Najnowsze

Najnowsze

Demolował śmietniki przed kamerą monitoringu

Kamera monitoringu miejskiego zarejestrowała 23-latka, który we wtorek wieczorem na terenie elbląskiej starówki, z dużym zapamiętaniem niszczył kosze na śmieci. Jak się okazało, był kompletnie pijany. Miał 3 promile alkoholu we krwi. - Jak wytrzeźwieje odpowie za wykroczenie, grozi mu nawet 30 dni aresztu lub grzywna – informuje elbląska policja.

Kandydatka na prezesa sądu odrzucona przez kolegów

Zgromadzenie sędziów sądu okręgowego i rejonowego w Gdańsku negatywnie zaopiniowało w środę kandydatkę na nowego prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku Marylę Domel-Jasińską. Poprzedni prezes Ryszard Milewski został odwołany pod koniec września.

Nowoczesne rakiety będą strzegły polskiego wybrzeża

Są szybkie i nastawione na precyzyjne niszczenie okrętów. 12 norweskich rakiet NSM (Naval Strike Missile) trafiło już w ręce Marynarki Wojennej. Obsługiwać je będzie Nadbrzeżny Dywizjon Rakietowy stacjonujący w Siemirowicach koło Lęborka. Do 2015 roku Polska otrzyma jeszcze 38 takich rakiet, wartych 900 milionów złotych.

Wojciech Jaruzelski w szpitalu. "Przeszedł poważny krwotok"

Wojciech Jaruzelski trafił w środę do szpitala. - Przeszedł poważny krwotok, jego stan jest bardzo ciężki - powiedziała portalowi tvn24.pl żona generała, Barbara Jaruzelska. Jednak córka Monika Jaruzelska podkreśliła, że nie ma bezpośredniego zagrożenia życia.

Awaria zasilania: centrum Wrocławia tonęło w ciemnościach

- Wrocław tonie w mroku - alarmowali mieszkańcy. Na ponad dwie godziny zgasły latarnie w centrum Wrocławia. Ciemno było od dworca aż po rynek, od ul. Traugutta aż po Długą. - Mieliśmy drobną awarię w szafce sterującej. Wszystko już naprawione - informuje Tauron.

Brytyjski marynarz okrętu podwodnego skazany za zdradę

Centralny Sąd Karny (Old Bailey) w Londynie skazał w środę 30-letniego Edwarda Devenneya, młodszego oficera na okręcie podwodnym, na osiem lat pozbawienia wolności za gotowość udostępnienia tajnych informacji Rosji - poinformowała telewizja ITV.

Przekazano pocztówkę sprzed 100 lat. Adresowana do tajemniczej Charlotte

Wyjątkowa pocztówka wysłana dokładnie 100 lat temu trafiła do Muzeum Historii Szczecina. Kartka ze specjalnymi pozdrowieniami z powodu niezwykłej daty została wysłana przez pewnego Niemca do tajemniczej damy, mieszkanki Szczecina o imieniu Charlotte. Teraz chętni mogą oglądać stuletnią pocztówkę w szczecińskim muzeum.

Wyremontowali Most Polanowicki, teraz zajmą się Widawskim

W czwartek kierowcy będą mogli przejechać już przez Most Polanowicki. - Zamknęliśmy go miesiąc temu, żeby wykonać prace wzmacniające konstrukcję. Wszystko już jest gotowe - informuje Ewa Mazur z wrocławskiego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

12 rzeczy do zrobienia przed "końcem świata"

"Koniec świata" zaczyna przypominać karnawał. Do 21 grudnia - daty, jaką rzekomo opisali Majowie w swoich mitach wyznaczając koniec egzystencji życia na Ziemi, a może nawet całej Ziemi - coraz mniej czasu. Nic więc dziwnego, że nawet tak szanowane dzienniki jak "The Washington Post" dołączają do grona ostrzegających przed zagładą. Oto 12 wskazówek, jakie pozwolą ci przeżyć ostatnie chwile na Ziemi radośnie, a być może nawet sprawią, że ocalejesz.

Kupisz bilet przez telefon

Pasażerowie Kolei Wielkopolskich nie muszą już stać w długich kolejkach po bilety. Teraz do ich zakupu wystarczy telefon komórkowy.

PiS chce dymisji wiceministra za sytuację na kolei

Klub PiS chce, by premier odwołał wiceministra transportu Andrzeja Massela w związku z poważnymi utrudnieniami w ruchu kolejowym na Śląsku. Postuluje też, by Donald Tusk podjął "polityczne decyzje" wobec marszałka woj. śląskiego Adama Matusiewicza (PO).

MSW za podwyższeniem mandatów drogowych

MSW wyraziło zgodę na podjęcie przez Komendę Główną Policji prac nad projektem zmian w ustawie o kierujących pojazdami. W październiku policja zwróciła się do resortu o rozważenie podwyżki mandatów za szczególnie niebezpieczne wykroczenia na drogach.

Wykręcali śruby z czynnych torów kolejowych

Wykręcali śruby, kradli nakrętki i inne metalowe elementy torów, po których codziennie jeżdżą pociągi. - Dwóch mężczyzn odpowie za to, że swoim zachowaniem mogli doprowadzić do niebezpieczeństwa życia i zdrowia pasażerów - zapowiada policja.

Biały proszek znowu trafił do Straży Gminnej w Człuchowie

Kolejna tajemnicza przesyłka trafiła dziś do Straży Gminnej w Człuchowie. Około południa do placówki dotarł list z „białym proszkiem”. Tym razem na szczęście, żadna z osób nie została poszkodowana, ale siedzibę Straży ewakuowano.

Filmiki: Noc i dzień na sportowo

Pokazywaliśmy już wiele filmów z uzdolnionymi deskorolkarzami, ale ten przejazd przez miasto na "kosmiecznej" deskorolce robi wyjątkowe wrażenie.

Zamrożenie płac dla sędziów zgodne z konstytucją

Zamrożenie płac sędziów w 2012 r. nie naruszało konstytucji - uznał w środę Trybunał Konstytucyjny, nie uwzględniając skargi I prezesa Sądu Najwyższego. Wyrok jest niejednogłośny - dwóch sędziów zgłosiło zdanie odrębne.

Zwolnili cheerleaderki i nabrali wody w usta

Klub Asseco Prokom Gdynia, który w ubiegłym tygodniu zwolnił swoje cheerleaderki, wciąż nie podał przyczyny zakończenia współpracy z zespołem. Cheerleaders Prokom to najbardziej utytułowany zespół taneczny w kraju i jeden z najlepszych w Europie.

Premier pokazuje nowy spot na święta

- Jesteśmy wielkim i silnym narodem, kiedy trzymamy się razem, potrafimy nieść pomoc, razem możemy budować i wygrywać, razem możemy się bawić i świętować - przekonuje premier Donald Tusk w spocie udostępnionym w środę na jego profilu na portalu YouTube.

Samorządowcy złamali prawo. Wojewoda wzywa do dymisji

Wojewoda dolnośląski chce odwołania wicestarosty Ryszarda Zubki i członka zarządu powiatu lubińskiego Damiana Stanikowskiego. - Ci panowie złamali prawo, bo pełniąc funkcje publiczne zasiadali w spółkach komunalnych - alarmuje rzecznik urzędu.

Przedłużono śledztwo ws. telefonu Lecha Kaczyńskiego

Śledztwo dotyczące połączeń z telefonu prezydenta Lecha Kaczyńskiego po katastrofie w Smoleńsku zostało przedłużone do połowy lutego 2013 r. Prokuratura Okręgowa w Warszawie czeka m.in. na odpowiedź z Rosji na wysłany w listopadzie wniosek o pomoc prawną.

Prezes Kolei Śląskich: Wyciągniemy konsekwencje wobec tych, którzy zawinili

Sytuacja jest opanowana, współpracujemy z PKP PLK - oświadczył Marek Worach, prezes Kolei Śląskich. Jednocześnie przyznał, że 92 pociągi nie wyjadą dziś na tory i pasażerowie będą musieli korzystać z autobusów. Zapewnił, że nie jest prawdą, że maszyniści jeździli trasami, których nie znali. Dodał jednak, że wobec tych, którzy doprowadzili do chaosu, zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Incydent w katowickim sądzie. Policja wyprowadziła lidera KPN-OP

"Hańba", "Precz z Białorusią" - takie okrzyki rozlegały się dziś w katowickim sądzie, gdzie miała się dziś odbyć rozprawa wytoczona przez lidera KPN - Obóz Patriotyczny Adama Słomkę pracownikom wymiaru sprawiedliwości. W efekcie interweniowała policja, a sąd przerwał posiedzenie.

Bójka w opozycji na pierwszym posiedzeniu parlamentu Ukrainy

Od przepychanek i złamania regulaminu rozpoczął działalność nowy parlament Ukrainy, wyłoniony w wyborach 28 października. Konflikt wybuchł wokół dwóch deputowanych opozycji, którzy pierwszego dnia obrad przyłączyli się do obozu władzy.