Najnowsze

Najnowsze

Książę William na "kasowej bonanzie"

Z udziałem księcia Williama odbyła się w środę brytyjska premiera pierwszej części nowego trójodcinkowego filmu "Hobbit: Niezwykła podróż". Film po raz pierwszy pokazano również w USA, Francji i w Skandynawii. Światowa premiera odbyła się w Nowej Zelandii.

Reżim w desperacji? Na rebeliantów spadły SCUD-y

Z rejonu Damaszku na północne tereny Syrii kontrolowane przez rebeliantów odpalono kilka rakiet balistycznych SCUD - twierdzi "New York Times" i agencja Reutera. Lot rakiet miały zarejestrować radary państw NATO. - To akt desperacji - twierdzi rzecznik Białego Domu.

Ratusz sprzedał budynki, żeby potem je wynająć

700 tys. zł – tyle co miesiąc płaci urząd miasta za wynajem swojej siedziby. Problem w tym, że budynki przy ul. Zapolskiej, Bogusławskiego, Piłsudskiego i Świdnickiej jeszcze we wrześniu należały do miasta. Wrocław je sprzedał, a potem wziął w leasing. – To szybkie pieniądze na łatanie dziur w budżecie – komentuje opozycja i zaznacza: - Za 10 lat straty przekroczą zyski.

Rozmowy o bezpieczeństwie sieci w impasie

Pojęcie "bezpieczeństwa sieciowego" podzieliło delegatów zebranych w Dubaju na rozmowy o regulacji sieci. Po tym, jak między innymi Polska domagała się precyzyjnego opisania tego pojęcia, aby zamknąć możliwość wykorzystania go do cenzury internetu, doszło do impasu. Część państw obstaje przy oryginalnych propozycjach.

Izrael uzupełnia arsenały tysiącami bomb

Władze Izraela chcą zamówić w USA niemal siedem tysięcy naprowadzanych bomb. Jak podaje amerykański rząd, wsparcie Izraela w ten sposób jest "kluczowe dla interesów USA".

Marsze opozycji, refleksja premiera. 13 grudnia w Polsce

"Wolność, Solidarność, Niepodległość", pod takimi hasłami będzie obchodzić 13 grudnia PiS. Marsz pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego ma się odbyć w Warszawie. Donald Tusk zapowiada, że skupi się tego dnia na refleksji, bo "już się namaszerował" w 1981 roku. Prezydent odwiedzi natomiast miejsce swojego internowania.

"To była wojna ze społeczeństwem"

Bez broni palnej, z kajdankami, gazem i aktualnymi informacjami od agentury - tak do akcji ruszyli funkcjonariusze SB w noc wprowadzenia stanu wojennego. Jak te dramatyczne godziny wyglądały z "drugiej strony barykady"?

Poselskie spojrzenia na stan wojenny

W Sejmie zasiadają już posłowie, którzy wprowadzenia stanu wojennego nie pamiętają. Wypowiadają się jednak na ten temat i w zależności od opcji polityczniej głoszą różne opinie. Reporterka programu "Polska i Świat" spytała ich o to, jaki los powinien spotkać gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

31 lat temu "ojczyzna nasza znalazła się nad przepaścią"

Przez lata linią obrony gen. Wojciecha Jaruzelskiego i zwolenników wprowadzenia stanu wojennego była teza o grożącej Polsce interwencji Związku Radzieckiego na podobieństwo tej, która miała miejsce w Czechosłowacji w 1968 roku. Tymczasem z ujawnionych radzieckich dokumentów wyłania się obraz zupełnie przeciwny. Wynika z nich, że interwencja w Polsce przez władze ZSRR nie była brana pod uwagę. - Polscy przywódcy wspominają o pomocy zbrojnej ze strony bratnich krajów. Jednak my powinniśmy twardo trzymać się swojej linii - nie wprowadzać do Polski naszych wojsk - mówił szef KGB Jurij Andropow 29 października 1981 r.

Nieżyjący gwiazdor BBC podejrzewany o 31 gwałtów

Nieżyjący już prezenter i gwiazdor BBC, Jimmy Savile, jest podejrzewany o łącznie 199 przestępstw, w tym 31 gwałtów, głównie na nieletnich - podała brytyjska policja. Liczbę przestępstw seksualnych przypisywanych Savile'owi nazwano "bezprecedensową".

Horror w podziemiach CERN

Brytyjscy studenci w CERN (Europejska Organizacja Badań Jądrowych) w Genewie nakręcili horror w podziemiach centrum zatytułowany "Decay" (pol. rozkład, gnicie). Film już narobił hałasu w internecie - pisze szwajcarski dziennik "Le Matin".

Prezes LOT we wrześniu: W UE jesteśmy linią, która rośnie najszybciej

Jeszcze we wrześniu podczas posiedzenia komisji Skarbu Państwa prezes PLL LOT Marcin Piróg chwalił kondycję finansową spółki. - W UE jesteśmy linią, która rośnie najszybciej - mówił. - Dzisiaj dowiadujemy się, że sytuacja spółki jest trudna - dziś mówił minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski.

-18 stopni w Kamiennej Górze. Mroźna noc na Dolnym Śląsku

Kamienna Góra przejmuje od Suwałk rolę polskiego bieguna zimna. W środę wieczorem termometry pokazały tam -18 stopni. - W ciągu kilku godzin temperatura spadła o kilkanaście oczek. Jest bardzo zimno - relacjonuje reporter TVN24, a synoptycy ostrzegają: - W nocy będzie mroźno i sucho.

Będą pieniądze na remont siedziby orkiestry Amadeus

Marszałek województwa wielkopolskiego, prezydent Poznania i Zarząd Polskiego Radia zawarli porozumienie w sprawie powstania nowej instytucji kultury na bazie Orkiestry Kameralnej Amadeus. Dzięki temu udało się znaleźć pieniądze na remont siedziby orkiestry.

"Wiesław, Wiesław", "kłamca i manipulator". Budżetowa gorączka w Sejmie

Przed tym jak Sejm przyjął ustawę budżetową, na sali plenarnej doszło do awantury na temat bezrobocia. PiS zarzuciło rządowi bezczynność. Na te słowa ostro odpowiedział minister finansów, który wytknął błędy opozycji. Ministrowi chciał odpowiedzieć szef PiS Jarosław Kaczyński, jednak marszałek Sejmu nie wpuściła go na mównicę.

"Patrzeć za czym ten marsz jest, a nie przeciwko czemu"

- Jest to demonstracja przeciwko rządowi, która ma sugerować, że ten rząd ma coś wspólnego z rządem Jaruzelskiego, że Polska jest przez jakiś reżim rządzona, który trzeba obalić - mówił w "Kropce nad i" o organizowanym jutro przez PiS marszu filozof Jan Hartman. - Trzeba patrzeć za czym ten marsz jest, a nie przeciwko czemu - bronił demonstracji ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Minister skarbu: wina za stan LOT-u leży po stronie prezesa

Minister skarbu pozytywnie ocenia wniosek LOT-u o przyznanie spółce pomocy finansowej, ale jednocześnie ostro krytykuje prezesa firmy. - Odpowiedzialność za stan, jaki jest w spółce, ponosi osobiście prezes tej spółki - powiedział Mikołaj Budzanowski. Minister oczekuje od rady nadzorczej "wyciągnięcia konsekwencji personalnych".