Najnowsze

Najnowsze

"Jeszcze raz przekroczy miarę - pożegna się z Platformą"

- Jeśli Jarosław Gowin jeszcze raz przekroczy miarę, pożegna się z Platformą - zapowiedział w środę Donald Tusk. Premier zapewnił, że będzie bardzo uważnie przyglądał się wypowiedziom Gowina, który - jego zdaniem - w ostatnich dniach miarę przekraczał.

Iran: interwencja będzie katastrofą dla regionu

Iran i Rosja jednym głosem ws. interwencji w Syrii. - To byłaby katastrofa dla tego regionu - powiedział w środę najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei. Wcześniej minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow ostrzegł, że atak na Syrię "zdestabilizuje kraj i cały region".

Tir przebił barierki na S11

Tir jadący w kierunku Poznania uderzył w barierki, przeciął dwa przeciwległe pasy ruchu i zatrzymał się dopiero na barierach zewnętrznych. Ruch na S11 w kierunku Środy Wielkopolskiej odbywał się jednym pasem.

Zmarł 10-latek ranny w zderzeniu busa z ciężarówką

Lekarzom nie udało się uratować 10-latka, który został poważnie ranny w wypadku w małopolskiej Łapczycy. W zderzeniu busa i samochodu ciężarowego rannych zostało 17 osób. - Wygląda na to, że wszystko zaczęło się od kłopotów z samochodem - podkreśla Dariusz Nowak, rzecznik małopolskiej policji.

Wybuch butli z gazem zniszczył dom. Ranna 72-latka

Butla z gazem wybuchła w jednym z domów w Popowie Tomkowym (woj. wielkopolskie). W budynku znajdowały się trzy osoby, jedna z nich jest ranna. - Dom nie nadaje się do zamieszkania - mówi Dorota Perlik, kierownik Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mieleszynie.

Szumilas obiecuje zwolnionym nauczycielom finansowe wsparcie

Początek roku szkolnego już za kilka dni, a wraz z nim pracę stracić może nawet siedem tysięcy nauczycieli. Czy MEN ma pomysł, by pomóc zwolnionym pedagogom odnaleźć się na rynku pracy? - Szykujemy program, w którym przeznaczymy 100 milionów złotych dla nauczycieli, którzy stracą pracę - zapewniała w TVN24 minister Krystyna Szumilas.

Amerykańska bomba w centrum Hanoweru

Ok. 9 tysięcy osób ewakuowano ze śródmieścia Hanoweru po tym, jak znaleziono tam bombę lotniczą z czasów II wojny światowej. Saperom udało się ją rozbroić, nikomu nic się nie stało.

"Tusk w oblężonej twierdzy, zaprasza najwierniejszych"

Donald Tusk prowadzi selekcję w partii, bo wie, że klub PO nie będzie już w przyszłym Sejmie taki duży. Jak zbliża się oblężenie, to do twierdzy zaprasza się załogę, która jest w stanie tę twierdzę obronić. Tusk zachowuje się klasycznie, zaprasza najwierniejszych - powiedział we "Wstajesz i wiesz" Paweł Piskorski ze Stronnictwa Demokratycznego, odnosząc się do sytuacji w PO.

Hakerzy "Syryjskiej Armii" zaatakowali Twittera i "New York Timesa"

Hakerzy podający się za członków Syryjskiej Armii Elektronicznej zaatakowali we wtorek strony internetowe "New York Timesa", portalu Huffington Post i Twittera. W przeszłości ugrupowanie przyznawało się do ataków na media, uważane za przychylne syryjskim rebeliantom.

"Jeśli nie będzie dopingu, stracą na tym wszyscy"

- To będzie strata dla polskiej piłki. Jeśli nie będzie dopingu, nie będzie atmosfery, to stracą na tym wszyscy - twierdzi Józef Djaczenko, dziennikarz i autor kilku książek o Lechu Poznań, komentując wiadomość o rozwiązaniu "Wiary Lecha".

Zawalił się budynek. Osiem osób nie żyje

Co najmniej osiem osób zginęło, a kolejnych 26 zostało rannych w wyniku zawalenia się dwupiętrowego budynku w Sao Paulo. Wciąż trwają poszukiwania dwóch zaginionych osób, a władze obawiają się, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć.

"W panice dzwonił do szefa jednostki chemicznej". Podsłuchane rozmowy koronnym dowodem USA?

- W ubiegłą środę, kilka godzin po ataku chemicznym na przedmieściach Damaszku, urzędnik syryjskiego ministerstwa obrony w panice dzwonił do szefa jednostki chemicznej. Pytał o atak z użyciem gazu porażającego układ nerwowy, który zabił blisko tysiąc osób - pisze "Foreign Policy". Według magazynu, rozmowy podsłuchał amerykański wywiad i jest ona najważniejszym dowodem na to, że reżim Asada stoi za użyciem broni chemicznej w Syrii.

Niedopełnienie obowiązków przyczyną wypadku? Sprawę bada prokuratura

Mysłowicka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła, w którym zginęło trzech pracowników firmy zewnętrznej, a kolejny został poważnie ranny. Śledczy będą badać m.in., czy górników nie narażono na niebezpieczeństwo przez niedopełnienie obowiązków. Osobne śledztwo prowadzi też nadzór górniczy.

Bullock i Clooney na otwarcie w Wenecji. "Wałęsa" poza konkursem

"Grawitacja" Alfonso Cuaróna z Sandrą Bullock i Georgem Clooneyem otworzy dziś 70. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. W konkursie głównym jest aż 20 tytułow - m.in. nowe produkcje Terry'ego Gilliama, Stephena Frearsa, czy Phillipe'a Garrela. Brakuje jednak pozycji polskiej. Film Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei" będzie pokazany poza konkursem.

Soczi jak "olimpijski obóz koncentracyjny". Igrzyska i zapomniane zbrodnie Rosji

To będzie najdroższa w historii impreza olimpijska, a gra idzie o mocarstwowy prestiż Rosji i osobistą reputację Władimira Putina. Dlatego będzie bardziej przypominać jedną wielką operację antyterrorystyczną, a nie sportowe święto. Rosyjskie władze martwią się nie tylko o bieżącą politykę – atakami grożą bowiem kaukascy islamiści, ale też o to, że będą musieli tłumaczyć z historii – zdziesiątkowania rdzennej ludności olimpijskiego regionu, Czerkiesów w XIX wieku.

USA nie wątpią, że Asad użył broni chemicznej. Eksperci: Najlepszy moment na interwencję minął

- Nie ma żadnych wątpliwości, że to reżim prezydenta Baszara el-Asada jest odpowiedzialny za "niegodziwe" użycie broni chemicznej w Syrii - powiedział wiceprezydent USA Joe Biden we wtorek. Amerykańscy eksperci wskazują natomiast: prezydent USA zbyt długo zwlekał z interwencją i "najlepsza ku niej okazja już minęła". Wielu podkreśla jednak, że Barack Obama musi użyć siły, gdyż w grę wchodzi wiarygodność USA po ostrzeżeniach pod adresem Asada.