Najnowsze

Najnowsze

6,5 tysiąca osób na podsłuchu

W zeszłym roku policja i inne uprawnione do tego służby wystąpiły o podsłuch 6723 osób. Sąd zgodził się w 6453 przypadkach - taką informację przedłożył Prokurator Generalny Andrzej Seremet marszałkom Sejmu i Senatu.

Rozmawiał w Watykanie o Rydzyku? Nie chce ujawnić

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski powiedział we wtorek w Rzymie, że po poniedziałkowych rozmowach w Watykanie uważa za zamkniętą sprawę noty do Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej dotyczącej wypowiedzi ojca Tadeusza Rydzyka. Minister nie chciał powiedzieć, czy rozmawiał o ojcu Rydzyku z przedstawicielami Watykanu.

Rosja, NATO, tarcza. Możliwe wspólne centrum reagowania

Sojusz Północnoatlantycki i Rosja mogą utworzyć wspólny ośrodek monitorowania zagrożeń ze strony rakiet balistycznych - poinformował sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen. Według niego, możliwe jest też utworzenie wspólnego centrum reagowania. Rasmussen mówił o tym na spotkaniu ze słuchaczami Akademii Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej w Petersburgu.

Poczobut nie zamierza milczeć

- Wyrok nie wpływa na moje przekonania - powiedział Andrzej Poczobut po wyjściu z grodzieńskiego sądu i zapowiedział, że będzie kontynuował swoją działalność. Polskiego dziennikarza i działacza nieuznawanego przez władze w Mińsku Związku Polaków na Białorusi skazano na 3 lata więzienia w zawieszeniu na 2 lata.

Wykolejony tramwaj zablokował miasto

Wykolejony tramwaj całkowicie zablokował ruch w centrum Poznania. Wagon wykoleił się około południa na rondzie Kaponiera. Około godz. 14 ruch w tym rejonie został przywrócony.

Cel: Odzyskać kontrolę nad państwem

"Obywatele do Senatu" - pod takim hasłem prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i inni prezydenci miast chcą wprowadzić swoich kandydatów do Izby Wyższej parlamentu. - Obywatele muszą odzyskać kontrolę nad państwem - mówił Dutkiewicz na konferencji prasowej.

Polska w grupie bojowej z Niemcami i Francją

Żołnierze z Polski, Francji i Niemiec utworzą wspólną grupę bojową. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane dziś w Brukseli przez przedstawicieli trzech państw. Weimarska Grupa Bojowa będzie liczyć prawie 1700 żołnierzy zdolnych do działania w połowie 2013 roku.

Wjechał motorem prosto pod autobus

Spore zamieszanie wywołał rano w Bydgoszczy kierowca dostawczego Lublina. Mężczyzna najpierw zajechał drogę motocykliście. Ten, wybity z toru, wjechał wprost pod koła stojącego w zatoczce autobusu. Następnie Lublin uderzył w tył usiłującego go zatrzymać Opla.

Białoruski sąd łaskawy dla Andrzeja Poczobuta

Obrońcy i rodzina Andrzeja Poczobuta spodziewali się najgorszego, czyli wyroku trzech lat kolonii karnej. Tymczasem sąd w Grodnie okazał się bardziej łaskawy. Korespondent "Gazety Wyborczej" i działacz Związku Polaków na Białorusi został skazany na trzy lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Holandia winna śmierci cywilów w Srebrenicy

Holandia jest winna śmierci trzech muzułmanów zamordowanych przez bośniackich Serbów w Srebrenicy - uznał holenderski sąd apelacyjny. To pierwsze takie orzeczenie w sprawie masakry około ośmiu tysięcy Bośniaków, którzy teoretycznie znajdowali się pod ochroną holenderskich żołnierzy ONZ.

Urok Groznego "leczy"

Grozny kojarzy się raczej z wojną, bombardowaniami i zniszczeniem. Czeczeński przywódca Ramzan Kadyrow oświadczył jednak, że stolicy jego republiki bliżej do uzdrowiska. Sam pobyt w Groznym miał uleczyć dziewczynkę z Syberii z napadów narkolepsji.

O odejściu Kaddafiego "nie ma mowy"

Odejście Muammara Kaddafiego nie jest przedmiotem negocjacji z rebeliantami, zapewnia rzecznik libijskiego reżimu Musa Ibrahim, podkreślając kolejny raz, że takie rozmowy mają miejsce. Rebelianci są w tej kwestii mniej jednoznaczni.

ABW zapłaci za najlepszą pracę magisterską

Ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę magisterską lub licencjacką z dziedziny bezpieczeństwa wewnętrznego państwa ogłosił szef ABW gen. Krzysztof Bondaryk. Nagrodą ma być m.in. kwota 2-3 tys. zł.

Sposób na ucieczkę: spakuj się do walizki

Jeden z więźniów meksykańskiego więzienia w Chetumal bardzo chciał uciec. Tak bardzo, że do próby wyrwania się na wolność zatrudnił swoją dziewczynę i jej walizkę. Podczas widzenia mężczyzna spakował siebie samego do środka bagażu, a dziewczyna miała wywieźć go za mury więzienia.

Wojsko zgubiło sprzęt za  26 mld zł

Brytyjskie wojsko nie jest w stanie doliczyć się sprzętu wartego 6,3 miliarda funtów, czyli około 26 miliardów złotych - wynika z najnowszego dochodzenia Narodowego Urzędu Audytorskiego, brytyjskiego odpowiednika NIK-u.

Rakietami w Zieloną Strefę

Co najmniej 35 osób zginęło, a 28 zostało rannych w dwóch eksplozjach w budynku irackich władz w mieście Tadżi na północ od Bagdadu. W irackiej stolicy z kolei co najmniej cztery osoby zginęły, a 10 zostało rannych, kiedy w nocy z poniedziałku na wtorek na silnie chronioną tzw. Zieloną Strefę spadła rakieta.

Uważaj, bo Wielki Brat zwróci Ci uwagę

Nieważne czy idziesz ulicą, siedzisz ze znajomymi w parku czy robisz zakupy - Wielki Brat zawsze patrzy i czuwa. Jak przekonują władze i służby miejskie Mławy, wszystko to dla bezpieczeństwa. Chodzi o najnowocześniejszy monitoring miejski, dzięki któremu oficer dyżurny nie tylko nas widzi, słyszy, ale może do nas mówić.

Kontrole na granicach? "Natychmiast zawrócić"

- Jeśli Dania w czasie urlopowym przywraca kontrole graniczne, to mogę tylko doradzić, by natychmiast zawrócić i spędzić urlop lepiej w Austrii albo Polsce - powiedział minister ds. europejskich niemieckiego landu Hesja Joerg-Uwe Hahn w reakcji na decyzję Danii, która przywróciła we wtorek kontrole celne na granicach z Niemcami i Szwecją.

Uciekał przed policją, zderzył się czołowo

Cztery osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w poniedziałek na drodze krajowej nr 16 w miejscowości Nowe Jankowice koło Grudziądza. Wcześniej kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Wiadomo, że samochód, którym jechał, został skradziony w Danii.

Kupił 75 aut na złom, usłyszał zarzuty

Aż 75 zarzutów za fikcyjne kupowanie samochodów, które trafiały do skupu złomu, postawiono mieszkańcowi Choszczna w Zachodniopomorskiem. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Zabity i ranny w wybuchu na stacji benzynowej

Jedna osoba nie żyje, a druga została ranna w wybuchu, do którego we wtorek rano na stacji paliw w Waleńczowie koło Kłobucka w woj. śląskim. Informację otrzymaliśmy na skrzynkę Kontaktu 24 od naszego internauty.

Tabloid "włamał się do komórki ofiary morderstwa"

Prawnik rodziny zamordowanej brytyjskiej dziewczynki oskarżył tabloid "The News of the World" o to, że jego dziennikarze włamali się telefonu 13-latki, tuż po tym jak zaginęła. Dziennikarze mieli odsłuchiwać wiadomości nagrane przez zdesperowaną rodzinę starającą się dodzwonić do dziecka.

Potężne służby "zleciły zabójstwo dziennikarza"

Potężna pakistańska służba bezpieczeństwa ISI jest zamieszana w śmierć znanego pakistańskiego dziennikarza Salema Szahzada, informuje "New York Times" powołując się na źródła w Białym Domu. Amerykanie są przekonani, że Pakistańczyka śmierć spotkała za zbyt śmiałe artykuły o powiązaniach rodzimych służb i wojska z terrorystami.

Wart miliardy skarb ukryty pod świątynią

Podczas prac badawczych pod jedną z indyjskich świątyń odkryto niewyobrażalny skarb. Wstępne szacunki mówią, że jego wartość wynosi około 22 miliardy dolarów, czyli około 1,7 procent PKB Indii. Miejscowy maharadża twierdzi, że skarb należy do niego i jest bezcenny ze względu na swoją wartość historyczną i kulturową.

Prezydenci miast wystawią swoją listę

Frasyniuk, Rybiński, Misiak, może Rokita - oto część drużyny Rafała Dutkiewicza. Już dzisiaj prezydent Wrocławia ma oficjalnie ogłosić start swojego bloku samorządowego w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Na razie interesuje go tylko Senat. W przyszłości chce jednak walczyć nawet o prezydenturę - pisze "Super Express".

Dodatkowe pieniądze za ewakuację

Operator japońskiej elektrowni atomowej Fukushima I wypłaci do 300 tys. jenów (około 2500 euro) dodatkowego odszkodowania każdej osobie ewakuowanej z powodu awarii w tej siłowni spowodowanej przez trzęsienie ziemi i tsunami z 11 marca.

Rosjanie wyruszają na podbój Arktyki

Atomowy lodołamacz Rossija i jednostka badawcza Akademik Fiodorow opuściły port w Murmańsku i ruszyły na północ w kierunku bieguna. Oba statki mają prowadzić badania dna pod Oceanem Arktycznym w celu potwierdzenia roszczeń Rosji do znacznego obszaru Arktyki, w której prawdopodobnie kryją się wielkie złoża surowców. To kolejna odsłona międzynarodowej walki o zasoby w tej części świata.

Światowe finanse w rękach Christine Lagarde

Christine Lagarde od dziś pracuje jako szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Francuzka zastąpiła na stanowisku swojego rodaka Dominique'a Strauss-Kahna, uwikłanego w aferę obyczajową, która zakończyła jego międzynarodową karierę.