Najnowsze

Najnowsze

Tajemniczy wahadłowiec Pentagonu znów leci w kosmos

X-37B, tajemniczy wahadłowiec amerykańskiego wojska szykuje się do kolejnego lotu w kosmos. Maszyna załadowana na rakietę Atlas 5 stoi już na wyrzutni gotowa do startu. Jest to trzeci lot X-37B i tak jak poprzednio, to co ma robić na orbicie, jest ścisłą tajemnicą.

Kładą asfalt w mróz. "To całkiem normalne"

Jeżdżące walce, kłęby pary i robotnicy w pomarańczowych kombinezonach. Choć na dworze mróz i kierowcy mogą być zdumieni, drogowcy zapewniają, że nie ma nic dziwnego w tym, że akurat kładą asfalt na remontowanym odcinku wrocławskiego Podwala.

Będą przekonywać mieszkańców do łupków

"Razem o łupkach" - to tytuł kampanii dialogowo-informacyjnej dotyczącej gazu z łupków, która będzie przez dwa lata prowadzona na terenie województw: pomorskiego, pomorsko-kujawskiego i warmińsko-mazurskiego. Kampania ma ruszyć na początku przyszłego roku. Koszt projektu przekracza 1,5 mln zł.

"Iskra Mandeli gaśnie"

Były prezydent RPA, 94-letni Nelson Mandela, ma zapalenie płuc. - Jego organizm reaguje na kurację antybiotykową - poinformował rzecznik prezydenta Jacoba Zumy. Żona Mandeli stwierdziła natomiast, że jego "iskra gaśnie".

Pijany rozrabiał w samolocie i nie poleciał

Blisko 3 promile alkoholu we krwi miał pasażer jednego z samolotów na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Kapitan zdecydował o usunięciu pasażera z pokładu. Mężczyzna był agresywny i nie zamierzał podporządkować się tej decyzji. Interweniowali funkcjonariusze staży granicznej.

"Silny wiatr od ogona" czy błąd załogi? O włos od katastrofy boeinga

Samolot Ryanair lądujący na niemieckim lotnisku był bliski katastrofy. Niemiecka komisja badająca wypadki lotnicze zakwalifikowała zdarzenie jako "poważny incydent". B737 z 141 osobami na pokładzie niebezpiecznie szybko opadał i zbliżył się do ziemi, zanim załoga poderwała maszynę do góry.

Wałbrzych idzie spać. W pubie o 23-24, na weselu o 3 w nocy

Całkowity zakaz dla nocnego handlu i rozrywek w lokalach - od 1 stycznia Wałbrzych będzie zasypiał przed północą. Jak pisze "Rzeczpospolita", miejskie władze zdecydowały, że od Nowego Roku w nocy działać będą mogły tylko apteki, stacje paliw, hotele, motele i pensjonaty. Nawet na imprezach zamkniętych, takich jak wesela czy studniówki, mieszkańcy Wałbrzycha pobawią się tylko do 3 w nocy. "Zakaz można jeszcze zmienić" - uspokaja prezydent miasta zapowiadając rozmowy z właścicielami sklepów i restauratorami.

Areszt za domowy arsenał

Broń palna, amunicja i proch strzelniczy. Policjanci z wrocławskiego Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o nielegalne posiadanie i handel bronią.

Rząd chce pomóc zwalnianym z Fiata. Do dyspozycji 300 mln złotych

W tyskiej fabryce Fiata dojdzie dziś do trzeciej tury negocjacji pomiędzy związkowcami a przedstawicielami zarządu Fiat Auto Poland. Sprawą redukcji w fabryce zajmie się dzisiaj również rząd. Jak zadeklarował minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz, "rząd jest gotowy przeznaczyć 300 mln złotych na pomoc dla zwalnianych pracowników".

Wrocławscy tramwajarze narzekają na stan torowisk

Połatane krzyżownice i zwrotnice. Tory zagrażające bezpieczeństwu pasażerów. Wrocławscy tramwajarze narzekają na stan miejskiej infrastruktury, ale i samego taboru. – Jest bezpiecznie – zapewniają jednak przedstawiciele MPK.

Polak rusza na najzimniejszy szczyt Ziemi

Poznański wykładowca, prawnik, podróżnik i himalaista, Bartłomiej Wróblewski wyrusza na Antarktydę. Wraz z grupą Amerykanów zamierza zdobyć najwyższy szczyt tego kontynentu - masyw Vinsona.

Pracował dla narkokarteli, uciekł z więzienia, wpadł w Odessie

W latach 90-tych pracował dla największych karteli w Ekwadorze, w Polsce rozprowadzał narkotyki w Trójmieście i zbiegł z więzienia, aby ostatecznie wpaść na Ukrainie. Adam F., 42-letni Polak, oraz jego żona, zostali zatrzymani w Odessie, gdzie ukrywali się przed wyrokami w Polsce.

Oddawali dzieci na "słowo honoru"

Brak psychologów, grup wsparcia i odpowiednich warunków lokalowych to tylko niektóre z zarzutów wojewody pomorskiego wobec Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku. Ośrodek nie dokonał nawet oceny żadnej z 70 współpracującej z nim rodzin zastępczych - wskazują ujawnione właśnie wyniki szczegółowej kontroli.

Skok bankomatowego lobby na nasze pieniądze? Ministerstwo: To bzdura

- Nie zdecydowaliśmy o zmianie przepisów dotyczących wypłat pieniędzy z bankomatów "pod naciskiem lobbystów". To bzdura - tak rzecznik resortu finansów Wiesława Dróżdż odpowiada w rozmowie z tvn24.pl na zarzuty pojawiające się we wtorkowej prasie. "Gazeta Wyborcza" napisała, że zmiany, wprowadzające dodatkową prowizję za wypłaty, powstały "pod wpływem" lobbystów. - Te przepisy przyniosą korzyść klientom - zapewnia Drożdż. W jaki sposób?

Doradca prezydenta: Sikorski nie ułatwił działania pani Ashton

- Mówimy: "jesteśmy nieskuteczni, pomóżcie", ale też pokazujemy naszej europejskiej rodzinie, że jesteśmy zdeterminowani - mówił doradca prezydenta Tomasz Nałęcz w RMF FM, komentując wczorajszą decyzję Radosława Sikorskiego, żeby poprosić Brukselę o pomoc w odzyskaniu wraku Tu-154. Polityk uważa jednak, że minister Sikorski mógł zbyt wcześnie poinformować o sprawie media.

"Prezesowi PiS chodzi o poprawę swoich notowań"

- Prezesowi PiS chodzi o poprawę swoich notowań, żeby zmobilizować elektorat na Śląsku Opolskim - ocenił Ryszard Galla, poseł mniejszości niemieckiej w Polsce. Odniósł się w ten sposób do wypowiedzi prezesa PiS, w trakcie której Jarosław Kaczyński stwierdził, że "Niemcy w Polsce powinni mieć tyle praw, ile Polacy w Niemczech".

MSZ Izraela: Europa prowadzi politykę jak przed Holokaustem

Minister spraw zagranicznych Izraela Awigdor Lieberman oskarżył Europę o prowadzenie polityki wrogiej wobec Żydów, tak jak "pod koniec lat 30." XX wieku. Była to reakcja na potępienie przez UE izraelskich planów rozbudowy osiedli na Zachodnim Brzegu.

Nowak o szefie związkowców: Wygłasza złotouste tezy, przeszkadza w zmianach na kolei

- Oczekuję - zwłaszcza od strony związkowej, społecznej, kolejarskiej - współpracy przy projekcie zmian na kolei. Nie przeszkadzania a wspierania. I liczę, że to wsparcie, niezależnie od różnego rodzaju pohukiwania i prężenia muskułów, koniec końców będzie - tak minister transportu Sławomir Nowak odpowiada na zarzuty związkowców, że nie realizuje swoich obietnic, czym "prowokuje do strajku na kolei".

Protest w Budapeszcie. Nie chcą płatnych studiów

Ponad 2 tys. studentów wyższych uczelni protestowało w poniedziałek wieczorem w Budapeszcie przeciw nowej ustawie o szkolnictwie wyższym, która wprowadza częściową odpłatność za studia na niektórych kierunkach.

Poznański spór o biletomaty

Poznań zamierza wprowadzić zmiany w działaniu biletomatów w autobusach i tramwajach. Do tej pory można w nich było kupić tylko skasowane bilety przejazdowe. Po interwencji jednego z radnych urzędnicy zdecydowali, że będą jednak sprzedawać w pojazdach bilety nieskasowane i tym samym dadzą mieszkańcom możliwość kupna kilku sztuk na zapas.