Najnowsze

Najnowsze

Coraz grubsza armia USA

Epidemia otyłości nękająca Amerykę rozszerzyła się także na wojsko - coraz więcej żołnierzy ma nadwagę. W tej grupie dominują kobiety.

Spłonęła hala ze świecami

Doszczętnie spłonęła hala produkcyjna fabryki świec do zniczy w Turznie pod Grudziądzem (woj. kujawsko pomorskie). Ogień strawił znajdujące się w środku maszyny, a także gotowe do sprzedaży wyroby.

Drogowa rewolucja w centrum Gdańska

To niewątpliwie dobra wiadomość dla gdańskich kierowców. W sobotę drogowcy mają im oddać kolejne odcinki jednej z najważniejszych pomorskich inwestycji - Trasy Słowackiego. Będzie nią już można dojechać z lotniska aż na stadion PGE Arena. Najważniejsze jest jednak to, że estakada nowej trasy pozwoli ominąć wiecznie zakorkowaną ulicę Grunwaldzką.

Obama z Syrii uznaje tylko opozycję

Prezydent USA Barack Obama oświadczył, że Stany Zjednoczone uznały nową koalicję syryjskich organizacji opozycyjnych za "prawowitą reprezentację" narodu syryjskiego.

Na Śląsku maszyniści jeździli trasami, których nie znali

Na Śląsku maszyniści podróżowali trasami, których w ogóle nie znali - dowiedziała się TVN24. - Zdarzyła się taka sytuacja - potwierdza marszałek województwa śląskiego Adam Matusiewicz. Od niedzieli część kolejowych połączeń na Śląsku przejęła od Przewozów Regionalnych spółka Koleje Śląskie. Zadanie ją przerosło.

Organizatorzy pomylili daty. Jedna z pikiet pod domem Jaruzelskiego zarejestrowana noc później

Niewiele brakowało, a Prawo i Sprawiedliwość musiałoby pikietować pod domem gen. Wojciecha Jaruzelskiego dzień po rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Okazało się, że Społeczny Komitet Upamiętnienia Ofiar Stanu Wojennego, który co roku przybywa w to miejsce, by demostrować - w tym roku pomylił daty. Współpracująca z nim młodzieżówka PiS musiała się dogadać z innym organizatorem, który zajął termin w nocy z 12 na 13 grudnia.

Brytyjski rząd chce zalegalizować małżeństwa homoseksualne

Projekt prawa, które pozwala osobom tej samej płci na zawieranie małżeństwa ogłosił brytyjski rząd. Na początku przyszłego roku ma trafić do parlamentu. Dotyczy małżeństw cywilnych jak i zawieranych w miejscach kultu religijnego, pod warunkiem zgody władz duchownych.

Szef wojska wzywa do dialogu z opozycją

Minister obrony Egiptu wezwał opozycję i zwolenników prezydenta Mohammeda Mursiego, aby spotkali się w celu rozwiązania kryzysu politycznego. Tymczasem Klub Sędziów poinformował, że nie będzie nadzorował sobotniego referendum ws. konstytucji.

"Kaczyński zabetonował własną partię"

- Kaczyński zabetonował własną partię w tezie, że był zamach, choć nie ma na to żadnych dowodów - powiedział w "Kropce nad i" były premier Tadeusz Mazowiecki i dodał, że szef Prawa i Sprawiedliwości "dawno przestał być politykiem obliczalnym".

Rosjanie po interwencji oddadzą wrak? "Nie mogą, bo to by znaczyło, że cynicznie kłamali"

- Ja bym nie zrobił tego, co Radosław Sikorski - tak prośbę ministra spraw zagranicznych skierowaną do szefowej unijnej dyplomacji o interwencję ws. zwrotu wraku Tu-154M skomentował w "Faktach po Faktach" były szef MSZ Włodzimierz Cimoszewicz. Jak uzasadnił, z 99-procentowym prawdopodobieństwem można przewidzieć, jaki będzie efekt tych działań. - Rosjanie nie mogą raptem zająć innego stanowiska, bo to by znaczyło, że cynicznie kłamali - powiedział.

Sikorski o wraku: To nasza własność, będziemy tę sprawę podnosić do skutku

- To niezrozumienie podstawowych reguł dyplomacji. Jeśli jakaś sprawa jest niezałatwiona, to podnosi się ją na kolejne, coraz wyższe szczeble - powiedział w "Faktach po Faktach" szef MSZ Radosław Sikorski, odpierając krytykę, jaka spotkała go po tym, gdy zwrócił się do szefowej dyplomacji UE Catherine Ashton, by poruszyła na szczycie UE-Rosja kwestię zwrotu do Polski wraku tupolewa. Dodał, że nie zaskoczyło go, że Ashton - jak podały jej służby prasowe - jedynie "przyjęła do wiadomości" jego prośbę.

Wałęsa "chwilowo" odpuszcza Wyszkowskiemu

Lech Wałęsa "chwilowo" nie będzie się domagał od Krzysztofa Wyszkowskiego zapłaty za przeprosiny, które opublikowano w Faktach TVN. Były działacz Wolnych Związków Zawodowych Krzysztof Wyszkowski, zgodnie z wyrokiem gdańskiego sądu z 2011 r., miał przeprosić b. prezydenta za zarzucenie mu współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa.

Pobili 23-latka, bo zwrócił im uwagę

Dwóch 22-latków usłyszało zarzuty w związku z pobiciem w Bydgoszczy starszego o rok mężczyzny. Jak się okazało, przyczyną agresywnego zachowania było zwrócenie uwagi na niewłaściwe zachowanie pijanych młodych ludzi, którzy przewrócili bariery ochronne. W ujęciu napastników pomogły nagrania z monitoringu. Obu podejrzanym grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Piłkarze na urlopy, Rumak do Holandii

We wtorek piłkarze Lecha Poznań trenowali po raz ostatni w tym roku. Do treningów wrócą 7 stycznia. Jak zapowiada trener Mariusz Rumak, już w nieco odmienionym składzie.

Spór o wrocławskie krasnale. "Urzędnicy nie mogą kłamać"

- Miejscy urzędnicy poświadczyli w sądzie nieprawdę - twierdzi Waldemar Fydrych. Według niego, przedstawiciele ratusza składali przed sądem fałszywe zeznania w sprawie wykorzystania wizerunku krasnali. Twórca ruchu Pomarańczowa Alternatywa zapowiedział, że złoży doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Zarzuty dyscyplinarne dla mecenasa Rogalskiego

Pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej mec. Rafał Rogalski usłyszał zarzuty dyscyplinarne naruszenia etyki adwokackiej. Dotyczą on niepochlebnych wypowiedzi wobec odwołanego już naczelnego prokuratora wojskowego gen. Krzysztofa Parulskiego.

Radni nie posłuchali wojewody. Wójt zostaje

Mariusz Chmiel wciąż pozostaje na stanowisku wójta gminy wiejskiej Słupsk. Rada gminy po wezwaniu wojewody w sprawie odwołania wójta miała we wtorek po raz drugi głosować w tej sprawie. Jednak taka uchwała nawet nie został podjęta. Jak tłumaczy przewodniczący Mirosław Klemiato: "już raz to robiliśmy i zadnia nie zmieniliśmy".

Blokowali Szczecin traktorami, teraz odśnieżają chodniki

Rolnicy, którzy od tygodnia protestują w Szczecinie, zamiast wyjeżdżać we wtorek na ulice miasta ciągnikami, chwycili za łopaty i zaczęli odśnieżać chodniki. - W tej chwili to nie jest forma protestu. W ramach solidarności z mieszkańcami Szczecina, chcemy pokazać, że nie jesteśmy tutaj złośliwie. Chcemy, żeby nas popierali - tłumaczył jeden z uczestników protestu, Grzegorz Gontarz.

Miss Francji "zbyt biała". Mniejszości protestują

Marine Lorphelin, piękna 19-letnia brunetka z Lyonu została wybrana Miss Francji. Tuż po konkursie okazało się jednak, że nie można wybrać najładniejszą Francuzką nastolatki o śnieżnobiałej cerze bez zostania posądzonym o rasizm. Rada organizacji broniących praw mniejszości pochodzących z Afryki uznała, że wybranka nie odzwierciedla "urody typowej dla dzisiejszej Francji".

Senna turecka wioska oblężona na "koniec świata"

Senna turecka wioska Sirince, położona opodal starożytnego Efezu, przeżywa prawdziwe oblężenie. Ludzie z całego świata zjeżdżają do miejascowości, przekonani, że energia tego miejsca zapewni im przetrwanie apokalipsy, rzekomo przewidzianej w kalendarzu Majów na 21. grudnia.

Celnicy zatrzymali transport 350 kg koralowców

Na lotnisku w Warszawie celnicy zatrzymali transport 350 kg rafy koralowej, który przyleciał z Indonezji. Funkcjonariusze Służby Celnej zadecydowali o przewiezieniu koralowców do Akwarium Gdyńskiego, gdzie zajęli się nimi specjaliści.