedli w stolicy Śląska. Złodzieje uciekając omal nie przejechali funkcjonariuszy, gdy ci zamierzali ich zatrzymać.

Kilkuset imigrantów wyrzuconych z obozu

Francuska policja zatrzymała kilkuset imigrantów, w tym 132 małoletnich, podczas likwidacji nielegalnego obozowiska w porcie Calais. Doszło do przepychanek z obrońcami praw człowieka. Akcję na żywo pokazywały stacje telewizyjne. W "dżungli", jak nazywane było miejsce, na możliwość nielegalnego wyjazdu do Wielkiej Brytanii czekały setki imigrantów, głównie z Afganistanu, Iranu i Pakistanu.

"Przełamać gigantyczne lobby, które zarabia na Śląsku"

Premier w ostrych słowach o przemyśle węglowym w Polsce. - Trzeba przełamać gigantyczne lobby na Śląsku. Najwyższy czas, żeby powiedzieć "nie" kopaniu węgla tam, gdzie wiąże się to z bezpośrednim zagrożeniem życia - mówił Donald Tusk w TVN24. Obiecał też wyjaśnienie sprawy opóźnionego przyjazdu karetek do kopalni i zapowiedział pomoc finansową dla rodzin górników.

Premier: Nie podniecają mnie media publiczne

Nie chronimy Piotra Farfała - zapewnił w TVN24 premier Donald Tusk. I zadeklarował, że wesprze każdego, kto przerwie ten chocholi taniec i odbierze politykom media publiczne. Rząd nie zmierza bowiem zgłaszać kolejnego projektu ustawy medialnej. - Nie podniecają mnie media publiczne - stwierdził szef rządu.

Opieka społeczna sprzedała 266 dzieci

Zabierali dzieci matkom i sprzedawali je jako sieroty. W Wietnamie rozpoczął się proces 16 pracowników domów opieki i wiejskich ośrodków zdrowia, oskarżonych o handel żywym towarem. Grupa, działająca od 2005 roku, miała sprzedać poza granice kraju co najmniej 266 dzieci.

Juszczenko: NATO i niepodległość to synonimy

Niepodległość Ukrainy bezpośrednio związana jest z jej ewentualnym członkostwem w NATO - oświadczył ukraiński prezydent Wiktor Juszczenko, występując w Council of Foreign Relations (CFR) w Nowym Jorku.

Dwa podziemne pożary w kopalniach

Dwa pożary wybuchły w nocy z poniedziałku na wtorek w kopalniach "Mysłowice-Wesoła" i "Piekary". Na szczęście nikomu nic się nie stało. Informację otrzymaliśmy od internautów na platformę Kontakt TVN24.

Dzień bez…

Oto piękny prawie, że jesienny poranek. Otwieram oko i … i słyszę, że mamy dzień bez samochodu. No pięknie!!!

W kopalni jednak wybuchł metan

W kopalni "Wujek-Śląsk" doszło nie tylko do zapalenia, ale i wybuchu metanu. Widać to po podziemnych wyrobiskach - ocenił prezes Wyższego Urzędu Górniczego Piotr Litwa. Wcześniej taką możliwość sygnalizowali eksperci.

"TVP to piramida korporacyjnego strachu"

- Telewizja to straszliwy gmach ze sfrustrowanymi, przerażonymi ludźmi. To piramida korporacyjnego strachu - tak zamieszanie w TVP ocenia Krzysztof Krauze. Reżyser postuluje całkowite odpolitycznienie mediów publicznych. Tymczasem obecny p.o. prezesa Bogusław Szwedo w radiu TOK FM zapowiada, że w konkursie na prezesa nie wystartuje.

Woda wyrwała dziecko z ramion ojca

Zalany stan Georgia w Stanach Zjednoczonych. Zginęło co najmniej pięć osób, w kilkunastu hrabstwach ogłoszono stan wyjątkowy. Pod wodą znalazły się dziesiątki dróg, zniszczonych jest wiele domów. Zalane obszary przeszukują ratownicy.

Z broni Blidy zniknęły odciski palców

Z broni, z której śmiertelnie postrzeliła się Barbara Blida, zniknęły odciski palców. Może to oznaczać, że była posłanka SLD nie popełniła samobójstwa - uważa "Gazeta Wyborcza".

Uwaga TVN: Karetki wezwano dopiero po 40 minutach

Karetki pogotowia zostały wezwane na pomoc dopiero 40 minut po wypadku w kopalni "Wujek-Śląsk" - dowiedzieli się dziennikarze Uwagi TVN. Pożar pojawił się około godz. 10.15, jednak pogotowie wezwanie odnotowało dopiero kilkadziesiąt minut później - o 10.53. Rzecznik kopalni późną reakcję tłumaczy m.in. tym, że nie od razu było wiadomo, co się stało pod ziemią.

Kutz: Ludzie pracują jak szczury

Kazimierz Kutz nie ma wątpliwości: stan polskiego górnictwa jest tragiczny. Pochodzący ze Śląska poseł PO ma jednak pomysł, jak naprawić sytuację: - Trzeba sprywatyzować górnictwo - zaproponował w programie "24 godziny". - Bo gdyby to (wypadek w kopalni "Wujek-Śląsk) się stało w prywatnej kopalni, to właściciel tej kopalni byłby skończony - dodał.

Tusk w końcu powie, co myśli o TVP

Katastrofa w kopalni "Wujek-Śląsk", walka o władzę w TVP i wycofanie się Amerykanów z budowy elementów tarczy antyrakietowej w Polsce - na pytania o najważniejsze wydarzenia ostatnich dni będzie odpowiadał TVN24 już o 9.15 premier Donald Tusk.

Policjant w notesie herszta porywaczy

W notatniku porywacza Krzysztofa Olewnika, Wojciecha Franiewskiego, gdańska prokuratura znalazła numer telefonu byłego policjanta - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Śledczy ustalili, że funkcjonariusz to brat byłego wiceszefa Agencji Wywiadu w rządzie SLD.

Lewica doniesie na PL.2012

SLD zarzuca spółce PL.2012, że ta marnuje publiczne pieniądze. Zdaniem lewicy wydawanie co miesiąc 60 tys. na usługi prywatnej kancelarii prawnej to zbytnia rozrzutność. Posłowie tej partii zamierzają w związku z tym złożyć doniesienie do prokuratury oraz zawiadomić CBA i NIK - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Minister sportu jednak problemu nie widzi.

Oficer skazany za szpiegostwo

Były oficer amerykańskich sił powietrznych stanął przed sądem w Alexandrii w stanie Wirginia, oskarżony o przekazanie tajnych informacji agentowi wywiadu chińskiego – pisze agencja Associated Press.

Wynagrodzić afronty wizami

Komentator "New York Timesa" Roger Cohen zasugerował, aby niejako zrekompensować Polsce rezygnację przez Waszyngton z budowy tarczy antyrakietowej na jej terytorium, m.in. znosząc wizy amerykańskie dla Polaków udających się do USA.

Za prywatne studia zapłaci państwo?

Rektorzy prywatnych uczelni chcą dopłat z budżety państwa do czesnego dla swoich studentów - donosi "Rzeczpospolita". Ich zdaniem zwiększy to konkurencję na rynku szkolnictwa wyższego. Ze swoją prośbą wystąpili już do minister nauki Barbary Kudryckiej, a ta nie mówi "nie".

Polskie służby współpracowały z terrorystą?

"Carlos" lub "Szakal" - jeden z najgroźniejszych żyjących terrorystów świata, w latach 70. i 80. potajemnie przyjeżdżał do Polski. Reporterzy "Superwizjera" TVN dotarli do tajnych dokumentów, z których wynika, że w 1981 roku - tuż przed zamachem na Radio Wolna Europa - "Szakal" potajemnie przyjechał do Warszawy. W stolicy spotkał się z oficerem polskiego kontrwywiadu. Wojskowy do pomocy w przygotowaniu ataku na RWE się jednak nie przyznaje.

Walka o skórę, walka o życie

Przez skórę oddychamy, dzięki niej czujemy dotyk i ból. Gdy jest poparzona, burzy całą gospodarkę organizmu. Chorym na pomoc przychodzi - korzystająca z najnowocześniejszych technik - medycyna poparzeniowa. Specjaliści jednak podkreślają: jest ona jedną z najtrudniejszych dziedzin lekarskich.

"Jeśli nie będziemy rozmawiać, dojdzie do wojny domowej"

Grzegorz Napieralski przekonuje, że jego partia nie zawarła koalicji z PiS. - Chcecie wmówić Polakom nieprawdziwą koalicję. Coś, czego nie ma - powiedział do prowadzących program "Teraz My". Chwilę później oświadczył jednak, że jeśli partie w parlamencie nie będą ze sobą rozmawiać, to dojdzie do wojny domowej.